11 VPN Sorun Giderme İpuçları: 2020’de Hızlı ve Kolay Düzeltmeler


Virtual Private N-etworks, daha güvenli bir internetin tadını çıkarmamıza ve en sevdiğimiz içeriğe kısıtlama olmadan erişmemize yardımcı oluyor - ancak diğer herhangi bir teknoloji gibi, zayıf anlarına sahip olabilirler.

Arasında durgun hızlar, can sıkıcı çökmeler ve sınırlı erişim, en çok ihtiyacınız olduğunda VPN'inizden daha az şey can sıkıcıdır. iyi ki, kendin deneyebileceğin birkaç şey var VPN'nizi tekrar izlemek için.

Şu anda VPN sorunu yaşıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Bu kılavuzda bir sorun giderme ipuçlarının listesi ve hızlı düzeltmeler sorununuzu bulmanıza ve çözmenize yardımcı olacak.

Her şey başarısız olursa, sorununuzu daha hızlı gidermek için bilgileri müşteri destek temsilcinize iletebilirsiniz.!

Yeni başlayanlar için, birkaç şeye bakalım yaygın VPN sorunları.

VPN'im Her Zaman Yavaş ve Güvenilmez

Herhangi bir VPN hizmetinde hız sorunları, çökmeler ve bağlantı kesilmeleri olabilir. Bununla birlikte, düzenli olarak yavaş ve kırılgan bağlantılar yaşıyorsanız, performansta ani bir düşüşten daha fazlasına bakıyor olabilirsiniz..

Çözüm: Premium bir VPN hizmeti edinin

VPN'iniz genellikle beklentilerinizin altında performans gösteriyorsa, hizmetin genel kalitesi düşüktür.. Hız ve çalışma süresi sorunları ücretsiz ve uygun fiyatlı VPN'lerde yaygındır - ne yazık ki, bu hizmetler genellikle bu sinir bozucu dezavantajlardan muzdarip.

İyi haber: bazı araştırmalarla, onları yedeklemek için inanılmaz fırsatlar sunan çok sayıda hızlı, güvenilir premium VPN bulabileceksiniz! Bu şekilde, neredeyse hissetmeyeceğiniz bir fiyata lider bir hizmet elde edebileceksiniz..

En iyi yanı, nadiren (eğer varsa) hız veya çalışma süresi sorunlarıyla karşılaşmanızdır - ve eğer yaparsanız, bunları kolayca çözebilirsiniz.

En çok tavsiye ettiğimiz sağlayıcılar arasında NordVPN var. İle 5.000'den fazla sunucu, mükemmel performans ve düzenli servis güncellemeleri, maliyeti için gerçekten en iyi değeri sunar. Çıkış yapmak incelememiz testlerimizin tam sonuçlarını görmek ve diğer kullanıcıların bunun hakkında ne söylediğini okumak için bu VPN'de.

VPN'im Netflix'e (veya Diğer Akış Hizmetlerine) Erişemiyor

ABD Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve diğer birçok popüler coğrafi engellemeli akışa erişim, birçok VPN kullanıcısı için en önemli önceliktir. Bununla birlikte, her VPN hizmetinin bu platformlara güvenilir erişim sağlamasını bekleyemezsiniz..

Çözüm: Akış için uygun daha iyi bir VPN kullanın

VPN hizmetinizde VPN blokları ile sorun varsa ve her zaman gelişmiş algılama önlemleri ile tespit edilirse, muhtemelen daha iyi bir sağlayıcıya geçmeniz gerekiyor.

Premium bir VPN ile, korkunçlardan kurtulabilirsiniz Netflix Akış Hatası: Engelleyici veya proxy kullanıyor gibi görünüyorsunuz. Lütfen bu hizmetlerden herhangi birini kapatın ve tekrar deneyin.

vpn sorun giderme (1)

En ünlü yayın platformları VPN ve proxy erişimini sınırlama konusundaki sürekli girişimleri nedeniyle kötü şöhretli - sonuç olarak, katı VPN bloklarını aşmak kolay bir iş değildir.

Favori içeriğinizi çevrimiçi olarak izlemenize olanak tanımak için güvenilir olabilecek birkaç VPN hizmetinden birine ihtiyacınız vardır..

Biraz araştırma yaparak, hala çalışan Netflix için mükemmel VPN'ler. Ancak şunu unutmayın: siz okurken sunucular kara listeye alınmaya devam ediyor - bu nedenle doğru sunucu için destekle veya henüz duyurulmamış yeni eklemelerle iletişime geçmeniz gerekebilir.

