5 najlepších sietí VPN pre notebooky v roku 2020 – vyberte si tú najlepšiu pre vás

Mnoho ľudí dnes používa ich notebooky alebo mobilné zariadenia s verejnými internetovými prístupovými bodmi a predpokladajme, že spojenie je rovnako bezpečný ako ich internet doma.

Keď sedíte v kaviarni alebo v hotelovej izbe a náhodne sa prihlasujete do siete Wi-Fi zadarmo, ako si môžete byť istí, že poskytovateľ Wi-Fi zabezpečil pripojenie je bezpečné?

Pravda je, že nemôžete. Aj keď hovoria, že je to bezpečné, stále existuje veľká šanca vystavujete sa hackerom, ktorí môžu nielen potenciálne uvidíte, čo robíte online ale tiež ukradnúť vaše údaje a získate prístup k svojim najdôležitejším účtom a podrobnostiam.

Našťastie existuje spôsob, ako môžete bezpečne používajte svoj laptop na verejných wi-fi kdekoľvek. Potrebujete iba dobrú VPN.

Stručný sprievodca: Najlepšie VPN pre laptop

 1. NordVPN - Spoločnosť NordVPN je poskytovateľom číslo jedna, ktorý sme testovali pre jej neustále spoľahlivý výkon, vysoké rýchlosti a robustné bezpečnostné funkcie.
 2. ExpressVPN - ExpressVPN je známy svojimi vysokorýchlostnými rýchlosťami a jeho ďalšie vlastnosti sú skvelé, čo z neho robí ideálnu voľbu pre použitie v notebooku.
 3. CyberGhost - Vďaka fantastickým cenám (najmä pri dlhodobých plánoch), spoľahlivých serveroch a vysokej rýchlosti a bezpečnosti si CyberGhost zaslúži svoje päť najlepších miest.
 4. Surfshark - S dobrými celkovými funkciami je kresba Surfshark bezpochyby jeho neobmedzené súčasné pripojenie, ktoré je ideálne pre veľké rodiny alebo ľudí, ktorí chcú používať viac zariadení..
 5. PrivateVPN - PrivateVPN je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov alebo tých, ktorí chcú lacnú a cenovo dostupnú službu so všetkými funkciami, ktoré potrebujete, ale bez ktorých nemáte.

Chráňte svoj laptop s programom NordVPN!

Prečo potrebujete VPN pre notebook

Používaním osobného alebo firemného prenosného počítača na verejnom alebo nezabezpečenom wi-fi sa necháte otvorení snoopingu alebo krádeži údajov. Toľko ľudia si ani neuvedomujú, že sú v nebezpečenstve z toho, čo ju robí ešte vyrovnanejšou lákavejšie pre zločincov robím to.

Ak si nechráni prenosný počítač pomocou VPN, ty si ľahký cieľ pre zločincov, a riskujete, že sa stanete obeťou počítačových útokov.

Notebooky sú obzvlášť zraniteľné pretože sa stále často používajú na verejnosti a ľudia majú tiež tendenciu ich ukladať veľmi osobné údaje o nich, ako sú finančné údaje, naskenované dokumenty a podobné.

Dokonca aj so zabezpečeným pripojením Wi-Fi sa stále nájdete cieľ hackerov. Tam boli prípady, keď wi-fi signály boli replikované zločinci dúfajúcimi, že sa k nim pripojíte falošný signál, namiesto toho, s ktorým sa chystáte pripojiť.

Až nabudúce uvidíte znamenie „bezplatný hotel wi-fi“, mali by ste sa pred pripojením k zariadeniu skontrolovať u toho, kto vysiela signál..

Používanie VPN s prenosným počítačom je určite najjednoduchší spôsob, ako tomu zabrániť a ďalšie potenciálne narušenia bezpečnosti.

To nie je všetko, čo VPN dokáže

Sieť VPN funguje tak, že svoju aktivitu vykonáva na internete neviditeľné pre každého, kto sa ho pokúša vidieť.

Počas používania siete VPN sa vaše pripojenie nasmeruje na server umiestnený na inom mieste a všetky prenášané dáta sú šifrované.

