Ako zrýchliť torrent a blokovať škrtenie – Sprievodca krok za krokom

Už ste niekedy zažili náhle zníženie rýchlosti internetu hneď, keď sa chystáte dohnať Netflix? Prípadne trvá načítanie vašej obľúbenej hry mimoriadne dlho?

Možno sa stretávate jeden z najviac nepríjemných trikov poskytovateľov internetových služieb (ISP), ktoré používajú proti svojim zákazníkom: obmedzovanie šírky pásma.

Šírenie šírky pásma vám zabráni využívať príliš veľkú šírku pásma ISP prostredníctvom streamovania, sťahovania a zdieľania typu peer-to-peer (P2P). Hovoríme tomu trik, pretože sa to robí tajne, bez vášho vedomia alebo súhlasu, ako šetrenie nákladov pre ISP.

Našťastie, ak chcete Ak chcete obísť škrtenie od vášho poskytovateľa internetových služieb, je to prekvapivo ľahké. Nainštalujte si dobrú sieť VPN a za pár minút sa budete vracať k rýchlym a stabilným internetovým rýchlostiam.

Stručný sprievodca: Obtok Throttling s VPN

Ako vysvetlíme ďalej, VPN je internetová sieť najrýchlejší, najjednoduchší a najúčinnejší spôsob, ako obísť škrtenie. Šifrovaním údajov, VPN zakrýva vašu online aktivitu od vášho ISP, takže vás nemôžu zacieliť na streamovanie, sťahovanie alebo torrentovanie.

Inštalácia jednej trvá iba niekoľko minút a prínosy idú ďaleko za hranice obídenia škrtenia.

  1. Vyberte sieť VPN s veľkým počtom optimalizovaných serverov. OdporúčameNordVPN.
  2. Stiahnite a nainštalujte sieť VPN na akomkoľvek zariadení, ktoré používate na streamovanie a torrentovanie.
  3. Pripojte sa k serveru blízko vašej polohy. Zaručí to rýchle pripojenie.
  4. Prejsť do režimu online a vychutnajte si nepretržité a stabilné rýchlosti bez ohľadu na to, čo robíte.

Vyskúšajte službu NordVPN bez rizika!

Čo je Throttling šírky pásma?

Zjednodušene povedané: Úmyselné spomalenie internetového pripojenia, na základe vašej online aktivity.

Poskytovateľ internetových služieb (ISP) hostí všetky údaje, ktoré odosielate a prijímate online. To im umožňuje sledovať všetko, čo v ich sieti robia. Môžu tiež ovládajte svoje dostupné údaje a pripojenie k internetu.

Poskytovateľ internetových služieb automaticky analyzuje vaše údaje, aby zistil, čo prehľadávate; webové stránky a aplikácie, ktoré používate; a čo sťahujete, nahrávate a zdieľate.

Na základe všetkých týchto informácií, poskytovateľ internetových služieb označí každú aktivitu, ktorú považujú za problematickú, a podnikne kroky.

Najbežnejšou činnosťou, ktorú väčšina používateľov internetu zažije - často bez vedomia -, je pomalšie pripojenie na internet. Ak máte na stiahnutie veľké dátové súbory, zdieľanie P2P alebo streamovanie HD (vrátane Netflix), poskytovateľ internetových služieb môže znížiť šírku pásma, ktorú máte k dispozícii.

Prečo poskytovatelia internetových služieb obmedzujú vašu šírku pásma?

Existujú dva hlavné dôvody, prečo poskytovatelia internetových služieb obmedzujú šírku pásma používateľov: znižovanie nákladov a právne otázky.

1. Zníženie nákladov

Poskytovatelia internetových služieb majú pevnú šírku pásma a kapacitu na spracovanie údajov, ktorú rozdelia medzi všetkých svojich zákazníkov. To znamená existuje veľká šírka pásma pre veľké množstvo ľudí. Ak niektorí zákazníci využívajú veľkú šírku pásma, vytvára to preťaženie v sieti a spomaľuje pripojenie ostatných používateľov. Zvyšujú sa tým aj náklady na poskytovateľa internetových služieb, pretože musia spracovať ďalšie údaje.

