ABD’de Torrenting 2020’de Güvenli mi? Bunu Yapmadıkça Değil


ABD'de torrent tutkunu musunuz? Bu ayrıcalığa bağlı kalmak istediğinizden eminiz - ve!

Ancak kendinizi, etkinliğinizi ve bilgisayarınızı korumadan dosya paylaşıyorsanız, eğlenceniz büyük bir baş ağrısına dönüşebilir. Kısacası, sanal özel ağ (VPN).

Ciddi arasında güvenlik tehditleri ve hızla artan davalar ABD'deki torrentleri indirmek, saldırgan telif hakkı trollerinden, tehlikeli bir etkinlik haline geldi. Ayrıca, bağlantı hızınız İSS'niz tarafından azaltılabilir (bunun hakkında daha fazla bilgi).

Eğer istemiyorsan para cezası ödeme ve dijital gizliliğinizi kaybetme riski, cevap bir VPN'dir.

Bir VPN ile şunları yapabilirsiniz: bağlantınızı güvenceye alın ve kimliğinizi gizleyin Online-ama tüm VPN'ler eşit değildir. Yalnızca bazı sağlayıcılar güvenli, hızlı ve kolay torrent için ihtiyacınız olan özellikleri ve performansı sağlar.

Hangi VPN'i seçeceğinizi nereden biliyorsunuz? Toplantımızda size yardımcı olmak için buradayız 'de torrent indirmek için en iyi VPN hizmetleri.

Dalış yapmadan önce, ABD'de endişelenmeden nasıl torrent yapılacağına dair kısa ve adım adım bir anlık görüntü.

Hızlı Kılavuz: Bir VPN ile ABD Torrent'lerini Güvenli Hale Getirin

 1. Bir VPN seçin bu izin verir eşler arası bağlantılar ve sıfır kullanıcı günlüğü tutar. CyberGhostbizim en iyi önerimiz - nedenleri için aşağıdaki kepçeye bakın.
 2. Bir hesap açın ve VPN'yi indirin yazılım. En iyi sonuçlar için gerçek konumunuza yakın bir P2P sunucusu seçin.
 3. Torrent programınızı başlatın— VPN'nin açık olduğundan emin olun!
 4. Daha iyi güvenlik ve anonimlikten yararlanın torrent indirirken.

Torrenting Güvenle Başlayın!

ABD'de neden torrent yapmak için bir VPN'e ihtiyacınız var?

Gerçekte torrent nedir? Torrenting, eşler arası (P2P) bağlantılar aracılığıyla dosya paylaşımıdır. Dosya paylaşımı (telif hakkı olmayan içeriğin) tamamen yasaldır - ancak torrent hayranları hala birkaç tanesiyle karşı karşıyadır özellikle ABD'de ciddi zorluklar.

Telif hakkı trolleri

Koruma olmadan torrent kullanıyorsanız, ilk büyük endişeniz telif hakkı trolleri.

Genellikle büyük film stüdyoları ve müzik etiketleri adına hareket eden bu şirketler aşırı derecede agresiftir ve yalnızca telif hakkı olmayan içeriği indirseniz bile sizi hedefleyebilir. Sonuçlar uyarı harflerinden büyük para cezaları ve hatta hapishane zamanı- düşünülmesi hoş olmayan şeyler.

Telif hakkı trolleri ABD'de 2000'li yılların sonlarından beri çok aktif. 2018'de 3.300'den fazla dava BitTorrent kullanıcılarına yönlendirildi.

Telif hakkı trollerinin yükselişiyle birlikte torrentle ilgili davaların çoğunlukla korkutucu bir taktik olduğu günler geride kaldı. Troller torrent kullanıcısını ortaya çıkarın ve davanın mahkemeden çıkarılması - genellikle binlerce dolar. Para kazanmak için başka bir yol haline geldi, birçoğu gasp.

Bu eğilim endişe verici, ancak P2P kullanıcıları için tek sorun değil.

Şüpheli torrent siteleri

Bir torrent sitesinin kolaylaştırıcı olduğu düşünülürse veya telif hakkıyla korunan materyallerin paylaşılmasını sağlamak—Aksi takdirde olarak bilinir korsanlık- süresiz olarak engellenebilir veya kapatılabilir.

Birçok torrent sitesi ABD içinde kapatıldı. Bu eylem, torrent ve dosya paylaşımının yasadışı kullanımını durdurmaktan çok, aslında kullanıcıları daha büyük riske sokar.

Güvenilir ve göze çarpan siteler kayboldukça, daha gölgeli siteler genellikle yer alır. Bunlar genellikle sinir bozucu pop-up reklamlar ve şüpheli torrentler doğrulanmamış yükleyicilerden sizi Kötü amaçlı yazılım ve virüsler.

