5 najlepších sietí VPN pre Rusko v roku 2020: RÝCHLE, BEZPEČNÉ A SPOĽAHLIVÉ!

 

aktualizácia: Ruská vláda naďalej sprísňuje svoje pôsobenie na internete v krajine. V máji 2019 podpísal Kremeľ nový zákon, ktorý účinne izoluje ruský internet od vonkajšieho sveta. Od roku 2021 bude mať vláda úplnú kontrolu nad všetkým internetovým prenosom vstupujúcim do Ruska a schopnosťou blokovať všetko, čo sa mu nepáči.

Zároveň napísali 10 obľúbeným poskytovateľom VPN vyžadujúci prístup na všetky servery VPN fyzicky založené v Rusku. To by poskytlo ruskej vláde prístup k akýmkoľvek údajom na týchto serveroch, čo by ohrozilo súkromie a bezpečnosť používateľov. Mnoho poskytovateľov VPN teraz začalo odstraňovať svoje servery z Ruska.

V prípade medzinárodných používateľov VPN vám dôrazne odporúčame cestujte do Ruska iba pomocou VPN z tohto zoznamu a nepoužívajte server so sídlom v Rusku, ktorý tu nie je zahrnutý. Ruskí používatelia VPN môžu tieto VPN stále používať na prístup na internet mimo svojej domovskej krajiny. Keď sa táto situácia rýchlo zmení, budeme vás pravidelne informovať.

Získanie siete VPN pre Rusko je veľmi dobrý nápad.

Neexistuje nedostatok dôvodov - medzi najväčšie obavy patria silná cenzúra, vládny dohľad a obrovské množstvo blokovaných webových stránok a služieb.

Či už žijete v Rusku alebo je to váš ďalší cieľ, predplatenie služby VPN je absolútne nevyhnutné, ak chcete pristupovať na internet bez akejkoľvek cenzúry alebo obmedzení.

Nájdenie správneho poskytovateľa VPN pre Rusko je veľmi zložité, a preto sme sa rozhodli pomôcť. Po rozsiahlom výskume vám radi poskytneme zoznam odporúčaných sietí VPN pre Rusko.

Najlepšie VPN pre Rusko 

 1. Surfshark - Rýchla a finančne dostupná VPN. Porazí cenzúru a geobloky, takže môžete bezpečne torrentovať, streamovať a prehliadať.
 2. NordVPN - Táto sieť VPN je najlepšia hodnota za vaše peniaze a bez problémov vám umožní obísť obmedzenia vynútené Ruskom.
 3. ExpressVPN - Ak chcete streamovať alebo torrentovať, ExpressVPN zaisťuje bezkonkurenčné rýchlosti.
 4. CyberGhost - Naša najviac odporúčaná sieť VPN pre začiatočníkov. Používateľské rozhranie umožňuje jednoduché používanie.
 5. VyprVPN - VyprVPN môže pomocou svojho protokolu Chameleon obísť prísnu cenzúru Ruska, a to aj bez serverov v krajine..

Ruské zákony o ochrane súkromia

Pokiaľ ide o súkromie online, Rusko je, bohužiaľ, na konci zoznamu.

Vládny dohľad v tejto krajine je bežný a rozšírený, a federálne orgány ako Roskomnadzor vykonávajú intenzívnu cenzúru a blokovanie.

Webové stránky s obmedzeným prístupom zahŕňajú širokú škálu médií a spoločenských a obchodných platforiem. Príklady zahŕňajú: LinkedIn, ktorá bola na čierna listina v roku 2016, a telegram, v apríli 2018 zakázal zamietnutie prístupu FSB k zašifrovaným údajom používateľa.

Rusko tiež vyžaduje veľké uchovávanie údajov od svojich poskytovateľov internetových služieb (ISP), čo vedie k rozsiahlemu zhromažďovaniu údajov prehliadania webu od používateľov. Okrem toho sú tí, ktorí sú zodpovední za verejné ruské siete Wi-Fi, povinní uchovávať citlivé informácie vrátane ľahko použiteľných osobných údajov.

Ruská vláda je tiež notoricky známy pre občasné blokovanie celých webových stránok kvôli jedinému obsahu. Medzi obete tohto postupu patria Wikipedia, Reddit a ďalšie populárne fóra.