İdeal akış VPN'i için, ExpressVPN. Bazı sunuyor en yüksek hızlar testlerimizde, değerli akış odaklı özellikler ve son derece yararlı canlı sohbet desteği. Normalde bir VPN'yi desteklemeyen cihazlardaki içeriğin engelini kaldırmak için bile kullanabilirsiniz! Daha fazla bilgi ve kullanıcı yorumu için, ExpressVPN inceleme sayfası.

VPN'nizle ilgili akışla ilgili sorun yaşıyorsanız başka bir yararlı ipucu: aynı sunucuya yeniden bağlanmak size yeni bir IP adresi verir, VPN bloklarıyla ilgili sorununuzu çözebilir. verilen, sunucunun tüm IP adresi aralığı kara listeye alındıysa bu çalışmaz, ama hızlı ve kolay bir düzeltme olabileceğinden kesinlikle denemeye değer.

Yararlı VPN Sorun Giderme İpuçları

Zaten güvenilir bir VPN kullanıyorsanız ve sorununuz düşük kaliteli bir hizmet veya sınırlı işlevsellikten kaynaklanmıyorsa, İşte sorununuzu çözebilecek sorun giderme ipuçlarını ve olası düzeltmeleri içeren bir koleksiyon.

Sadık okuyucularımızın hepsinin VPN uzmanı olmadığının farkındayız, bu nedenle belirli bir düzeltmeyi ne zaman denemeye dair genel işaretçiler ve bir şeyleri karıştırmak veya denerken güvenliğinizi tehlikeye atma riskini de dahil ettik.

Herhangi bir noktada bunu kendiniz başarabileceğinizden emin değilseniz, sorununuz için bireysel talimatlar almak için VPN'nizin müşteri desteğiyle iletişime geçmenizi öneririz..

1. Anahtar Sunucuları

Ne zaman denenir: VPN yavaş veya sürekli olarak kesiliyor (ancak çökmüyor)

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay

Risk: Düşük

VPN'niz son derece yavaş çalışıyorsa veya bağlantıda kalma konusunda sorun yaşıyorsanız, sorunun seçilen sunucunuzla ilgili olması büyük bir olasılıktır. Çoğu zaman, VPN sunucuları kullanıcılarla aşırı kalabalıklaşır, titrek performansa yol açar.

Bu sorunu düzeltmek için, sadece başka bir sunucuya geç aynı ülkede. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla yer varsa, en iyi sonuçlar için gerçek konumunuza en yakın olanı deneyin. Her şeyin yerine getirildiğinden emin olmak için bir hız testi yapın veya birkaç web sitesi açın ve yükleme sürelerini karşılaştırın.

vpn sorun giderme (2)Profesyonel ipucu: Bazı VPN sağlayıcıları uygulamalarında bir sunucu yük izleyici içerir. Bağlantıyı yüzlerce başka kullanıcıyla paylaşmak zorunda kalmayacağınız hızlı bir sunucu bulmak için kullanın!

Şimdi, nadiren de olsa VPN'nizin yerel bir istemcisi yoksa veya bir VPN yönlendiricisine ayarladınız, sunucu değiştirmek biraz daha zor olacak.

Hala çalışmak için bir arayüzünüz varsa (örneğin, OpenVPN istemcisini kullanıyorsanız), anahtarı manuel olarak yapmanız gerekir yeni sunucu adını yazarak. Aynı şey VPN yönlendiricileri için de geçerlidir - yönlendiricinin kontrol paneline yeni sunucu adresini girmeniz yeterlidir. Bu ayrıntılara aşina değilseniz, en iyi eylem yolunuz yönlendirici (veya ürün yazılımı) kılavuzunu kontrol etmektir..

2. Anahtar Protokolleri

Ne zaman denenir: VPN yavaş, kararsız bağlantılar sağlıyor

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay

Risk: Orta

Burada iki farklı türden bahsediyoruz: IP ve VPN protokolleri.

Sizin IP protokolü (veya İnternet Protokolü) temel olarak internet bağlantınızı mümkün kılan şeydir. VPN protokolleri, Öte yandan, her VPN hizmetinin temeli ve veri şifreleme ve yönlendirmeden sorumlu yazılım. Her iki tür birlikte çalışır, ancak her ikisiyle de sorunlar ortaya çıkabilir.

