BullGuard – Bilgisayarlarınızı, Ev Ağlarınızı, Akıllı Telefonlarınızı, Tabletlerinizi ve En önemlisi Siz Koruyun!


Siber suçlular, tüm bağlı cihazlarımıza ve kişisel verilerimize erişmede giderek daha sofistike hale gelirken, geleneksel antivirüs yaklaşımı, yeni tehditlerin sürekli ortaya çıkmasını tanımayı ve durdurmayı başaramaz. BullGuard’ın CEO'su Paul Lipman ile yeni nesil motorları ve cihazlarımızı, kimliklerimizi ve ailelerimizi güvende tutmak için bu kötü amaçlı dosyaları nasıl tanımlamayı sürekli öğrendiğini konuşmak için oturduk.

Lütfen bize biraz siber güvenlik geçmişiniz ve BullGuard'daki mevcut konumunuz hakkında bilgi verin.

Siber güvenliği sürekli büyüleyici ve zorlu buluyorum! On yılı aşkın bir süredir odak noktası tüketici uç nokta güvenliğinden kurumsal bulut güvenliğine kadar değişen şirketlerde bulundum. Birkaç yıl önce BullGuard'a, tüketici evi için yeni, ortaya çıkan ve önemli siber güvenlik pazarına girmeyi hedefledim.

Günümüzün başlıca çevrimiçi tehditlerinden bazıları nelerdir ve bir bilgisayar veya ağdan potansiyel olarak nasıl taviz verebilirler??

Muhtemelen tüketicilerin bilgisayarlarına ve giderek daha fazla bağlı diğer cihazlara yönelik en önemli çevrimiçi tehdit, bir siber suçlu bir cihaza hacklendiğinde, bir kullanıcıyı kendi verilerinden şifrelediğinde veya engellediğinde ve geri dönmek için bir fidye istediğinde fidye yazılımıdır. Çoğu kişi, verilerini bir yedeklemeden veya buluttan geri yükleyeceği için fidye yazılımı tehditlerine yenik düşmeyecek olsa da, hala çok kazançlı ve izlemesi neredeyse imkansız. Geleneksel antivirüs yaklaşımı, sıfır günlük bir saldırının bir fidye yazılımı yükü ile birleştirilmesinin önlenmesi çok zor olduğundan ve bunu biraz sonra BullGuard'da nasıl yaptığımız hakkında konuşacağım..

Diğer önemli, ortaya çıkan çevrimiçi tehdidin, akıllı telefonlar, bağlı bebek monitörleri, termostatlar, müzik sistemleri, vb.Gibi Nesnelerin İnterneti'ne yönelik saldırılar olduğunu düşünüyorum. Bu ürünlerin çoğunun güvenlik koruması çok azdır veya hiç yoktur. ev ağına kötü amaçlı erişim için. Laboratuvarlarımızda, bilgisayar korsanlarının ev alarm sistemlerine girip uzaktan silahsızlandırıldığını gördük. Ne yazık ki, bundan daha fazlasını göreceğiz.

BullGuard - Bilgisayarlarınızı, Ev Ağlarınızı, Akıllı Telefonlarınızı, Tabletlerinizi ve En önemlisi Siz Koruyun!

BullGuard kullanıcıların bilgisayarlarını ve bilgilerini güvende tutmak için hangi ürünleri sunuyor??

PC, akıllı telefon ve tablet için ürünlerimiz, en hafif anti-virüs uygulamalarından kimlik koruması, ebeveyn kontrolleri, PC performansını iyileştirme ve optimize etme teknolojileri ve tüm ağların potansiyel için taranmasını içeren tam özellikli bir internet güvenlik paketine kadar uzanır. güvenlik açıkları ve tehditler.

Ayrıca, bu cihazların ne olabileceğinden bağımsız olarak ev ağlarını ve tüm bağlı cihazları koruyan BullGuard (https://dojo.bullguard.com/) tarafından Dojo da sunuyoruz. Böylece bağlı bir akıllı kilit, akıllı termostat, vb. Bile saldırılara karşı korunur.

BullGuard - Bilgisayarlarınızı, Ev Ağlarınızı, Akıllı Telefonlarınızı, Tabletlerinizi ve En önemlisi Siz Koruyun!

