2020’de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli Tehlikesi


Daha fazla insan internet gizliliği konusunda endişe duydukça VPN'ler popülerlik kazanmaya devam ediyor.

VPN pazarı bu talebi karşılamak için büyüdükçe, artık Sizi güvende tutmayı vaat eden 1000'ler ücretsiz VPN ve güvenli çevrimiçi, ekstra ücret ödemeden.

Bu kulağa çok hoş geliyor, gerçek olamayacak kadar iyi. Genellikle. VPN'ler, korumak için büyük miktarda yatırım gerektiren pahalı ve karmaşık bir yazılımdır. Ayrıca sürekli değişen internet gizliliği dünyasına ayak uydurmaları gerekiyor.

Ücretsiz VPN sağlayıcıları maliyetleri karşılamalı ve kâr etmelidir. Yerine, gizli araçlar ve püf noktaları kullanarak müşterilerinden gelir elde ederler. Bu taktikler sadece tehlikeli ve dürüst değil, aynı zamanda VPN prensiplerine tamamen ihanet et.

Gördüğünüz gibi, bir ücretsiz VPN sizi çevrimiçi ortamda daha az güvenli hale getirebilir, bildiğinizden daha pahalıya mal olur ve tüm internet deneyiminizi mahveder.

Hızlı Kılavuz: Ücretsiz Premium VPN Nasıl Kullanılır

Daha ileri gitmeden önce premium VPN'lere bakalım.

Ücretsiz VPN'lerin vaat ettiği her şey, premium bir VPN gerçekten yapabilir, küçük bir ücret karşılığında ve gizli tehlikeler olmadan.

Premium VPN'ler aylık 1,89 $ 'dan başlayan küçük bir aylık abonelik ücreti alır ve bunu yatırım yapmak için kullanır en gelişmiş güvenlik araçları, dünya çapında 1.000 sunucu, yıldırım hızları, sınırsız bant genişliği ve daha fazlası.

Daha iyi, birçoğu 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Bir ay boyunca kaydolabilir ve test edebilirsiniz, risksiz olabilir ve deneyimi ücretsiz bir VPN ile karşılaştırabilirsiniz..

İşte yapmanız gerekenler:

 1. 30 günlük para iade garantisi olan premium bir VPN seçin. ÖneririzNordVPN, En yüksek puan alan 1. VPN dünyada.
 2. VPN'yi indirip yükleyin.
 3. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir sunucuya bağlanın. NordVPN'in 60 ülkede 5.500'den fazla sunucusu var.
 4. Daha hızlı akış, daha az can sıkıcı reklamlar, daha fazla gizlilik, sınırsız bant genişliği vb..
 5. Memnun kalmazsanız, aboneliğinizi ilk 30 gün içinde iptal edin. Bir kuruş tahsil edilmeyecek.

NordVPN'i Ücretsiz Deneyin

Ücretsiz VPN İçin Ödeme Yapacaksınız - İşte İşte

Ücretsiz VPN'lerin bir şekilde kullanıcılarından gelir elde etmeleri gerekir - başka nasıl gelir elde ederler??

Ancak, mümkün olan en yüksek standardı sağlamak ve küçük bir ücret almak yerine, sizi dolaylı yoldan para kazanmak için kullanıyorlar. Yöntemleri genellikle sinir bozucu, sahtekâr, kullanıcılardan yarı gizli ve bazen tehlikeli. 

Ücretsiz bir VPN'e kaydolmadan önce, ilgili birçok sorunun ve tehlikenin farkında olun.

1. Güvenliğinizin Güvenliği

Biri VPN'nin temel amaçları sizi bilgisayar korsanlarından korumaktır. Dolayısıyla, aslında kötü amaçlı yazılım içeren bazı VPN'ler olduğu endişe vericidir - en büyük çevrimiçi güvenlik risklerinden biri.

Ne yazık ki, durum böyle oldu. 283 VPN üzerinde yapılan bir çalışma, ücretsiz sağlayıcılar kötü amaçlı yazılım içerir - Betternet, SuperVPN ve CrossVPN dahil.

Aslında, VPN'lerin% 38'i enfeksiyon belirtileri gösterdi.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli TehlikesiResim: Ücretsiz VPN'lerin kötü amaçlı yazılım içermesi daha olasıdır. İkiden fazla AV derecesi, kötü amaçlı yazılımın büyük olasılıkla bir uygulamada bulunduğunu gösterir.

