5 vysoko výkonných počítačov Cyber ​​Security Stocks, ktoré si treba dať pozor v roku 2020

V rokoch 2016 a 2017 viedlo množstvo porušení údajov týkajúcich sa vládnych orgánov, podnikov a súkromných osôb k zvýšeniu výdavkov na kybernetickú bezpečnosť.

Porušenie spoločnosti Equifax Inc. malo obrovské dôsledky pre približne 145 miliónov ľudí, ktorých údaje boli ohrozené. V dôsledku toho je spoločnosť v krku výrazného vnútorného zvrchovania.

V máji a júni, podnikové servery na celom svete zasiahli WannaCry a Petya, dva programy ransomware, ktoré infikovali tisíce a tisíce počítačov.

Americká výskumná a poradenská spoločnosť Gartner Inc. predpovedá, že globálne výdavky na kybernetickú bezpečnosť v roku 2018 vzrastú na 96,3 miliardy dolárov - 8% nárast oproti predchádzajúcemu roku - do roku 2020 dosiahne trojciferné číslo.

Ako dopyt po tomto priemysle balóny v meniacom sa svete, Pozrime sa na päť akcií, ktoré vyzerajú sľubne na rok 2018, a ktoré by fungovali skvele ako súčasť ETF (Exchange-Traded Fund).

5 Zásoby, na ktoré treba dať pozor

1. Lifelock Inc./Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC)

Služba kybernetickej bezpečnosti Lifelock sa zameriava na ochranu pred krádežou identity. V súčasnosti má okolo 4,4 milióna členov a 100 000 nových bolo pridaných len za týždeň. Bol zaradený do online Trust Honor Roll za rok 2016 ako uznanie vysokej úrovne ochrany spotrebiteľa, zodpovedných postupov pri ochrane osobných údajov a bezpečnosti údajov..

Spoločnosť Lifelock sa stala dcérskou spoločnosťou spoločnosti Symantec Corp. vo februári 2017 a 2006 Akcie sa obchodujú okolo 28,25 dolárov po dosiahnutí maximálnej hodnoty 34 dolárov po porušení Equifaxu.

S&Spoločnosť P Capital IQ je presvedčená, že sa tak stáva jednou z najlacnejších akcií v jej partnerskej skupine softvéru pre kybernetickú bezpečnosť. Spoločnosť Symantec má v súčasnosti pomer výnosov a výnosov (P / E) 15,13 v porovnaní s priemerným pomerom forward / P / E v tejto skupine na úrovni 28,85.

Na základe očakávaného ročného zisku 1,68 USD za rok 2018 a priemerného forwardového zisku P / E vo výške 28,85 USD sa očakáva, že akcie spoločnosti Symantec budú mať budúci rok hodnotu 48,47 USD, čo predstavuje 71,58% nárastu..

Akcie spoločnosti Symantec Corp. by mali klesnúť do druhej polovice januára, ak nie skôr, pretože spoločnosť by mala vykázať svoje výsledky v treťom štvrťroku v prvom februárovom týždni..

2. FireEye Inc. (NASDAQ: FEYE)

FireEye Inc. je špecializovaný poskytovateľ bezpečnostných platforiem pre podniky a vlády. TNeochvejné úsilie spoločnosti o vývoj nových a pokrokových produktov kybernetickej bezpečnosti naďalej priťahuje širokú škálu zákazníkov.

Napríklad jeho produkt Essentials je lacnejšia a jednoduchšia verzia platformy FireEye Global Threat Management a je zameraná na menšie a stredné spoločnosti..

Vyvinula tiež lacnejšie inteligentné riešenia detekcie hrozieb Cloud MVX a MVX Smart Grid pre veľké podniky a stredné podniky..

Nedávno zmenil svoj model z predaja softvéru na poskytovanie cloudových služieb založených na predplatnom. Očakáva sa, že to spočiatku prinesie nižšie príjmy, ale model ponúka väčšiu stabilitu z dlhodobého hľadiska, pretože zákazníci sa zaväzujú obnovovať predplatné a zvyšovať bezpečnosť pomocou aktualizovaných verzií služby.

Akvizícia partnerov iSIGHT v minulom roku posilnila schopnosti spoločnosti ponúknutím bezpečnostného modelu založeného na spravodajských informáciách pre podniky akejkoľvek veľkosti.. To je niečo, s čím sa ostatní poskytovatelia zabezpečenia stretávajú ťažko.

