Ako používať VPN s SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol)

Jednou z najlepších vecí na VPN (Virtual Private Networks) je ich univerzálnosť. S mnohými vynikajúcimi poskytovateľmi z čoho vyberať, môžete si vybrať tú správnu sieť VPN podľa ceny, umiestnenia na serveri, špeciálnych funkcií a možno najdôležitejšie bezpečnostných opatrení.

Tam sú Rôzne protokoly, ktoré VPN môžu použiť na tunelovanie, šifrovanie a ochranu vašich údajov. Mnoho sietí VPN prichádza s viac možností protokolu, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje za rôznych okolností.

Jednou z týchto možností je SSTP alebo protokol Secure Socket Tunneling Protocol. Táto metóda je relatívne spoločná možnosť na zabezpečenie VPN.

Pri správnej inštalácii a správnom výbere, SSTP vám môže pomôcť ísť anonymnejšie online, dostať sa cez geobloky a chrániť vaše súkromie. Rovnako ako všetky protokoly, aj SSTP má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, výhody a nevýhody.

vpnMentor sa zaväzuje pomáhať vám nájsť a využívať najlepšie VPN pre vaše potreby. Čítajte ďalej a učte sa kedy, prečo a ako používať VPN s SSTP.

Tunel 101

Ak chcete plne porozumieť SSTP, musíte ho najprv pochopiť základná myšlienka tunelovania v sieti VPN. Koniec koncov, SSTP znamená Protokol Secure Socket Tunneling Protocol. (Všimnite si, že „protokol“Je jednoducho a zoznam pokynov a metód na odosielanie informácií z jedného digitálneho zariadenia na druhé.)

Cieľom tunelovania je chrániť svoju adresu IP (internetový protokol), polohu, históriu vyhľadávania a ďalšie citlivé informácie pred hacknutím, krádežou alebo špionážou. Za týmto účelom VPN robí dve veci:

 1. zapuzdrenie. To znamená, že VPN pokrýva vašu aktuálnu internetovú požiadavku a údaje, ktoré chcete poslať online, ďalšími informáciami. Vďaka tomu vyzerá ako niečo iné a chráni ho pred zvedavými očami. Keď tento paket údajov dosiahne vašu VPN, VPN zistí skutočné údaje a odtiaľ ich spracuje. To znamená, že môžete stále používajú internet, ale pre každého je oveľa ťažšie povedať, čo robíte online, pretože váš Zdá sa, že aktivita pochádza zo servera VPN sám.
 2. šifrovanie. Zapuzdrenie vedie k ochrane vašich údajov dlhú cestu, ale VPN chcú poskytovať ďalšie zabezpečenie. Za týmto účelom zašifrujú informácie, ktoré odošlete. V podstate šifrovanie prekladá údaje do kódu, ktorý dokáže dešifrovať iba samotný server VPN. To znamená, že aj keď počítačoví zločinci alebo špióni dokázali prekonať zapuzdrenie okolo vašich údajov, oni nedokáže prečítať neusporiadanú verziu vašich informácií. Siete VPN používajú zapuzdrenie na odosielanie a prijímanie informácií z vášho počítača, udržujte svoju online aktivitu maximálne súkromnú.

Tieto dve vrstvy obrany tvoria veľkú časť toho, čo robí VPN sú bezpečné a efektívne. Z tohto dôvodu porozumenie metódy, ktoré používa VPN na zabezpečenie týchto ochrán je dôležité.

SSTP: História

V roku 1999 skupina vedená spoločnosťou Microsoft vytvorila to, čo bolo v podstate úplne prvý tunelový protokol pre VPN: PPTP, čo znamená protokol tunelového prepojenia typu point-to-point. Niektorí ľudia stále PPTP dnes, pretože to zvyčajne poskytuje vynikajúcu rýchlosť a ľahko sa inštaluje.

PPTP ponúka zapuzdrenie a šifrovanie (dnes má väčšina PPTP 128-bitové šifrovanie), bohužiaľ, je to ľahko hacknuteľný. počítačový zločin môže prekonať PPTP za pár minút.

