Biowatch – zabezpečte svá aktiva pomocí rozpoznávání žil


Jaké je pozadí pozadí Biowatch?

Všechno to začalo v roce 1985, když můj spoluzakladatel Joseph Rice vynalezl technologii rozpoznávání žil. Jednalo se o novou metodu biometrického rozpoznávání, která, podobně jako biometrie otisků prstů, dokáže lidi poznat jedinečným tvarem jejich žil.

Rice patentoval tento nový biometrický údaj a v tomto patentu popsal koncept biometrických hodinek, který potvrzuje biometrickou aktivaci po rozpoznání jedinečného vzoru zápěstí žíly. Jakmile jsou hodinky sundány z zápěstí uživatele, jsou všechny jeho funkce okamžitě deaktivovány.

Rok poté, co jsem ve Švýcarsku začal studovat biometriku žil pro své doktorské studium, narazil jsem na Riceův patent. Když jsem objevil koncept biometrických hodinek (aka Biowatch), rozhodl jsem se zavolat Joeovi, který mi řekl, že hledá mladého člověka, který by tento koncept mohl proměnit v životaschopný produkt. Nakonec jsem se rozhodl ukončit doktorát a založit společnost s Joe jako spoluzakladatelem.

Co je přesně Biowatch?

Mluvíme o biometrických hodinkách, které jsou aktivní pouze v případě, že je uživatel nosí. Má miniaturní fotoaparát, který je tak malý, že se vejde do řemínku na hodinky. Když jsme hodinky měli na zápěstí, měli jsme několik výzev při fotografování žil. Nakonec jsme vyvinuli řešení, pomocí kterého je snímek pořízen těsně před umístěním hodinek na kůži, což umožňuje rozpoznat celou řadu žil. Od této chvíle se hodinky aktivují v blízkosti zápěstí uživatele a deaktivují se pouze při vzletu.

Vzhledem k této koncepci můžete toto důvěryhodné zařízení dále použít k ověření kdekoli. Nemusíte se aktivně autentizovat zadáváním hesel nebo ukazováním otisku prstu; hodinky jsou důvěryhodné a mohou se autentizovat vaším jménem a pouze vy je můžete aktivovat.

Veřejné nebo soukromé klíče lze uložit do hodinek, ale také vytvořit úplné řešení pro šifrování a dešifrování. Hesla mohou být silnější, protože si je nemusíte pamatovat. Pravidelně se mění, takže získáte větší zabezpečení a větší pohodlí.

Biowatch lze také použít jako autentizaci druhého faktoru - stačí mít hodinky zapnuté. Nebudete vyzváni k přijetí SMS, k zadání kódu a všech potíží; Je to skutečné řešení pro život bez hesla.

Přezka Biowatch byla přepracována tak, aby hostila modulární žilní čtečku, která je tak malá, že ji ani po uzavření spony neuvidíte. Tuto čtečku žil lze připojit k švýcarským hodinkám, hodinám Apple nebo k jakémukoli jinému, které používáte.

Jak propojíte Biowatch s dalšími komponenty, jako je auto, systém souborů nebo platební karta?

Momentálně vyvíjíme hardwarovou část produktu, ale velmi brzy vystavíme otevřené API třetím stranám, aby mohli vyvinout kompatibilní případy použití. Docela podobné TouchID pro iPhone. To znamená, že také vyvíjíme případy použití sami nebo ve spolupráci s klienty, takže zařízení nebo služba, které chcete spárovat s BioWatch, budou nativně připraveny Biowatch.

Co se stane, pokud dojde ke ztrátě, krádeži nebo hacknutí Biowatch?

Zaprvé, pokud je váš Biowatch fyzicky odcizen, můžete si být zcela jisti, že zůstane v bezpečí, protože je založen na vašem vzorci žil. Přístup k něčemu není snadný. Neexistuje žádná databáze s vašimi žilovými vzory, která by mohla být využita k útoku na zařízení, a vytvoření falešného zápěstí je velmi obtížné kvůli pulzujícímu / žijícímu aspektu biometrie..

Nezávisle na biometrické vrstvě znamená hackování hardwaru hackování Secure Elementu s ochranou vojenské úrovně. Zde jsou uložena všechna uživatelská oprávnění, jako jsou hesla, kryptografické klíče nebo kreditní karty.

Kdo je váš typický klient?

Naším primárním cílovým publikem jsou firemní klienti, protože mohou těžit z pohodlí a zabezpečení našeho zařízení tím, že spojí odznaky i hesla. Roste poptávka po řešeních kybernetické bezpečnosti, která jsou snadno přístupná a nasazitelná. Je to také příjemná příležitost, jak je přimět k tomu, aby si produkt zamilovali natolik, že budou chtít, aby také jeho koncoví uživatelé mohli těžit z takového zařízení, a budovat tak kompatibilitu s jejich vlastními případy použití, jako je přístup k elektronickému bankovnictví, platby nebo klíče od auta.

Mnoho kritiky bylo kladeno na to, že Biometrické ID je vládním způsobem „špionáže“ na jejich občany. Jaké jsou na to názory?

Biometrie má obrovský problém hlavně kvůli tomu, jak se to dělá dnes. Je to všechno o tom, že se to a tam vzdáte svých biometrických údajů, od vládní databáze, až po svého zaměstnavatele, maloobchodníky a dokonce i svět s tváří, duhovkou a hlasem šířeným na internetu. Vyvolává obavy o soukromí a přichází s čím dál tím větším omezením pro podniky při nakládání s biometrickými údaji zaměstnanců nebo koncových uživatelů..

Biowatch je jiný, protože neukládáme ani nepožadujeme uložení databáze biometrických šablon. Biometrická data jsou uložena lokálně v nositelném zařízení a nikdy se nevyměňují za exteriér. Jedná se hlavně o standardní ověřovací protokoly, pokud jde o interakci se čtečkami karet, laptopem, webovými stránkami a připojenými objekty.

Cokoli jiného, ​​o čem byste chtěli vědět čtenáři vpnMentor?

Ano! Biowatch v současné době není na trhu, ale jsme připraveni a hledáme investory, kteří budou naše prototypy industrializovat. Jsme také otevřeni pro odborníky v oblasti IT, aby mohli vyzkoušet Biowatch a seznámit se s tímto konceptem.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me