Kötü amaçlı yazılımların çoğu reklamcılıkla ilgilidir - mantıklı.

Bedava VPN'ler gelir için reklam yayınlamaya güveniyor. Bu nedenle, verilerinizi sınırlayan bir VPN'nin ücretsiz bir ürün sunan bir VPN'den tehlikeli olma olasılığı daha düşüktür.

Öte yandan, birçok Premium VPN'ler yerleşik reklam engelleyiciler, kötü amaçlı yazılım koruması sağlar ve sınırsız bant genişliği.

2. Çevrimiçi Etkinliğinizi İzleme

Bu belki bir VPN'in yapabileceği en kötü suçtur - ve rahatsız edici bir şekilde, en yaygın olanıdır.

VPN kullanmanın en önemli nedeni, internette gezinirken gizliliğinizi korumaktır. Böylece, aynı çalışmanın bulduğu şaşırtıcı derecede ironik Ücretsiz VPN'lerin% 72'si yazılımlarına üçüncü taraf izleyicileri yerleştiriyor.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli TehlikesiResim: Ücretsiz VPN'lerin yalnızca% 28'inin sıfır üçüncü taraf izleyicisi olduğu bulundu - bu da% 72'sinin çevrimiçi etkinliğinizi kaydettiği anlamına geliyor.

Bu izleyiciler çevrimiçi etkinliğiniz hakkında veri toplayın böylece reklamverenler sizi reklamlarla daha iyi hedefleyebilir.

Size gizlilik sağlamak yerine, VPN'ler bilgilerinizi toplayıp en yüksek teklif verene satarak tam tersini yapıyorlar.

Bazı VPN'ler verilerinizi sattıklarını gizlerken, bazıları da kendi gizlilik politikalarında itiraf eder. Psiphon’un gizlilik politikası, etkinliğinizi izlediğini ve reklamverenlerin erişmesine izin verdiğini açıkça belirtir:

“Bazen reklamlarımızı çerezler ve web işaretçileri gibi teknolojiyi kullanabilen hizmetimizi desteklemek için kullanırız. Reklam ortaklarımız çerezlerin kullanımı onları ve ortaklarını kullanım verilerinize göre reklam sunma.”

İşte Hoxx’un Gizlilik Politikasından bir alıntı:

“Hizmetleri kullanarak, bize sağladığınız bilgileri toplayabileceğimizi, işleyebildiğimizi ve kullanabileceğimizi kabul, rıza ve kabul edersiniz ve bu bilgilerin yalnızca tarafımız veya üçüncü taraflarca kullanılacağını…

Özellikle, premium VPN'lerin sadece ücretsiz VPN'lerin değil, genel olarak tüm uygulamalardan daha az izleyiciye sahip olduğu bulundu. Bu, çoğu durumda, Premium bir VPN satın aldığınızda, aslında aradığınız gizliliği elde edersiniz.  

3. Netflix'in engellemesini kaldıramıyorlar

Şu anda, Netflix'i güvenle kaldıracak ücretsiz bir VPN yok.

Netflix - tüm büyük akış siteleriyle birlikte - en zorlu programları kullanın ‘Geoblocks’ dünyada. Premium VPN'ler bile onlar için kırılmaya çalışıyor. Sadece birkaçı başarılı.

Evet, teknik olarak, Tunnelbear'ı kullanmayı bazen başarmak mümkündür, ancak çalışacağı garanti edilemez. Çoğu zaman, bir hata mesajıyla vurulacaksınız.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli Tehlikesi

Resim: Hata mesajı ücretsiz VPN kullanıcıları genellikle Netflix coğrafi bloğunu atlamaya çalıştıklarında alırlar.

Artı, Tunnelbear’ın ücretsiz paketi ayda 500 MB ile sınırlıdır, bir filmden bile geçmek için yeterli veri değil.

ProtonVPN, belirli sunucuları kullanarak Netflix'in engellemesini kaldırabilir, ancak İnternet hızınızı kasten yavaşlatıyorlar, Tek bir Turuncu bölüm Yeni Siyah'ı geçmeden önce arabellekten çıldırmış olursunuz.

Windscribe ve Hotspot Shield, Netflix erişimi sunar, ancak yalnızca ücretli abonelikleri olanlara.

