Çin’de WhatsApp nasıl engellenir: EASY 3 Minute Guide!


Çin'de WhatsApp'ın engellemesini kaldırabilir misiniz? Evet, kesinlikle yapabilirsin!

Buna rağmen Çin hükümeti WhatsApp'ı Eylül 2017'den beri engelledi, hala mümkün bir VPN ile Çin'de sorunsuz çalışmasını sağlayın.

Çin'de WhatsApp'ın engellemesini kaldırmak için IP adresinizi değiştirmek için yalnızca bir VPN'ye ihtiyacınız yoktur. Çin'in güvenlik duvarı ve Derin Paket Denetimi'ne (DPI) nüfuz edebilecek, şifrelenmiş ve güvenilir bir VPN'e gerçekten ihtiyacınız var.

Açık olalım, tüm VPN'ler Çin'in Büyük Güvenlik Duvarını atlayamaz (ve kesinlikle hayır özgür olanlar). Bu yüzden kapsamlı araştırma yaptık ve Çin'de% 100 WhatsApp engellemesini kaldırabilecek en iyi VPN'lerin bir listesini oluşturduk.

Çin'de WhatsApp'ı Engellemek için En İyi VPN'ler

1. ExpressVPN

ekspres satıcı resmi

 • Kurşun geçirmez şifreleme ve yüksek hızlar
 • Kayıt ve 30 günlük para iade garantisi yok
 • 3000'den fazla sunucu ve olağanüstü özellikler

Ödüllü ExpressVPN dır-dir Çin'de WhatsApp'ın engellemesini kaldırmak için kesin bir seçim. Gizlilik dostu İngiliz Virgin Adaları'na dayanan ExpressVPN, en zorlu filtreleri (Çin'de bile) süper yüksek hızlarda ve etrafındaki en gelişmiş güvenlik önlemleriyle sorunsuz bir şekilde atlayabilmesiyle VPN arenasına hakim. Bu yüzden Çin'de WhatsApp'ın engellemesini kaldırmak için 1 numaralı seçimim.

Milyonlarca kullanıcı tarafından seviliyor, ExpressVPN, sunucularından biri Türk hükümeti tarafından ele geçirilse bile, hiçbir kayıt tutmayı kanıtlamadığını kanıtladı. Buna ek olarak, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Pakistan, Hindistan ve Vietnam gibi Çin'in çevresindeki konumlardaki sunucular da dahil olmak üzere büyük bir sunucu ağına sahiptir..

ExpressVPN ile zırhlı birinci sınıf şifreleme ve gelişmiş güvenlik özellikleri en zorlu coğrafi blokları bile aşabilir.

Sunucularında gizleme kullanır VPN kodunu normal çevrimiçi trafik olarak gizlemek, bu da onu meraklı gözlere ve daha da önemlisi İnternet Servis Sağlayıcınıza (İSS) tespit edilemez hale getirir. Bu, hiç kimsenin bir VPN kullandığınızı bile bilmediği anlamına gelir, WhatsApp'a erişmeyi düşünmeyin.

Onun her sunucuda kendi DNS, yani ExpressVPN, üçüncü taraf bir sağlayıcı yerine DNS isteklerinizi yerine getirir. Bu sizi DNS sızıntılarına karşı korur hangi sitelere erişmeye çalıştığınızı gösterebilir. ExpressVPN ayrıca sizi webRTC sızıntılarına karşı korur, yanlışlıkla IP adresinizi İSS'nize gösterebilir..

ExpressVPN'in kurulumu son derece kolaydır kullanabilirsiniz. aynı anda beş cihaz. İPhone kullanıyorsanız, en iyisi Çin dışında indir. Öte yandan, yardıma ihtiyacınız olursa canlı sohbet yoluyla destek ekiplerine anında ulaşabilirsiniz; 7/24 kullanılabilirler.

ExpressVPN sizin için çok pahalıysa, en iyisini elde edebilirsiniz. 30-gün para iade garantisi.

ExpressVPN engelini kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN ve BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler.

ExpressVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Ayrıca belirli yönlendiricilerle kullanım için bir uygulama sunar.

ExpressVPN ile WhatsApp'ı Kullanmaya Başlayın

2. NordVPN

nordvpn

 • Çin'i çevreleyen 100'den fazla sunucu
 • 30-gün para iade garantisi
 • Altı Eşzamanlı bağlantı

Akıllı oynamak ne NordVPN hepsi hakında. Panamá merkezli şirketin Çin'de kendi sunucuları olmasa da, Çin'de WhatsApp'ın engellemesini kaldıramayacağı anlamına gelmez. NordVPN var komşu bölgelerde 100'den fazla sunucu Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Pakistan, Hindistan ve Vietnam dahil.