S cieľom získať späť vaše digitálne súkromie a úplne odblokovať svet online v Rusku, absolútne potrebujete VPN. Pripojením k serveru mimo krajiny môžete obísť všetky a všetky obmedzenia uložené železnou päsťou Kremľa, zatiaľ čo šifrovanie udržuje vašu identitu v bezpečí a skrytí.

Je tu však ďalší problém.

Vojna proti VPN

Rusko je otvorene vo vojne s poskytovateľmi VPN. V roku 2017 Rusko zakázalo akúkoľvek sieť VPN, ktorá nie je v súlade s jej zákonmi o cenzúre. Po schválení zákona by vláda schválila iba právne siete VPN v Rusku. Ak sieť VPN spĺňa tieto zákony, nemôže svojich používateľov chrániť pred ruským rušením a sledovaním.

Po dvoch tichých rokoch Rusko konečne začalo presadzovať zákaz VPN a požadovalo prístup mnohých ruských poskytovateľov VPN k ruským serverom. V reakcii na to najlepší poskytovatelia VPN vypínajú svoje servery v krajine, chrániť svojich medzinárodných a ruských zákazníkov.

Ruskí poskytovatelia internetových služieb teraz tiež blokujú webové stránky inzerujúce služby VPN. A od roku 2021 môže mať ruská vláda úplnú kontrolu nad celým internetom v krajine.

Spodný riadok? Ak si ceníte slobodu prejavu a chcete si zachovať svoje práva na súkromie, potrebujete pre Rusko sieť VPN - o tom nie je pochýb. Používanie mimovládnej siete VPN v Rusku vás však vystaví riziku vysokej pokuty, ak vás chytia.

Aj keď v Rusku je stále možné používať sieť VPN, odporúčame vám však pri tom postupovať opatrne.

Čo by ste mali hľadať v sieti VPN pre Rusko

 1. Zahraničný poskytovateľ s množstvom serverov. Ruské VPN (a skutočné ruské servery) sú zlým nápadom, pretože sa musia riadiť vládou. Výsledkom je, že servery sú starostlivo monitorované, zabavené, dešifrované a dôkladne preskúmané, čo sa nakoniec snažíte vyhnúť VPN. Najlepšie VPN služby pre Rusko sa preto nachádzajú čo najďalej, na miestach, ktoré sú priaznivé pre súkromie a anonymitu používateľov.
 2. Správne vlastnosti. Prepínač zabíjania a ďalšie typy ochrany proti úniku sú povinné, ak chcete, aby bola vaša premávka neustále chránená. Vyhľadajte tiež zabudovaný softvér na blokovanie a funkcie anti-DDoS. Nakoniec nezabudnite na šifrovanie - žiadna z vyššie uvedených vecí, ak vaša sieť VPN nepoužíva najlepšie protokoly a normy (OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec).
 3. Zamerajte sa na nástroje proti cenzúre. Ruská čierna listina nie je taká silná ako Veľký čínsky firewall, ale blíži sa. Či už ide o rozsiahlu sieť serverov alebo veľmi prispôsobené protokoly, vaša sieť VPN pre Rusko musí mať pokročilé šifrovanie a ďalšie užitočné funkcie na boj proti cenzúre a odstrániť všetky obmedzenia.

Stručne povedané, nájdenie ideálnej VPN pre Rusko nie je ľahké. Spravidla odporúčame kúpiť a prevziať si jednu pred návštevou krajiny (ak máte túto možnosť) a pokiaľ je to možné, vyhnúť sa ruským serverom..

5 najlepších sietí VPN pre Rusko január 2020

1. Surfshark

Zariadenia na surfovanie

Surfshark je Rozpočet-friendly VPN, ktorá neodreže rohy.

Získate celý balík - šifrovanie sily diamantu, prísna politika bez protokolov, DNS s nulovými znalosťami, a hlavný vypínač, a oveľa viac. Technológia CleanWeb sa dokonca stará o reklamy, malware a sledovače.

Na rozdiel od väčšiny sietí VPN môžete pripojte toľko zariadení, koľko chcete. Potrebujete iba jeden účet pre celú rodinu, aby ste mohli využívať neobmedzený internet.

Surfshark funguje 1041+ serverov v 61+ krajinách, vrátane niektorých zostávajúcich bezpečných serverov v Rusku. Aj keď je to menšia ponuka ako mnoho jej konkurentov, viac ako to vynahradí rýchlosť, spoľahlivosť a bezpečnosť.