Okrem toho sa zdá, že USA NSA (National Security Agency) môžu ľahko preniknúť do PPTP. Toto je skutočný problém, najmä ak vezmeme do úvahy, že Spojené štáty americké sú súčasťou 5 dohôd Eyes, 9 Eyes a 14 Eyes, čo znamená, že môže špehovať používateľov a zdieľať informácie s inými krajinami.

Pretože to bolo už tak dlho, Blokovanie PPTP je tiež pre spoločnosti ľahké. Napríklad, ak a spoločnosť nechce, aby ste pristupovali k jej článkom alebo streamovali jej videá pomocou VPN by to mohlo byť potenciálne vypnite pripojenie PPTP.

Dnes existuje široká škála bezpečných a účinných VPN navrhnuté tak, aby boli nezistiteľné a obchádzali tieto druhy blokov VPN.

Ako sa vyvíjala technológia, internet a počítačoví zločinci, Spoločnosť Microsoft vytvorila nový, modernejší protokol tunelovania: SSTP. Aj keď má svoje vlastné problémy, Ponuky SSTP početné výhody cez PPTP.

Ako funguje SSTP?

Rovnako ako väčšina protokolov VPN, SSTP zapuzdruje aj šifruje informácie používateľov.

SSTP zapuzdruje údaje rovnakým spôsobom ako PPTP robí. V podstate to je zabalí jednu formu údajov (Pakety protokolu point-to-point, ktoré cestujú priamo medzi dvoma servermi) v inej forme online údajov (Datagramy internetového protokolu, ktoré sú všeobecným typom informácií zasielaných online).

SSTP potom pošle tieto zabalené informácie prostredníctvom zabezpečených serverov na internet. Konkrétne, SSTP pošle zapuzdrené informácie cez port 443. „Port“ je online prenosový bod, cez ktorý prechádzajú informácie.

Celkovo poskytuje SSTP a jednoduchá, ale účinná forma zapuzdrenia.

skutočný rozdiel medzi SSTP a PPTP spočíva v šifrovaní SSTP stratégií. SSTP používa šifrovanie Secure Socket Layer (SSL). SSL odošle požiadavka na šifrovanie nazývaná „certifikát“ z jedného servera na druhý.

Keď sa oba počítače dohodnú na šifrovaní, SSL prevedie zapuzdrené informácie, ktoré VPN pošle na kód, ktorý je možné dešifrovať iba pomocou správneho kľúča. Port 443 je špeciálne navrhnutý na spracovanie šifrovania SSL, to je dôvod, prečo ho SSTP posiela cez tento bod prenosu.

Aj keď ste si to možno neuvedomili, pravdepodobne pracujete s šifrovaním SSL každý deň. Akákoľvek webová stránka, ktorá začína reťazcom „https“ namiesto „http“ používa SSL. SSTP sa zvyčajne používa SSL verzia 3.0 dnes. Toto sa všeobecne považuje za silná a spoľahlivá forma šifrovania.

Výhody SSTP

SSTP je pomerne rozšírený z dôvodu: je to solídny protokol pre VPN rôznymi spôsobmi.

SSL 3.0 poskytuje nadpriemerné šifrovanie. Ak chceš ochráňte svoje súkromie pred hackermi a počítačovými zločincami, SSTP môže byť dobrou voľbou.

Zapuzdrenie portu 443 SSTP to znamená spoločnosti majú ťažšie blokovanie, a môže prejsť mnohými bránami firewall. Táto funkcia môže tiež Pomôžte používateľom, ktorí si chcú zobraziť cenzurovaný obsah, pretože prevádzka VPN vyzerá ako štandardný prenos HTTPS online.

