2020’de Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi 10 Ücretsiz VPN

Dizüstü bilgisayarınızı korumanız gerekiyor, ancak premium bir VPN için servet ödemek istemiyor musunuz? Tamamen anladım. Bu yüzden on tanesini bulmaya karar verdim. dizüstü bilgisayarlar için en iyi ücretsiz VPN'ler.

Unutmayın hiçbir "ücretsiz VPN" hiçbir zaman gerçekten ücretsiz değildir. Bazı ücretsiz VPN'ler indir Kötü amaçlı yazılım ve dijital ayak izlerinizi takip edin.

Bu yüzden aşağıdaki gibi premium bir hizmet kullanmanızı öneririm NordVPN. Gelişmiş güvenlik özellikleri kullanır ve anonimliğinizi garanti eden sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır. Ayrıca, Netflix ABD dahil olmak üzere tüm en iyi akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir. NordVPN'de 30 günlük, risksiz para iade garantisi abone olmadan önce deneyebilirsiniz.

İyi haber şu ki, kullanımı güvenli birkaç ücretsiz VPN var. Bulmak için 33 VPN test ettim dizüstü bilgisayarınızı korumak için en güvenli ücretsiz VPN'ler. 


Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi Ücretsiz VPN'ler - Hızlı Kılavuz

 1. NordVPN: Sınırsız veri, yıldırım hızında sunucular ve DNS ve IPv6 sızıntı koruması dahil sağlam güvenlik özellikleri. Test edebilirsiniz NordVPN 30 günlük para iade garantisi ile.
 2. Windscribe: Ayda 10 GB ücretsiz veri ve sansürü ve coğrafi engelleri atlama yeteneği, ancak Netflix ABD'nin engellemesini kaldıramıyor.
 3. TunnelBear: Ayda 500 MB ücretsiz veri ve 22'den fazla ülkede sunucular. E-postalarınızı ve sosyal medyanızı kontrol etmek için yeterli veri, ancak torrent veya akış gerçekleştiremezsiniz.
 4. ZenMate: Sınırsız ücretsiz veri ve askeri düzeyde şifreleme, ancak hızınızı 2Mbps ile sınırlar. Bu tarama için uygundur, ancak yüksek tanımlı torrent veya akış için yeterince hızlı değildir.
 5. ProtonVPN: Sınırsız ücretsiz veri ve mükemmel ileri gizlilik, ancak yalnızca üç sunucu konumuna erişiminiz var.

Dizüstü Bilgisayarlar için diğer 5 Ücretsiz VPN'e göz atın

Ücretsiz VPN'lerle Yakalama Nedir??

Ücretsiz VPN'ler teoride harika görünüyor, ancak uzun vadede size premium bir VPN'den daha pahalıya mal olabilirler. Dizüstü bilgisayarınızda ücretsiz bir VPN kullanırsanız karşılaşabileceğiniz risklere bir göz atalım.

Güvenlik

Güvenli bir VPN oluşturmak çok planlama gerektirir ve geliştirme çok pahalıdır. Ücretsiz VPN'ler ağlarını oluşturmak ve sürdürmek için bu kadar para harcayamaz.

Çoğu ücretsiz VPN, temel güvenlik özelliklerini keserek paradan tasarruf eder. Daha az güvenli şifreleme protokolleri kullanırlar ve hatta bazıları reklamverenlere satmak için tarama etkinliğinizi kaydeder.

Reklamlardan bahsetmişken, birçok ücretsiz VPN'de rahatsız edici pop-up'lar görüntüleniyor, ve bazıları kullanıcıların cihazlarına zararlı kötü amaçlı yazılım indirirken yakalandı. 