IP Protokolleri

İlk tür için genellikle aralarından seçim yapabilirsiniz Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) ve İletim Kontrol Protokolü (TCP). TCP daha güvenilir iken UDP çok daha hızlı.

Kullanılan varsayılan IP protokolü esas olarak VPN'nize bağlıdır - bazıları UDP'yi tercih ederken diğerleri TCP'yi ayarlar. Normalde, VPN uygulamanızın Ayarlar menüsünde iki protokol arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz:

vpn sorun giderme (3)

Gördüğünüz gibi NordVPN, UDP'yi varsayılan IP protokolü olarak önermektedir. Bunun nedeni nadiren güvenilirlik sorunlarından muzdarip olmasıdır - ancak durumunuz farklı olabilir.

Alt çizgi? Şu anda TCP kullanıyorsanız ve düşük hızlarla karşılaşıyorsanız, UDP'ye geçmek sorununuzu çözebilir. alternatif olarak, UDP'den TCP'ye geçmek daha kararlı bir bağlantıya yol açabilir.

VPN Protokolleri

VPN protokolünüzü değiştirmek bazen daha iyi performans sağlayabilir, ama bilmeniz gereken bir güvenlik riski var.

Çoğu (hepsi değilse de) premium VPN'ler OpenVPN varsayılan olarak, yaygın olarak ele alındığı için seçilecek en iyi VPN protokolü bugün. Bu, VPN trafiğinizi en hızlı yönlendirdiği anlamına gelmez - gibi diğer protokoller L2TP / IPsec ve PPTP, seni o kadar yavaşlatmayacak.

Daha hızlı bir bağlantının peşindeyseniz, ancak gizlilik de istiyorsanız bu ikisine geçmeyi deneyebilirsiniz, OpenVPN ile kalmanızı öneririz. PPTP, güvenliğiniz için hiçbir şey yapmayan eski bir protokoldür ve L2TP / IPsec'in söylentilerinin de tehlikeye atılmasıyla, birçok VPN sağlayıcısı ondan uzaklaşıyor.

3. Bağlantı Noktası Numaralarını Değiştirme

Ne zaman denenir: VPN yavaş, VPN engellenen içeriğe erişemiyor

Çalıştığı yerler: Masaüstü

Zorluk: Orta

Risk: Yüksek

Bilgisayarınız ile VPN sunucusu arasında bağlantı kurulabilmesi için uçunuzdaki belirli bir ağ bağlantı noktası kullanılır. Çeşitli internet trafiği türleri için birçok farklı bağlantı noktası olsa da, VPN'iniz herhangi bir anda yalnızca bir bağlantı noktası kullanır.

Bazen, bu bağlantı noktaları aşırı yüklenebilir, düşük hızlarla sonuçlanır (kalabalık bir sunucunun sizi nasıl yavaşlatacağına benzer). Diğer durumlarda, internet servis sağlayıcıları (İSS'ler) popüler bağlantı noktalarındaki trafiği bilerek kısıtlar, bağlantınızı etkili bir şekilde sınırlayın.

Bu sorunları şu şekilde çözebilirsiniz: VPN trafiğinizi farklı bir bağlantı noktasından yönlendirmek. Ne yaptığınızı bilmediğiniz sürece bunu denemenizi önermiyoruz - VPN bağlantınız doğrudan bilgisayarınız aracılığıyla (bir uygulama aracılığıyla değil) ayarlandıysa kayıt defteri dosyalarının değiştirilmesini içerebilir, ki bu daima risklidir. VPN'lere yeni gelenler, bir müşteri destek uzmanına danışarak daha iyi olacak.

Profesyonel ipucu: Bazı VPN hizmetleri, yerel istemcilerinde bağlantı noktası yapılandırmasına ve SSS'lerinde veya üye alanlarında desteklenen bağlantı noktası numaraları hakkında yararlı bilgiler sağlar. Varsa bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

4. Diğer Güvenlik Önlemlerine Bir Gözatın

Ne zaman denenir: VPN yavaş ve / veya bağlantı kesiliyor

Çalıştığı yerler: Masaüstü

Zorluk: Kolay

Risk: Yüksek (güvenliği çok uzun süre devre dışı bırakırsanız)

Tüm VPN'ler diğer güvenlik yazılımlarıyla kusursuz bir şekilde çalışmaz. VPN'nin kendisi internet bağlantınızla yakından çalıştığından ve hatta değiştirdiğinden, bazen sisteminizin güvenlik duvarı veya virüsten koruma programı tarafından tehdit olarak algılanabilir ("yanlış pozitif" olarak da bilinir).

