2020’de Çalışan Dijital Göçebeler ve Gezginler için En İyi 5 VPN

Hareket halindeyken çalışmayı ve mükemmel bir ortak çalışma merkezi, kahve dükkanı veya diğer ücretsiz wi-fi ağını bulmaktan gurur duyarsanız, bağlantınızı koruyan iyi bir VPN (sanal özel ağ) mutlak bir zorunluluktur..

Dünya gezginlerinin keşfettiği ilk şeylerden biri, dünya çapında web olarak adlandırılmasına rağmen, internetin bulunduğunuz yere bağlı olarak çok farklı olmasıdır. basitçe haberleri yakalamak veya bankadan para yatırmak kolay değil sürekli olarak yerleri değiştirirken.

Ve tabi ki, bilgisayar korsanlığı, casusluk ve kötü amaçlı yazılım riskleri önemli ölçüde artar paylaşımlı ağlar kullandığınızda. Dünyanın en teknoloji meraklısı dijital göçebelerinden bazıları bile halka açık kablosuz ağ kullandıklarında cihazlarını kaçırdılar.

Doğru VPN verilerinizi meraklı gözlerden koruyacak, coğrafi blokları geçmenize izin verecektir ve diğer internet filtreleri dünyadaki herhangi bir içeriğe erişmek ve indirme hızlarınızın asla tehlikeye atılmamasını sağlamak için.

Kritik hizmetlere ve evinizde en sevdiğiniz içeriğe kolay erişimin yanı sıra açık ağlarda size en iyi korumayı sağlayacak bir VPN arıyorsanız, okumaya devam edin.

Dijital Göçebeler için En İyi VPN'ler & Yolcular - Hızlı Liste

 1. NordVPN
  NordVPN, hız, güvenlik bilgileri ve sunucu ağ boyutu kombinasyonu nedeniyle sürekli olarak en yüksek derecemizi kazanıyor. Dünyanın en iyi coğrafi engelleme ve güvenlik duvarı kesicilerinden biridir ve aynı anda altı cihaza kadar kullanabilirsiniz.
 2. ExpressVPN
  İndirme, dosya paylaşımı veya akış için yüksek hızlar istiyorsanız, ExpressVPN mükemmel bir seçimdir. Ayrıca askeri düzeyde şifreleme ile kamuya açık wi-fi üzerinde sizi korur ve sağlayıcı sektördeki en katı gizlilik politikasına bağlı kalır.
 3. CyberGhost
  Bir CyberGhost aboneliği, aynı anda yedi cihaza kadar koruma sağlar ve bu da çok sayıda gadget'ı dengeleyen göçebeler için mükemmeldir. Güvenlik birinci sınıf, uygulamalar görsel ve sezgisel ve hızlar çok iyi.
 4. PrivateVPN
  İlk premium VPN'niz için alışveriş yapıyorsanız, PrivateVPN mükemmel bir seçimdir çünkü yeni kullanıcılar için uzaktan kurulum ve kurulum yardımı ile birlikte gelir ve önceden yapılandırılmış kullanışlı ayarlara sahiptir. Ayrıca güçlü şifreleme ve etkileyici hızlar sunar.
 5. HMA
  HMA, bilgiye erişimin sınırlı olduğu ülkelere seyahat eden göçebeler için büyük bir yardım olan benzersiz bir Özgürlük Modu'na sahiptir. Mod, sizi ücretsiz konuşma korumalı, yakındaki bir ülkedeki mevcut en iyi sunucuya otomatik olarak bağlar.

Dijital Göçebeler ve Gezginlerin Neden Bir VPN'e İhtiyacı Var??

Uzaktan çalışma eğiliminin büyük hayranlarıyız. Aslında, vpnMentor'daki birçok araştırmacı ve yazar dijital göçebelerin kendisidir. Ancak wi-fi ağından wi-fi ağına geçiş ciddi güvenlik sorunları ortaya çıkarır ve ihtiyacınız olan içeriğe erişmeyi çok zorlaştırır.