Premium VPN'ler, öldürme anahtarları ve askeri sınıf şifreleme gibi daha güçlü güvenlik özelliklerine yatırım yapabilir. İtibarlarına göre başarılı olur veya başarısız olurlar, bu nedenle bilgilerinizi üçüncü taraflara aktararak iş kaybetme riski taşımazlar.

uygunluk

Test ettiğim ücretsiz VPN'lerin çoğunda yalnızca Windows için uygulamalar vardı. Dizüstü bilgisayarınız macOS, Linux veya Chrome OS kullanıyorsa, şansınız kalmamıştır.

Dizüstü bilgisayarınızda Windows çalışıyor olsa bile, kullanılabilir Windows uygulamalarına sahip çok sayıda ücretsiz VPN bulamazsınız. Ücretsiz hizmetler yamaları ve güncellemeleri yeterince sık yayınlamaz, bu nedenle uygulamalar genellikle gecikmez. Testim sırasında bazıları dizüstü bilgisayarımı bile dondurdu ve tekrar çalışması için yeniden başlatmam gerekti. 

Premium VPN'ler tüm işletim sistemleri için uygulamalar sunar. Bazılarının oyun konsolunuz ve akıllı TV'niz için uygulamaları bile vardır. Bu uygulamalar rutin olarak güncellenir, bu nedenle düşük performans veya gecikme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Sınırlamalar

Ücretsiz VPN'ler bant genişliğinizi, hızınızı, sunucu konumlarınızı ve verilerinizi kısıtlar paradan tasarruf etmek ve sizi premium plana yükseltmek için teşvik etmek.

Sınırlı sunucu konumları ücretsiz VPN'ler genellikle coğrafi engelleri atlayamaz, böylece Netflix ve SlingTV gibi akış hizmetlerine erişemezsiniz. Bir hizmetin engellemesini kaldırabilseniz bile, azaltılmış bant genişliği ve veriler yüksek çözünürlükte izlemeyi imkansız hale getirir. 

Premium VPN'ler küresel sunucu ağlarını çalıştırır ve çoğunda coğrafi kısıtlamaların ve VPN bloklarının üstesinden gelebilecek akış için optimize edilmiş sunucular bulunur. Ayrıca sınırsız veri, bant genişliği ve hız sunar.

Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi Ücretsiz VPN'ler

Dizüstü bilgisayarlar için en iyi seçenekleri bulmak için 33 ücretsiz VPN test ettim. Tarayıcı uzantıları, üst düzey güvenlik, dizüstü bilgisayara özgü özelliklere sahip hizmetler aradım.

1. NordVPN

NordVPN

 • Sınırsız veri ve yüksek hızlar
 • Tor için VPN üzerinden soğan
 • Altı adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • DNS ve IPv6 sızıntı koruması
 • 60 ülkede 5.100'den fazla sunucu
 • P2P ve akış için optimize edilmiş sunucular
 • Şununla çalışır: Netflix, Hulu, BBC iPlayer, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, SlingTV
 • İle uyumlu: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, AndroidTV, Chrome, Firefox ve yönlendiriciler

NordVPN birinci sınıf bir hizmettir, ancak cömert 30 günlük risksiz para iade garantisi bunu listemin en üstüne koyuyor. Bir ay, hizmeti beğenip beğenmediğinize karar vermek için bolca zaman ve tüm premium özelliklerine erişim test ederken.

256 bit AES şifrelemesi kullanır trafiğinizi anonimleştirmek. NordVPN tutar Kesin kayıt tutmama politikası, yani tarama etkinliğinizin hiçbir yerinde kaydı yoktur. Gizlilik dostu Panama'da, 5/9 / 14-Göz’Yetki alanı.

IPv6 ve DNS sızıntı koruması İnternet servis sağlayıcınız (İSS) gibi konumunuzu sızdıran ve üçüncü taraflara göz atma potansiyel güvenlik kusurlarını durdurmak için çalışır. Akış yapmak istiyorsanız, DNS sızıntısı koruması VPN bloklarını atlamak için önemli bir araçtır.

