Aké sú najlepšie stránky .onion a ako ich bezpečne získať v roku 2020

Nasaďte si potápačskú masku, pretože sa chystáme ponoriť hlboko do hlbokého webu.

Všetky webové stránky, o ktorých sa chystáme diskutovať, sú prístupné iba prostredníctvom Tor. Váš bežný prehliadač nebude môcť otvoriť žiadne odkazy, ktoré sa končia o mesiac.

Ak ešte nie ste oboznámení s webovými lokalitami, nebojte sa. Ideme vás sprevádzať všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli bezpečne preskúmať tieto skryté časti internetu.

Best.onion Sites - Stručný sprievodca

 1. ProPublica
  Spoločnosť ProPublic bola prvou veľkou spravodajskou organizáciou, ktorá sa postavila za ochranu súkromia online a vytvorila verziu svojich webových stránok.
 2. Blockchain
  Spravujte svoju kryptomenu anonymne na webe Secure.onion spoločnosti Blockchain.
 3. Sci-Hub
  Sci-Hub je zlatou baňou vedeckého bádania. Túto obrovskú databázu výskumných prác a akademických článkov si môžete zadarmo prezerať.
 4. Facebook
  Ako sa zdá, prekvapujúce, Facebook vytvoril a.onion verziu svojej populárnej platformy sociálnych médií.
 5. Skryté odpovede
  Skryté odpovede sú Q&Fórum ako Yahoo Answers, ale úplne neregulované.
 6. SecureDrop
  SecureDrop vám umožňuje bezpečne a anonymne odosielať tipy a dokumenty hlavným spravodajským organizáciám.

Čo je to Deep Web?

Ak chcete navštíviť webovú stránku, ako je Amazon alebo Wikipedia, nebudete mať problém ju nájsť, aj keď si nepamätáte presnú adresu URL. Stačí zadať, čo hľadáte, do služieb Google alebo Bing a vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazí odkaz.

Týmto spôsobom však nie je možné nájsť všetky webové stránky. Hlboký web je výraz pre akúkoľvek časť internetu, ktorá nie je indexovaná vyhľadávacími nástrojmi, a preto ju nemožno nájsť vo výsledkoch vyhľadávania..

Aj keď hlboký web znie zastrašujúco, obsahuje veľa bežných webových stránok, ako sú podnikové intranety, platformy pre webmail a súkromné ​​databázy..

Dokonca aj obsah vášho osobného Disku Google je súčasťou hlbokého webu pretože sú skryté za procesom overovania.

V hlbokom webe je ďalšia časť internetu nazývaná temný web. Tieto webové stránky sú také skryté, že k nim nie je možné pristupovať pomocou bežného prehliadača. Prístup k väčšine temného webu je možný iba pomocou Tor.

Čo je Tor?

Tor, skratka pre produkt Onion Router, je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom kombinovaný s globálnou sieťou serverov, ktorá vám pomáha zostať v anonymite online.

Keď sa pripájate k internetu pomocou Tor, vaše dáta sú zabalené do viacerých vrstiev bezpečného šifrovania. Vaše šifrované údaje sú potom nasmerované cez náhodnú sériu serverov prevádzkovaných dobrovoľníkmi nazývaných uzly.

Každý uzol, ktorým prejdete, dešifruje jednu vrstvu šifrovania a zistí, kam nasmerovať vašu komunikáciu ďalej. Ďalší uzol dešifruje ďalšiu vrstvu šifrovania atď. „Cibuľa“ časti Onion Routeru pochádza z tohto procesu odlupovania vrstiev šifrovania ako vrstiev cibule..

Systém viacvrstvového šifrovania Tor zaisťuje, že každý dobrovoľnícky server vie, z ktorého uzla pochádzate a z ktorého uzla vás má poslať, ale nič iné. Vďaka tomu je sledovanie vašej aktivity na internete mimoriadne ťažké.

Tor sa používa nielen na anonymné prehliadanie internetu, ale aj na hostovanie webových stránok skrytých za viacerými vrstvami šifrovania.

Viac informácií o Tor nájdete tu.

Aké sú stránky Are.onion?

Akákoľvek webová stránka, ktorá je súčasťou siete Tor, má webovú adresu, ktorá končí in.onion a ku ktorej je možné pristupovať iba pomocou Tor. Váš bežný prehliadač nebude môcť tieto webové stránky zobraziť.