Sorunun bu olup olmadığını görmek için, VPN'ye müdahale edebilecek harici programları kapatarak başlayın. Sonra, sorun devam ederse, güvenlik duvarınızı Kontrol Panelinden devre dışı bırakmayı deneyin (aşağıda Windows 10'da gösterilmiştir):

vpn sorun giderme (4)

Kontrol Paneli > Sistem ve Güvenlik > Windows Defender Güvenlik Duvarı > Windows Defender Güvenlik Duvarını Açma veya Kapatma

Hız ve dengede bir iyileşme fark ederseniz, sorunu başarıyla tespit ettiniz.

Ancak, güvenlik duvarınızı kalıcı olarak kapatmak bir çözüm DEĞİLDİR - en azından başvurmaya istekli olmamanız gerekir. VPN'niz ve güvenlik duvarınız arasındaki çatışmalar çok nadir olmasa da, dahili savunmanızı uzun süre devre dışı bırakmak, ekstra koruma sağladığı için akıllı bir hareket değildir.. Genel bir kural olarak, VPN'inizin birini veya diğerini seçmek yerine güvenlik duvarınızla birlikte çalışmasını istiyorsunuz..

Güvenlik duvarı açıkken bu sorunla karşılaşmaya devam ederseniz, bir sonraki adımınız VPN'nizin desteğiyle iletişim kurmaktır ve onlardan yardım isteyin.

Bu işe yaramazsa, belki de aboneliğinizi iptal etme ve size güvenlik duvarı sorunu vermeyecek hızlı, premium bir hizmet seçme zamanı gelmiştir. NordVPNveya ExpressVPN.

5. Farklı Bir Ağ Deneyin

Ne zaman denenir: VPN yavaş, VPN bağlantı sorunları var, bazı düzeltmeleri denediniz

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay

Risk: Düşük

İnsanlar genellikle sorun gidermek için o kadar yatırım yaparlar ki - en belirgin nedenleri unuturlar - kendi ağları kötü performans gösterir gibi.

Başarısız bir şekilde birkaç farklı yöntem denediyseniz, belki de bir telefon veya dizüstü bilgisayar alın ve VPN'nizi yeni bir yerde test edin. Daha doğru bir karşılaştırma için basitçe bir arkadaşınızın yerinde veya herkese açık bir ağda başlatın..

Sabit bir bağlantı ve sorunsuz yükleme süreleri VPN'nizde yanlış bir şey olmadığını gösterir, ve bunun yerine ISS'nizle konuşmalısınız. Aynı sorunlar varsa sorun gidermeye geri dönersiniz.

Kendi ağınız düzenli olarak sorun çıkarıyorsa, farklı bir ağ denemek bir numaralı adımınız olmalıdır. Bağlantıyı bir VPN olmadan kontrol etseniz ve sonunda her şeyin yolunda olduğundan emin olsanız bile, bu işlemi tamamlamak ve sorununuzun olası bir nedeni olarak kesmek zarar vermez.

6. VPN'nizin Yerel Sunucularla Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Ne zaman denenir: VPN, farklı bir ülkedeyken bağlanmayı reddediyor

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Orta (VPN sitelerini engelleyen bir ülkeden kontrol ediyorsanız)

Risk: Orta (gizlilik dostu olmayan bir ülkeden kontrol ediyorsanız)

Ne yazık ki, bu dünyada gizlilik hakkının sıklıkla unutulduğu ve sansürü atlamanın günlük bir mücadele olduğu bazı yerler var.

Bu tür yerlere seyahat ederken (örnekler şunları içerir: Rusya, Çin, ve UAE) aksi halde mükemmel VPN'nizle bağlantı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu ülkelere seyahat planlayan kullanıcıların çoğu buna göre hazırlanır, ancak bu adımı atladıysanız, geçerli konumunuzda çalışmayan bir VPN ile sonuçlanabilir.

Nedenleri katı VPN blokları ve kara listeye alınmış VPN web siteleri, için sağlayıcılar sunucuları kapatıyor çünkü istilacı veri saklama yasaları etrafında çalışacak kaynaklara sahip değiller. Sizin için kullanıcı, ne yazık ki ödevinizi yapmadıysanız ve VPN kullanımının kısıtlandığı bir ülkeye geldiyseniz, bu sorunu gerçekleştikten sonra "düzeltemeyebilirsiniz".