Ağı aşağıdakilerden oluşur: 59 ülkede 5.100'den fazla yüksek hızlı sunucu, Netflix ABD ve Hulu'nun engellemesini kaldırabilen akış için optimize edilmiş sunucular da dahil. CyberSec özelliği reklamları ve izleyicileri engeller yayınlarken ve gezinirken. Ayrıca, şüpheli web sitelerini yüklemeden önce engelleyerek kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını önlemeye yardımcı olur.

NordVPN'in özel P2P sunucuları vardır. Bu sunucular hızlı ve torrent için optimize edilmiştir. Tor ve.onion web sitelerine kolay erişim için Uygulamada VPN üzerinden Soğan özelliğini açabilirsiniz.

Hemen hemen her işletim sistemi için uygulamalar var ve tek bir hesapla en fazla altı cihazınızı güvence altına alabilirsiniz. Böylece, ekstra abonelik ödemeden telefonunuzu, TV'nizi ve tabletinizi koruyabilirsiniz.

Destek 7/24 NordVPN’in ana sayfasındaki canlı sohbet üzerinden.

Diğer premium ve ücretsiz hizmetlerle nasıl karşılaştırıldığını görmek için NordVPN'i test ettik. Meslektaşımın tüm sonuçlarla ilgili kapsamlı incelemesini okuyabilirsiniz. 

NordVPN ile Şimdi Başlayın!

2. Windscribe

windscribe cihazları

 • Ayda 10 GB ücretsiz veri
 • WebRTC / IPv6 / DNS sızıntı koruması
 • On lokasyondaki sunucular
 • P2P bağlantılarını destekler
 • Şununla çalışır: HBO GO, YouTube ve Kodi
 • İle uyumlu: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Opera, Amazon Fire TV, Nvidia Shield, Kodi ve yönlendiriciler

Windscribe bir gerçekten ücretsiz VPN hizmeti ayda 10 GB veri ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile. On saatlik video izlemek yeterlidir, ancak yeni sürüme geçmedikçe hiçbir akış hizmetine erişemezsiniz. Daha fazla veriye ihtiyacınız varsa, şirketi tweetleyerek fazladan 5 GB kazanabilirsiniz..

Çoğu ücretsiz VPN'den farklı olarak, kaydolmak için herhangi bir kişisel bilgi gerektirmez. Yalnızca e-posta adresinizi sağlamanız gerekir; bu, tanımlanabilir bilgilerinizin hiçbirini saklamadığı anlamına gelir.

Katı kayıt tutmama politikası ve askeri düzeyde şifreleme etkinliğinizi anonim tutun. Windscribe’in Gizli Modunu kullanarak şunları yapabilirsiniz: sansür ve coğrafi blokları atla Çin ve Rusya dahil dünyanın en kısıtlayıcı bölgelerinde bile.

Windscribe torrent işlemine izin verir, ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde indirmek için yeterince hızlı. Netflix veya Hulu'ya erişemese de YouTube ve Kodi'yi sorunsuz bir şekilde aktarabildim.

10 global konumda erişim sunucunuz var. Bu, çoğu ücretsiz VPN kadar kısıtlayıcı değildir, ancak başka ülkelerden coğrafi kısıtlamalı sitelerin engellemesini kaldıramayacağınız anlamına gelir.

Uygulamaların kurulumu kolaydır ve yerleşik bir güvenlik duvarı ve Hız Sabitleyici, bu da sizi mevcut en hızlı sunucuya bağlar. Uygulamada size herhangi bir açılır pencere sunmaz, ancak reklam engelleyici yok, YouTube gibi üçüncü taraf web sitelerinde reklam görmeye devam edersiniz.

Windscribe’ın sohbet botu, özellikler ve planlar hakkında neredeyse her soruyu cevaplayabilir. Yapamazsa, canlı sohbet desteği için sizi bir insan temsilcisine bağlar.

Windscribe hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum? İncelememizde testlerimizde nasıl durduğuna daha iyi bir göz atın.