Süitlerin çoğunun hem kötü amaçlı yazılım önleme yazılımı hem de bir güvenlik duvarı içerdiğini fark ettim. İkisi arasındaki farklar nelerdir ve bir kullanıcının neden ikisine birden ihtiyacı olması gerekir??

Güvenlik duvarları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı farklı amaçlara hizmet eder. En iyi benzetme, mülkünüzün önünde kilitli bir kapıya ve ardından evinizin ön kapısında bir kilide sahip olmaktır. Kötü adamları kapıda durdurmak istiyorsun, ama eğer bunu başarırlarsa, kesinlikle onları kapıda durdurmak istiyorsun. Güvenlik duvarı kilitli ön kapıdır, iyi trafik / kötü trafiğin PC'ye girip çıkması ve kötü niyetli IP adreslerinden gelen bağlantıları engeller. Bununla birlikte, kötü amaçlı dosya ve işlemlerin, kötü amaçlı bir eki olan e-posta, virüslü bir USB çubuğu veya yasal görünen ancak virüslü olan indirilmiş bir program gibi bir güvenlik duvarını atlayabilmesinin yolları vardır. Kötü amaçlı yazılımdan koruma bileşeni, bu dosyaları algılayacak ve izlerinde onları durduracak kilitli ön kapıdır. Yani, her iki koruma katmanına da ihtiyacınız var.

BullGuard’ın Kimlik Koruması müşterinin kişisel bilgilerini nasıl güvende tutar?

Sizi kimlik hırsızlığına karşı çeşitli şekillerde koruyoruz. En bariz olanı, kredi derecelendirme kuruluşlarına, adınızda yetkisiz hesapların açılmadığından emin olmaktır. Ayrıca, bankanıza bağlandığınızda, kimlik bilgilerinizi ve kimliğinizi çalabilecek bir kimlik avı veya kötü amaçlı bir siteye değil, bankanızın meşru sitesine bağlı olduğunuzdan emin olmak için giden bağlantılara bakarız. Eğitimsiz göz için, faks ve otantik siteler tamamen aynı görünüyor, ancak BullGuard bunları tanımlayıp engelleyebiliyor.

Ayrıca, karanlık ağda siber suçluların çalıntı kimlikler ticareti yaptığı forumlar var. Kimliğinizin ihlal edilip edilmediğini belirlemek için bu forumları sürekli olarak sosyal güvenlik numaranız, kredi kartı numaralarınız, banka hesap numaralarınız ve diğer özel verileriniz için tararız.

Game Booster oyun deneyimini nasıl geliştirir??

Oyun sırasında insanların bilgisayarlarının performansını en üst düzeye çıkarmak için antivirüs programlarını kapattıklarını tespit ettik. Ancak, bilgisayarlarını korumasız bıraktı ve eğer çocuklarım gibi bir şey iseniz, aşırı zaman dilimleri için oyunlar oynuyorsunuz. Game Booster, antivirüs programını çalışır halde tutar, ancak diğer çalışan uygulamaların kullandığı işlem gücü miktarını sınırlar, böylece oyun oynamak mümkün olan en yüksek bilgisayar gücünü elde eder. Testte bulduğumuz şey, anti-virüs korumasında bile, Game Booster'ın en üst düzeye çıkardığı bir sistemin, oyunun onsuz bir sistemden daha iyi oynamasıdır. Böylece, müşterilerimize BullGuard yazılımının korumasını eklerken gelişmiş oyun deneyimi sunabiliyoruz..

BullGuard - Bilgisayarlarınızı, Ev Ağlarınızı, Akıllı Telefonlarınızı, Tabletlerinizi ve En önemlisi Siz Koruyun!

Ebeveyn Denetimi modülünüzün bazı özellikleri nelerdir? Hangi "boşluklar" ın diğer ebeveyn Kontrol programlarını atlamak için kullandığı internet meraklısı çocuklar ve bunları nasıl kapattınız??

