5 skvelých alternatív k Gmailu – v roku 2020 nechajte svoje e-maily súkromné

Gmail je najobľúbenejšia e-mailová služba, ktorá je dnes k dispozícii, ale zďaleka nie je najlepšia. Keď používate Gmail, Spoločnosť Google ťaží vaše kontakty zistiť svoju prítomnosť na rôznych sociálnych sieťach.

Ukradnúť vaše súkromné ​​informácie je iba jedným z mnohých krokov, ktoré spoločnosť Google podniká s cieľom napadnúť vaše súkromie online. Ďalším spôsobom, akým Gmail robí, je tento skenovanie vašich osobných e-mailov pre určité kľúčové slová, aby sa vám zobrazili cielené reklamy.

Ak chcete, aby boli vaše osobné údaje chránené a nechceli by ste ich zneužívať, mali by ste hľadať lepšie možnosti e-mailu.

Tu je niekoľko vynikajúcich alternatív k Gmailu, ktoré vám umožnia zostať v spojení (bez závislosti od spoločnosti Google):

 1. Protónová pošta

  S anonymnou poštou a šifrovaním typu end-to-end, Proton Mail je najlepšie zabezpečená e-mailová služba na trhu. Jeho bezpečnosť je taká tesná, že ani Proton nedokáže dešifrovať a čítať vaše e-maily, čo vám poskytuje úplnú ochranu.Proton má otvorený zdrojový kód a ich základné účty sú zadarmo. Ak potrebujete lepšie úložisko a väčší adresár, môžete upgradovať na ktorýkoľvek z platených účtov - Plus, Professional alebo Visionary. Proton mail má tiež praktickú mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožní skontrolovať e-mail na cestách.
 2. Zoho Mail

  Zoho je úžasná e-mailová služba, ktorá kombinuje a čisté rozhranie bez reklám s výkonnými funkciami, vďaka čomu je užitočné pre osobné aj profesionálne účely. Zoho poskytuje bezpečný a bezplatný e-mailový hosting vo bezplatných aj platených verziách. Existuje limit 20 MB na prílohu e-mailov a hosting iba v jednej doméne. Platené plány sa dodávajú v troch typoch - Standard, Pro a Enterprise - vydanie Enterprise je najbohatšie na funkcie. Zoho podporuje IMAP a POP a môže pracovať na všetkých mobilných zariadeniach.
 3. Tutanota

  Tutanota je veľmi podobná Proton Mail. Je šifrovaná end-to-end, čo znamená, že vaše kontakty, e-mailové subjekty a subjekty, prílohy a kontakty sú uchovávané v šifrovanom formáte. Tutanota je otvorený zdroj a je úplne zadarmo. Ak chcete obchodný e-mail, môžete získať prémiový účet za prijateľné ceny. K doručenej pošte môžete pristupovať pomocou ľubovoľného prehľadávača na počítači alebo mobilnom zariadení. Má jednoduché rozhranie a je veľmi jednoduché použitie.
 4. Yandex Mail

  Vďaka skvelému rozhraniu a funkciám bohatým aplikáciám je Yandex ďalšou skvelou alternatívou k Gmailu. Ponúka neobmedzené úložisko spolu s POP a IMAP, takže si ho môžete nainštalovať na svoje mobilné zariadenie. Je to bezplatné a prístupné prostredníctvom zabezpečeného pripojenia SSL / TLS. Existujú klávesové skratky na ľahšie fungovanie a môžete naplánovať zasielanie správ neskôr. E-mailom môžete priložiť až 30 MB. Je tiež dodávaný s prehliadačom dokumentov, ktorý vám umožní otvárať súbory v pošte.
 5. Rýchla pošta

  Fast Mail je rýchly a jednoduchý spôsob, ako zostať v spojení - ponúka synchronizáciu kontaktov a kalendára a dá sa ľahko nainštalovať na mobilné zariadenia. Služba Fast Mail ponúka služby zákazníckej podpory 24/7 a ponúka tri cenové plány.Ak spoločnosť neponúka základnú bezplatnú službu, má bezplatnú skúšobnú verziu 30 dní. Podporuje všetky štandardné protokoly vrátane SMTP, IMAP a CardDAV.

Ak máte obavy o súkromie a bezpečnosť online a na ochranu svojho súkromia používate sieť VPN, je rozumné použiť inú e-mailovú službu ako Gmail.

Vyskúšajte niektorú z vyššie uvedených služieb, aby bol váš e-mail a aktivity v bezpečí.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me