Windscribe ile Şimdi Başlayın!

3. TunnelBear

2020'de Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi 10 Ücretsiz VPN

 • Ayda 500 MB ücretsiz veri
 • 22'den fazla ülkede yüksek hızlı sunucular
 • Chrome için ayrı, ücretsiz reklam engelleyici
 • Şununla çalışır: HBO GO, YouTube, Kodi
 • İle uyumlu: Mac, Windows, iOS, Android, Opera, Chrome ve Firefox

TunnelBear size aylık 500 MB ücretsiz veri sağlar. Sosyal medyaya ve e-postalarınıza yetişebilir veya yaklaşık 30 dakika boyunca video izleyebilirsiniz, ancak büyük dosyaları veya torrentleri indirmek için yeterli veri yoktur.

Sevimli, ayı temalı uygulamalarını indirmek ve kullanmak kolaydır. Beş dakikadan daha kısa bir sürede kurabilir ve yapılandırabilirim. 

TunnelBear 256 bit AES şifrelemesi kullanır ve katı bir kayıt tutmama ilkesi tutar. GhostBear modu, şifrelenmiş verilerinizi derin paket denetimi (DPI) altında normal trafik gibi gösterir. Bu, hükümetin VPN bağlantılarını rutin olarak engellediği Çin gibi ülkelerde önemlidir. GhostBear modunu etkinleştirdiğinizde, gözetim ajansları hiç VPN kullandığınızı bilmezler.

TunnelBear Blocker adında bir Chrome uzantısı var. reklamları, izleyicileri ve Flash'ı engeller. Bununla birlikte, uygulamada yerleşik değildir, bu yüzden ayrı olarak indirmeniz gerekir.

TunnelBear en Her Zaman Açık Modu uygulamayı başlatır ve cihazınızı başlatır başlatmaz sizi mevcut en iyi VPN sunucusuna bağlar, böylece korumasız olursunuz. Uyanık Mod esasen, VPN bağlantınızın kesilmesi durumunda nadiren veri sızıntılarını önleyen bir öldürme anahtarıdır.

En Yakın Tünel ayarını kullanarak şunları yapabilirsiniz: bulunduğunuz yere göre otomatik olarak en hızlı sunucuya bağlanın. Tarama yaparken temel koruma için uygundur, ancak bir coğrafi bloğu atlamaya çalışıyorsanız yararlı değildir.

TunnelBear, Netflix, Hulu veya BBC iPlayer gibi akış hizmetlerine erişemiyor. Yine de, coğrafi olarak kısıtlanmış YouTube videolarının ve Kodi eklentilerinin engellemesini kaldırmak için kullanabildim.

TunnelBear'ın sizin için olduğundan emin değilim? Tam satıcı incelemesindeki özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin. 

TunnelBaşlarken!

4. ZenMate

Zenmate-cihazlar-yeni

 • Sınırsız ücretsiz veri
 • 128 bit şifreleme
 • Dört sunucu konumu
 • Şununla çalışır: Netflix US, HBO GO, Hulu ve Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Chrome, Firefox ve Opera

ZenMate’in ücretsiz sürümü sınırsız ücretsiz veri sunar, ancak yalnızca tarayıcı uzantısı olarak kullanılabilir. Uzantılar hafiftir ve kullanımı kolaydır, ancak yalnızca tarayıcı trafiğinizi korur. Uygulamalardan ve diğer programlardan alınan veriler şifrelenmez.

Tarayıcı uzantıları 128 bit şifreleme kullanıyor. 256 bit'ten düşük olsa da, kişisel bilgilerinizi koruyacak kadar güçlüdür. ZenMate tarama etkinliğinizi kaydetmiyor, ya.