Bir bilgisayar korsanını makinenize “davet etmeden” önce tek bir yanlış tıklama yeterlidir. Buradan, kişisel verilerinize erişilip satılabilir, ya da sisteminiz tamamen kaçırıldı.

Kısacası, VPN'nin ek güvenliği ve veri koruması, torrenting artık ABD'de güvenli değil.

Bağlantı daraltma

Torrenting bant genişliğinizde ağırdır. Büyük dosyaları yüksek hızlarda indirmek çok zaman alır - çoğu durumda, internet servis sağlayıcınızdan (ISS) vermeye istekli olduğundan daha fazla bant genişliği.

çok ABD'deki İSS'ler kasıtlı olarak sizi yavaşlatacak "çok fazla" veri kullandığınızı görürlerse. Bu gölgeli uygulamaya denir daraltma, sadece torrentlerle sınırlı değil. (Netflix'i HD olarak oynatırken internetinizin hareket ettiğini hiç fark ettiniz mi?)

Düşündüğünüz kadar rastgele olmayabilir. Bu nedenle yaptıklarınızı ISS'nizden gizleyebilmeniz gerekir.

Torrent'e yakalanırsan ne olur?

İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) tarafından torrent alırsanız, birçok ciddi sorunla karşılaşırsınız. İSS'ler, VPN kullanmadığınız sürece hangi müşterilerin P2P yazılımı kullandığını hemen belirleyebilir ve harekete geçebilir.

Beklenecek ilk yanıt - telif hakkı yasasını çiğnemeseniz bile - internet hızınızı kasten yavaşlatmaktır. Bu, daha önce tartıştığımız "bağlantı azaltma" dır. Yasal bir sorun olmasa da, inanılmaz derecede rahatsız edici ve bunun olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz.

Aynı zamanda, İSS'niz sizi yasal olarak tutmaları gereken bir veritabanında torrent için kaydedecektir (bununla ilgili daha fazla bilgi aşağıda verilmiştir). Ayrıca, telif hakkı ihlali durumunda torrentinizi kaydediyorlar.

ISS'niz tarafından yakalandıktan ve kaydedildikten sonra, devam ederseniz İnternet bağlantınızı kesmekle tehdit eden bir uyarı mektubu bekleyin. Uyarıları dikkate almazsanız bağlantınızı kaybedersiniz ve muhtemelen diğer İSS'ler arasında kara listeye alınırsınız.

ABD'deki her İSS, torrentleri yakalayan tüm müşterilerinin kaydını tutmalıdır.. Bu veritabanı hükümet tarafından her zaman desteklenebilir ve telif hakkı ajanslarına iletilebilir. Çoğu İSS gönüllü olarak hükümete ve telif hakkı ajanslarına kayıtlarına düzenli olarak erişim hakkı verir.

Telif hakkı ajansları - daha önce bahsedilen "troller" - kişisel bilgilerinizi aldıktan sonra, sizi yasal işlemlerle hedefleyeceklerdir. Bu büyük para cezasını tehdit eden bir mektupla başlar. Para cezasını ödemeyi reddederseniz veya mektubu tamamen görmezden gelirseniz, daha fazla tehdit ve bir dava ile karşılaşacaksınız. Sürekli olarak telif hakkı yasalarını ihlal ederseniz, hapis cezası ile de tehdit altında olabilirsiniz.

Suçlamalara itiraz etmek ve para cezalarını düşürmek için mahkemeye gitmelisiniz, Kendinizi telif hakkı trollerine karşı savunmak. Çoğu insan için yasal süreç, telif hakkı trollerine mahkeme dışı bir ödeme yapılmasıyla sona ermektedir..

İlk uyarı mektubundan nihai uzlaşmaya kadar, bu işlem aylarca sürebilir. Bütün mesele inanılmaz stresli, zaman alıcı ve pahalı.

Bunun olmasını engellemenin tek yolu bir VPN kullanmaktır.

Bir VPN Torrentlemeyi Nasıl Güvenli Hale Getirir

Gördüğünüz gibi, güvenliğinizi (ve hatta internet kalitesini) korumak istiyorsanız, ABD'de torrent yapmak o kadar basit değil. neyse ki, sağlam bir VPN ile endişelenecek bir şeyiniz yok.

En önemli kısım P2P trafiğinizi maskeleyin ve algılanamaz hale getirin.

Bir VPN, bağlantınızı IP adresinizi değiştirme ve verilerinizi şifreleme, bu yüzden özel kalır. VPN tarafından sağlanan özel bir torrent sunucusuna bağlandığınızda, trafiğinizin ayrıntılarını gizle—P2P kısmı dahil.