Bu şekilde, NordVPN hükümetin izleme sisteminden kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek hızlarda istikrarlı bir performans sunar.

Daha ne, NordVPN teklifleri gizlenmiş sunucular, Çin’in kısıtlamalarını aşmaya adanmış.

Sıfır günlükleri, askeri düzeyde şifreleme ve Double VPN, kill switch, DNS sızıntı koruması ve otomatik genel WiFi koruması gibi son teknoloji özellikleriyle, Çin'de WhatsApp'ın engelini kaldırmak ve kullanmak bir beyinsizdir.

Ayrıca 7/24 müşteri desteği de alırsınız. Ayrıca, Kullanıcılar NordVPN hakkında konuşuyor, ve eğer hala beğenmediysen, 30 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz.

NordVPN engellemeyi kaldırabilir:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve Sling TV.

Torrent'i destekler:

 • Evet, P2P özel sunucuları mevcut.

NordVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome ve Firefox. Yönlendiricilerle de uyumludur.

NordVPN ile WhatsApp'ı Kullanmaya Başlayın

3. Surfshark

Surfshark cihazları

 • Üst düzey şifreleme ve kamuflaj modu
 • Otomatik öldürme düğmesi
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı

Surfshark vardır dünya çapında 1041'den fazla sunucu, Çin gibi yerler dahil Hong Kong ve Singapur.

Onun askeri sınıf şifrelemeli kamuflaj modu VPN'yi ve ISS'nizden gelen tüm trafiğinizi gizler, böylece tamamen görünmez olursunuz.

Ayrıca bir MultiHop özelliği Bu, aynı anda çok sayıda ülkeye bağlanmanıza olanak tanır, bu nedenle gerçek konumunuzu izlemek daha da zordur. Bu gizlilik düzeyi, WhatsApp'ın Çin içinden engellenmesini süper kolaylaştırıyor ve bu sadece bir neden neden kullanıcılar arasında bu kadar popüler.

Surfshark en DNS ve IP sızıntı koruması, yanında otomatik öldürme anahtarı, konumunuzun veya çevrimiçi trafiğinizin gösterilmesini durdurur, arkadaşlarınızı mesajlaşırken anonimlik ve güvenliği garanti eder.

Ayrıca bir katı kayıt tutmama politikası kişisel verilerinizin veya çevrimiçi etkinliklerinizin depolanması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Surfshark'ı bir ağa bile bağlayabilirsiniz. sınırsız sayıda cihaz nerede olursanız olun WhatsApp'ı kullanma.

Surfshark engelini kaldırabilir:

 • Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, HBO GO, ITV Hub ve daha fazlası.

Torrent'i destekler:

 • Evet, torrent ve P2P paylaşımına izin verilir.

Surfshark şu cihazlarda çalışır:

 • Chrome, Firefox, macOS, iOS, Anrdoid, Linux, Windows ve Fire TV.

Surfshark ile WhatsApp'ı Kullanmaya Başlayın

4. PrivateVPN

Çin'de WhatsApp nasıl engellenir: EASY 3 Minute Guide!

 • Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Vietnam ve Hindistan dahil 56 ülkede sunucu
 • Kayıt tutulmuyor
 • L2TP protokolü ile Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı'nı atlayabilir

Ünlü bir VPN sağlayıcı değil, İsveç merkezli PrivateVPN kesinlikle Çin'de WhatsApp engelini kaldırmak için gerekenlere sahip.

İnatçı kısıtlamaları atlamak için 256-AES (en yüksek şifreleme seviyesi) ile 2048 bit şifreleme kullanır. Ayrıca, OpenVPN, PPTP, L2TP, IKev2 ve IPSec dahil olmak üzere çoklu güvenlik protokolleri desteklenir. Ancak, L2TP en çok önerilen Çin'de olduğunda. Kullanıcı referanslarımızı buradan okuyun.

Her PrivateVPN aboneliği ile en fazla aynı anda altı cihaz, artı özel uygulamalar sağlar çoğu büyük işletim sistemi için. Başka bir deyişle, telefonunuzda (iOS veya Android) veya bilgisayarınızda (Windows, Mac veya Linux) kullansanız da, tüm cihazlarınızı ve özellikle de cihazınızdaki WhatsApp'a erişirken kesinlikle kolay bir yol bulacaksınız. telefon.

PrivateVPN engellemeyi kaldırabilir:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer.

Torrent'i destekler:

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler; uygulama aracılığıyla kullanılabilen P2P için optimize edilmiş sunucuların bir listesi.

PrivateVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android ve iOS.

PrivateVPN ile WhatsApp'ı Kullanmaya Başlayın

5. VyprVPN

Çin'de WhatsApp nasıl engellenir: EASY 3 Minute Guide!

 • 700 sunucu ve 5 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • Tüm cihazlar için bukalemun teknolojisi (iOS hariç).
 • Çin'de satın alabilirsiniz

Hakkında en iyi şeylerden biri VyprVPN Çin gibi herkes tarafından coğrafi olarak engellenen ülkelerde bile sağlam ve güvenli bir VPN hizmeti sunmaya olan bağlılıklarıdır.

Popüler Chameleon teknolojisi OpenVPN protokolünü karıştırıyor, bu da algılamayı zorlaştırır. Bu, kolayca rahatsızlık duymadan Çin'de WhatsApp engelini kaldırmak.

Chameleon iOS cihazlarda çalışmadığı halde, kullanıcılar da çalışan IKEv2'yi de kullanabilir. Yani, bu WhatsApp'a bağlanırken bir sorununuz olmayacak demektir.

VyprVPN ayrıca kendi DNS sunucularına sahip olup bu sunucuları çalıştırarak göze çarpmaktadır. Başka bir deyişle, üçüncü taraflara güvenmezler, bu yüzden güvenlik seviyelerini en üst düzeye çıkarın ve trafik verilerinizi sunucularında saklayın. Ayrıca Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Pakistan, Hindistan, Singapur, Tayland ve Vietnam gibi Çin'e yakın yerlerde yaklaşık 700 sunucuları var.

Dahası, Çin'de VyprVPN kullanırken yalnız olmayacaksınız, VyprVPN'in 7/24 kullanılabilen oldukça duyarlı bir canlı sohbet destek ekibi var.

Sadece kontrol ettiğinizden emin olun VyprVPN ile kullanıcıların deneyimi.

VyperVPN engelini kaldırabilir: 

 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer.

Torrent'i destekler: 

 • Evet, tüm sunucular P2P etkinliğini destekler.

VyperVPN şu cihazlarda çalışır:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Yönlendiriciler, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

VyprVPN ile WhatsApp'ı Kullanmaya Başlayın

6. Güven Bölgesi

güven bölgesi aygıtları

 • Hong Kong, Hindistan ve Singapur dahil olmak üzere 31 ülkede 150'den fazla sunucu
 • Diğer işletim sistemleri arasında iOS ve Android için kullanıcı dostu uygulamalar
 • 443 numaralı bağlantı noktasını kullanarak Çin’in güvenlik duvarını atlayabilir

Trust.Zone ekibi hizmetlerini sürekli olarak Çin’in güvenlik duvarını atlayarak 443, 33 veya 22 numaralı bağlantı noktalarından.

Trust.Zone kullanıcı dostu ve kurulumu kolay uygulamalar hem iOS hem de Android cihazlar için WhatsApp'ı kullanmayı kolaylaştırır. Birden fazla cihazda kullanıyor olsanız bile, Trust.Zone size abonelik başına üç eşzamanlı bağlantı sağlar.

Gizlilik konusunda endişeli misiniz? Eh, yapma, çünkü Trust.Zone çok katı bir kayıt tutmama politikası çevrimiçi kimliğinizin tam gizliliğini sağlamak için. Hizmet ve kullanıcı yorumları hakkında daha fazla ayrıntıya buradan göz atabilirsiniz..

WhatsApp'ı Trust.Zone ile Kullanmaya Başlayın

Çin'de VPN Kullanmak Önemli

Çin, internet gözetimine geri adım atmayacak. Aksine, Çin hükümeti herkesin çevrimiçi gizlilik ve özgürlük hakkı etrafında ilmiği daha da sıkılaştırıyor. Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı sadece WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını değil, aynı zamanda sosyal medya platformlarını (Facebook, YouTube, Dropbox vb.) Ve binlerce web sitesi.

Bu yüzden, Çin'de VPN kullanmak önemlidir - çok önemli değilse - internette gizliliğinizi ve özgürlüğünüzü korumak için. Çin'deki herhangi bir kısıtlı web sitesine veya hizmete erişemezsiniz (favori web sitenizi test edin) buraya), ancak kişisel bilgilerinizin siber tehditlerden korunmasını ve korunmasını da sağlayabilirsiniz.. # 1 tavsiyem ExpressVPN.

Çünkü pazarda sayısız VPN var bugün ve bir çok premium VPN sağlayıcısı oldukça pahalı, her zaman en iyisini alabilirsiniz VPN fırsatları ve kuponları.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 1 = 6

map