Bezpečnosť a sieťová spoločnosť – hĺbkový pohľad na ľudstvo v digitálnom veku


Čo vás inšpirovalo k napísaniu tejto knihy?

Motivácia na písanie knihy vychádza z rýchlo sa meniaceho prostredia v oblasti bezpečnosti a ochrany súkromia začiatkom roka 2010 a toho, ako sa spoločnosť potýkala s rastúcimi hrozbami kybernetickej bezpečnosti. V mnohých krajinách, vrátane Austrálie, neexistovala všeobecná debata o tom, čo by mala vláda urobiť, aby vzdelávala používateľov a vyzvala spoločnosti, aby sa dostali k tomu, čo sa deje, a podnikli kroky na ochranu informácií pre spotrebiteľov..

Aké nové znalosti ste získali pri výskume knihy?

Pri výskume knihy existovala príležitosť dozvedieť sa, ako ľudia čoraz viac frustrujú nedostatkom zabezpečenia a súkromia, ako to viedlo k tomu, že pripojenia virtuálnej súkromnej siete (VPN) sa stali hlavným spotrebiteľským produktom a ako sa toto otvorené a bezplatné prostredie viedlo k nárastu počítačovej kriminality, hackerstva a vzostupu Anonymous ako organizácie venovanej vigilancii online.

Knihu Security and Networked Society si môžete zakúpiť vo formáte ebook online online od Springer.

Nasleduje prvá kapitola knihy.

Kapitola 1- Úvod

Počas ľudskej histórie bol príchod technológie kľúčovým prvkom pri veľkých transformáciách spoločnosti. Priemyselná revolúcia (1760 - 1820) však nastala po viac ako storočí a zasiahla prevažne západnú civilizáciu.
Revolúcia v oblasti osobných počítačov a internetu priniesla za 30 rokov oveľa väčší vplyv v celosvetovom meradle.
Táto revolúcia sa zrýchlila po možnom spojení každej ľudskej bytosti na tejto planéte cez internet prostredníctvom prenosných zariadení. Teraz sa o seba delíme viac ako kedykoľvek v histórii. Spoločnosti uľahčujúce túto transformáciu neexistovali pred 15 rokmi a stále sme svedkami ich plného vplyvu, pretože ich platformy a produkty umožňujú povstania a revolúcie samy osebe.

S príchodom všadeprítomných mobilných zariadení a vzájomným prepojením internetu s tým prišla temná stránka hackerov, počítačových zločincov, počítačových teroristov a všeobecná hrozba počítačovej vojny..
Vlády sa snažili vytvoriť právne predpisy a sformulovať nariadenia, ktoré prinesú poriadok do sveta online a zároveň chránia podstatu internetu, vďaka ktorému sa stal neoceniteľným zdrojom, ktorým sa stal. Táto podstata pre niektorých prináša anonymitu, súkromie a bezpečnosť. Pokiaľ ide o iných, tieto rovnaké atribúty svedčia o nedostatočnej prítomnosti vlády a orgánov činných v trestnom konaní, čo necháva dvere dokorán k šíreniu trestnej činnosti online..

Všetci svetoví aktéri vrátane krajín, medzinárodných organizácií, teroristov a bdelí využívali internet na podporu svojich vlastných ambícií. V dôsledku rastu internetu došlo k odcudzeniu informácií, úniku osobných a vnútroštátnych tajomstiev, uhýbaniu daní, daňovým únikom a porušovaniu právnych predpisov..
Internet priniesol masám nádej, vzdelanie a povedomie.
Prostredníctvom internetu sa ľudia na celom svete môžu dozvedieť o udalostiach a ovplyvňovať ich, akoby sa skutočne fyzicky zúčastňovali. Vlády musia zohrávať úlohu pri podpore využívania technológie a zároveň zabezpečiť, aby sa technológia nestala prostriedkom trestnej činnosti.

