BullGuard – Chráňte svoje počítače, domáce siete, smartphony, tablety a čo je najdôležitejšie, vy!

[ware_item id=33][/ware_item]

Keďže počítačoví zločinci sú čoraz sofistikovanejší v prístupe ku všetkým našim pripojeným zariadeniam a osobným údajom, tradičný antivírusový prístup jednoducho nedokáže udržať krok s rozpoznaním a zastavením neustáleho objavovania sa nových hrozieb. Posadili sme sa s generálnym riaditeľom spoločnosti BullGuard Paul Lipmanom, aby sme hovorili o ich stroji budúcej generácie ao tom, ako sa neustále učí identifikovať tieto škodlivé súbory, aby boli naše zariadenia, identity a rodiny v bezpečí..

Prosím, povedzte nám niečo o vašom pozadí kybernetickej bezpečnosti a aktuálnej pozícii v spoločnosti BullGuard.

Cybersecurity považujem za neustále fascinujúce a náročné! V tomto odvetví som už viac ako desať rokov v spoločnostiach, ktorých zameranie siaha od zabezpečenia koncových bodov spotrebiteľov po podnikové zabezpečenie cloudu. Pripojil som sa k spoločnosti BullGuard pred pár rokmi s výslovným cieľom prijať ju na nový, rozvíjajúci sa a významný trh kybernetickej bezpečnosti pre spotrebiteľský domov..

Aké sú niektoré z hlavných hrozieb online dnes a ako môžu potenciálne ohroziť počítač alebo sieť?

Pravdepodobne najvýznamnejšou online hrozbou pre počítače spotrebiteľov a čoraz viac ďalších pripojených zariadení je ransomware, keď počítačový zločin zasekne zariadenie, zašifruje alebo zablokuje používateľa z jeho vlastných údajov a požiada o výkupné, aby ho vrátil. Aj keď väčšina ľudí nepodľahne hrozbám ransomware, pretože obnovujú svoje údaje zo zálohy alebo z cloudu, je stále veľmi lukratívne a takmer nemožné ich sledovať. Tradičný antivírusový prístup jednoducho nedokáže udržať krok, pretože kombinácii nulového dňa útoku s užitočným zaťažením ransomware je veľmi náročné zabrániť, a o čom neskôr poviem o tom, ako to robíme v spoločnosti BullGuard..

Myslím si, že ďalšou významnou, objavujúcou sa online hrozbou sú útoky na internet vecí, ako sú smartfóny, pripojené detské monitory, termostaty, hudobné systémy atď. Väčšina z týchto produktov má malú až žiadnu bezpečnostnú ochranu, čo ich robí široko otvorenými skokovými bodmi. za škodlivý prístup do domácej siete. V našich laboratóriách sme dokonca videli hackerov vstupujúcich do domácich poplašných systémov a ich odzbrojenie na diaľku. Žiaľ, uvidíme viac.


BullGuard - Chráňte svoje počítače, domáce siete, smartphony, tablety a čo je najdôležitejšie, vy!

Aké produkty ponúka spoločnosť BullGuard na zaistenie bezpečnosti počítačov a informácií používateľov?

Naše produkty pre PC, smartfóny a tablety siahajú od najľahších antivírusových aplikácií až po plne vybavený internetový bezpečnostný balík, ktorý zahŕňa ochranu identity, rodičovskú kontrolu, technológie na zlepšenie a optimalizáciu výkonu počítača a skenovanie celých sietí z hľadiska potenciálu zraniteľnosti a hrozby.

Ďalej ponúkame službu Dojo od spoločnosti BullGuard (https://dojo.bullguard.com/), ktorá zaisťuje domáce siete a všetky pripojené zariadenia bez ohľadu na to, aké tieto zariadenia môžu byť. Dokonca aj pripojený inteligentný zámok, inteligentný termostat atď. Je chránený proti útokom.