Basit gerçek:

Netflix coğrafi bloklarını atlamak çok fazla kaynak ve özveri gerektirir ve VPN sağlayıcıları bunu ücretsiz olarak vermeyecektir.

4. Kullanabileceğiniz Veri Miktarını Sınırlama

Yukarıda belirtildiği gibi, en popüler olanlardan bazıları ücretsiz VPN'ler kullanabileceğiniz veri miktarını sınırlar. Bunu sizi ikna ederler, sonra sizi içine iterler sırf hayal kırıklığı dışında ücretli bir plana yükseltme.

Bu uygulamanın iyi bir örneği, aylık verileri yaklaşık 500mb ile sınırlayan Tunnelbear'dır..

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli Tehlikesi

Resim: Tunnelbear, kaydolduğunuz andan itibaren sizi ücretli paketlerine doğru iter

5. İnternetinizi Yavaşlatma

İnternetiniz yavaşlıyor, düşük kaliteli VPN'lerle sık sık karşılaşacağınız bir sorundur. Ancak, VPN'iniz sizi kasten yavaşlatmak özellikle sinir bozucu.

Bu ProtonVPN’in stratejisidir. ProtonVPN mükemmel güvenlik sağlamasına rağmen, ücretsiz kullanıcılarını ücretli plana geçmeye teşvik etmek için onlara ücretli abonelerinden daha az öncelik verir - İnternet hızlarınız genellikle bir salyangozun hızına yavaşlayacaktır.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli Tehlikesi

Resim: En azından ProtonVPN, ücretsiz kullanıcılar için internet hızlarını nasıl düşürdükleri konusunda açıktır. "Orta" kasıtlı olarak belirsiz ve yanıltıcıdır.

Ücretsiz VPN'ler ayrıca reklam göstererek (aşağıya bakın) ve bant genişliğinizi satarak internet hızlarınızı yavaşlatır.

6. Sizi Reklamlarla Bombardıman

Bu yaklaşımın nedeni basit. Kullanıcıları aylık abonelik ödemediğinden, ücretsiz VPN'lerin onlardan para kazanmanın başka bir yolu olması gerekir.

Betternet bu modeli kullanan bir sağlayıcıdır. Web sitelerinde size can sıkıcı reklamlar göstermediklerini belirtmelerine rağmen, gerçekte, her bağlandığınızda reklamlar açılır.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli TehlikesiResim: Betternet size reklam göstermediğini iddia ediyor.

Ancak gerçek, kullanıcıların VPN'i her açtıklarında reklamlarla karşılaşmalarıdır.

2020'de Ücretsiz VPN Kullanmanın 7 Gizli TehlikesiResim: Betternet giriş penceresi

Benzer şekilde, Hotspot Shield’in ücretsiz uygulaması, okuyucularımız arasında çok sayıda şikayete yol açan bir sorun olan reklamlarla doludur..

Reklamlar sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda internet hızlarınızı yavaşlatın veya kötü amaçlı yazılım içeriyor.

Son olarak, reklamverenler belirli reklamları olan müşterileri sever. Bir VPN'deki reklamların görünümü, kullanıcı gizliliği endişelerini artırır. Diğer bir deyişle, VPN'niz reklam gösteriyorsa, büyük olasılıkla çevrimiçi etkinliğinizi üçüncü taraflarla paylaşıyor olabilir.

7. Bant Genişliğinizi Satış

VPN Hola, reklamlara izin vermenin yanı sıra ücretsiz kullanıcılarından para kazanmanın başka bir yolunu buldu: ücretli müşterilerin cihazınızın işlem gücünü kullanmasına izin verir - temel olarak bant genişliğinizi kâr için satar.

Bunu web sitelerinde belirtiyorlar, ancak çok daha olumlu bir şekilde döndürüyorlar:

“Hola, Hola VPN hizmetinin ticari bir sürümünü işletmelere satarak ( Luminati markası). Hola'yı PC ve Mac kullanıcılarımız için ücretsiz tutmamızı sağlayan şey budur. Boş kaynaklarına katkıda bulunmadan Hola ağından yararlanmak isteyen kullanıcılar, Hola premium hizmetine ayda 5 $ (veya yılda 45 $) katılarak bunu yapabilirler. ”

Bundan bahsetmiyorlar Luminati bilinen en az bir botnet saldırısında kullanılmıştır..