Pretože bol vytvorený spoločnosťou Microsoft, SSTP je tiež obzvlášť dôležitý jednoduché nastavenie a použitie na zariadeniach Windows. Môže tiež technicky pracujú na Apple a Linuxe zariadenie. Microsoft tiež poskytuje čestne pravidelné aktualizácie a dobrá podpora pre tento protokol. Spoločnosť sa snaží udržať ju moderný a plynulý chod.

V porovnaní s inými protokolmi je SSTP pomerne rýchlo, čo z neho môže urobiť dobrá voľba na vykonávanie online aktivít to nevyžaduje toľko šírky pásma.

Nevýhody SSTP

SSTP je vynikajúci protokol v mnohých ohľadoch, ale existuje ich niekoľko negatívne aspekty na zváženie a potenciálne riziká, na ktoré treba dávať pozor.

zatiaľ čo Zapuzdrenie SSTP často obchádza brány firewall, bloky a cenzúru nemusí byť ideálny na hranie online alebo P2P (Peer-to-Peer) aktivity, ako je torrenting, pretože má tendenciu spúšťať sa prostredníctvom webových prehľadávačov (hoci v závislosti od vášho poskytovateľa môžu byť dostupné aj alternatívne metódy).

Navyše, zatiaľ čo SSTP je jeho pokročilé šifrovanie ho môže trochu spomaliť. Môže to tiež sťažiť použitie na streamovanie, hranie hier, torrentovanie a podobné aktivity. Našťastie môžeme odporučiť vynikajúce VPN pre torrenty a hry na PC (osobný počítač).

zatiaľ čo Šifrovanie SSL 3.0 je všeobecne silný môžu byť citlivé na určité typy útokov. V roku 2014 ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA a pracovná skupina pre internetové inžinierstvo (IETF) zistili, že SSL 3.0 a súvisiace protokoly by sa mohli stať obeťou útoku typu „POODLE“.

POODLE je skratka pre Padding Oracle pri downgradovanom starom šifrovaní. Je to v podstate a Útok „Muž v strede“, čo znamená, že a hacker zaznamená vaše informácie počas cesty do alebo z miesta určenia.

Je možné, že spoločnosť Microsoft podnikla kroky na ochranu šifrovania SSL 3.0 použitého v SSTP pred útokmi POODLE, ale nemôžeme to s istotou vedieť. Z tohto dôvodu môže byť múdrejšie používať ešte silnejšie šifrovaný protokol, napríklad OpenVPN.

Okrem toho aj nad rámec akýchkoľvek problémov protokolu SSL 3.0, Vaše údaje môžu byť ohrozené, pretože SSTP je patentovaný protokol spoločnosti Microsoft. Spoločnosť môže poskytnúť vašim informačným informáciám tajné agentúry, spoločnosti, ktoré sa nechcú nechať ujsť alebo iné subjekty, ak boli presvedčení, aby tak urobili.

Navyše, zatiaľ čo náhodný hacker alebo poskytovateľ internetových služieb nemusí byť schopný sledovať vašu online aktivitu, je to možné Microsoft mohol, pretože vytvoril a spravuje SSTP.

V podstate zatiaľ Základná štruktúra protokolu SSTP, pretože protokol môže byť bezpečný, musíte spoločnosti Microsoft dôverovať, aby ju mohla používať zodpovedne a drž to tak. Bohužiaľ, existuje ich niekoľko dôvody, prečo môžu používatelia mať podozrenie na spoločnosť Microsoft.

Spoločnosť má v minulosti spolupracoval s NSA USA a údajne pomáhal vládnej agentúre prekonať vlastné metódy šifrovania spoločnosti Microsoft. Iní to veria V aplikáciách systému Windows sú v nich nainštalované sledovacie opatrenia. Pokiaľ ide o ochranu súkromia používateľov, táto skutočnosť nevyvoláva veľa dôvery v spoločnosť.

Po všetkom, Microsoft má sídlo v USA, ktorý je členom 5 očí, 9 očí a 14 očí dohody o zdieľaní spravodajských informácií. Vláda by mohla vyvíjať tlak na spoločnosť, aby zdieľala ďalšie informácie zhromaždené sieťami VPN SSTP.