.Cibuľové adresy URL zvyčajne vyzerajú inak ako adresy URL, na ktoré ste zvyknutí. Zvyčajne sú dlhé, zložité a ťažko zapamätateľné. Webové stránky Some.onion tiež pravidelne menia svoje adresy URL, aby maximalizovali svoje súkromie.

Are.onion stránky sú bezpečné?

Hoci Tor je navrhnutý tak, aby chránil vašu anonymitu, nezaručuje úplne vašu bezpečnosť alebo súkromie. Na jednu vec, váš ISP vie, kedy používate Tor na prístup na internet. Ak to váš poskytovateľ internetových služieb vie, je možné, že to vie aj vláda.

Vo väčšine krajín nie je nelegálne prehliadať stránky Tor alebo access.onion. však, stále môžete na seba priťahovať neželanú pozornosť tým, že je zrejmé, že svoju činnosť skrývate.

Okrem toho sú všetky uzly, cez ktoré je vaša prevádzka smerovaná, keď používate Tor, prevádzkované dobrovoľne. Nemáte potuchy, kto riadi tieto servery. Aj keď viacvrstvový šifrovací systém Tor je silný, nie je dokonalý a postrádajú ďalšie bezpečnostné funkcie VPN.

Preto dôrazne odporúčame, aby ste pri prehliadaní webových lokalít používali spolu s počítačom VPN aj sieť VPN.

Ako bezpečne pristupovať na stránky

Najlepším spôsobom, ako bezpečne pristupovať k webovým lokalitám, je použitie kombinácie Tor a VPN s najlepším hodnotením.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je najprv sa najskôr pripojiť k sieti VPN a potom sa k prehliadaču Tor pripojiť pomocou prehliadača Tor. Prehliadač Tor si môžete stiahnuť na oficiálnej webovej stránke Tor, ak ho ešte nemáte.

Táto metóda je známa ako „Tor over VPN“. Pretože sieť VPN okamžite skryje vašu adresu IP a zašifruje vašu komunikáciu, nikdy nebudete musieť odhaliť žiadne svoje informácie do siete Tor..

Niektorí poskytovatelia VPN tiež ponúkajú vstavané služby Tor, ktoré uľahčujú spoločné používanie sietí VPN a Tor. Napríklad spoločnosť NordVPN ponúka službu Onion over VPN, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k Toru pomocou špeciálnych serverov NordVPN namiesto toho, aby ste museli používať prehliadač Tor..

Existuje ďalšia metóda známa ako „VPN over Tor“, ale nastavenie je trochu zložitejšie. Viac informácií o rôznych metódach si môžete prečítať tu.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, posledný krok je rovnaký. Po bezpečnom pripojení k sieťam VPN a Tor jednoducho jednoducho napíšete alebo skopírujete a prilepíte adresu URL do svojho prehliadača a prejdete.

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu zostať v bezpečí pri prehliadaní webových stránok na webe browsing.onion:

 • Uistite sa, že máte správnu adresu URL. Aj keď.onionové weby vás nijako neubližia, ak ste bezpečne pripojení, stále však nájdete niektoré dosť temné veci, ktoré môžu byť znepokojujúce. Skôr ako navštívite webovú stránku a.onion, je dobré skontrolovať viac zdrojov.
 • Dávajte pozor, s čím zdieľate a s kým komunikujete. Tmavý web nie je regulovaný, čo je skvelé pre boj proti cenzúre a zdieľanie informácií, ale tiež znamená, že na vykonávanie nezákonnej činnosti sa používa veľa oblastí. Uistite sa, že viete, kam idete, a buďte zvlášť opatrní v súvislosti s podvodníkmi a inými, ktorí majú škodlivý úmysel.
 • Na stránky neznáme.onióny nepreberajte žiadne súbory ani nepovoľujte žiadne skripty. Môžu obsahovať škodlivý softvér.
 • Vyhnite sa proxy službám, ako je Tor2Web ktoré vám umožňujú prístup k webovým serverom prostredníctvom bežného prehliadača. Nie sú bezpečné a môžu dokonca vaše údaje ukradnúť alebo dať preč.

Najlepšie stránky

Tu je niekoľko populárnych a dôveryhodných webových lokalít, ktoré môžete navštíviť, aby ste si vyskúšali, čo môže ponúknuť najhlbšia časť webu..

1. ProPublic:

https://www.propub3r6espa33w.onion/

ProPublic bola prvou veľkou spravodajskou organizáciou, ktorá uviedla na trh verziu a.onion svojich webových stránok. Bola to tiež prvá online spravodajská publikácia, ktorá získala Pulitzerovu cenu.