İşte hiçbir dijital göçebenin güvenilir bir VPN olmadan olmaması için birçok nedenden sadece birkaçı.

Çevrimiçi Gizlilik + Veri ve Cihaz Güvenliği

Veri koruması herkes için önemlidir, ancak cihazlarınızı gizli ağlar, sözleşme bilgileri veya paylaşılan ağlar üzerinden diğer hassas bilgileri göndermek ve almak için kullanırsanız, özellikle gizlilik konusunda endişelenmeniz gerekiyor.

Açık wi-fi kişisel bilgilerinizi ve cihazlarınızı bilgisayar korsanlarına, botnet'lere, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer birçok siber tehdide maruz bırakır. Ortak çalışma tesislerindeki “güvenli” paylaşılan ağlar bile önemli riskler taşır, çünkü seninle kimin birlikte çalıştığından emin olamazsın.

Dijital göçebeler aslında iki yönden savunmasızdır. Verileriniz çalınabilir gönderdiğinizde veya kötü amaçlı kod gelen trafiğinizde sırtına binebilir bilgisayar korsanları cihazlarınızı ele geçirmek veya zarar vermek için.

2017 yılında bir Amerikan dijital girişiminin CEO'su, dizüstü bilgisayarının Buenos Aires'teki bir Starbucks'ı ziyaret ettiğinde kripto para birimini çıkarmak için kaçırıldığını keşfetti. Olay sadece vurgulandı korumanızı bırakmak ne kadar kolay - ve ne kadar riskli.

Gerçek konumunuzu maskeleyerek ve tüm verileri iyice şifreleyerek, bir VPN sizi nereye bağlarsanız bağlayın, sizi ve gadget'larınızı güvende tutar.

Fatura Ödeme ve Banka Hizmetlerine Erişim

Bankalar ve fatura ödeme hizmetleri yabancı bir IP adresinden başlatılan işlemleri bayraklar ve hatta kendi ülkenizde değilseniz hesap erişiminizi engelleyin. Genel olarak, bu önemli bir güvenlik önlemidir, ancak dijital göçebeler için büyük bir rahatsızlıktır.

Bir VPN kullandığınızda, bankanız gibi web siteleri gerçek konumunuzu değil, yalnızca bağlı olduğunuz sunucunun IP adresini görür. Ağ, hesaplarınızı açtığınız ülkede bir sunucu içerdiği sürece, para göndermek ve almak için tam erişim elde edin herhangi bir yerden.

Haberler ve Akış İçeriği üzerindeki Coğrafi kısıtlamaları atlamak

Sürekli hareket halinde olmak, ücretli bir aboneliğiniz olsa bile, favori web sitelerinizden ve akış hizmetlerinizden engellenmek anlamına da gelebilir..

Online haber hizmetleri dünyanın farklı yerlerinde farklı içerikler sunar. VPN olmadan bulabilirsin evdeki olaylara ayak uydurmak çok zor. Bir VPN size görünür konumunuzu değiştiren yeni bir IP adresi atayarak, dünyanın herhangi bir köşesine bağlı kalmanıza yardımcı olur.

Ve rahatlama zamanı geldiğinde, mevcut konumunuzda favori şovlar ve filmler kullanılamıyor. Sunucu konumlarını değiştirerek, ABD, İngiltere, Japonya, Fransa veya dünyanın herhangi bir yerinden video içeriğine erişmek için VPN'nizi kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, en popüler akış hizmetlerinin Netflix, Hulu ve BBC iPlayer coğrafi taramalarını VPN tarama yazılımı ile güçlendiriyor. Yalnızca en yüksek puan alan VPN'ler bu iki katmanlı blokları geçebilir.

Bir VPN’in konum sahteciliği de rakiplerinize karşı size büyük bir avantaj sağlar bir sonraki büyük anlaşmayı kovalarken, potansiyel müşterinizin ülkesindeki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Bölgenin en son etkinliklerinden haberdar olmanızın ne kadar etkilendiklerini hayal edin.