Ako sme už vysvetlili vyššie, tieto spojenectvá to znamenajú niektoré krajiny sa dohodli na zdieľaní online aktivít svojich občanov a používateľov spolu. Ak vaša sieť VPN používa systém SSTP spoločnosti Microsoft, na vaše údaje by sa mohla vzťahovať táto dohoda.

Hoci SSTP môže byť technicky schopný bežať na Mac alebo Linux, je to možné najlepšie funguje na zariadeniach, aplikáciách a platformách Windows. Ak máte zariadenie, ktoré nepatrí do systému Windows, môže správne fungovať SSTP ako to stojí za to.

Aké druhy zariadení môžu spustiť SSTP?

väčšina Stolové počítače Windows, počítače, tablety a smartfóny môžu ľahko spustiť program SSTP, pretože tento protokol je pravdepodobne integrovaný do ich operačných systémov. Niektoré smerovače môžu byť schopné spustiť SSTP, spolu s ďalšími protokolmi.

Zariadenia Mac a Linux môžu byť schopné spustiť SSTP, ale podpora týchto zariadení nie je takmer taká veľká. Môže to byť veľmi náročné na spustenie siete SSTP VPN na zariadení mimo systému Windows.

Kto by mal používať VPN so SSTP?

Ako sme uviedli vyššie, existuje množstvo protokolov dostupných na použitie na VPN. Ako užívateľ VPN môžete: vyberte protokol, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Odporúčame vám používať VPN so SSTP, ak:

 • Chceš spoľahlivo prekonať brány firewall.
  To môže byť pre vás obzvlášť dôležité, ak vy žiť v krajine s ťažkou cenzúrou. Môžete tiež profitovať z SSTP VPN, ak tak urobíte chcete získať prístup k webovým stránkam, ktoré blokuje vaša miestna škola alebo pracovná sieť.
 • Chceš používať VPN na zariadení Windows.
  Ako sme už vysvetlili, SSTP je optimálne nakonfigurovaný a vhodný pre zariadenia a aplikácie Windows, pretože je to zvyčajne súčasť ich operačných systémov. Ak máte počítač, tablet alebo telefón so systémom Windows, použitie SSTP bude pravdepodobne veľmi jednoduché a spoločnosť Microsoft ho bude aj naďalej podporovať.. Ak nemáte zariadenie so systémom Windows, odporúčame vám zvážiť alternatívny protokol, pretože nastavenie a prevádzka siete SSTP VPN môže byť dosť náročná.
 • Veríte spoločnosti Microsoft aby boli vaše údaje v bezpečí.
  Pretože Microsoft vlastní a prevádzkuje SSTP, spoločnosť je úplne pod kontrolou tohto protokolu. Mohlo by to tiež potenciálne sledujte svoju online aktivitu a dokonca poskytnite svoje informácie NSA alebo iná vládna agentúra. Ak sa spoločnosť poškodila, Spoločnosť Microsoft by tiež mohla predať vaše údaje na viac nechutných skupín alebo hackerov. Okrem toho, ak je pre vás dôležité súkromie, musíte to urobiť cítiť istotu, že spoločnosť Microsoft úplne vyriešila odhalené zraniteľné miesta v správe z roku 2014 o útokoch POODLE na SSL 3.0 používa metóda šifrovania SSTP.
 • vy nezamýšľajte používať svoju sieť VPN na hranie hier, torrentovanie alebo ťažkú ​​činnosť v oblasti šírky pásma.
  Aj keď si možno budete môcť stiahnuť klienta na správu siete VPN SSTP, SSTP zvyčajne beží cez webový prehľadávač. jeho rýchlosti sú tiež uspokojivé, ale nie výnimočné. Z týchto dôvodov, SSTP VPN je vhodnejšia pre používateľov, ktorí náhodne prehliadajú internet namiesto zapojenia sa do činnosti s veľkou šírkou pásma.

