Boj za spravodlivosť – Rozhovor so súkromným prístupom na internet

Aké opatrenia sa prijímajú vo vašej spoločnosti s cieľom zabrániť tomu, aby sa cudzí ľudia aj zamestnanci mohli pozerať na údaje vašich používateľov?

Naše zásady bez protokolovania sú najúčinnejším opatrením na ochranu súkromných údajov našich používateľov. Žiadny zamestnanec alebo outsider nemá prístup k špecifickým činnostiam používateľov ani ich kontrolu; inými slovami, nie sú k dispozícii žiadne údaje o aktivite používateľov, pretože sa neprihlasujeme.

Aké sú vlastnosti, vďaka ktorým je PIA jedinečná v porovnaní s konkurenciou?

So sídlom v USA a na Islande sa na nás nevzťahujú žiadne právne predpisy, ktoré nás nútia zaznamenávať aktivitu našich používateľov. Niekoľko krajín po celom svete, ako napríklad Spojené kráľovstvo, Rusko a Čína, uznášajú tieto druhy zákonov, ktoré sa na nás nevzťahujú.

Okrem toho sme sa počas rokov pôsobenia osvedčili. Neprihlásime sa; nikdy nemáme a nikdy nebudeme. Zaviazali sme sa k ochrane osobných údajov a bezpečnosti našich používateľov. Môžete sledovať nášho vedúceho ochrany osobných údajov, Ricka Falkvingeho, a znova to potvrďte tu:

Efektívne venujeme neziskové organizácie ako EFF, FFTF, Linux Mint, GNOME, Creative Commons, Access Now, Open Rights Group, Snoonet a ďalšie. Okrem preukázaného záväzku k ochrane súkromia má VPN so súkromným prístupom na internet aj tieto rozlišovacie vlastnosti:

  • Kill Switch: Zabezpečuje smerovanie prenosu cez VPN tak, aby v prípade neočakávaného ukončenia pripojenia VPN nedošlo k smerovaniu prenosu.
  • Ochrana pred únikom IPv6: Chráni klientov pred webovými stránkami, ktoré môžu obsahovať znaky IPv6, čo by mohlo viesť k vyššej informácii o IPv6 IP.
  • Ochrana pred únikom DNS: Táto funkcia je zabudovaná a zaisťuje, aby sa žiadosti DNS zadávali prostredníctvom VPN na bezpečnom súkromnom démoni DNS bez protokolu..
  • Zdieľaný systém IP: Prevádzku klientov kombinujeme s prevádzkou mnohých ďalších klientov pomocou anonymného systému zdieľaných IP, ktorý zaisťuje, že naši používatelia sa spájajú s davom.
  • MACE ™: Chráni používateľov pred škodlivým softvérom, sledovačmi a reklamami.

Aký je rozdiel medzi Tor, VPN a Proxy?

Tor je veľmi užitočný nástroj na ochranu osobných údajov a zabezpečenia, pretože pred odoslaním odskočí vaše pripojenie prostredníctvom niekoľkých koncových bodov. Sieť VPN podobne odráža vašu návštevnosť prostredníctvom koncových bodov, aby skryla, čo robíte, pred snoopermi a aby ste mali istotu, že máte bezpečný a neobmedzený prístup na internet. Proxy fungujú podobne, ale zatiaľ čo VPN zvyčajne chránia všetku komunikáciu na vašom počítači, proxy sa zvyčajne vzťahuje iba na jednu aplikáciu.

VPN sú zvyčajne rýchlejšie ako Tor, a preto je jednoduchšie zdôvodniť použitie pripojenia VPN pre vaše každodenné prehliadanie. Pre tých, ktorí sú obzvlášť oboznámení s bezpečnosťou, je však určite možné ich spolu použiť na ešte väčšiu ochranu.

Podľa vášho názoru, aké veľké riziká predstavuje „internet vecí“ pre verejnosť a ako sa im dá zabrániť?

Šírenie zariadení internetu vecí zhoršilo vekový problém: vaša sieť je taká silná ako najmenej bezpečné zariadenie. Zariadenia IoT (ako sú bezdrôtové kamery) tiež zvyčajne žijú niekoľko rokov predtým, ako sa vymenia. V súčasnej dobe nie sú pre tieto zariadenia rozšírené automatické systémy bezdrôtovej aktualizácie, čo znamená, že akékoľvek zistené chyby zostanú problémami po veľmi dlhú dobu..

So zariadeniami IoT existujú dva hlavné problémy - prvý je vaša domáca sieť. Keďže tieto zariadenia môžu byť napadnuté hackermi, môžu byť použité na ovplyvnenie ostatných zariadení, ktoré máte doma. Ďalším problémom je, že tieto zariadenia môžu byť použité na spustenie útokov na iné webové stránky a verejnú infraštruktúru. Stalo sa to pred niekoľkými mesiacmi, keď boti Mirai zastavil Dynove DNS služby (čo viedlo k pádu veľkej časti internetu) a podobné útoky rástli až po rozšírení „internetu vecí“. Musíme si uvedomiť, že aj keď sú tieto nové zariadenia úžasne chladné a pohodlné, sú potenciálne bránami do vášho domu.

Je to určite ťažké vyriešiť problém. Najlepšia rada je dávať pozor na dodávateľov, ktorí sú relatívne dobre vnímaní komunitou zabezpečenia, a používať sieť VPN doma, ktorá je aktívna vo všetkých zariadeniach pripojených k domácej sieti..

Ako vysvetlíte dualitu medzi zvyšujúcou sa prísnosťou predpisov o ochrane osobných údajov a programami online vládneho dohľadu?

Pokiaľ ide o technológiu, ide o neodmysliteľný konflikt: svet sa pohybuje podobne ako závod v zbrojení medzi konkurenčnými skupinami. Jedna strana vyvíja technológiu na zvýšenie ochrany súkromia alebo dozoru a druhá strana podľa toho reaguje na zmenu buď prijatím zákonov, ktoré obmedzujú súkromie, alebo vytvorením mechanizmov ochrany súkromia. Okrem toho nárast online vládneho dohľadu ide ruka v ruke s nárastom autoritárstva. Ako dôkaz tohto bodu je, koľko krajín, ktoré zvýšili internetový dohľad, sú demokracie a koľko je autokratických?

Pridajte tu svoju recenziu súkromného prístupu na internet

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me