Netflix US ve Hulu dahil olmak üzere akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir. Ancak, bağlantı hızınız 2Mbps ile sınırlıdır. Netflix'i standart tanımda yayınlamak için gereken minimum hız 3Mbps'dir. Testlerim sırasında hala akış yapabildim, ancak hız kısıtlaması arabelleğe alma işlemine neden oldu ve video kalitemi düşürdü. 

Erişiminiz var Almanya, Hong Kong, Romanya ve ABD'deki sunucular. Yalnızca bu ülkelerde bulunan coğrafi engellenmiş içeriğe erişebildiğiniz için BBC iPlayer'ı yayınlayamazsınız.

ZenMate'in merkezi Almanya'dadır. 14-Göz İttifakı. Ancak bu çok da önemli değil çünkü ZenMate verilerinizden hiçbirini kaydetmiyor. Müttefik bir hükümet sizinle ilgili bilgi talep etse bile, ZenMate'in onlara verecek hiçbir şeyi olmaz.

Ücretsiz bir ZenMate hesabına ilk kez kaydolduğunuzda, premium hizmetinin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü edineceksiniz. Bu bir abonelik değildir ve denemenin süresi dolduğunda sizden ücret alınmaz.

Canlı sohbet yok, ancak web sitesindeki iletişim formu aracılığıyla müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Ulaştığımda 24 saat içinde bir cevap aldım.

ZenMate hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor? ZenMate incelememizde kapsamlı testlere nasıl geçtiğini görün.

ZenMate ile Şimdi Başlayın!

5. ProtonVPN

protonvpn cihazları

 • Sınırsız ücretsiz veri ve bant genişliği
 • IKEv2 / IPSec ve OpenVPN protokolleri
 • Japonya, Hollanda ve ABD'deki sunucular
 • Şununla çalışır: YouTube, Kodi, Netflix ve Hulu
 • İle uyumlu: Windows, macOS, Android, iOS ve Linux

ProtonVPN size sınırsız ücretsiz veri ve bant genişliği sağlar. Tarama etkinliğinizin hiçbirini kaydetmez ve mükemmel ileri gizlilik sunar.

Mükemmel ileri gizlilik her oturum için yeni bir geçici şifreleme anahtarınızın olmasını sağlar. Bu, bir bilgisayar korsanı şifreleme anahtarlarınızdan birini tehlikeye atacak olsa bile, oturumlarınızın geri kalanının güvenli olduğu anlamına gelir.

Ayrıca kullanır 256 bit AES şifreleme, DNS sızıntısı koruması ve otomatik öldürme anahtarı. Merkezi İsviçre'de, 5/9/14-Gözlerin yargı yetkisi.

Uygulamanın Her Zaman Açık ayarı dizüstü bilgisayarınız başlar başlamaz bir VPN bağlantısı kurar, böylece her zaman korunursunuz.

ProtonVPN size reklam sunmaz, ancak yerleşik engelleyici yok. Tarama ve akış sırasında üçüncü tarafların reklamlarını görmeye devam edeceksiniz.

Netflix ve Hulu'yu yayınlayabildim standart tamponda minimum tamponlama ile. ProtonVPN yalnızca Japonya, Hollanda ve ABD'deki ücretsiz sunucuları işlettiği için, İngiltere'deki ve diğer konumlardaki sunuculara erişmek için premium'a yükseltmeniz gerekir. Ücretsiz sunucular P2P bağlantılarını destekler. 

Sınırlı sunucu seçimi yoğun zamanlarda ağ tıkanıklığına neden olur. Sadece üç sunucuya bağlı çok sayıda ücretsiz kullanıcı olduğunda, sunucular aşırı yüklenir ve yavaşlar. Yavaş dönemlerde e-postalarımı ve Facebook'u kontrol etmenin hala hızlı olduğunu gördüm, ancak tıkanıklık giderilene kadar bir YouTube videosu yükleyemedim. 

Web sitesinde geniş bir bilgi tabanı bulunmaktadır. Sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, yardım merkezindeki biletleme sistemi aracılığıyla müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz..