Ak spadáte do jednej alebo viacerých z vyššie uvedených kategórií, sieť VPN SSTP môže byť pre vás to pravé. však, pri výbere siete VPN by ste mali vziať do úvahy množstvo faktorov service. Odporúčame vám skontrolovať sa náš zoznam tipov na výber najlepšej siete VPN.

Výber správnej siete VPN SSTP pre vás

Keď sa rozhodnete pre sieť VPN, ktorá používa SSTP, stále si budete môcť vybrať z mnohých poskytovateľov. Existujú viac VPN, ktoré ponúkajú SSTP (aj keď by ste si to mali uvedomiť Niektorí poskytovatelia, ktorí predtým podporovali SSTP, sa zastavili, v prospech toho, čo považujú za silnejšie, modernejšie protokoly).

Ak potrebujete vybrať SSTP VPN, odporúčame zvážiť nasledujúce faktory:

 • Čo budete robiť na VPN.
  VPN sú neuveriteľne viacúčelové technológie. Oni majú rôzne potenciálne použitia. Mohol by si použite svoju sieť VPN na streamovanie videí, prístup k geoblokovanému obsahu, ochranu súkromia na verejných wi-fi alebo jednoducho prehľadajte bezpečnejšie prehliadanie doma. V ideálnom prípade by ste mali Vyberte si SSTP VPN, ktorá vyhovuje vašim presným potrebám. Napríklad niektorí poskytovatelia VPN majú lepší prístup k sieti Netflix ako ostatní. Ak sa relácie, ktoré chcete vysielať, nachádzajú na tejto platforme, mali by ste ísť s VPN SSTP orientovanou na Netflix.
 • Či poskytovateľ VPN má alebo nemá Politika „no-logs“.
  Jednou z výhod VPN je to, že špióni, vládne agentúry, poskytovatelia internetových služieb a hackeri nevidia vaše informácie, ale to sa stáva zbytočným, ak vaša sieť VPN uchováva záznamy o vašej činnosti.. Ak je vaše osobné súkromie najvyššou prioritou (a dôverujete postupom spoločnosti SSTP od spoločnosti Microsoft, aby ste ich udržali v bezpečí), budete chcieť vyberte poskytovateľa VPN s politikou „no-logs“. Toto je sľubujú, že poskytovateľ nebude viesť záznamy o tom, čo robíte vo svojej sieti. Ak to chcete u poskytovateľa VPN, ale neviete, kde začať, môžete pozrite si náš zoznam najlepších VPN bez protokolov.
 • Či VPN obsahuje a hlavný vypínač.
  Ak si pripojenie k internetu pomocou VPN a vaša služba vypadla na chvíľu, vaše citlivé informácie sa môžu náhle stať viditeľnými od vášho poskytovateľa internetových služieb, hackerov a ďalších. riešením tohto problému je vypínač zabíjania. Táto funkcia automaticky odpojí vás od internetu, ak vaša VPN stratí pripojenie. vpnMentor odporúča používať VPN SSTP s prepínačmi kill.
 • VPN zákaznícka podpora.
  Väčšina sietí VPN sa používa pomerne ľahko, a SSTP VPN môžu byť pre používateľov Windows obzvlášť ľahké. Je to však tak dôležité mať spoľahlivú zákaznícku podporu, len v prípade, že sa niečo pokazí alebo máte otázku. Ak hľadáte dobrú SSTP VPN, odporúčame vám vziať do úvahy možnosti, postupy a hodnotenia zákazníckej podpory vášho poskytovateľa VPN. Je to ideálne, ak vám poskytovateľ VPN ponúka aktualizované návody online, je k dispozícii 24/7 prostredníctvom chatu alebo telefónu, a zarobil dobré recenzie od existujúcich zákazníkov.
 • umiestnenie ústredia VPN.