BullGuard - Chráňte svoje počítače, domáce siete, smartphony, tablety a čo je najdôležitejšie, vy!

Všimol som si, že mnohé z vašich apartmánov obsahujú softvér na ochranu pred škodlivým softvérom a bránu firewall. Aké sú rozdiely medzi nimi a prečo by užívateľ potreboval oboje?

Brány firewall a softvér proti malvéru slúžia na rôzne účely. Najlepšia analógia je mať zamknutú bránu pred domom a potom zámok na predných dverách vášho domu. Chcete zastaviť zbabelcami pri bráne, ale ak to dokážu, určite ich chcete zastaviť pri dverách. Firewall je zamknutá predná brána, rozhodca rozhodujúci pre dobrý / zlý prenos prichádzajúci a odchádzajúci z PC a blokujúci prichádzajúce spojenia zo škodlivých IP adries. Existujú však spôsoby, ako môžu škodlivé súbory a procesy obísť bránu firewall, napríklad e-mail so škodlivou prílohou, infikovanú jednotku USB alebo stiahnutý program, ktorý vyzerá legitímne, ale je infikovaný. Komponent anti-malware je zamknuté predné dvere, ktoré tieto súbory zistia a zastavia ich mŕtve stopy. Naozaj potrebujete obidve vrstvy ochrany.

Ako zabezpečuje ochrana identifikácie spoločnosti BullGuard ochranu osobných údajov zákazníka?

Chránime vás pred krádežou identity niekoľkými spôsobmi. Najviditeľnejšou je kontrola u ratingových agentúr, aby ste sa uistili, že na vašom mene nie sú otvorené žiadne neautorizované účty. Pozeráme sa tiež na odchádzajúce pripojenia, aby sme sa ubezpečili, že keď ste pripojení k svojej banke, ste pripojení k legitímnym stránkam svojej banky a nie k phishingu alebo škodlivému webu, ktorý môže ukradnúť vaše poverenia a totožnosť. Pre netrénované oko vyzerá faksimile a autentické stránky úplne rovnako, ale spoločnosť BullGuard ich dokáže identifikovať a blokovať..

Na tmavom webe sú navyše fóra, na ktorých obchodníci s kybernetickými zločincami obchodujú s ukradnutými identitami. Na týchto fórach neustále hľadáme vaše číslo sociálneho zabezpečenia, čísla kreditných kariet, čísla bankových účtov a ďalšie súkromné ​​údaje, aby sme zistili, či bola narušená vaša totožnosť..

Ako vylepšuje Game Booster herný zážitok?

Zistili sme, že ľudia počas hry vypínali antivírusové programy, aby maximalizovali výkon svojho počítača. Nechali však ich počítač nechránený a ak ste niečo ako moje deti, hráte hry príliš dlho. Funkcia Game Booster udržuje antivírusový program v chode, ale obmedzuje množstvo výpočtového výkonu, ktorý používajú ostatné spustené aplikácie, takže hranie hier získava maximálny možný výkon počítača. Pri testovaní sme zistili, že dokonca aj s antivírusovou ochranou maximalizoval systém Game Booster hranie hier lepšie ako systém bez neho. Dokážeme našim zákazníkom ponúknuť vylepšené herné zážitky a zároveň pridať ochranu softvéru BullGuard.

BullGuard - Chráňte svoje počítače, domáce siete, smartphony, tablety a čo je najdôležitejšie, vy!

Aké sú niektoré vlastnosti vášho modulu Rodičovská kontrola? Aké „medzery“ majú dôvtipné deti na internete, aby obchádzali iné programy rodičovskej kontroly a ako ste ich zavreli?