Sansürden Korunma & Devlet Gözetimi

Bir haber güncellemesini veya bir TV dizisinin son bölümünü kaçırmak sinir bozucu olabilir, ancak denemek hükümet sansürü nedeniyle engellenen erişim sitelerinin çok daha ciddi sonuçları olabilir.

Birçok ülke, hükümeti eleştiren haber sitelerinden LGBT'ye ve "geleneksel değerleri" ihlal ettiği söylenen diğer içeriklere kadar çok çeşitli web sitelerini yasaklamaktadır. Yasaklanmış içerik yayınlama veya erişme cezaları, hafif zorluklardan ağır para cezaları ve hatta hapis cezası.

Ne kadar çok yere seyahat ederseniz, yerel sansür yasalarını takip etmek o kadar zor olur. Sizi güvenli bir tünelden ücretsiz ve filtresiz internet erişimi olan bir ülkedeki sunucuya bağlayarak, VPN, sansür güvenlik duvarlarının asla yolunuza çıkmamasını sağlar.

Daha da önemlisi, tüm trafiğinizi şifreleyerek VPN'niz verilerinizi devlet gözetim ajansları tarafından okunamaz hale getirir. Seçtiğiniz VPN'nin göz atma işleminizin kaydını tutmadığından emin olun. etkinlik asla size geri izlenemez.

VoIP Kullanımı & Kolayca İzlenen Diğer Faaliyetler

İzlemeden bahsetmişken, yalnızca konumunuzu değil, aynı zamanda iletişim kurduğunuz herkesin konumlarını ortaya çıkaran herhangi bir etkinlik, özellikle dijital göçebeler için ciddi riskler oluşturmaktadır. Birçok hükümet mesajlaşma ve VoIP trafiğinin nereye gittiğini izliyor ve hatta bazıları konuşmaları gözetliyor.

Ayrıca, insanlar arkadaşlarınızla ve ailenizle rahatça iletişim kurduklarında güvenlik riskleri konusunda daha az bilinçli olma eğilimi gösterdiğinden, bilgisayar korsanları, kullanıcıların verilerine erişmek için sıklıkla ileti ve VoIP iletimlerini kullanır ve cihazlar.

Bu nedenle, VoIP hizmetlerini ve / veya WhatsApp ve Tox.chat gibi mesajlaşma platformlarını kullanan bir dijital göçebeyseniz, yüksek düzey güvenlik özelliklerine sahip bir VPN mutlak bir zorunluluktur.

Bir VPN'de Neler Arar

Güçlü bir VPN yukarıdaki sorunların hepsini çözer ve daha fazla gezintilerinizde karşılaşabilirsiniz. Dijital göçebelerin bir VPN'e ihtiyacı var geniş sunucu ağı küresel içerik erişiminin yanı sıra aşağıdakiler de dahil olmak üzere sağlam güvenlik kimlik bilgilerini sağlamak için sızıntı koruma ve güçlü şifreleme.

Sağlayıcınız tüm cihazlarınızı tek bir abonelikle koruyorsa daha da iyidir. Ayrıca bir Yüksek bağlantı hızlarına sahip VPN. Birçok kamu wi-fi ağı sinir bozucu bir şekilde yavaştır; ihtiyacınız olan son şey, sizi daha da yavaşlatan yavaş bir VPN sunucusudur..

Dijital Göçebeler ve Gezginler İçin En İyi VPN'ler

1. NordVPN

2020'de Çalışan Dijital Göçebeler ve Gezginler için En İyi 5 VPN

NordVPN, premium güvenlik kimlik bilgileri kombinasyonu ile hem kullanıcıları hem de teknik uzmanları sürekli olarak etkilemektedir. devasa sunucu ağı, sürekli servis geliştirmeleri ve yüksek hızlar. Tek bir abonelik size 6 eşzamanlı cihaz bağlantısı.