Tek gerçek çözüm, ulaşmadan ÖNCE hedefiniz için doğru VPN'yi kurduğunuzdan ve yapılandırdığınızdan emin olmaktır. Kendi güvenliğiniz için, çevrimiçi etkinlikleri etkin bir şekilde ciddi sonuçlarla izleyen bir ülkede iken VPN'leri (veya düzeltmeleri) aramanızı önermiyoruz.

İpucu: İyi hazırlanmışsanız ancak hala bağlantı sorunları yaşıyorsanız, özel VPN ayarlarına baktığınızdan emin olun. Örneğin, NordVPN Gizli Sunucuların bir listesini sunar, ağır sansür ve VPN kısıtlamaları olan ülkeler için özel olarak sağlanmıştır:

vpn sorun giderme (5)

7. VPN Yazılım Sürümünüzü Kontrol Edin

Ne zaman denenir: VPN çöküyor ve / veya bağlantı sorunları var

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay (ılımlı daha eski bir sürüme ihtiyaç duyacağınız nadir bir sorununuz varsa)

Risk: Düşük

VPN istemcileri her zaman güncellenir - en azından yüksek kaliteli bir hizmet kullanıyorsanız.

Birçok istemci otomatik güncelleme ayarlarına sahip olsa da, daha sonra yüklemeye karar verdikten sonra yeni bir sürümü unutmak kolaydır. Ancak bilmediğiniz şey, bu yeni sürümün geçen hafta boyunca karşılaştığınız istikrar sorununu çözmesidir.

Aksi takdirde mükemmel bir VPN istemcisi hızla kullanılamaz hale gelebilir, bu nedenle güncel olduğundan emin olun. Çoğu uygulama size mevcut sürümlerine ve en son sürüme güncelleme yapıp yapamayacağınıza ilişkin bir genel bakış sunar:

vpn sorun giderme (6)

Bazı çok nadir durumlarda, eski bir istemci sürümüne geri dönmeniz gerekebilir. Sorununuz olduğuna inanmak için nedeniniz varsa, yardım ve olası güvenlik riskleri hakkında sorular sormayı unutmayın. VPN'nizin düzgün çalışmasını istiyorsunuz, ancak arka planlardan veya güvenliği ihlal edilmiş yazılımlardan da güvende olmak istiyorsunuz.

8. Eski VPN Yazılımını Kaldırma

Ne zaman denenir: VPN çöküyor ve / veya bağlantı sorunları var

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay

Risk: Düşük

Dikkatli bir tüketici iseniz, mevcut hizmetinize karar vermeden önce muhtemelen birkaç farklı VPN hizmeti denediniz. Akıllı alışveriş için sizi alkışlarken, ayrıca çok fazla VPN'in bazen bağlantınızı bozabileceğini de bilmelisiniz - bunlardan biri dışında hepsini kullanmasanız bile.

VPN'ler söz konusu olduğunda temiz bir envanter tutmanızı öneririz, bu nedenle sabit VPN çökmeleri ve zayıf bağlantı ile başa çıkmanın başka bir tavsiyesi, kullanmadığınız eski VPN yazılımlarını kaldırmaktır. Yalnızca dosyaları silmenin hiçbir şey yapmayacağını unutmayın; programları cihazınızın kontrol panelinden kaldırmanız gerekir..

9. Mevcut VPN'inizi Yeniden Yükleyin

Ne zaman denenir: VPN çöküyor ve bağlantı sorunları var, eski yazılım kaldırıldı

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay

Risk: Düşük

Her şey başarısız olursa, VPN sorununuzun kurulum sürecinde bir yerde saklanıp saklanmadığını kontrol etmeye değer. Normalde bir hata mesajı alırken, VPN istemcinizin önyükleme yapabilmesi mümkündür ancak yanlış bir yükleme nedeniyle devam edemez.

VPN yazılımını kontrol panelinden kaldırın ve yeniden yükleyin. İstemciyi tekrar indirmek iyi bir fikirdir - bozuk bir indirmeniz ve bazı önemli dosyaların eksik olması durumunda.

Not: Bu düzeltme yalnızca yerel istemcileri olan VPN'ler için geçerlidir. Manuel kurulum yaptıysanız, harici VPN yazılımı olmadığından her şeyi sıfırdan yapılandırmanıza gerek yoktur. Manuel kurulumlar için tüm ayrıntıların doğru girildiğinden emin olun.