ISS'nizden bile gizleneceksiniz; en fazla yalnızca bir VPN sunucusuna bağlı olduğunuzu görecektir.

Bunun sizin için anlamı şudur: Sizin veriler güvende kalacak bilgisayar korsanlarından ve gözetmenlerden İSS hızınızı azaltmayacak ya da seni gözetleme şansını yakala.

Ayrıca, telif hakkıyla korunan materyali yanlışlıkla indir torrent sitesinden sana geri izlenemez, sizi potansiyel bir davadan ve ağır para cezalarından kurtarır. Elbette, video veya müzik korsanlığını göz ardı etmiyoruz, ancak telif hakkı olmayan troller tarafından hedef alınma korkusu olmadan telif hakkı olmayan dosyaları paylaşabilmeniz gerektiğine inanıyoruz..

Tüm VPN'ler torrent için P2P bağlantılarını desteklemez, bu nedenle hizmetinizi dikkatle seçmek çok önemlidir. Neyse ki, sizin için ayak işini yaptık.

Aşağıda, torrentleri indirmek için en uygun beş VPN sağlayıcısını bulacaksınız. Mutlu torrentler!

ABD'de torrent yapmak için en iyi VPN'ler

1. CyberGhost

Kullanımı kolay ve zengin özelliklere sahip

CyberGhost torrent

CyberGhost VPN'de en iyi kullanıcı arayüzlerinden biri ve torrent ile bir özel P2P profili.

Size hangi 3.500+ sunucu , sunucu mesafesi, yük ve gerçek zamanlı kullanıcılar hakkında yararlı bilgiler de dahil olmak üzere torrentleri indirmek için en iyisidir.

Bu VPN'nin diğer önemli özellikleri arasında DNS sızıntı koruması ve bir öldürme anahtarı. Akıllı Kurallar sekmesi, bağlantınızı özelleştirmenin ek yollarını sunar.

Uzmanlar ve yeni başlayanlar için ideal bir hizmet olan CyberGhost, torrent (ve başka herhangi bir şey) için sorunsuz bir VPN'dir. Ama sadece bizim sözümüze inanmayın -kullanıcıların incelemelerinde ne söylediğini görün!

Para iade garantisi:

 • 6 aylık plan ve üstü için 45 gün; Aylık plan için 14 gün

CyberGhost engelini kaldırabilir:

 • Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN ve diğerleri için optimize edilmiş sunucularla özel akış profili.

Torrent'i destekler:

 • Evet; özel profil ülkeleri ve kullanıcı sayısını gösterir.

CyberGhost şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux ve Chrome.

2. NordVPN

ABD'deki torrent hayranları için en iyi değer

NordVPN cihazları

İle 4.400'den fazla P2P sunucusu (dışında 61 ülkede 5.100+) ve kolay erişim dahili P2P profili, NordVPN torrent konusunda liderdir.

Bu Panama tabanlı VPN, kesin kayıt tutmama politikası, böylece tamamen güvenli ve gizli olacaksınız. Tescilli CyberSec paketi kötü amaçlı yazılımları engeller ve şüpheli reklamlar alıyorsanız, iki farklı öldürme anahtarı bağlantısının kesilmesi durumunda trafiğinizi durdurmak için.

Torrent istemcinizi bir Daha hızlı indirme için SOCKS5 proxy. NordVPN, BitTorrent, uTorrent, Vuze ve Deluge için bunun nasıl yapılacağı hakkında talimatlar sunuyor.

Genel olarak, NordVPN bir hızlı, güvenilir hizmet büyük bir ağ ve ihtiyacınız olan tüm torrent özellikleri ile. Bu, ile birlikte mükemmel fiyat, mükemmel bir seçimdir—ve birçok kullanıcı incelemelerinde hemfikir.

Para iade garantisi:

 • 30 gün

NordVPN engellemeyi kaldırabilir:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve Sling TV.

Torrent'i destekler:

 • Evet, P2P özel sunucuları mevcut.

NordVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Yönlendiricilerle de uyumludur.

3. ExpressVPN

Torrent için en hızlı VPN

ExpressVPN'in avantajları

Hız en önemli önceliğinizse, ExpressVPN’leri seveceksiniz ışık hızında ağ.

Tüm 3000+ sunucu P2P trafiğini destekler, yani torrent tek tıklamayla yapılan bir görevdir. dahili hız testi kolayca uygun yerleri bulmanızı sağlar. Alternatif olarak, yazılımın en iyi seçeneği seçmesine izin verebilirsiniz. hızlı bağlantı özelliği.