NordVPN tarafından sunulan güvenlik protokolleri en üst düzeydedir ve hem OpenVPN hem de IKEv2'yi içerir. Sağlayıcı askeri düzeyde şifreleme kullanıyor, tüm uygulamalarda yerleşik bir öldürme anahtarı içeriyor ve sıkı bir kayıt tutmama politikasına uyuyor.

Uygulamaların kurulumu kolaydır ve NordVPN, konumunuz için en iyi sunucu ve başlattığınız anda amaç. Sunucular, maksimum güvenlik için Çift VPN, TorVPN ve VPN üzerinden Soğan'ı destekler ve bu VPN kolayca geoblocks alır.

NordVPN’in benzersiz CyberSec paketi dijital göçebeler için koruyucu bir melek gibidir, kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım yayan kötü web sitelerinden otomatik reklam engelleme ve koruma sağlama.

Sağlayıcı 30-gün para iade garantisi Yeni kullanıcılar için, hatta hatta herhangi bir para koymadan önce size uygun olup olmadığını görmek için hizmeti test edebilirsiniz.

NordVPN engellemeyi kaldırabilir:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve Sling TV.

Torrent'i destekler:

 • Evet, P2P özel sunucuları mevcut.

NordVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Yönlendiricilerle de uyumludur.

NordVPN Tekliflerini Görün

2. ExpressVPN

ExpressVPN cihazları

ExpressVPN, dijital göçebeler için, endüstri lideri hız, güvenlik ve ağ güvenilirliği tüm büyük platformlar için kullanıcı dostu uygulamalarla. Tek bir abonelikle aynı anda 5 cihaza kadar güvenlik sağlayabilirsiniz.

Etkileyici güvenlik özellikleri arasında askeri düzeyde şifreleme ve tüm tünellerde varsayılan olarak güvenli OpenVPN protokolü bulunan bir dizi tünel protokolü desteği bulunmaktadır. Halka açık wi-fi için ekstra koruma standart geliyor.

ExpressVPN şeffaf gizlilik politikalarına sahiptir ve kullanıcı günlüklerini toplamamaktadır. İngiliz Virgin Adaları merkezli, 5/9/14-Eye İttifakı'nın yetkisi dışında, ve internet özgürlüğü ve gizliliğin korunması için küresel bir savunucudur.

Kullanıcılar bunu seviyor ve biz de seveceğinizden oldukça eminiz. Ancak her ihtimale karşı, gönül rahatlığıyla abone olabilirsiniz. ExpressVPN aşağıdakileri sunar: 30-gün para iade garantisi hiçbir soru sormadan. Ayrıca deneyebilirsiniz 7 gün boyunca ücretsiz mobil cihazlarınızda.

ExpressVPN engelini kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN ve BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler.

ExpressVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Ayrıca belirli yönlendiricilerle kullanım için bir uygulama sunar.

ExpressVPN Fırsatlarını Görüntüle

3. CyberGhost

cyberghost çoklu cihazlar

CyberGhost yakın zamanda ağını genişletti ve şimdi dünya çapında 5.700'den fazla sunucu sunuyor. Nerede olursanız olun, hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. CyberGhost ayrıca aynı anda 7 cihaza kadar koruma sağlar bir aboneliğiyle.

Kullanıcılar bu VPN’in güvenilir bağlantı hızlarını ve kullanıcı dostu uygulamaları vurgular. CyberGhost, ABD Netflix'i koruyanlar gibi ünlü zor bloklar bile coğrafi kısıtlamaları kolayca atlar. Etkileyici 45 günlük para iade garantisi hizmeti denemeniz için bolca zaman verir.

Güvenlik söz konusu olduğunda, CyberGhost kullanıcıları askeri sınıf AES-256 şifreleme ve OpenVPN protokolü. Sağlayıcı kullanıcı günlüklerini tutmaz ve bu taahhüdü belleksiz sunucularla yedekler.

CyberGhost engelini kaldırabilir:

 • Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN ve diğerleri için optimize edilmiş sunucularla özel akış profili.

Torrent'i destekler:

 • Evet; özel profil ülkeleri ve kullanıcı sayısını gösterir.