Skvelá otázka! Náš modul rodičovských kontrol má prepracovanú sadu kontrol, ktorá umožňuje rodičom stanoviť a presadzovať pravidlá, ale v skutočnosti ide v podstate o tri veci:

  1. Ovládanie času a používania PC. Rodičia si môžu byť vedomí, že ich dieťa je v počítači až do 3:00. Teraz môžu kontrolovať, ako dlho môže dieťa používať počítač a obmedziť používanie internetu a konkrétne aplikácie na určité časové obdobia. Rodič teda môže povedať: „OK, môžete používať počítač, ale po 22:00 nie je k dispozícii internet“ alebo „Nasledujúce hry môžete hrať len v určitom časovom okne“.
  2. Filtrovanie obsahu. Rodičia môžu obmedziť prístup podľa kategórií, napríklad obsah pre dospelých, hazardné hry, nenávistné výroky alebo obsah súvisiaci s drogami. Okrem toho môžu byť na čiernej listine uvedené také aplikácie, ako sú násilné hry, takže ich nemožno inštalovať ani spúšťať z počítača.
  3. Zatváracie medzery. Počítačovo zdatné dieťa môže deaktivovať alebo dokonca odinštalovať rodičovskú kontrolu. Prevencia deaktivácie je jednoduchá vyžadovaním hesla, ktoré je potrebné na zmenu nastavení rodičovskej kontroly. Aby ste zabránili odinštalovaniu softvéru, odporúčame rodičom, aby svoje deti nastavili pomocou účtu bez administratívy, takže dieťa môže urobiť všetko, čo potrebujú, ale softvér nedokáže odinštalovať. V minulosti si skutočne zdvorilé dieťa mohlo stiahnuť sieť VPN na prístup k nevhodnému obsahu. S našimi softvérovými rodičmi môžu blacklist inštalovať a prevádzkovať VPN, nastavovať obmedzenia spôsobom, ktorý je odolný voči neoprávnenému zásahu.

Čo sú hrozby v nultý deň a ako ich spoločnosť BullGuard chráni pred nimi?

Hrozba v nultý deň je hrozba, ktorá sa nikdy predtým nevidela, čo je veľmi nebezpečné, pretože neexistuje žiadny známy podpis súboru na rozpoznanie a nápravu..

Preto náš behaviorálny motor (nazývaný v tejto oblasti motorom novej generácie) tiež skúma charakteristiky správania. Pokúša sa súbor o zápis do registra, pokúšajúci sa o šifrovacie správanie, zaberá nadmerné množstvo pamäte alebo CPU? Pokúsil sa o prístup k niektorým chráneným častiam systému súborov? Ak áno, okamžite ju umiestnime do karantény a zabránime jej vykonaniu. A to nielen na vašom stroji, ale aj na tých z našich miliónov zákazníkov po celom svete.

Zhromažďujeme tiež obrovské množstvo údajov z honeypotov, ktoré sme vytvorili, a zdieľame vzorky s rôznymi predajcami v odbore, takže naša veľmi rozsiahla infraštruktúra zariadení sa neustále učí rozlišovať medzi vlastnosťami dobrých súborov a vlastnosťami škodlivých súborov. Takto zostávame o krok pred hrozbami nultého dňa.

Všetky tieto procesy budú bežať na pozadí, čo ovplyvní rýchlosť alebo výkon počítača?

Vôbec nie. Základný modul správania, ktorý je lokálne spustený v počítači, je mimoriadne ľahký, pokiaľ ide o zdroje, ktoré používa. Systém, o ktorom som hovoril, sa zameriava na milióny, milióny údajových bodov na tisícoch serverov a virtuálnych serveroch a infraštruktúru strojového učenia, ktorá sa neustále učí a vylepšuje a aktualizuje modely - všetko, čo v oblakoch beží, je ťažké zdvíhanie..

Aké produkty ponúkate pre mobilné telefóny a tablety?

Medzi naše produkty pre mobilné telefóny a tablety patrí anti-malware, anti-phishing, optimalizácia výkonu, ako aj lokalizácia, vyhľadávanie a uzamykanie zariadení. Máme nové produkty s ďalšími možnosťami, ktoré prídu vo veľmi blízkej budúcnosti. Chceme vás chrániť, ak ste pripojení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me