  Ako sme opísali vyššie, Aliancie 5 očí, 9 očí a 14 očí môžu ovplyvniť mieru zabezpečenia vašich informácií pri použití VPN. Najmä preto, že samotný systém SSTP už môže spadať pod tieto dohody, odporúčame vám vybrať sieť VPN, ktorej sídlo sa nachádza mimo krajín týchto aliancií. Môže to pomôcť ochráňte svoje údaje pred vystavením vládnym agentúram.
 • Ak má VPN servery.
  Ak je vaším cieľom Ak chcete prekonať geobloky, budete potrebovať sieť VPN so servermi v krajinách, ktoré majú prístup k videám, článkom alebo informáciám, ktoré chcete vidieť.. Napríklad, ak žijete mimo USA, ale chcete pozerajte sa na US Netflix, budete chcieť uistite sa, že váš poskytovateľ VPN má servery v USA. Okrem toho umiestnenie vašich serverov VPN môže mať vplyv na vaše súkromie, na základe 5 aliancií Eyes, 9 Eyes a 14 Eyes. optimálny poskytovateľ SSTP VPN má servery v krajinách mimo týchto aliancií, ako aj na internete krajiny, ktorých obsah chcete zobraziť.
 • Koľko služby VPN náklady.
  Aj keď to nie je jediný faktor, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere SSTP VPN, na cene vášho poskytovateľa záleží. Existujú bezplatné VPN, ale je dôležité, aby ste pred výberom jedného z nich vykonali starostlivý prieskum, pretože mnohé z nich sú nebezpečné alebo nevhodné. Ak chcete ušetriť peniaze, vyberte si SSTP VPN z nášho zoznamu odporúčaných bezplatných sietí VPN. Ak ste ochotní minúť trochu na to, aby ste si užili skvelú sieť VPN, Zenmate VPN podporuje SSTP a je jednou z našich najlepších VPN, s vynikajúcim hodnotením od našich recenzentov. Rýchly, efektívny a vysoko hodnotené ExpressVPN tiež ponúka možnosti SSTP.
 • Či poskytovateľ VPN ponúka skúška zadarmo.
  Kedykoľvek používate novú službu, je to skvelé na to, aby ste si ich mohli vyskúšať bez straty akýchkoľvek peňazí. Skúšobná verzia vám zdarma príležitosť vidieť, ako sa vám páči sieť VPN, než sa rozhodnete platiť za ňu (ak si vyberiete platenú sieť VPN, samozrejme). Mnoho našich najlepších sietí VPN ponúka bezplatné skúšobné verzie.
 • Či poskytovateľ VPN má alebo nemá garancia vrátenia peňazí.
  Ak sa rozhodnete, že SSTP VPN, ktorú ste vybrali, nespĺňa vaše potreby, mali by ste byť schopní získajte peniaze späť. Mnoho renomovaných poskytovateľov VPN ponúka 30-dňové (alebo viac) záruky vrátenia peňazí svojim zákazníkom.
 • Aké intuitívne je rozhranie VPN.
  VPN sú trochu komplexné technológie. Vysoko kvalitní poskytovatelia VPN majú zvyčajne jednoduché rozhrania, ktoré sa ľahko používajú. Pokiaľ nie ste obzvlášť zdatní a nechcete vidieť všetky podrobnosti o tom, čo vaša sieť SSTP VPN robí, odporúčame vám pozrieť sa na rôzne možnosti rozhrania a výber VPN, ktorá ponúka najjednoduchší zážitok.
 • Koľko zariadení VPN podporuje.
  Niektoré predplatné VPN podporujú viac zariadení, zatiaľ čo iné pokrývajú naraz iba jedno alebo dve spojenia. Ak hľadáte SSTP VPN pre celú rodinu, možno budete hľadať poskytovateľa, ktorý podporuje niekoľko súčasných pripojení zariadení. Ak je však sieť VPN práve pre vás, nemusí to byť faktor.

Toto je len niekoľko aspektov poskytovateľa SSTP VPN, ktoré by ste mohli zvážiť pri rozhodovaní o tom, ktoré možnosti použiť.