FireEye tiež kúpil Invotas, ktorá sa zameriava na zlepšenie reakčných časov po kybernetickom útoku. Jeho produkt Security Orchestrator zhromažďuje informácie z rôznych bezpečnostných produktov a pri výskyte incidentu generuje automatickú reakciu.

FireEye Inc. sa nedávno obchoduje okolo 14,05 dolárov, čo je nárast o 17,06% v priebehu roka. Výnosy spoločnosti za štvrtý štvrťrok dosiahli 202,3 milióna dolárov, čo je 10% nárast oproti štvrtému štvrťroku 2016.

3. Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP)

Check Point Software Technologies je svetový poskytovateľ technologických bezpečnostných riešení.

Hoci bola založená v roku 1993, v roku 2009 po zvýšených bezpečnostných hrozbách a potenciálnych hackerských útokoch, spoločnosť prešla z modelu založeného na zariadeniach na model zameraný na architektúru Software Blade. Jeho blade architektúra je u zákazníkov čoraz populárnejšia, pretože im umožňuje vybrať si z archívu softvérových čepelí a prispôsobených riešení podľa ich individuálnych potrieb..

Rýchle prijatie zariadení údajového centra Check Point a dôsledné vylepšenia produktových radov dátového centra poskytujú hojnú podporu najvyššej úrovne. Zameranie spoločnosti na podporu mobilných kapacít jej tiež umožňuje preniknúť do nových trhových sektorov.

Spoločnosť obchoduje okolo 102,94 dolárov a za posledných 52 týždňov len klesla na 80,78 dolárov.

4. BlackBerry Ltd. (TSX: BB) (NASDAQ: BBRY)

BlackBerry Ltd. poskytuje poradenstvo a mobilnú kybernetickú bezpečnosť pre vládne agentúry na celom svete. Spoločnosť vyvíja stratégie znižovania rizika, implementuje bezpečnostné štandardy IT a poskytuje ochranu pred budúcimi útokmi.

V júli 2017 oznámila, že získala súhlas na predaj svojich bezpečných nástrojov na posielanie správ federálnej vláde USA so súhlasom Národnej bezpečnostnej agentúry. Táto schopnosť bola možná pomocou technológie získanej v rámci akvizície spoločnosti Secusmart v roku 2014.

Akcie BlackBerry v roku 2017 vzrástli približne o 56,5%, a vo svojich výsledkoch za druhý štvrťrok, vydaných 28. septembra, spoločnosť vykázala tržby z rekordného softvéru a služieb vo výške 196 miliónov dolárov. V súčasnosti sa obchoduje na úrovni približne 13,10 dolárov, čo robí z bývalého hardvéru obrovskú stávku vpred, pretože pokračuje v agresívnom útoku na softvérový trh..

5. Palo Alto Networks (NYSE: PANW)

Palo Alto Networks je celkom novým hráčom medzi elitami v kybernetickej bezpečnosti.

Spoločnosť si vytvorila meno pomocou brány firewall, ktorá riadi tok údajov v podnikovej infraštruktúre a okolo neje, čo umožňuje bezpečnostnému tímu zákazníka kontrolovať, ktoré aplikácie spájajú a regulujú prenos z iných zariadení.

Príjmy medzi rokom 2013 a 2016 vyskočili o 248% a dosiahli 1,4 miliardy dolárov.

Akcia bola však volatilná av auguste 2017 sa obchodovala o 34% pod úrovňou svojho letného maxima. Jedným z dôvodov je to, že spoločnosť prechádza na model predplatného produktu. Pomôže to vytvoriť trvalejšie vzťahy so zákazníkmi a dosiahnuť konzistentnejšie zisky.

V súčasnosti obchoduje okolo 142,53 USD a medziročne sa zvyšuje o 13,98%.

záver

Odhaduje sa, že sa v budúcom roku bude dariť všetkých päť akcií v oblasti kybernetickej bezpečnosti, čo by bolo prínosom pre vaše portfólio. Chceme však poznamenať, že sme odborníci na súkromie a bezpečnosť, nie na zásoby a finančné prostriedky. tak predtým, ako sa rozdelíte na svoje peniaze, uistite sa, že dostanete dobrú a nestrannú radu od finančného špecialistu - niekoho, kto pozná obchodovanie vnútri aj vonku.

Viac informácií o hrozbách v oblasti kybernetickej bezpečnosti a o tom, ako VPN môže chrániť vaše súkromie, kliknite sem.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me