Botnet saldırısı, çok sayıda bireysel bilgisayara kötü amaçlı yazılım bulaştırarak saldırı gerçekleştirmek için onları bir araya getirir. Diğer bir deyişle, Hola’nın ağındaki tüm bilgisayarlar (yani ücretsiz kullanıcılarına ait tüm bilgisayarlar) siber suçlular tarafından ele geçirildi.

Bu bir kerelik bir olay bile olmayabilir. Hola değil şu anda Luminati kullanıcılarının Hola ağından nasıl yararlandığını izlemek, onu siber suçlular için mükemmel bir araç haline getiriyor.

Kısacası, Hola’nın ücretsiz VPN hizmetini kullanarak, yalnızca şirketin cihazınızın işlem gücünü satmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda cezai amaçlarla kullanılmasına da izin verirsiniz.

Premium VPN'in Avantajları

Neyse ki, ücretsiz bir VPN kullanma gereksiz riskini almanıza gerek yok. En iyi premium sağlayıcıların hepsi inanılmaz değer sunar, aylık 1,89 $ gibi düşük bir ücretle abonelik planları.

Her ay birkaç dolar yatırım yaparak, yukarıda listelediğimiz tehlikelerden kaçınırsınız ve Premium VPN'in birçok avantajından yararlanın:

 • Geoblocks'u atla: En iyi VPN'ler, Netflix, Amazon Prime ve Hulu dahil olmak üzere çoğu büyük akış sitesinde coğrafi engelleri aşabilir.
 • Sınırsız bant genişliği: İnternet kullanımında herhangi bir kısıtlama yaşamayacaksınız.
 • Birden Fazla Cihazı Koruma: Premium VPN'ler aynı anda çok sayıda cihazı koruyabilir. Hatta bazıları sınırsız miktarda koruma teklif ediyor.
 • Endüstri Lideri Güvenlik: En iyi VPN'ler, sizi güvende tutmak için en gelişmiş, askeri düzeyde güvenlik özelliklerine yatırım yapar.
 • Büyük bir değer: Düşük fiyatların yanı sıra, birçok premium VPN% 75'e varan indirimler sunar. En iyi fırsatlara göz atın buraya. 
 • Daha Yüksek Hızlar: Çevrimiçi etkinliğinizi gizledikleri için, premium VPN'ler sizi ISS azaltma işleminden korur - sık sık torrent veya akış yapıyorsanız bağlantınızı kasten yavaşlatır.

Bunlar sunulan avantajlardan sadece birkaçı. Aşağıdaki en iyi 5 VPN'e göz atın ve hangisinin sizin için en iyi çözümleri sunduğuna karar verin.

Sıralama Sağlayıcı Puanımız Kullanıcı Puanı
Editörün Seçimi 5.0 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
2 4,9 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
3 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
4 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
5 4,7 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et

özet

Çevrimiçi ortamda daha iyi koruma istiyorsanız, ücretsiz VPN'lerden kaçının. Her ay birkaç dolar tasarruf etmenize rağmen, gizliliğiniz ve verileriniz için riskler buna değmez. Aslında, ücretsiz bir VPN kullanmak, premium bir sağlayıcıya aboneliğinizden çok daha pahalıya mal olabilir. 

Güvenlik endişelerinin yanı sıra, ücretsiz VPN'ler interneti yavaş hızlar, sürekli pop-up'lar ve kısıtlı akışla büyük bir baş ağrısına dönüştürebilir.

Yerine, premium VPN'lere yatırım olarak bakın. Daha hızlı, daha güvenli bağlantılar, tamamen açık internet, daha fazla gizlilik ve gönül rahatlığı yaşayacaksınız.

NordVPN'i Ücretsiz Deneyin

Daha fazla okuma

VPN'lerin birçok avantajı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yeni başlayanlar kılavuzumuza göz atın.

Bir VPN'nin en popüler kullanımlarından biri yurtdışında Netflix'e erişmek. Bunun için kesinlikle premium, kaliteli bir VPN'e ihtiyacınız olacak. En iyi 5'in bir listesi var.

Bir VPN'ye yatırım yapmaya ve internetinizi yükseltmeye hazır olduğunuzda, dünyadaki en iyi VPN'lerin sıralamamıza göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me