Ako nastaviť VPN pomocou SSTP

to je možné nastaviť VPN pomocou SSTP bez toho, aby ste museli prejsť cez poskytovateľa VPN, najmä ak máte zariadenie so systémom Windows. V tomto prípade by ste museli ručne nakonfigurujte svoje zariadenie, pripojte sa k sieti, vyberte pripojenie k internetu VPN a vyberte server.

Možno budete musieť vytvoriť a nainštalovať certifikáty SSL, vygenerovať vlastného klienta a uistiť sa, že ste zaviedli správne bezpečnostné opatrenia.

pravdepodobný, každý z týchto krokov by znamenal ich ďalšie mimoriadne komplikácie, pretože organizácia a prevádzka VPN je nie je to malá úloha.

Namiesto riešenia problémov s nastavením vlastnej VPN - a potenciálnymi problémami, ktoré by sa mohli vyskytnúť, ak by ste ich usporiadali nesprávne - odporúčame vám použiť dôveryhodného poskytovateľa VPN.

Keď nastavíte SSTP VPN prostredníctvom poskytovateľa VPN, všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Kúpte si predplatné, získajte bezplatnú skúšobnú verziu alebo si vytvorte účet u bezplatného poskytovateľa VPN začať.
 2. Stiahnite si a aktivujte softvér alebo aplikáciu VPN na zariadenie, ktoré chcete použiť.
 3. Prekliknite sa inštalátorom poskytovateľ VPN vytvoril.
 4. Otvorte svojho nového klienta VPN a prihlásiť sa.
 5. Použite rozhranie na výber servera VPN. V niektorých prípadoch si poskytovateľ VPN môže automaticky zvoliť server, ktorý je optimalizovaný podľa vašich potrieb, takže si ho nemusíte vyberať sami..
 6. Začnite používať SSTP VPN ihneď.

Niektoré z týchto krokov sa môžu líšiť na základe vášho konkrétneho poskytovateľa VPN, zariadenia a preferencií. všeobecne, používanie VPN SSTP prostredníctvom poskytovateľa VPN je veľmi jednoduché. Mali by ste byť schopní nastaviť celý systém za pár minút.

Ako spustiť VPN s SSTP

Po nastavení siete VPN pomocou protokolu SSTP prostredníctvom poskytovateľa siete VPN by to malo byť také automaticky sa spustí po pripojení na internet, alebo môžete otvorte rozhranie, kedykoľvek ho chcete používať a vyberte si VPN server jedným alebo dvoma kliknutiami.

Ak sa pokúsite ručne spustite svoju vlastnú sieť VPN založenú na SSTP (čo neodporúčame), toto proces môže byť komplikovanejší. V takom prípade budete možno musieť vytvorte prispôsobenú konfiguráciu svojho zariadenia a vykonajte určité kroky na udržanie pripojenia.

na ľahko spustite SSTP VPN s minimálnymi nepríjemnosťami, Mal by si vyberte si špičkového poskytovateľa VPN.

SSTP VPN: Zhrnutie

SSTP je silný protokol pre VPN, ak dôverujete spoločnosti Microsoft, plánujete používať sieť VPN na zariadení so systémom Windows a nezaujímajú vás najmä činnosti s veľkou šírkou pásma, ako sú hry alebo torrentovanie. Ak chcete VPN so SSTP, môžete jednoducho nainštalovať a spustiť jednu z odporúčaných možností vpnMentor (napríklad Zenmate alebo ExpressVPN) v niekoľkých jednoduchých krokoch, ktoré sme načrtli vyššie.

Ďalšie čítanie

Ak sa chcete dozvedieť viac o poskytovateľoch VPN, protokoloch a výhodách, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

 • Porovnanie protokolu VPN: PPTP vs SSTP vs OpenVPN vs L2TP vs IKEv2
 • Aký protokol VPN by som mal používať?
 • 5 najrýchlejších VPN pre torrenty & Streamovanie [+ No Logs Kept]
 • Ako ľahko obísť bloky VPN (Áno, aj pre Netflix!)
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me