ProtonVPN’in özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi kapsamlı incelememizde okuyabilirsiniz.

ProtonVPN ile Şimdi Başlayın!

6. PrivateVPN

PrivateVPN Cihazları

 • Sınırsız veriyle 7 günlük ücretsiz deneme
 • OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 / IPSec protokolleri
 • IPv6 sızıntı koruması
 • Şununla çalışır: Netflix, BBCiPlayer, YouTube ve Kodi
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Android

PrivateVPN size sınırsız veri, hız ve bant genişliği 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sırasında. Tek bir hesapla en fazla altı cihazınızı da bağlayabilirsiniz.

İle verilerinizi güvende tutar askeri düzeyde şifreleme ve güvenli VPN protokolleri, OpenVPN, PPTP, L2TP ve IKEv2 / IPSec gibi. PrivateVPN en IPv6 sızıntı koruması IP adresinizi gizli tutar, bu nedenle konumunuzu sızdıran diğer uygulamalar hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

PrivateVPN, 14 Gözlü İttifak'ın bir parçası olan İsveç'te bulunmaktadır. Ama endişelenmene gerek yok, çünkü PrivateVPN günlük tutmayan sıkı bir politika izliyor. Sızdırmak için tarama etkinliğinizin kaydı yok.

Erişiminiz var 60 ülkede 150'den fazla yüksek hızlı sunucu. Netflix ABD ve BBC iPlayer dahil olmak üzere en popüler akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir. Ayrıca Çin'in Büyük Güvenlik Duvarını atlamak için PrivateVPN kullanın L2TP protokolünü kullanarak.

Sorun yaşarsanız ve desteğe başvurursanız, doğrudan geliştiricilerle konuşursunuz, böylece her zaman güvenebileceğiniz bir yanıt alırsınız.

PrivateVPN hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum? Performans testi sonuçlarını incelememizde okuyun. 

PrivateVPN ile Şimdi Başlayın!

7. Opera VPN

opera cihazı resmi

 • Sınırsız ücretsiz veri ve bant genişliği
 • Üç bölgedeki sunucular
 • Kayıt gerekli değil
 • Şununla çalışır: YouTube ve Kodi
 • İle uyumlu: Windows, macOS, Linux ve Android

Opera VPN, Opera ve OperaGX için ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Size sınırsız veri ve bant genişliği sağlar, ancak sunucular Asya, Avrupa ve Amerika ile sınırlıdır. Bu bölgelerdeki belirli bir alandan sunucu seçemezsiniz, bu nedenle Opera VPN ile coğrafi engelleri atlamak zordur.

Bir tarayıcı uzantısı olduğundan, Opera VPN yalnızca Opera trafiğinizi korur. Diğer tarayıcılarda kullanılamaz.

256-bit şifreleme kullanır ve kesin bir kayıt tutmama politikası uygular. Testim sırasında Opera VPN’in sunucularının yavaş olduğunu keşfettim. Bir YouTube videosunu düşük çözünürlükte izleyebildim, ancak çok fazla arabelleğe alma yaşadım. Netflix veya diğer akış hizmetlerinin engelini kaldıramaz.

Opera’nın ana web sitesinde kısa bir VPN SSS bölümü var, ancak tarayıcı uzantısı için destek yok.

Opera VPN kullanmanın yararları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi için: meslektaşımın derinlemesine incelemesini okumak. 

OperaVPN ile Şimdi Başlayın!

8. hide.me

windows hide.me

 • Ayda 2 GB ücretsiz veri
 • Otomatik öldürme anahtarı ve 256 bit şifreleme
 • Bölünmüş tünel açma
 • Şununla çalışır: Hulu, Netflix, HBO Go, Spotify ve Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Windows, macOS, iOS, Android, Amazon Fire OS, Windows Phone, Linux, Blackberry, Chrome, Firefox, yönlendiriciler ve NAS

Hide.me ile her ay 2 GB ücretsiz veri elde edersiniz. E-postanızı kontrol etmek ve Facebook'unuzu güncellemek veya yaklaşık iki saat boyunca standart tanımda akış yapmak yeterlidir.

