Ako prijímať platby bitcoinov pomocou BitcoinPay


Predtým, ako začneme s technickou stránkou vecí, tu je krátky úvod, ktorý vás informuje o tom, v čom je bitcoín najdôležitejší.

Pri bitcoine je každá transakcia silnejšou menou. Rovnako ako internet, aj bitcoíny sa môžu používať cezhranične, čím sa obchádzajú obmedzenia krajiny a miestne nariadenia.

Bitcoin sa však ako elektronický platobný systém používa prevažne online a vyžaduje si počiatočné nastavenie od tých, ktorí ho chcú používať..

Po dokončení čítania budete môcť začať akceptovať bitcoíny ako platobnú bránu vo vašom obchode s elektronickým obchodom alebo ich začleniť do svojho obchodu s tehlami a maltou..

Ak chcete začať prijímať bitcoiny:

Vyberte si svojho poskytovateľa spracovania bitcoinových platieb (PSP) a otvorte si bitcoinový účet.

Existuje niekoľko webových stránok, ktoré ponúkajú služby správy bitcoinov, napríklad bitpay, coinify a bitcoinpay. Každá z týchto spoločností účtuje rôzne poplatky a má mierne odlišné vlastnosti. Vykonajte preto svoj výskum a nájdite ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Vráťme sa na stránku bitcoinpay.com a nastavenie účtu je skutočne jednoduché. Stačí kliknúť na tlačidlo „Prijať bitcoíny“, zadať e-mailovú adresu a je dobré ísť.

(Keď sme prvýkrát začali skúmať tento článok, pokúsili sme sa otvoriť účet na bitpay, ale po vyplnení niektorých podrobností sme sa dozvedeli, že bitpay nepodporuje izraelské účty. Na demonštračné účely používame butcoinpay.com. .)

Obmedzenia odstránite pridaním podrobností o svojom bankovom účte

Aj keď sú bitcoinové transakcie anonymné, nové účty sú v predvolenom nastavení obmedzené na transakcie v hodnote 1 000 dolárov mesačne. Na odstránenie tohto obmedzenia musia obchodníci poskytnúť svoje osobné údaje na účely overenia. Môže to zahŕňať kópiu vášho občianskeho preukazu alebo pasu, mená a adresy riaditeľov spoločností a adresu spoločnosti.

Vyberte svoju menu

Po otvorení účtu sa zobrazí otázka, do ktorej meny chcete previesť svoje bitcoíny, keď sú vyplatené na váš bankový účet. Zatiaľ čo poplatky a výmenné kurzy sa mierne líšia s každým poskytovateľom platobných služieb, bitcoinpay odporúča pracovať s EUR, pretože to dramaticky zníži výšku poplatkov zaplatených za každú transakciu..

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, môžete svojim koncovým zákazníkom účtovať poplatky v mene USD a stále dostávať platby v EUR. Výmena z USD na EUR je poskytovaná vo výmennom kurze SPOT a nezahŕňa žiadnu províziu.

Pomocou tohto nástroja skontrolujte bitcoínovú cenu prepočítanú na USD, EUR alebo GBP.

Prijímajte platby na bitcoíny v mieste predaja

Teraz, keď je váš účet nastavený, ste pripravení začať prijímať platby bitcoinov.

V prípade tehál a mált je najjednoduchším spôsobom zaslanie e-mailu zákazníkom, ktorý obsahuje odkaz na platbu. Alternatívne môžete svojim zákazníkom poskytnúť jedinečný QR kód, ktorý je možné vygenerovať na webovej stránke bitcoinpay.

Zákazníci, ktorí chcú platiť bitcoínom, by samozrejme mali mať pripravené nastavenie bitcoínovej peňaženky.

Prijímajte na svojich webových stránkach bitcoínové platby

BitcoinPay ponúka rozhranie API, ktoré je dnes možné integrovať do väčšiny platforiem elektronického obchodu vrátane webových stránok a mobilných aplikácií. Vzorky kódu s testovacím falošným serverom sú dostupné v php, java, python, Ruby, Perl a ďalších. Majú dokonca určený gombíkový generátor pre figuríny.

Ale tu je to najlepšie: Ak neviete, ako kódovať, stále môžete relatívne ľahko integrovať bitcoinpay stiahnutím jedného z ich vyhradených doplnkov pre opencart, magento, prestashop a woocommerce. Jednoducho prejdite do sekcie vývojárov a stiahnite požadovaný doplnok. Potom ho nahrajte na zadnú stranu vášho webu a nakonfigurujte nastavenia podľa svojich potrieb.

Ako sa odosielajú a prijímajú platby?

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako bitcoin skutočne funguje, uvádzame postupnosť krokov, ktoré sa vyskytnú, keď klient klikne na tlačidlo „Pay with bitcoin“.

Ako prijímať platby bitcoinov v službe BitcoinPay

Čo urobiť ďalej?

Po prijatí platby bitcoinmi máte niekoľko možností:

  • Ponechajte bitcoiny v bitcoínovej peňaženke, aby ste ich mohli použiť na svoje vlastné nákupy.
  • Automaticky prevádzajte a vkladajte bitcoiny na svoj bankový účet. Môžete nakonfigurovať určitú prahovú hodnotu pre vklady alebo definovať opakované dátumy vkladu.
  • Možnosť Rozdeliť vám umožňuje definovať, koľko z vašich bitcoinových zárobkov by sa malo uložiť vo vašej banke a koľko z nich by malo zostať vo vašej bitcoínovej peňaženke..

Vyššie uvedené možnosti sú niektoré veľmi základné príklady toho, ako môžu byť peniaze automatizované bitcoinmi. Existuje mnoho ďalších akcií, ktoré je možné nakonfigurovať a automatizovať podľa vašich obchodných potrieb, napríklad vyplácanie miezd zamestnancom, vytváranie nových objednávok od dodávateľov, keď sú zásoby nízke, alebo platenie účtov, v krajinách, ktoré to umožňujú. V tomto inšpiratívnom videu Andreasa Antonolpoulosa nájdete prehľad niektorých vecí, ktoré môžete urobiť s bitcoinmi.

Aby som to zhrnul, zatiaľ čo bitcoíny stále prebiehajú dobre v konkurencii s tradičnými finančnými systémami, je zrejmé, že táto úžasne flexibilná mena tu ostane a môže navždy zmeniť naše životy. Vyskočte na rozbehnutý vlak a zaregistrujte sa dnes na účet bitcoinov.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me