Táto nezisková organizácia je veľkým zástancom súkromia a slobody prejavu. Skvelá vec, ktorú spravodajské organizácie ponúkajú a.onionovú verziu svojich stránok, je to, že ľuďom v krajinách s ťažkou cenzúrou uľahčuje prístup k skutočným informáciám..

2. Blockchain:

https://blockchainbdgpzk.onion/

Mali by ste byť veľmi opatrní pri kúpe všetkého na webe a.onion, ale ak plánujete akékoľvek nákupy, budete musieť použiť kryptomenu.

Populárna služba kryptomeny Blockchain vám pomáha odosielať a prijímať bitcoiny anonymne. The.onion verzia ich webových stránok vám dáva ďalšiu úroveň anonymity.

Toto je tiež jeden z mála serverov, ktoré sú chránené certifikáciou HTTPS, takže môžete spravovať svoju kryptomenu bez toho, aby ste ohrozili svoju bezpečnosť..

3. Sci-Hub:

http://scihub22266oqcxt.onion/

Sci-Hub bol vytvorený s presvedčením, že každý by mal mať voľný a otvorený prístup k vedeckým poznatkom. Na tejto platforme sa nachádzajú milióny výskumných prác a akademických článkov na najrôznejšie témy.

4. Facebook:

https://www.facebookcorewwwi.onion/

Prekvapilo vás, že v tomto zozname vidíte Facebook? Je pravda, že platforma sociálnych médií nemá najlepšiu povesť, pokiaľ ide o súkromie.

Aj keď táto oficiálna verzia siete Facebook neurobí nič pre ochranu vášho súkromia pred Facebookom, pomôže vám to chrániť pred špionážou zo strany vlády a cenzúrou.

Facebook spustil túto verziu hlavne s cieľom pomôcť ľuďom v krajinách, ktoré obmedzujú slobodu prejavu, stále komunikovať a bezpečne a bez prekážok spolupracovať.

5. Skryté odpovede:

http://answerstedhctbek.onion/

Skryté odpovede sú fórum otázok a odpovedí, ktoré ľuďom umožňuje pripojenie a výmenu informácií, napríklad Reddit alebo Yahoo Answers..

Rozdiel je v tom, že je oveľa anonymnejší a úplne neregulovaný. To oslobodzuje ľudí, aby boli úplne úprimní, a kladú otázky, ktoré by sa mohli báť zdieľať inak.

Rovnako ako mnoho vecí na webe je to skvelé pre bezplatnú výmenu informácií a nedostatok cenzúry, ktorý poskytuje, ale upozorňujeme vás, že niektoré témy môžete považovať za urážlivé alebo rušivé..

6. SecureDrop:

http://secrdrop5wyphb5x.onion/overview/

SecureDrop je systém odosielania s otvoreným zdrojom, ktorý umožňuje oznamovateľom bezpečne odosielať tipy a citlivé informácie spravodajským a mediálnym organizáciám. Projekt bol vytvorený Nadáciou slobody tlače.

Na webovej stránke SecureDrop nájdete odkazy na stránky odovzdania významných online spravodajských organizácií. Každá z týchto stránok vám umožňuje bezpečne a anonymne odosielať tipy a dokumenty prostredníctvom Tor.

Tu je niekoľko príkladov:

 • The Guardian: http://33y6fjyhs3phzfjj.onion/
 • The Washington Post:http://jcw5q6uyjioupxcc.onion/
 • NPR: http://5ha7oig7du2jeyer.onion/
 • Forbes:http://fje2vboa55bbxjpm.onion/
 • Vydavateľstvo: http://3expgpdnrrzezf7r.onion/
 • Buzzfeed: http://ndg43ilvrrj465ix.onion/

Ďalšie odkazy na spravodajské a mediálne médiá nájdete aj na webových stránkach SecureDrop:

https://securedrop.org/directory/

záver

Aj keď by ste pri prieskume hlbokého webu mali byť obozretní, existuje veľa legitímnych dôvodov na navštívenie webových stránok. Mnohé z týchto stránok ponúkajú cenné služby a podporujú bezplatnú výmenu informácií bez obáv z cenzúry.

Je oveľa bezpečnejšie navštíviť tieto stránky s ochranou dôveryhodného poskytovateľa VPN, ktorý ponúka silnú bezpečnosť a anonymitu. Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčané VPN, ktoré sa majú používať s Tor.

Ďalšie čítanie

Tor verzus VPN

The Ultimate Guide on Tor Browser

5 najlepších VPN pre prehliadač Tor

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me