Biscom – bezpieczna komunikacja


Bezpieczna komunikacja jest ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ coraz więcej danych wszelkiego rodzaju, od dokumentacji medycznej po dokumenty rządowe są udostępniane. Bill Ho, CEO Biscom, omawia znaczenie zabezpieczenia komunikacji i zachowania integralności danych w dzisiejszym środowisku.

Opowiedz nam o Biscom i o tym, jak angażujesz się w bezpieczeństwo dostarczania dokumentów?

Biscom istnieje od 1986 roku. Stworzyliśmy wtedy pierwszy zorientowany na sieć serwer faksów - co było dość dużą zmianą w porównaniu z typowym analogowym urządzeniem faksowym. Umożliwiło to większym organizacjom scentralizowanie ich funkcji faksowania na każdym komputerze i aplikacji oraz umożliwiło organizacjom znacznie większą wydajność. Od tego czasu faksowanie znacznie się rozwinęło i nadal jest używane cyfrowo w przypadku dokumentów prawnych lub medycznych, podpisów itp., Ponieważ uważa się je za bezpieczniejsze niż poczta elektroniczna.

To była nasza pierwsza próba dostarczenia dokumentów i od tego czasu rozszerzyliśmy się na inne obszary, takie jak bezpieczny transfer plików, bezpieczny e-mail, synchronizacja korporacyjna i inne. Ułatwiliśmy bezpieczne udostępnianie poufnych plików. Na przykład w przeszłości „bezpieczny e-mail” był mocno wypychany i był bezpieczny, ale był trudny w użyciu. Robimy wszystko za kulisami, aby użytkownik końcowy nie musiał się martwić o klucze szyfrujące lub integralność danych.

Jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenie, byłem zaangażowany w rozwiązania w chmurze, zanim pod koniec lat 90. nazwano go „chmurą” i miałem start-up, który umożliwił korzystanie z urządzenia mobilnego do udostępniania plików. Było to wczesne rozwiązanie SaaS oparte na konsumencie.

Biscom - bezpieczna komunikacja

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów produktów bezpieczeństwa danych. Co jest wyjątkowego w Biscom?

W Biscom obsługujemy wszystkich - od indywidualnego po zaawansowanego - w dużej organizacji, ale naszą ulubioną stroną jest strona korporacyjna - to właśnie tam wyrobiliśmy sobie markę. Organizacje wymagające ekstremalnej skalowalności i niezawodności to miejsce, w którym nasze rozwiązanie naprawdę się wyróżnia. Zaprojektowaliśmy nasze rozwiązania do obsługi dużych ilości danych, a przekonasz się, że w porównaniu do innych nasz czas sprawności jest niezrównany, a nasza zdolność do skalowania jest wiodąca na rynku.

Jakie są podstawowe produkty i usługi Biscom? Jaką wartość zapewniasz klientom / klientom?

Mamy dwa główne obszary, w których koncentrujemy się na produktach. Jednym z nich jest nasze rozwiązanie faksowe - które dzieli się na rozwiązania lokalne, rozwiązania w chmurze i rozwiązania hybrydowe. Widzimy, że wiele osób przenosi się do chmury, ale jedną z wielkich rzeczy w tym, co robimy, jest to, że nasze rozwiązania w chmurze i lokalne są identyczne, dzięki czemu można je uruchamiać łącznie. Chmura działa jako nadmiarowa kopia zapasowa, a także obsługuje obciążenia szczytowe, w których nadmiar ruchu można przekierować do chmury.

Drugim celem jest bezpieczny transfer plików - rozwiązanie lokalne i nowe rozwiązanie chmurowe dla wielu dzierżawców, które wprowadzamy na rynek w tym roku. Nasze rozwiązanie łączy w sobie zarówno bezpieczną funkcję e-mailową, jak i sposób udostępniania bardzo dużych plików, zastępując potrzebę oddzielnych rozwiązań e-mail i przesyłania plików.