ExpressVPN ayrıca şunları sunar: bölünmüş tünel açma, belirli uygulamaların VPN'yi atlamasını sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde, VPN'i yalnızca torrent için özelleştirin.

AES-256 şifreleme, OpenVPN desteği, ve öldürme anahtarı bu VPN'i sadece hızlı değil, aynı zamanda güvenli hale getirin. Hassas verileriniz sayesinde, sıkı sıfır günlük politikası. Bütün bunlar ExpressVPN'i kalabalığın favorisi.

Para iade garantisi:

 • 30 gün

ExpressVPN engelini kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN ve BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler.

ExpressVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Ayrıca belirli yönlendiricilerle kullanım için bir uygulama sunar.

4. Surfshark

Uygun fiyata prim değeri
ABD'de Torrenting 2020'de Güvenli mi? Bunu Yapmadıkça Değil

Surfshark’ın ağı size 800+ sunucu içinde 50'den fazla ülke. İle tam P2P desteği, Bu VPN torrent tutkunları için başka bir harika seçim.

Yeni bir sağlayıcı olarak Surfshark da bazı güzel avantajlar sunuyor. Bunlardan biri sınırsız sayıda eşzamanlı bağlantı—Tüm ev için VPN koruması istiyorsanız süper yararlı.

Ayrıca bölünmüş tünel açma WhiteLister özelliği ile ve gizlenmiş sunucular Sınırsız modu sayesinde internet kısıtlamalarını atlamak için. Sonuçta, bu yeni VPN çok makul bir fiyata inanılmaz bir değer sunuyor ve hızla başka bir kullanıcının favorisi haline gelir.

Para iade garantisi:

 • 30 gün

Surfshark engelini kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video ve diğerleri.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler.

Surfshark şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome ve Firefox.

5. IPVanish

Mükemmel bir torrent dostu VPN

ipVanish Cihazları

Amerikalı bir sağlayıcı olmasına rağmen, IPVanish torrent konusunda çok şey sunacak. 1.200+ sunucu içinde 60+ ülke seçim yapabileceğiniz çok sayıda konum sunar ve ABD veri saklama yasalarının bulunmaması, meşru kayıt tutmama politikası.

Güvenlik sayesinde güçlü 256 bit şifreleme ve yerel OpenVPN desteği. IPVanish ayrıca SOCKS5 vekil sunucuları, daha yüksek hızlar için torrent programınızla birlikte kullanabilirsiniz.

şık, sezgisel uygulamalar ile gel öldürme anahtarı ve DNS / IPv6 sızıntı koruması. Ne yazık ki, ayrı bir torrent sekmesi yok, bu nedenle uzun sunucu listesinden uygun bir konum seçmeniz gerekecek - aldığınız tüm güzel özellikleri göz önünde bulundurarak küçük bir dezavantaj.

Hız, güvenlik ve kararlılık kombinasyonu IPVanish'i torrent için en iyi beş VPN'imize yerleştirir. Bu güvenilir hizmet hakkında daha fazla bilgi için, gerçek kullanıcıların çeşitli incelemelerine göz atın.

Para iade garantisi:

 • 7 gün

IPVanish engellemeyi kaldırabilir:

 •  Netflix, BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet.

IPVanish şu cihazlarda çalışır: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Yönlendiriciler.

Sonuç

Duyduklarınız doğrudur: ABD'de dosya paylaşımı hızlı bir şekilde büyük bir baş ağrısına dönüşebilir. Sağlam bir VPN ile riski kaldırabilirsiniz ve huzur içinde yolunuzu ayırın. Listemizden kaliteli bir hizmet size yardımcı olacaktır pahalı davalardan kaçının, süre seni güvende ve gizli tutmak internet üzerinden.

Hangi VPN'in sizin için doğru olduğunu hala bilmiyor musunuz? Deneyin CyberGhost VPN, test sürüşü için 1 numaralı önerimiz — kolay kullanıcı arayüzü ve sağlam güvenlik korumaları, uzmanlar ve yeni başlayanlar için idealdir!

Daha fazla okuma

Bir sonraki VPN'inizde çok şey mi arıyorsunuz? İle bul özel VPN kupon kodlarımız!

VPN'iniz var - şimdi harika torrentler bulma zamanı. Kontrol et En popüler 10 torrent sitesi.

ISP'nizin kötü oyundan şüphelenilmesi? Daha da hızlı torrent oluşturmayı ve bant genişliği daralmasını nasıl engelleyeceğinizi öğrenin.

uTorrent veya BitTorrent? Hangisinin daha hızlı torrent istemcisi olduğunu görün derinlemesine karşılaştırmamız.

ABD ve başka yerlerdeki P2P trafiğinizi torrentler için en iyi VPN'ler.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me