Apperian – zarządzanie i zabezpieczanie korporacyjnych aplikacji mobilnych


„Wraz ze spadkiem wieku siły roboczej pracownicy oczekują, że wszystkie funkcje związane z pracą i informacje korporacyjne będą dostępne na ich telefonach lub innych urządzeniach mobilnych.” Być może bardziej niż cokolwiek innego, to stwierdzenie podsumowuje obecny stan korporacyjnych komputerów mobilnych. Jednak, jak mówi Mark Lorion, prezes i dyrektor generalny firmy Apperian, wielu użytkowników nie chce, aby ich telefony lub inne urządzenia mobilne były kontrolowane przez ich korporacyjny dział IT.

Aby sprostać tym pozornie sprzecznym wyzwaniom, Apperian stosuje inne podejście do zarządzania i zabezpieczania korporacyjnych aplikacji mobilnych. Zamiast zabezpieczać urządzenia mobilne, zabezpieczają aplikacje mobilne i robią to bez konieczności modyfikowania kodu aplikacji.

Opowiedz mi trochę o sobie i swoim pochodzeniu.

Większość kariery spędziłem w marketingu i zarządzaniu produktem, ostatecznie przeniosłem się bardziej na sprzedaż i wszystkie funkcje biznesowe. Jestem z Apperianem od ponad czterech lat. Wcześniej byłem wiceprezesem ds. Marketingu w firmie Spotfire, która została zakupiona przez TIBCO. W wyniku tego przejęcia nadal prowadziłem Marketing dla grupy Spotfire, a także objąłem kierownictwo kilku innych zespołów marketingowych w TIBCO.

Twój produkt to platforma do zarządzania aplikacjami mobilnymi. To stosunkowo nowa koncepcja. Jakie są jego główne elementy?

Nasz produkt to połączenie MAM (Mobile Application Management) i platformy bezpieczeństwa. Jego celem jest umożliwienie firmom prywatnej i bezpiecznej dystrybucji aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw.

Zapewniamy firmom markowy i prywatny sklep z aplikacjami dla niestandardowych aplikacji, które budują dla swoich pracowników i / lub partnerów. Firmy nie chcą swoich zastrzeżonych aplikacji w sklepie iTunes lub Google Apps. Ponadto posiadanie tych wewnętrznych aplikacji w publicznym sklepie iTunes lub Google Apps byłoby mylące dla klientów, ponieważ te aplikacje nie są przez nich przeznaczone do użytku.

Nasza platforma zawiera również silnik polis. Na przykład scentralizowany administrator może stosować różne zasady bezpieczeństwa i zarządzania w aplikacjach mobilnych firmy. Jedna taka zasada może umożliwić administratorowi usunięcie wszystkich danych w konkretnej aplikacji korporacyjnej i na urządzeniu określonego użytkownika, jeśli to konieczne, na przykład kiedy zostaną one zakończone lub zrezygnują.

 

Większość firm ochroniarskich koncentruje się na ograniczeniach - Ty koncentrujesz się na adopcji.

To jest absolutnie poprawne. Dział IT nie powinien dbać o to, czy użytkownik korzysta z pirackiej wersji Angry Birds na swoim telefonie. Powinny one jednak martwić się o zabezpieczenie określonych aplikacji, które posiada firma, oraz o wdrożenie kontroli i ograniczeń na poziomie aplikacji. Po wprowadzeniu tych elementów zdecydowanie powinny promować i zachęcać do przyjmowania tych aplikacji.

Wielu pracowników / użytkowników nie lubi, gdy IT przejmuje kontrolę nad swoimi urządzeniami. Naszym podejściem jest kontrola i ochrona aplikacji firmy działających na urządzeniach użytkowników. Zabezpieczamy aplikacje, a nie urządzenia.

Mówisz, że cała twoja funkcjonalność jest dostępna bez modyfikowania kodu aplikacji, ponieważ pakujesz oryginalne aplikacje. Widzę jednak, że udostępniasz również zestaw interfejsów API. Do czego służą te interfejsy API?

Stosujemy zasady bezpieczeństwa i zarządzania wokół każdej aplikacji firmy. Stosujemy zasady do „plików binarnych” aplikacji firmy, które są kompletnymi aplikacjami, poprzez podejście oparte na opakowaniu i bez wymagania od programisty modyfikacji kodu aplikacji. To opakowanie zasad komunikuje się następnie z hostowaną platformą Apperian w celu ciągłego i scentralizowanego administrowania.