CyberGhost şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux ve Chrome.

CyberGhost Fırsatlarını Görüntüle

4. PrivateVPN

privatevpn aygıtları

PrivateVPN etkileyici bir hizmettir, özellikle de bütçe dostu fiyat. AES-256 ile askeri sınıf, 2048 bit şifreleme sunar ve kullanıcı günlüklerini tutmaz, bu nedenle güvenli tarama için güvenli bahis.

Koruyabilirsiniz Aynı anda 6 cihaz bir abonelik ile ve bağlantı hızı etkileyici.

PrivateVPN hakkında gerçekten sevdiğimiz özelliklerden biri TeamViewer ile ücretsiz uzaktan yardım. Göçebe yaşam tarzınıza yeni başlamış ve siber güvenlik araçlarınızı kurmak için yardıma ihtiyacınız varsa bu benzersiz hizmet gerçekten işe yarayabilir..

PrivateVPN bir 30-gün para iade garantisi iç huzuru için. Bu küçük ama güçlü VPN'nin sizin için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için yorum arşivimize göz atın ve gerçek kullanıcıların bu konuda ne söyleyeceğini görün.

PrivateVPN engellemeyi kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler; uygulama aracılığıyla kullanılabilen P2P için optimize edilmiş sunucuların listesi.

PrivateVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android ve iOS.

PrivateVPN Fırsatlarını Görüntüle

5. HMA

hidemyass cihazı

VPN sunucusu dizilerinden fazla sevgi almayan küçük bir ülkeden gelen dijital bir göçebeyseniz, HMA sizin kurtuluşunuz olabilir. Bir site sayesinde sitelere ve hizmetlere geri dönmekte sorun yaşamazsınız. 190'dan fazla ülkeyi kapsayan ağ!

HMA, AES-256, bir dizi güvenlik protokolü, DNS sızıntısı koruması ve bir öldürme anahtarı ile askeri düzeyde şifreleme sunar. Kullanıcılar özellikle platformlar arası uygulamada yerleşik ön ayarlı bağlantı modlarıs.

Anında Mod sizi otomatik olarak mevcut en hızlı sunucuya bağlar; Konum Modu belirli bir sunucu konumu seçmenize olanak tanır, bu nedenle coğrafi engelleri atlamak için idealdir; ve Özgürlük Modu sizi ücretsiz konuşma ile bir ülkede en yakın sunucu.

Özgürlük Modu özellikle internet faaliyetinin Rusya ve Türkiye gibi hükümet tarafından kısıtlandığı ve yakından izlendiği ülkelerde yararlıdır. HMA, 7 günlük ücretsiz deneme hizmet ve bir 30-gün para iade garantisi.

HMA engellemeyi kaldırabilir: 

 • Hulu, BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 •  Torrenting cesareti kırıldı.

HMA şu cihazlarda çalışır:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Yönlendiriciler.

HMA Fırsatlarını Görüntüle

özet

İster deneyimli bir dijital göçebe olun, ister dokuzdan beşe serbest yaşam tarzına geçişe başlayın, veri ve cihaz güvenliği aklınızda en başta gelmelidir. İyi haber şu ki, doğru VPN'yi seçerek, bu endişeleri hızlı bir şekilde yatağa koyabilirsiniz..

En kaliteli VPN'ler bundan çok daha fazlasını yapacak ve coğrafi olarak kısıtlanmış veya sansürlü, erişimi kolay içerik, ve faturalarınızı ödemek ve finansal hesaplarınızı yönetmek için güvenli ve rahat.

Herkese açık wi-fi'nin sizi çevrimiçi tehditlere nasıl maruz bıraktığı ve kendinizi korumak için hangi adımları atabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için wi-fi güvenliği kılavuzumuza bakın..

Ve bir sonraki varış noktanızı seçme sürecindeyseniz, en çok serbest çalışan dostu şehirler için bu harika kılavuza göz atın. Mutlu nomading! Sizi kafede ya da plajda göreceğiz.

NordVPN'i Hemen Edinin!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me