S vašim srdcom môžete streamovať, prezerať a prúdiť na obsah neobmedzená šírka pásma. Toto sú len niektoré z funkcií, ktoré používatelia na Surfshark milujú. Všetky jeho plány sú podporované a 30-denná záruka vrátenia peňazí.

Surfshark môže odblokovať:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video a ďalšie.

Podporuje torrenting:

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P.

Surfshark funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome a Firefox.

Zobraziť ponuky

2. NordVPN

Zariadenia NordVPN

NordVPN má všetko, čo potrebujete z VPN. Sídli v Paname, čo zaručuje vaše súkromie. Okrem toho neexistujú žiadne zákony týkajúce sa dohľadu, ktoré by sa mali obávať.

Táto VPN má viac ako 4 000 serverov po celom svete a má globálnu sieť. Môžete sa pripojiť k viac ako 60 krajinám, vrátane ruských susedov Lotyšska, Fínska a Poľska.

P2P je povolený na väčšine serverov, Vďaka tomu je NordVPN ideálny na torrenting. Medzi ďalšie možnosti patria servery „zmätené“ (lepšia anonymita na účely anti-cenzúry), cibuľa cez VPN a servery špecifické pre streamovanie. Voliteľné doplnky zahŕňajú statické adresy IP a dvojité šifrovanie VPN.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, získate všetky náležitosti - zabíjač, ochrana proti úniku DNS, presmerovanie portov a žiadne protokoly. NordVPN sa tiež zameriava na bezpečnosť pomocou svojho balíka CyberSec, ktorý chráni pred škodlivým softvérom, botnetmi a nepríjemnými kontextovými oknami..

Prihlásenie na odber služby NordVPN znamená, že ste si vybrali poskytovateľa, ktorý sa stará o svoje služby a svojich ruských zákazníkov. Dôkaz - pravidelné aktualizácie služieb a plne ruskou prekladanou webovou stránkou a klientom, spolu s užitočnou a pohotovou podporou všetkých vašich otázok. Vyskúšaj to bez rizika po dobu 30 dní; ak nie ste spokojní, dostanete svoje peniaze späť.

Tu sa dozviete, čo hovoria ostatní o službe NordVPN.

NordVPN sa môže odblokovať:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a Sling TV.

Podporuje torrenting:

 • Áno, sú k dispozícii špeciálne servery P2P.

NordVPN pracuje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Je tiež kompatibilný so smerovačmi.

Zobraziť ponuky

3. ExpressVPN

Zariadenia ExpressVPN

Užívatelia sa často pýtajú, čo sa stane s ich údajmi, ak ich VPN zabaví servery a zistí sa, že tvrdenie o nule je nepravdivé. ExpressVPN prešiel týmto procesom - a je to všetkým preukázané, že poskytuje dokonalé súkromie.

To je len začiatok. ExpressVPN je najrýchlejšia VPN na trhu podľa nášho prieskumu, a má tisíce serverov na výber. Rýchlosť a dostupnosť nie sú problémom s touto sieťou VPN.

ExpressVPN je skvelá voľba pre torrenting a streamovanie vďaka rýchlemu pripojeniu a spoľahlivej dostupnosti. Má tiež všetky potrebné bezpečnostné prvky, ako aj niektoré pokročilé. Napríklad funkcia „rozdelené tunelovanie“ sa môže použiť na priradenie ochrany VPN vybraným aplikáciám a službám - ideálne, ak chcete, aby časť vašej prevádzky zostala normálna, zatiaľ čo zvyšok sa presmeruje..

Vďaka vynikajúcim aplikáciám pre stolné a mobilné zariadenia, piatim súčasným pripojeniam a dobre usporiadanej webovej stránke (prekladá sa tiež do ruštiny), ExpressVPN je ďalším solídnym kandidátom na ďalšiu ruskú sieť VPN. So zárukou vrátenia peňazí máte 30 dní na to, aby ste si ju mohli vyskúšať a dostať náhradu.

ExpressVPN môže odblokovať:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN a BBC iPlayer.

Podporuje torrenting:

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P.

ExpressVPN funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Ponúka tiež aplikáciu na použitie s určitými smerovačmi.

