Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

[ware_item id=33][/ware_item]

Od rezervovania letenky ste neprestali hovoriť o svojom nadchádzajúcom výlete, ale myšlienka zabitia vás zabije. Rozumieme; balenie môže byť skľučujúce. Niet divu, že toľko ľudí tlačí až na poslednú chvíľu. Nie je to len to, čo baliť, ale aj balenie. Okrem tranzitu je balenie pravdepodobne najväčším problémom cestujúcich. Ale nebojte sa! Sme tu, aby sme zmiernili vaše obavy a pomohli vám pripraviť sa na túto úžasnú cestu.

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

1. Vyberte si batožinu opatrne

Cestujete do hotela a uvoľňujete ho pri bazéne? Alebo sa chystáte na turizmus mestami? Pokiaľ ide o balenie, je rozhodujúce zvoliť si vhodnú batožinu. Potrebujete niečo, čo dokážete identifikovať (predstavte si, že si hľadáte svoj čierny kufor medzi všetkými ostatnými čiernymi kufríkmi na batožinu) a niečo, čo nebude príliš ťažké nosiť. Rolovací kufor je perfektný, ak budete na dláždených cestách a chodníkoch, ale batoh - s dobrou podporou chrbta - je lepší, ak cestujete a skáčete z miesta na miesto. Nech si vyberiete akúkoľvek tašku, uistite sa, že je odolná a nie na svojej poslednej nohe. Ak nechcete, aby sa taška náhle rozpadla, nechcete, aby ste si vyzdvihli všetky svoje veci.

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)


2. Napíšte zoznam, čo potrebujete

Toto je pravdepodobne najviac skľučujúca časť balenia, najmä pre tých, ktorí nie sú najorganizovanejší. Ale aj keď zoznamy nie sú tvojím každodenným zvykom, určite by si mal napísať jeden pre svoju cestu. Zoznam vám zabezpečí, že vám nič neostane pozadu, a je to tiež dobrý referenčný prostriedok na sledovanie všetkého počas vašej cesty. Zamyslite sa nad každou položkou, ktorú by ste mohli potrebovať. Potrebujete bundu pre chladné počasie? Poskytuje miesto, kde bývate listy? Môžete si tam kúpiť toaletné potreby alebo si priniesť vlastné? Prejdite každý krok cesty vo vašej hlave a zapíšte si všetko, čo by ste mohli potrebovať od chvíle, keď sa dostanete do lietadla, až kým sa nevrátite domov. Nezabudnite uviesť zoznam liekov alebo mastí, ktoré potrebujete. Akonáhle vám dôjdu miesto, prejdite každú položku a preškrtnite všetko, bez čoho môžete žiť, čo ma privádza k môjmu ďalšiemu tipu ...

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

3. Udržujte ju na minime

Táto druhá mikina alebo tretí pár žabiek je pravdepodobne zbytočný. Najmä ak sa pohybujete z miesta na miesto, nie je nič nepríjemnejšie ako prepraviť viac batožiny, ako potrebujete. Všetci sme vinní z toho, že sme zabalili príliš veľa, ale realitou je, že potrebujeme iba holé minimum. Predtým, ako niečo vložíte do svojho kufra, opýtajte sa sami seba, „naozaj to použijem?“ Ak odpoveď nie je, nezabalte to.

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

4. Roll všetky vaše oblečenie

Zatiaľ čo hovoríme o minimalizácii, hovorme o konsolidácii. Valivé oblečenie šetrí viac miesta ako ich zloženie a zdvojnásobenie priestoru - napríklad vloženie ponožiek do topánok - vám môže ušetriť veľa priestoru v kufri. Vákuové vaky sú tiež neuveriteľným šetričom priestoru. Ak na svojej ceste nemáte prístup k vákuu, zvážte nákup kompresných vakov, ktoré nevyžadujú.

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

5. Zhromaždite dokumenty

Dôvodom balenia je také skľučujúce, že sa obávame, že niečo zabudneme. Mnohokrát sa môžete vydať na cestu bez toho, aby ste zabudli na jednu položku, ale pokiaľ ide o vašu totožnosť (napr. Vodičský preukaz alebo pas), nemôžete si dovoliť zabudnúť. Zasielajte si kópie svojich dokumentov e-mailom, aby ste k nim mali prístup v prípade, že sa niečo stane. Skontrolujte, či má cestovný pas najmenej šesť mesiacov pred uplynutím jeho platnosti (inak s ním nebudete môcť lietať). Keď ste pri tom, skontrolujte, či krajina, ktorú navštevujete, nevyžaduje cestovné vízum. V závislosti od toho, kam lietate, môžete získať vízum návštevníka na hranici, ale iné krajiny môžu pred pristátím požadovať vopred získané vízum. Najlepšie je skontrolovať, aké dokumenty môžete potrebovať v okamihu, keď si rezervujete lístok. Takto budete mať dostatok času na aktualizáciu akýchkoľvek informácií alebo získanie akýchkoľvek dokumentov, ak to bude potrebné.

Ako sa zabaliť na cestu (a udržať nervy na uzde)

6. Udržujte svoj výstroj v bezpečí

Kto neuvažoval o možnosti straty batožiny počas cestovania? Bohužiaľ sa batožina veľa stratí alebo odcudzí. Najlepším spôsobom, ako tomu zabrániť, je mať batožinu vždy po ruke. Ak môžete všetko zabaliť do príručnej skrinky, urobte tak. Ak však musíte skontrolovať batožinu, zvážte zips na batožinu, aby ste vedeli, či nedošlo k manipulácii s vašou batožinou. Rovnaký princíp platí pre vaše elektronické zariadenia - vždy ich uschovajte. Ak na svojej ceste budete používať verejné Wi-Fi (či už v lietadle alebo v cieľovom mieste), budete sa chcieť chrániť pred hackermi a vírusmi. Posledné, čo chcete, je odcudzenie vašej kreditnej karty alebo identity, zatiaľ čo by ste mali relaxovať a baviť sa. Sieť VPN vás môže ochrániť a zabezpečiť vaše informácie, aj keď používate verejnú sieť WiFI. (Neviem, ako funguje VPN? Prečítaj toto.) Ak smerujete do krajiny s internetovými obmedzeniami (napríklad Čína, Vietnam a Thajsko), budete musieť zakúpte si VPN vopred za účelom prístupu na určité webové stránky. náš Najlepšie odporúčané VPN sú ideálne na zabezpečenie vašej totožnosti a informácií, ktoré zostanú v bezpečí počas cestovania a prieskumu.

Poskytovateľ poradia Naše skóre Užívateľské hodnotenie
Editor's Choice 5.0 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
2 4.9 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
3 4,8 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
4 4,8 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
5 4,7 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku

Nič nemôže narušiť vaše vzrušenie pred cestou, ako je balenie, ale prípravou vopred a zabezpečením toho, aby vaše položky zostali v bezpečí, ste povinní absolvovať úžasný a hladký výlet. Šťastné cestovanie!

Poznáte priateľa, ktorý cestuje? Podeľte sa o ne s nimi na Facebooku alebo Twitteri.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me