Yapabilirsin beş sunucu konumuna erişme ücretsiz planıyla, ancak hesap başına yalnızca bir cihazı koruyabilirsiniz. Tüm evinizi aynı anda bağlamak istiyorsanız hide.me uygun değil.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere birinci sınıf güvenlik özellikleri kullanır: 256 bit şifreleme, IP sızıntı koruması ve otomatik öldürme anahtarı. Verilerinizden hiçbirini kaydetmez.

Kullanabilirsiniz bölünmüş tünelleme özelliği hangi trafiğin VPN'nizden geçtiğini ve hangilerinin yerel IP adresinizi kullandığını özelleştirmek için. Yalnızca birkaç premium VPN bölünmüş tünel sunar ve ücretsiz bir VPN'de görmek nadirdir.

Netflix ABD, Amazon Prime Video ve Hulu'nun engellemesini kaldırabilir. Torrent'i de destekler. Bağlantı hızınızı azaltmaz, yani gecikmeden torrent ve akış yapabilirsiniz.

Uzman incelememizde hide.me hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hide.me ile Şimdi Başlayın!

9. Hızlandırmak

2020'de Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi 10 Ücretsiz VPN

 • Aylık 2 GB ücretsiz veri
 • P2P bağlantılarını destekler
 • 50 ülkede 200'den fazla sunucu
 • Şununla çalışır: YouTube, HBO GO ve Kodi
 • İle uyumlu: Windows, macOS, Linux, iOS ve Android

Speedify size Her ay 2 GB ücretsiz veri. Herhangi bir hassas bilgi kaydetmeniz veya sağlamanız gerekmez ve 50 ülkede 200'den fazla sunucuya erişebilirsiniz.

ABD ve İngiltere sunucuları olmasına rağmen, Netflix, Hulu veya BBC iPlayer'ın engellemesini kaldıramaz. Testlerim sırasında HBO GO, YouTube ve Kodi'ye erişebildim.

AES 128-GCM şifrelemesi kullanır. Bu 256 bit kadar güçlü değil, ama yine de çok güvenli. Tarama etkinliğinizi günlüğe kaydetmez ve DNS sızıntısı koruması da sunar.

Teklifleri hızlandırın bağlantınızın hızını ve güvenilirliğini artırdığını iddia eden bir kanal bağlama özelliği wi-fi, mobil ve Ethernet bağlantılarınızı birleştirerek. Testim sırasında kanal bağlamanın yardımcı olmadığını gördüm. Bu özellik etkin olsa bile bağlantım yavaştı. 

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir: kanal bağlaması iki kat daha fazla veri kullanır. Yani, cep telefonunuzla veya kablosuz ağınızla sınırlı bir veri planındaysanız, onu kapalı tutmalısınız.

Speedify hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misin? İncelememizde diğer en iyi hizmetlerle nasıl karşılaştırıldığını kontrol edin. 

Speedify ile Şimdi Başlayın!

10. Betternet

betternet chromebook

 • Günde 500 MB ücretsiz veri
 • Askeri düzeyde şifreleme
 • Şununla çalışır: YouTube ve Kodi
 • Aşağıdakilerle uyumlu: Mac, Windows, iOS, Android ve Chrome

Betternet’in reklam destekli ücretsiz planı şunları içerir: askeri düzeyde güvenlik ve günde 500 MB veri. Bu, yaklaşık sekiz saat boyunca göz atmak veya 30 dakika boyunca akış yapmak için yeterlidir. ne yazık ki, Betternet, Netflix gibi akış hizmetlerinin engellemesini kaldıramıyor, ancak YouTube ve Kodi'yi standart çözünürlükte izleyebildim.