Ďalšou výhodou tohto systému je to, že budete schopní obísť cenzúru pravidlá, prístup k streamovacím službám nie je k dispozícii vo vašej oblasti (napríklad Netflix) a zdieľať súbory a ďalšie údaje bez rizika o tom, že ho unesú počítačoví zločinci.

Mnoho z najlepší poskytovatelia VPN ponúkajú softvér na blokovanie adwaru a škodlivého softvéru ako súčasť ich služieb, takže pokiaľ máte na svojom počítači nainštalovaný antivírusový program, zabezpečujete svoje pripojenie takmer nepreniknuteľný.

Najlepšie VPN pre notebooky

Aby sme určili, ktorá VPN je absolútne najlepšou voľbou pre použitie s notebookmi Windows, Linux alebo Mac, ohodnotili sme ich na základe nasledujúcich kritérií:

 • Ľahko použiteľný systém
 • Kompatibilita so všetkými alebo väčšinou operačných systémov prenosných počítačov (Windows, Mac, Linux, Chrome)
 • Robustné bezpečnostné prvky
 • Rýchle pripojenie k serveru
 • Predchádzanie úniku DNS
 • Schopnosť zdieľania torrentov P2P
 • Schopnosť prístupu k obsahu z ktorejkoľvek krajiny
 • Pravidlá bez protokolov
 • Prepínač zabíjania (prerušenie všetkých pripojení, ak sieť VPN prestane fungovať)
 • Skvelý zákaznícky servis

1. NordVPN

Zariadenia NordVPN

NordVPN je trvale poskytovateľ s najvyšším hodnotením na základe našich vlastných testov, ako aj recenzií používateľov.

Je to kvôli jeho rozsiahlej serverovej infraštruktúre 5 800+ serverov s viac ako 60 krajinami, jeho pôsobivé rýchlosti, skvelý zákaznícky servis, a vojenská bezpečnosť.

Medzi robustné bezpečnostné funkcie spoločnosti NordVPN patria: AES-256 bitové šifrovanie, OpenVPN, L2TP / IPSec, a Protokoly tunelovania PPTP. Dodržiava prísne pravidlá no-logy má automatické hlavný vypínač, a vstavaný Bezpečnostný softvér CyberSec.

NordVPN je možné používať až do šesť zariadení naraz a môže byť nainštalovaný na všetky primárne operačné systémy prenosných počítačov.

NordVPN môže odblokovať:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a Sling TV.

Podporuje torrenting:

 • Áno, sú k dispozícii špeciálne servery P2P.

NordVPN pracuje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Je tiež kompatibilný so smerovačmi.

Chráňte svoj laptop s programom NordVPN!

2. ExpressVPN

Zariadenia ExpressVPN

ExpressVPN je jeden z najrýchlejších Poskytovatelia VPN sú k dispozícii. Toto v kombinácii s jeho spoľahlivé servery, silné bezpečnostné funkcie, a vynikajúca technická podpora 24/7 urobil populárny medzi používateľmi.

Aj keď vyššia cena ExpressVPN znamená, že to nie je náš najobľúbenejší produkt, nemôžeme poprieť, že je prémiová služba a stojí za to peniaze.

ExpressVPN sa môže pochváliť 3 000 serverov na viac ako 160 miestach.

jeho Technológia TrustedServer, vojenské šifrovanie AES-256 bitov, Ochrana proti úniku DNS, a OpenVPN podpora zaistí bezpečnosť vašich údajov, keď ste online, zatiaľ čo a no-logy pravidlá ich budú chrániť, keď nebudete.

ExpressVPN je možné používať až do päť zariadení súčasne a môže byť nainštalovaný na všetky primárne operačné systémy prenosných počítačov.

ExpressVPN môže odblokovať:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN a BBC iPlayer.

Podporuje torrenting:

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P.

ExpressVPN funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Ponúka tiež aplikáciu na použitie s určitými smerovačmi.

Chráňte svoj notebook pomocou ExpressVPN!