Jeśli chodzi o rynki, które obsługujemy, współpracujemy ze znaczną liczbą branż, w tym opieki zdrowotnej, finansowej, rządowej i prawnej. Branże te są szczególnie wrażliwe na wszelkie naruszenia danych lub kompromis ze względu na poufne informacje, które generują i komunikują oraz wymogi zgodności, takie jak HIPAA.

Mamy również rozwiązania skierowane do osób fizycznych, takie jak Biscom123, który zapewnia użytkownikom bezpieczne rozwiązanie faksu oparte na poczcie e-mail. Ponadto oferujemy również osobiste rozwiązanie chmurowe do przesyłania plików.

Biscom - bezpieczna komunikacja

Porozmawiajmy o roli Biscom w bezpieczeństwie danych opieki zdrowotnej. Co jest wyjątkowego w tego typu danych i jak można sprostać wyzwaniom, jakie stwarza?

Przemysł ten pozostawia bardzo niewielki margines błędu, ponieważ za każdym razem, gdy masz problem, nie tylko pozostawia złe przeczucie, ale może potencjalnie spowodować znaczne szkody. W tej branży wszystko, co warte jest dzielenia się, zazwyczaj nie jest przeznaczone do publicznego użytku, w tym dokumentacja medyczna, wyniki badań itp. Organizacje w tym miejscu, czy to z mocy ustawy, czy tylko dlatego, że nie chcą, aby ich wrażliwa komunikacja była wystawiana na świat zewnętrzny, potrzebują rozwiązanie, które może zapewnić bezpieczeństwo i integralność podczas udostępniania informacji między stronami.

W jaki sposób Biscom jest zintegrowany z różnymi usługami, w tym FTP, e-mailem itp.? Jak zachować skalowalność i elastyczność przy zmianie technologii?

Jedną rzeczą, którą zrobiliśmy wcześniej, było sprawdzenie, w jaki sposób upewnimy się, że coś, co zaprojektowaliśmy dzisiaj, będzie użyteczne za 5-10 lat od teraz. Jedno stało się jasne, że musi to być rozwiązanie oparte na interfejsie API (Application Programming Interface). Wszystkie nasze interfejsy są obsługiwane przez interfejs API, który pozwala nam aktualizować backend bez zmiany przez klienta. Interfejs połączenia pozostaje spójny, ale ciągle aktualizujemy backend bez wpływu na klientów frontonu.

Cofnijmy się na chwilę. Jakie są obecnie najważniejsze wyzwania w zakresie bezpieczeństwa dokumentów i danych?

Istnieje wiele wyzwań, przede wszystkim dlatego, że generuje się i udostępnia więcej danych. Podczas gdy firmy wykonywały wiele prac we własnym zakresie, obecnie kluczowymi są zewnętrzni kontrahenci i spółki. Firmy chcą dostarczać wartość na swoim rynku i zlecać na zewnątrz wszystko, co nie jest częścią ich podstawowej działalności.

Tak więc wzrost outsourcingu i udostępniania danych stwarza hakerom większą szansę na atakowanie tych danych. To prawdziwe wyzwanie. Dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej zdobyć te informacje i wykorzystać je do kradzieży tożsamości lub popełniania oszustw medycznych lub podatkowych. Największym problemem, jaki widzimy, jest to, że ludzie po prostu nie rozumieją zagrożeń i jak sobie z nimi radzić. Musimy dopilnować, aby organizacje i pracownicy wiedzieli o zagrożeniach, a także wiedzieli, jak się chronić poprzez edukację, a także narzędzia umożliwiające im bezpieczniejszą komunikację. Wiele osób wie, że istnieją zagrożenia bezpieczeństwa, ale tak naprawdę nie wiedzą, jak skutecznie zabezpieczyć siebie lub swoje aktywa.

Wszelkie końcowe przemyślenia?

Zabawą w pracy w Biscom jest nasza kultura innowacji. Nawet jako 30-letnia firma nieustannie zastanawiamy się, jak możemy ulepszyć nasze rozwiązania i co dalej. Do rozwiązania są zawsze nowe wyzwania i cieszymy się, że jesteśmy w czołówce technologii, które mogą im pomóc.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me