Oferowane przez nas interfejsy API zapewniają dostęp do funkcji na naszej platformie hostowanej. Dzięki temu administratorzy mogą zintegrować naszą platformę z innymi istniejącymi systemami i procesami. Może to pociągać za sobą automatyczne publikowanie kompilacji aplikacji ze wspólnego systemu zarządzania kompilacją, takiego jak Jenkins, lub integrację z korporacyjnym systemem raportowania w celu monitorowania użycia i adopcji aplikacji.

Jak definiujesz swój rynek? Kto jest Twoją konkretną grupą docelową na tym rynku?

Firmy, na które celujemy, to zwykle większe firmy o przychodach przekraczających 1 miliard dolarów i zatrudniające kilka tysięcy pracowników. Firmy te zazwyczaj mają wielu pracowników mobilnych i wiele niestandardowych aplikacji mobilnych.

Mimo że mamy wiele mniejszych firm korzystających z naszej platformy, można powiedzieć, że jesteśmy skierowani głównie do korporacji Global 2000. Jednym z przykładów, o których mogę mówić, jest amerykańska agencja TSA (Transport Security Agency), która wykorzystuje naszą platformę do dystrybucji swoich niestandardowych aplikacji do wszystkich agentów bram na lotniskach w USA.

Kluczowe dla nas pionie obejmują:

 • Opieka zdrowotna
 • Usługi finansowe
 • Produkcja
 • Sprzedaż
 • Sektor publiczny / rząd

Jeśli chodzi o osoby w danej organizacji, zwykle kierujemy reklamy do właścicieli określonych aplikacji mobilnych w przedsiębiorstwie, np. aplikacje wspierające zespół sprzedaży, działające aplikacje szkoleniowe lub aplikacje serwisowe. Współpracujemy również z osobami zarządzającymi LOB (Line of Business) odpowiedzialnymi za aplikacje mobilne. To oni odczuwają ból związany z dystrybucją aplikacji mobilnych wśród użytkowników. W większości przypadków angażuje się również dział IT, ale pełniąc rolę pomocniczą.

apperian app-store

Kogo uważasz za swoich głównych konkurentów??

Naszymi głównymi konkurentami są dostawcy systemów zarządzania urządzeniami lub skoncentrowane na urządzeniach systemy zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie - chociaż mamy znacznie różne podejścia filozoficzne i techniczne. Jak wspomniałem wcześniej, naszym podejściem jest zarządzanie i zabezpieczanie aplikacji, a nie urządzeń. W środowisku, w którym dział IT ma kontrolę nad urządzeniami i prawdopodobnie jest właścicielem urządzeń mobilnych, podejście zorientowane na urządzenia może być w porządku.

Jednak takie podejście nie działa dobrze w ustawieniu BYOD (Bring Your Own Device) lub w ustawieniach, w których firmy zatrudniają wielu kontrahentów, konsultantów, pracowników kontraktowych, dealerów lub innych pracowników, którzy potrzebują dostępu do aplikacji korporacyjnych.

Jak postrzegasz swoje narzędzia jako inne i / lub lepsze niż ich?

Platforma Apperian wyróżnia się w trzech głównych obszarach:

 1. Bezpieczeństwo jest stosowane na poziomie poszczególnych aplikacji. Aplikacja porusza się za pomocą mechanizmów kontroli bezpieczeństwa, dzięki czemu jest chroniona, nawet jeśli działa na urządzeniach niezarządzanych i urządzeniach niepodlegających kontroli IT.
 2. Kod aplikacji nie musi być modyfikowany. Istniejąca aplikacja jest zapakowana w informacje dotyczące bezpieczeństwa i zasad, co umożliwia szybsze wdrażanie aplikacji z szerszej gamy źródeł i programistów
 3. W pełni rozszerzalna platforma za pomocą solidnych interfejsów API. Platforma Apperian jest objęta rozbudowanym interfejsem API, który umożliwia administratorom ścisłą integrację z istniejącymi systemami i procesami przedsiębiorstwa.

bezpieczeństwo apperian

Jakich metod zwykle używasz, aby przyciągnąć nowych klientów i nawiązać z nimi kontakt?

Na naszej stronie internetowej udostępniamy wiele cennych treści, aby przyciągnąć do nas potencjalnych klientów, którzy szukają sposobów bezpiecznego rozpowszechniania aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw. Oprócz standardowych działań marketingowych i sprzedażowych współpracujemy również z kilkoma sprzedawcami i partnerami biznesowymi w określonych segmentach rynku.

Ilu masz dzisiaj pracowników? Gdzie się znajdują??