Poskytovatelia internetových služieb majú na vyriešenie tohto problému dve možnosti: zlepšiť svoju infraštruktúru alebo obmedziť šírku pásma dostupnú pre každého používateľa. Takmer vždy uprednostňujú druhú možnosť, a na dosiahnutie tohto cieľa použite škrtenie. Týmto spôsobom nemusia platiť za modernizáciu svojej infraštruktúry, aby uspokojili zvýšený dopyt po údajoch.

Aj keď platíte za neobmedzený internet, ak streamujete a sťahujete obsah, váš ISP môže byť stále tajne obmedzuje vaše pripojenie.

2. Právne otázky

Každý vie zákonné nebezpečenstvo torrentingu a zdieľanie P2P. Zatiaľ čo mnoho ľudí používa legálne, veľa používateľov internetu pokračuje v nelegálnom sťahovaní a zdieľaní materiálov chránených autorskými právami.

Výsledkom sú právne skupiny z celého sveta tlak na poskytovateľov internetových služieb, aby sledovali a blokovali všetky činnosti súvisiace s torrentom. Nezáleží na tom, či nestiahnete materiál chránený autorskými právami. Tým, že niečo prelomíte, budete okamžite označený od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Vaše pripojenie na internet sa spomalí nadol, aby ste zabránili sťahovaniu veľkých dátových súborov - bez ohľadu na stav ich autorských práv. Môžete tiež prísť o internetovú zmluvu s poskytovateľom internetových služieb.

Toto zároveň chráni ISP legálne ohrozenie a narušenie vašej schopnosti používať internet. Ak chcete pokračovať v streamovaní a sťahovaní právnych materiálov s ľahkosťou, musíte obísť škrtenie.

Použitie VPN na obídenie Throttlingu

Najefektívnejší spôsob, ako obísť škrtenie, je skryť svoju online aktivitu pred poskytovateľom internetových služieb. Ak nedokážu sledovať vaše údaje a aktivitu prehliadania, nebudú ich môcť obmedziť.

Dobrou správou je, že je to skutočne neuveriteľne ľahké. Potrebujete iba skvelú sieť VPN a pár minút na jeho inštaláciu.

Sieť VPN šifruje vaše údaje a prechádza ich ochranným „tunelom“. vo vašej sieti ISP. Sieť VPN môžete tiež použiť na pripojenie k serveru na inom mieste mimo vašej miestnej oblasti alebo dokonca vo vašej krajine. Tieto dve funkcie spolu s mnohými ďalšími bezpečnostnými nástrojmi blokujú poskytovateľa internetových služieb v monitorovaní a prístupe k vašim údajom.

Keďže poskytovateľ internetových služieb nedokáže sledovať údaje, ktoré odosielate a prijímate v ich sieti, nemôžete byť označené ako streaming, sťahovanie, torrenting alebo iná aktivita, ktorá odčerpá ich šírku pásma.

Mnoho najlepších VPN tiež ponúka špecializované servery určené na činnosti, ktoré vyžadujú veľké množstvo údajov a zvyšujú súkromie. Napríklad,NordVPN má servery na celom svete venované streamovaniu, zdieľaniu P2P a oveľa viac.

Niektoré z ich možností servera môžete vidieť na obrázku nižšie.

Ako zrýchliť torrent a blokovať škrtenie - Sprievodca krok za krokom

VPN zabezpečuje a stabilné a konzistentné pripojenie k internetu bez ohľadu na to, čo robíte online. Zvyšuje to aj vaše súkromie a bezpečnosť inými spôsobmi. Okrem poskytovateľa internetových služieb sú vaše dáta skryté, ste chránení aj pred vládnym dohľadom, malvérom a rušivou reklamou.

Vyskúšajte službu NordVPN bez rizika!