Dôkladná vládna politika je často kompromisom medzi spotrebiteľskými a obchodnými záujmami. Starostlivá príprava právnych predpisov a predpisov poskytuje istotu.
Ak vláda včas neaktualizuje právne predpisy a právne predpisy, môže to mať katastrofálne následky, pretože technologický pokrok sa často vyskytuje a následné pokroky v kybernetickom boji a kybernetickom zločine udržujú krok..
Kľúčovým aspektom využívania technológie spoločnosťou je kompromis medzi prístupom k aplikáciám a bezpečnosťou a súkromím zákazníkov. Vláda, bezpečnostné agentúry, podniky a ďalšie organizácie teraz zhromažďujú údaje čo najrýchlejšie a stále sa zvyšujúcim množstvom. Ako spravovať tieto údaje, lavina sa stala známou ako veľké údaje a ťažba informácií sa stala rastúcim odvetvím.
Vývoj technologickej revolúcie, ktorá sa deje okolo nás, nie je ani rovnomerná. Kreslenie spojení medzi udalosťami podpisu má niekedy význam až po skutočnosti, ale v každom okamihu je potrebné opísať relevantnosť a význam udalosti a umiestniť do kontextu dňa..

Táto zbierka článkov sa pokúša urobiť presne toto. Články boli napísané, pretože zachytávali významné udalosti, ktoré odrážali, formovali a definovali trendy a pohyby týkajúce sa technológie a spoločnosti. Tieto články sme zoskupili do kapitol, v ktorých sú uvedené atribúty článkov. To však umelo oddeľuje udalosti, ktoré sú v skutočnosti spojené. Nástup Anonymného ako hackersko-aktivistického kolektívu napríklad určil naše chápanie tohto hnutia. Hacktivizmus je však prepojený s počítačovou kriminalitou, počítačovým terorizmom a vládou a využívaním internetu všetkými. To zasa odráža všadeprítomnosť internetu vo všetkých aspektoch nášho života.
Obdobie, v ktorom sa táto kniha týka, zaznamenalo niekoľko významných udalostí. Došlo k vzostupu Anonymous, LulzSec a ďalších, ktorí redefinovali pojem skupiny ľudí so spoločnou príčinou a ktorí riadili hacktivizmus ako globálny fenomén. Zároveň počítačová kriminalita pokračovala v neúprosnom vzostupe a spoločnosti a vlády sa s ňou usilovali vyrovnať. Ďalším nedávnym problémom bolo odlíšenie počítačovej kriminality od počítačovej vojny. Prebiehajúce štátne počítačové útoky boli uznané po prvý krát a teraz sa stali súčasťou reality používania internetu. Z pohľadu spotrebiteľa bol prechod na mobilný počítač po prvý raz zatienený a smartfóny sa rýchlo priblížili k dominantnému postaveniu na trhu s mobilnými telefónmi. Tento krok sa časovo zhodoval s nárastom využívania sociálnych médií s platformami ako Facebook, Twitter a Google+, ktoré spochybňujú tento nový spôsob interakcie a zdieľania. Osobné súkromie sa stalo ústredným problémom podporujúcim všeobecný krok spoločností, ktoré využívajú výhody toho, že sa o svojich užívateľoch dozvedeli čo najviac, pričom bojujú proti všetkým pokusom o anonymitu..

Nakoniec sa v tomto období spoločnosť Apple stala najcennejšou spoločnosťou na svete, podporovanou predajom mobilných zariadení. To, že by sa technologická spoločnosť mala stať najcennejšou spoločnosťou, nie je prekvapujúce vzhľadom na jej relatívny vplyv na spoločnosť. Presne to, ako sa to stalo, je ďalším vláknom príbehu, ktorý nasleduje.

Gregory a D. Glance, bezpečnosť a sieťová spoločnosť, 1
DOI 10.1007 / 978-3-319-02390-8_1, © Springer International Publishing Switzerland 2013

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me