Harika bir soru! Ebeveyn kontrolleri modülümüz, ebeveynlerin kuralları belirlemesine ve uygulamasına izin veren karmaşık bir kontrol setine sahiptir, ancak aslında 3 şeye denk gelir:

  1. Bilgisayarın saatini ve kullanımını kontrol etme. Ebeveynler, saat 3'e kadar çocuklarının bilgisayarda olduğunu bilmiyor olabilirler. Artık bir çocuğun PC'yi ne kadar süre kullanabileceğini kontrol edebilir ve internet kullanımını ve belirli uygulamaları günün belirli saatleriyle sınırlayabilir. Bu nedenle, bir ebeveyn “Tamam, bilgisayarı kullanabilirsiniz, ancak 22: 00'den sonra internet yok” veya “Aşağıdaki oyunları yalnızca belirli bir zaman aralığında oynayabilirsiniz” diyebilir..
  2. İçerik filtreleme. Ebeveynler, yetişkinlere uygun içerik, kumar, nefret dolu konuşma veya uyuşturucuyla ilgili içerik gibi kategorilere göre erişimi kısıtlayabilir. Ayrıca, şiddet içeren oyunlar gibi uygulamalar kara listeye alınabilir, böylece PC'den yüklenemez veya çalıştırılamaz.
  3. Boşlukların kapatılması. Bilgisayar meraklısı bir çocuk ebeveyn kontrollerini devre dışı bırakabilir ve hatta kaldırabilir. Devre dışı bırakmanın önlenmesi, ebeveyn kontrolü ayarlarını değiştirmek için gereken bir parola gerektirerek kolaydır. Yazılımın kaldırılmasını önlemek için ebeveynlerin çocuklarını yönetici olmayan bir hesapla kurmalarını öneririz, böylece çocuk yapması gereken her şeyi yapabilir, ancak yazılımı kaldıramaz. Geçmişte, gerçekten anlayışlı bir çocuk uygunsuz içeriğe erişmek için bir VPN indirebilirdi. Yazılım ebeveynlerimizle VPN'lerin kurulumunu ve çalışmasını kara listeye alabilir, kısıtlamaları kurcalamaya dayanıklı bir şekilde ayarlayabilir.

Sıfır gün tehditleri nedir ve BullGuard bunlara karşı nasıl koruma sağlar?

Sıfır gün tehdidi, daha önce hiç görülmemiş bir tehdittir ve tanınması ve giderilmesi için bilinen bir dosya imzası olmadığı için son derece tehlikeli hale getirir..

Bu nedenle, davranışsal motorumuz (endüstride yeni nesil motor olarak adlandırılır) davranışsal özelliklere de bakar. Bir dosya kayıt defterine yazmaya çalışıyor, şifreleme davranışı gerçekleştiriyor, aşırı miktarda bellek veya CPU alıyor mu? Dosya sisteminin belirli korunan bölümlerine erişmeye çalıştı mı? Öyleyse, derhal karantinaya alır ve yürütülmesini önleriz. Ve sadece makinenizde değil, dünyadaki milyonlarca müşterimizin de.

Ayrıca, kurduğumuz peteklerden çok miktarda veri topluyoruz ve sektördeki farklı satıcılarla örnekleri paylaşıyoruz, bu nedenle çok kapsamlı makine altyapımız, iyi dosyaların özellikleri ile kötü amaçlı dosyaların özellikleri arasında ayrım yapmayı sürekli olarak öğreniyor. Sıfır günlük tehditlerin bir adım önünde böyle kalıyoruz.

Tüm bu işlemlerin arka planda çalışmasını sağlamak bilgisayarın hızını veya performansını etkiler?

Bir şey değil. Bilgisayarda yerel olarak çalışan çekirdek davranış motoru, kullandığı kaynaklarla ilgili olarak son derece hafiftir. Bahsettiğim sistem, binlerce sunucu ve sanal sunucuda milyonlarca milyarlarca veri noktasına ve modelleri sürekli öğrenen, geliştiren ve güncelleyen makine öğrenme altyapısına bakıyor - tüm bu ağır kaldırma bulutta çalışıyor.

Cep telefonları ve tabletler için hangi ürünleri sunuyorsunuz?

Cep telefonu ve tabletler için ürünlerimiz, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kimlik avı koruması, performans optimizasyonu ve cihaz konumu, keşif ve kilitleme içerir. Çok yakın zamanda gelecek ek özelliklere sahip yeni ürünlerimiz var. Bağlı olduğunuz halde sizi korumak istiyoruz.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me