Korporacja zatrudnia blisko 200 pracowników na całym świecie. Mamy R&Centra D w Bostonie, San Francisco i Europie. Posiadamy biura sprzedaży i wsparcia w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz współpracujemy z partnerami w Azji.

zespół apperian

Jak oceniasz rozwój technologii mobilnych i rynku aplikacji w nadchodzących latach?

Coraz więcej pracy wykonuje się na urządzeniach mobilnych zamiast na komputerach stacjonarnych, a nawet laptopach. Wraz ze spadkiem wieku siły roboczej pracownicy oczekują, że wszystkie funkcje związane z pracą i informacje korporacyjne będą dostępne na ich telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

Aplikacje mobilne są dziś bardziej złożone i wyrafinowane niż w przeszłości i coraz bardziej integrują się z większą liczbą aplikacji zaplecza.

Na początku tego roku Apperian został przejęty przez Arxan. Co możesz mi o tym powiedzieć?

Oficjalne ogłoszenie tego przejęcia nastąpiło w styczniu tego roku [2017]. Arxan to firma zajmująca się ochroną aplikacji, która zapewnia bezpieczeństwo aplikacjom (głównie aplikacjom konsumenckim) i chciała bardziej zaangażować się w przestrzeń korporacyjną. To, co zaczęło się jako dyskusja na temat rozwoju biznesu lub partnerstwa, przekształciło się w przejęcie korzystne dla wszystkich.

Arxan uznaje, że Apperian to marka o sprawdzonej technologii. Z przyjemnością informuję, że nadal prowadzimy Apperian z naszej siedziby głównej w Bostonie, a także działamy autonomicznie, aby ścigać i wspierać naszych klientów oraz wprowadzać innowacje na naszej platformie, jednocześnie korzystając z synergii.

Jakie są twoje przyszłe plany dotyczące Apperian?

W najbliższej przyszłości skupimy się na trzech głównych obszarach:

 1. Rozwiń dostępne zasady i opcje bezpieczeństwa dostępne na platformie.
 2. Zwiększ skalowalność platformy, aby lepiej obsługiwać nasze coraz większe wdrożenia.
 3. Wspieraj i słuchaj naszych klientów, aby upewnić się, że zaspokajamy ich potrzeby.

Jesteś także współzałożycielem Boston TechJam - co to dokładnie jest?

To jest coś, co założyliśmy pięć lat temu. Zapoczątkowało to sposób na zebranie lokalnej społeczności technologicznej z Bostonu na popołudniową zabawę i nawiązywanie kontaktów. Odniósł ogromny sukces i jest obecnie jednym z ważniejszych wydarzeń roku dla społeczności technologicznej w Bostonie. W tym roku spodziewamy się 7.000 uczestników, a także 300 firm i 3 zespołów na żywo. Możesz znaleźć więcej informacji na stronie internetowej.

Jesteś ogólnie zaangażowany w startupy z Bostonu - prawda?

Tak to jest poprawne. Jestem zarówno doradcą firm VC (Venture Capital), jak i mentorem startupów z okolic Bostonu.

Kiedy byłem młodszy i dopiero zaczynałem, wielu ludzi zaoferowało mi pomoc. Widzę to jako okazję do spłaty. Pomagam, odpowiadając na pytania, nawiązując kontakty i popychając je do sukcesu. Mam nadzieję, że zrobią to duże, a następnie zwrócą to tym, którzy nadejdą za nimi.

W końcu wszyscy czerpiemy korzyści, gdy w społeczności działa wiele udanych firm.

Jakich ogólnych rad udzieliłbyś dzisiejszym startupom?

Myślę, że moją mantrą jest „Zbliż się do klientów”. Bardzo kuszące jest siedzenie w biurze i pisanie kodu lub opracowywanie treści dla odbiorców. Jednak po odłączeniu się od klientów kod lub treść stają się mniej istotne. W dzisiejszym świecie niuans ma znaczenie i musisz być bardzo ukierunkowany. Lepiej jest być bardzo ostro ukierunkowanym niż starać się być wszystkim dla wszystkich.

Ile godzin dziennie normalnie pracujesz? Co lubisz robić, gdy nie pracujesz?

Nie mam pojęcia - ciągle pracuję. W tym samym czasie mam żonę i dzieci w domu, więc czas rodzinny jest dla mnie bardzo ważny. Staram się ustalać czasy, kiedy odłączam się od pracy, aby móc skupić się na żonie i dzieciach. Nie chcę, aby telefony i tablety ingerowały w moje relacje.

 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me