256 bit şifreleme kullanır, ancak otomatik öldürme düğmesi yoktur. Catapult Hydra protokolü, bağlantı hızınızı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

ABD merkezli Betternet, 5/9/14-Gözlerin yargı yetkisi. Gizlilik politikasını kontrol ettiğimde, tarama etkinliğinizi günlüğe kaydetmez, ancak cihazınız ve ağ bilgileriniz de dahil olmak üzere bağlantınızla ilgili bazı kayıtları tutar. Gerçek IP adresinizi toplar ve şifreler, ancak bağlantıyı kestikten sonra bu bilgileri siler.

Hemen hemen her soruyu cevaplayabilecek kapsamlı bir SSS bölümü var. Müşteri hizmetlerine, web sitesindeki iletişim formu aracılığıyla da ulaşabilirsiniz..

Güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kapsamlı Betternet incelememize göz atın.. 

Betternet'e Şimdi Başlayın!

SSS

Şifreleme Dizüstü Bilgisayar Kullanıcıları İçin Neden Önemli??

İnternete VPN olmadan göz attığınızda, herkes tarama etkinliğinizi gözetleyebilir. Bu, gönderdiğiniz tüm mesajları ve web sitelerine girdiğiniz şifreleri içerir

Şifreleme, İnternet trafiğinizi kilitler, böylece bilgisayar korsanları ve casuslar buna erişemez. Bir bilgisayar korsanı bağlantınızı keserse ve verileriniz şifrelenirse, kişisel bilgileriniz yerine bir dizi rastgele harf ve sayı görür.

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları, ortak wi-fi ağları kullandıkları için benzersiz bir riskle karşı karşıyadır. Herkes, siber suçlular da dahil olmak üzere halka açık bir wi-fi ağı işletebilir. Bilmeden bile tehlikeli bir ağa bağlanabilirsiniz, bu nedenle kişisel bilgilerinizin şifrelenmesi önemlidir.

VPN'ler Yasal mı?

Evet. VPN'ler çoğu ülkede tamamen yasaldır. Yalnızca birkaç bölge VPN kullanımını kısıtlar veya yasaklar.

Ancak endişelenmeyin, hiçbir turist tatildeyken VPN kullanmaktan tutuklanmadı.

Dizüstü Bilgisayarlarda Ücretsiz VPN Kullanmanın Riskleri Nelerdir??

Bu liste için on güvenli ücretsiz VPN bulmakta zorlandım. Test ettiğim hizmetlerin çoğu düşük şifreleme kullanıyor, kullanıcıların verilerini kaydediyor veya çalışmayan uygulamaları var.

Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda, çoğu ücretsiz VPN'in köşeleri kestiğini öğrendim. Daha az güvenli bir VPN kullanarak kişisel bilgilerinizi riske atarsınız. Bu, bankacılık şifrelerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve giriş bilgilerinizi içerir.

özet

Gerçekten ücretsiz bir VPN bulmak neredeyse imkansız. En iyi ücretsiz hizmetler bile verileri, hızları ve akışı sınırlar. Bazıları güvenlik özelliklerini bile sınırlar, böylece verilerinizin gerçekten güvenli olup olmadığını asla bilemezsiniz.

Bu, premium bir VPN kullanıyorsanız endişelenmenize gerek olmayan bir şeydir. Çoğu premium hizmet, örneğin NordVPN, ücretsiz denemeler ve para iade garantileri sunun, böylece ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Güvenliğinizi riske atmanıza veya kendinizi ücretsiz bir VPN ile sınırlandırmanıza gerek yoktur.

Diğer cihazlarınızın VPN'leri hakkında daha fazla bilgiyi meslektaşımın kılavuzunda bulabilirsiniz. çoklu bağlantılar için en iyi VPN'lerVeya, birinci sınıf bir hizmette kendimizi fırsatlar ve kuponlar.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me