Zobraziť ponuky

4. CyberGhost

CyberGhost pre Bulharsko

CyberGhost so sídlom v Rumunsku je ďalšou sieťou VPN, ktorá funguje na rovnakej úrovni a umožňuje skvelú službu v Rusku.

Táto VPN uľahčuje použitie na ďalšiu úroveň, vďaka vopred nakonfigurovaným profilom. Takmer všetko sa dá robiť automaticky s nimi - od výberu správneho protokolu až po výber najlepšieho servera podľa vašej aktuálnej polohy. Profily umožňujú rýchlu a ľahkú ochranu alebo odblokovanie v závislosti od toho, čo chcete od svojho CyberGhost-u.

Sieť serverov je obrovská a celkovo predstavuje viac 6000 serverov vo viac ako 90 krajinách, vrátane miest v bezprostrednej blízkosti Ruska. P2P je povolený na vybraných serveroch, a existuje niekoľko nastavení, ktoré vylepšujú anonymitu, vrátane prepínača kill-switch, aj keď žiadne konkrétne funkcie, ako je Chameleón VyprVPN alebo servery Obfuscated NordVPN.

Bez ohľadu na to je CyberGhost úhľadnou sieťou VPN, ktorá ponúka tonu. Domorodí klienti pre všetky vaše zariadenia, web preložený do ruštiny a až 7 spojení súčasne z neho robia strážcu. Vyskúšajte bezplatnú verziu a zistite, či sa vám páči toľko iných - aj keď súhlasíte s odberom, máte 30 dní na vrátenie platby!

CyberGhost môže odblokovať:

 • Vyhradený streamingový profil so servermi optimalizovanými pre: Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN a ďalšie.

Podporuje torrenting:

 • Áno; vyhradený profil zobrazuje krajiny a počet používateľov.

CyberGhost pracuje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux a Chrome.

Zobraziť ponuky

5. VyprVPN

5 najlepších sietí VPN pre Rusko v roku 2020: RÝCHLE, BEZPEČNÉ A SPOĽAHLIVÉ!

VyprVPN je registrovaná ako služba vo Švajčiarsku. Aj keď jej materská spoločnosť GoldenFrog pôsobí mimo USA (a to môže byť za určitých okolností problematické), nie je to problém pri hľadaní najlepších VPN pre Rusko.

VyprVPN vyniká svojím vlastným protokolom Chameleon - založené na šifrovaní OpenVPN a vytvorené na riešenie DPI (hĺbková kontrola paketov). Tento protokol je obzvlášť užitočný proti cenzúrnym blokom v Číne, takže je to len logické v Rusku robí vynikajúcu prácu tiež.

Táto VPN funguje aj na základe zásady „žiadne tretie strany“, čo znamená, že s partnermi ani dátovými centrami mimo spoločnosti sa nezdieľa nič - pretože spoločnosť VyprVPN vlastní a inžinieri všetky svoje servery..

Pokiaľ ide o rýchlosť, VyprVPN je vážnym uchádzačom spoločností ExpressVPN a NordVPN, a 700+ serverov vytvára globálnu sieť, ktorá uspokojí všetky vaše potreby. Doprajte si to s intuitívnymi aplikáciami pre všetky hlavné platformy a ruskou verziou webovej stránky VyprVPN a nezlepší sa to oveľa lepšie.

VyprVPN je sieť VPN vysokej kvality, a preto je relatívne drahá. Na rozdiel od ExpressVPN alebo NordVPN, po prvých troch dňoch neponúka vrátenie platby. Stačí si len vziať naše slovo - táto VPN stojí za to.

VyperVPN môže odblokovať: 

 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer.

Podporuje torrenting: 

 • Áno, všetky servery podporujú činnosť P2P.

VyperVPN funguje na týchto zariadeniach:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, routery, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Zobraziť ponuky

Zostaňte v bezpečí online v Rusku pomocou VPN

Rusko má spravodlivý podiel na problémoch týkajúcich sa udržiavania digitálneho súkromia alebo riešenia cenzúry. Použitím jednej z sietí VPN v našom zozname sa už nemusíte obávať.

Považujete tento článok za užitočný? Zdieľaním zdieľajte informácie o tom, ktoré VPN sú najlepšie pre Rusko!

Hľadáte veľa na VPN? Pozrite sa na našu stránku s ponukami VPN!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me