10. Yardım Özelliğini Kullanma!

Ne zaman denenir: Seçenekleriniz bitmiştir (veya sorun gidermek istemezsiniz)

Çalıştığı yerler: Masaüstü & seyyar

Zorluk: Kolay (VPN'niz faydalı destek sunuyorsa)

Risk: Yok

Saygın VPN sağlayıcıları bir nedenden ötürü özel müşteri desteğine sahiptir. VPN'niz harekete geçtiğinde, büyük olasılıkla sizin hatanız değildir (bazı gelişmiş ayarlarla uğraşmadıysanız).

Hiçbir VPN mükemmel değildir. Ancak, şu anda yaşadığınız sorunla ilgili her zaman yardım alabilirsiniz. Listemizdeki her şeyi denedikten sonra fikirleriniz bitmiş olsun ya da sorunu kendiniz aramak için zaman harcamak istemiyor olun, desteğe başvurmak her zaman bir seçenektir - ve iyi bir destek de.

Canlı sohbet sağlayıcınız sunuyorsa tercih edilir. Gerçek zamanlı yardım almak, yanlış olan her şeyi hızlı bir şekilde düzeltebilir, ancak bazı durumlarda ayrıntılı bir bilet yazmak isteyebilirsiniz - özellikle bazı testler yaptıysanız ve sorunun ayrıntılı bir açıklamasını verebiliyorsanız.

Neredeyse tüm VPN istemcilerinin bulması kolay bir çeşit "yardım" düğmesi vardır:

vpn sorun giderme (7)

Tıklayın veya müşteri desteğinden yardım istemek için VPN'nizin web sitesine gidin. İyi şanslar!

11. Açıkçası Unutma

Biliyoruz - muhtemelen aptallar için aynı sorun giderme ipuçlarından bıktınız. Ancak birisinin unutması durumunda, aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun:

  • İnternet bağlantınız var. Ekranınızdaki her şey iyi görünse bile, internetiniz kapalı olduğu için VPN'niz başarısız olabilir. VPN'inizi kapatın ve bağlantıyı tekrar kontrol edin - sorun devam ederse, kablonuzdaki ve / veya yönlendiricinizdeki eski eski “fişi çekin ve tekrar takın” yöntemini deneyin.
  • Giriş bilgileriniz doğru. VPN'nizi her başlattığınızda kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmayı seviyorsanız, belki bir yerde yazım hatası yapmış olabilirsiniz. Neyse ki, çoğu müşteri giriş bilgilerinizin yanlış girilip girilmediğini size söyleyecektir, bu yüzden en azından VPN'nizin bağlanmamasının nedeni buysa hemen anlayacaksınız.
  • Seçtiğiniz sunucu çevrimiçi. VPN sunucuları düzenli olarak bakım için kapanır - ancak bu her zaman istemciye yansıtılmaz. Bu sunucunun neden sorun yaşamaya devam ettiğini merak ediyorsanız, bloglarında bir bakım güncellemesi için VPN sağlayıcınızın web sitesine bakın veya daha da iyisi, şu anda hangilerinin çevrimdışı olduğunu gösteren bir sunucu listesi.

VPN'inizi En Kısa Zamanda Tekrar Çalıştırın

Görünür bir sebep olmadan VPN'iniz yavaşladığında veya bozulduğunda rahatsız edici. Ancak sorunun köküne inmek ve onu düzeltmek tatlı ve önemli bir zaferdir. VPN'ler, çevrimiçi güvenliğimizi sağlamaya yardımcı olur ve kendi gizliliğimiz için onları mükemmel durumda tutmak için elimizden gelenin en iyisini yaparız..

Yeni, yüksek kaliteli bir VPN zamanı gelmişse, ilk beş listemizi kontrol ettiğinizden emin olun. seni asla yarı yolda bırakmayacak bazı harika seçenekler. Bu VPN'lerin tümü ücretsiz denemeler veya para iade garantileri, böylece uzun vadeli bir plan yapmadan önce deneyebilirsiniz.

Ayrıca ziyaret etmek isteyeceksiniz fırsatlar ve kuponlar sayfası ekstra tasarruf için.

Sıralama Sağlayıcı Puanımız Kullanıcı Puanı
Editörün Seçimi 5.0 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
2 4,9 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
3 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
4 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
5 4,7 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et

Daha fazla okuma

Netflix Proxy Hatası - Bir VPN ile nasıl düzeltilir

NordVPN Çin'de Çalışıyor, Ama Sadece Bunu Yaparsanız

VPN'iniz Her Zaman Açık Olmalı?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me