3. CyberGhost

Zariadenia CyberGhost

CyberGhost získal fanúšika nasledujúceho kvôli celková kvalita jeho funkcií a skvelá cena tak, aby zodpovedala.

s 5 700+ serverov v 90 krajinách, dobré rýchlosti, a robustné zabezpečenie funkcie, CyberGhost je dobrá voľba.

CyberGhost má 256-bitové šifrovanie AES, OpenVPN, Ochrana proti úniku DNS a IP, auto hlavný vypínač, a malware a softvér na blokovanie reklám hotela. Má tiež no-logy politika.

Ste schopní pripojte naraz až 7 zariadení s CyberGhost, a môže byť nainštalovaný na všetky primárne operačné systémy prenosných počítačov.

CyberGhost môže odblokovať:

 • Vyhradený streamingový profil so servermi optimalizovanými pre: Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN a ďalšie.

Podporuje torrenting:

 • Áno, vyhradený profil zobrazuje krajiny a počet používateľov.

CyberGhost pracuje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux a Chrome.

Chráňte svoj notebook pomocou CyberGhost!

4. Surfshark

zariadenia na surfovanie

Surfshark je skvelá voľba pre ľudí, ktorí chcú, ako to ponúka, pripojiť viac zariadení alebo zdieľať svoje VPN s celou rodinou neobmedzené súčasné pripojenie.

1041+ rýchlych serverov v 61+ krajinách, dobré bezpečnostné funkcie, Súkromné ​​DNS, a je P2P-friendly.

Tento poskytovateľ má vynikajúcu povesť a vaše údaje si zaistí v bezpečí 256-bitové šifrovanie AES s rozdelené tunelovanie, ďalšie zmätenie nastavenia, a malware a blokovanie reklám, a a hlavný vypínač.

Surfshark môže byť nainštalovaný na všetky primárne operačné systémy prenosných počítačov.

Surfshark môže odblokovať:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video a ďalšie.

Podporuje torrenting:

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P.

Surfshark funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome a Firefox.

Chráňte svoj prenosný počítač pomocou Surfshark!

5. PrivateVPN

Súkromné ​​zariadenia VPN

PrivateVPN je malý poskytovateľ VPN, ale jeho odhodlanie poskytovať vynikajúce služby si získala najvyššie miesto a zvýšila svoju popularitu.

Napriek tomu, že som mal 150+ serverov na 80 miestach, jej servery sú vlastníctvom spoločnosti super rýchly, čo je ideálne na použitie s notebookmi.

Ponuka PrivateVPN vojenské šifrovanie AES-256, IPv6, Ochrana proti úniku DNS, podpora viacerých protokolov, a a Stealth režim. Má tiež no-logy politika a hlavný vypínač.

Môžeš pripojte naraz až 6 zariadení s PrivateVPN a môže byť nainštalovaný na všetky primárne operačné systémy prenosných počítačov, okrem prehliadača Chrome.

PrivateVPN môže odblokovať:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video a BBC iPlayer.

Podporuje torrenting:

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P; zoznam serverov optimalizovaných pre P2P dostupných prostredníctvom aplikácie.

PrivateVPN funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android a iOS.

Chráňte svoj prenosný počítač pomocou PrivateVPN!

zhrnutie

Ak pravidelne používate prenosný počítač na verejnosti alebo s bezplatným Wi-Fi, ste nepochybne riskuje únik údajov. Aj keď si myslíte, že sa pripájate k zabezpečenej sieti, môžete neúmyselne sa pripája k falošnému signálu wi-fi nastavené podvodníkmi.

najúčinnejší spôsob ochrany seba pri použití verejných internetových hotspotov je pomocou VPN, ktoré zabránia tomu, aby boli vaše údaje viditeľné pre všetkých, ktorí sa ich snažia vidieť. Dôrazne odporúčame NordVPN ako najlepšiu VPN pre váš prenosný počítač.

Ďalšie čítanie

Ak chcete prehľadávať viac možností VPN, prečítajte si našu desiatku!

Ak máte viac zariadení, ktoré chcete pripojiť, prečítajte si 5 najlepších VPN pre viaceré zariadenia & pripojenie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me