Najlepšie VPN na obídenie Throttlingu: NordVPN

Ako zrýchliť torrent a blokovať škrtenie - Sprievodca krok za krokom

NordVPN je celkovo VPN s najvyššou hodnotou medzi našimi čitateľmi. S popredným priemyslom, vojenské nástroje na ochranu súkromia a viac ako 5 700 serverov optimalizovaných na rýchlosť po celom svete ideálne na skrytie vašej online aktivity od poskytovateľa internetových služieb. 

Pripojením k serveru NordVPN získate bezpečnosť Šifrovanie AES-256, prísna politika bez protokolov, automatický prepínač zabíjania, ochrana proti úniku DNS, a oveľa viac. Všetky tieto funkcie sa kombinujú, aby sa zabezpečilo váš poskytovateľ internetových služieb nebude nikdy schopný sledovať, aké aplikácie a webové stránky používate alebo online hry, ktoré hráte. 

Ako výsledok, vaše spojenie bude nielen stabilnejšie, ale aj rýchlejšie ako obvykle. Môžete vyskúšať NordVPN bez rizika, s a 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Nainštalujte si ho na svoje zariadenia na mesiac a zistite, aký je jeho rozdiel.

Vyskúšajte službu NordVPN bez rizika!

Obídte Thptling ISP na iPhone alebo Android

Sieť VPN je najlepšou možnosťou na prekonanie obmedzenia šírky pásma v smartfónoch. Zakáže akékoľvek obmedzenia, ktoré váš poskytovateľ internetových služieb obmedzuje na rýchlosť internetu a stabilizuje pripojenie k sieti.

Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

  1. Vyberte sieť VPN s vynikajúcou aplikáciou pre smartfóny. OdporúčameNordVPN,ktoré môžete synchronizovať s prenosným počítačom alebo počítačom pre rýchlejšiu inštaláciu.
  2. Stiahnite a nainštalujte aplikácie vo vašom zariadení iPhone alebo Android.
  3. pripojiť na príslušný server VPN.
  4. Užite si to rýchle a stabilné prehliadanie ľubovoľných aplikácií alebo webových stránok.

Vyskúšajte službu NordVPN bez rizika!

zhrnutie

Škriepenie ISP je pre používateľov internetu jedným z naj frustrujúcejších problémov v súčasnosti. Mohli by ste byť obeťou a nikdy by ste to nemohli vedieť, pretože váš poskytovateľ internetových služieb to urobí bez varovania. Pravdepodobne to nikdy nepriznajú - koniec koncov, platíte za rýchle pripojenie k internetu. Úmyselným spomalením vašej činnosti sa poskytovatelia internetových služieb správajú nečestne a možno dokonca nezákonne. 

So všetkým týmto tajomstvom, Tnajlepšie, čo môžete urobiť, aby ste sa chránili pred škrtením, je úplne ho obísť. Použitím VPN Ak chcete obísť škrtenie, môžete sa ušetriť od hodín frustrujúceho a nepredvídateľne pomalého internetu v niekoľkých rýchlych a ľahkých krokoch. 

Budete tiež využívať výhody bezpečnejšieho a súkromnejšieho internetu. Odporúčame vyskúšaťNordVPNaby ste videli rozdiel, ktorý to robí. Ponúkajú a 30-dňová záruka vrátenia peňazí pre nových účastníkov, takže sa môžete rozhodnúť sami, bez rizika. 

Vyskúšajte službu NordVPN bez rizika!

Ďalšie čítanie

Obídenie škrtiacich klapiek ISP je iba jednou z mnohých výhod používania VPN. Dozviete sa všetko o nich v našom úplnom sprievodcovi pre začiatočníkov.

Ak sa nemôžete rozhodnúť, ktorá sieť VPN je pre vás najlepšia, skontrolujte naše hodnotenie podľa najlepších. 

Stále si nie ste istí? Vyťažte maximum z týchto neuveriteľných zliav a kupónov VPN. 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me