Cyber-Secure vaše připojené auto s GuardKnox


Co je na GuardKnoxu jedinečné??

GuardKnox byl založen týmem izraelských veteránů letectva. Náš tým poskytl řešení kybernetické bezpečnosti pro izraelské letectvo včetně F35, F15 a Iron Dome.

Automobilový průmysl čelí stejným problémům, s nimiž se náš tým izraelských obranných sil potýká již čtyři roky. Náš tým má dlouholeté zkušenosti a know-how v tom, jak musí být vozidlo nebo pohybující se platforma chráněna, a zároveň umožňuje připojení k jiným zdrojům.

GuardKnox získal 3 patenty v oblasti kybernetické bezpečnosti v automobilovém průmyslu, které jsou uznávány americkým patentovým úřadem i dalšími patentovými úřady po celém světě. Naše jedinečné řešení kombinuje hardware a software a vytváří nové toky výnosů z vašeho vozidla, nejen ochranu, a vyžaduje nulovou integraci s poskytovateli třetích stran. Hlavním rozdílem mezi námi a našimi konkurenty je to, že jsme jediný, kdo dokáže oslovit trh s náhradními díly, jako u připojených vozidel, která již dnes běží. GuardKnox je také jedinou společností, která dodržuje standardy kybernetické bezpečnosti řízené NSA, některé z nejpřísnějších standardů na světě.

Naše jedinečné řešení kombinuje hardware a software. Jedním z hlavních rozdílů mezi našimi konkurenty a námi je to, že jsme jediní, kteří mohou oslovit trh s náhradními díly, jako u připojených vozidel, která již dnes běží. GuardKnox jedinečně poskytuje možnost vytvářet nové toky výnosů z vašeho vozidla, nejen ochranu. Jsme také jedinou společností, která dodržuje standardy kybernetické bezpečnosti řízené NSA, které jsou nejpřísnějšími standardy na světě.

Naše řešení vyžaduje nulovou integraci s poskytovateli třetích stran.

Jaká jsou některá rizika představovaná autonomními automobily?

Pojďme prolomit paradigma autonomních aut. Obecně z hlediska konektivity neexistuje žádný rozdíl mezi připojeným a autonomním vozidlem. Autonomní vozidla závisí na konektivitě, protože nepracují v uzavřeném prostředí nebo uvnitř bubliny. Připojují se k infrastruktuře vozidel, silniční síti, kritické infrastruktuře, výrobcům automobilů a v některých případech se připojují k nějakému provoznímu centru.

Čím je vozidlo autonomnější, tím více připojení máte, což také vede k většímu počtu útočných ploch. V důsledku toho je nutná větší ochrana, čím více čelíme autonomním vozidlům na silnici.

Ochrana pohyblivých platforem se zásadně liší od používání běžné adresy IP. nebudeme řídit notebook. Hlavním rozdílem mezi notebookem a vozidlem je způsob, jakým uvnitř funguje komunikace. Pro zjednodušení této myšlenky se zamyslíme nad tím, co se stane, když narazíte na brzdy v autě. Očekáváte pouze jeden výsledek. Ale co kdybyste měli možnost změnit pravděpodobnost zastavení. Koupili byste si auto, které zastaví pouze 99% času?

Všechna IT řešení jsou statistická. Notebook by mohl mít nekonečné množství zpráv jít dovnitř a ven z toho. Na druhé straně má vozidlo uzavřenou a konečnou skupinu zpráv. Přestože bude auto napojeno na jiná auta, není to ani zdaleka sociální síť. Neměli byste mít možnost hrát si s kritickými operacemi. Jednoduše řečeno, jako odpověď na to, co se děje na silnici, by bylo třeba provést omezený počet akcí. Auto je nejmenší oblastí na světě, kde se shromažďují všechny naše blízké. Musí tedy být 100% zabezpečené bez chyb pro chyby.

Kdo je zodpovědný za zajištění provozu autonomních vozidel?

Naši zákazníci jsou výrobci automobilů a dodavatelé komponentů, protože oni jsou zodpovědní za poskytování bezpečného produktu.

Poskytujeme také řešení pro flotilní společnosti, které poskytují těžké stroje, které jsou již připojeny, a zpřísňujeme jejich zabezpečení, aby chránily jejich vozidla nebo stroje.

A konečně máme v pojišťovnictví aktivní tržní aplikace na ochranu před ransomwarem. Například pojišťovací společnosti by mohly čelit vážným důsledkům, pokud by byla hackerská flotila nákladních vozidel .. Protože tyto nákladní automobily mohou přepravovat náklad až do milionů dolarů, nyní je hackerův motiv finanční. Jeden může mít celou flotilu nákladních vozidel při čekání na výkupné je to obrovský problémový park a pojišťovací společnosti čelí. Flexibilita našeho produktu a technologie nám umožňuje spolupracovat s pojišťovnami a chránit tak jejich klienty před takovými scénáři.

Jak brzy můžeme očekávat, že se autonomní auta stanou převládajícím způsobem dopravy? Jaké jsou požadované změny, pokud jde o politiku, infrastrukturu, bezpečnost atd.?

To není budoucnost, o které mluvíme, připojená auta jsou aktuálním problémem. Auta a kamiony mohou být hacknuty na dálku a čím jsou tato vozidla spojena a autonomnější, tím snazší bude jejich hacknutí. Kdy očekáváme, že se na silnici dostanou autonomní vozidla? Odpověď závisí na úrovni autonomie a na předpisech, které mohou nastat.

Jak dlouho potrvá přechod od neautonomních automobilů k hybridním automobilům, když jsou některá auta autonomní a jiná ne? Kdy budeme mít inteligentní klíče připojené k infrastruktuře? Všechny tyto otázky se stále vyvíjejí. Různí výrobci OEM usilují o implementaci této nové technologie v příštích 3-5 letech ,, ale technologie zde není problém, její přijetí je. Jak brzy uvidíme autonomní auta, která vyzvednou děti ze školy bez řidiče, pedálů nebo dokonce volantu? Spotřebitelé musí změnit své myšlení, aby mohli být autonomní vozidla implementována ve velkém měřítku, a je těžké předvídat, jak dlouho tento proces potrvá..

Legislativa je také obrovskou součástí. Jaká je role vlády při ochraně autonomních vozidel? Úzce spolupracujeme s vládou USA na prosazování politik, které umožňují nejen existenci autonomních vozidel, ale také infrastrukturu, která je podporuje.  

Trvalo 20 let, než se bezpečnostní pás stal povinným, ale kybernetická bezpečnost je mnohem složitější standardizovat. Protože Guardknox je holistické řešení, můžeme certifikovat normy jako součást bezpečnosti vozidla. Nejsme jen chránit data, ale také chránit životy. Zkoumání toho, jaké standardy máme v našich vozidlech, bude do tohoto procesu silně zahrnuto.

Jak vidíte budoucnost autonomních aut?

Nedávno jsme získali třetí patent na architekturu zaměřenou na služby SOL. Cílem je mít uvnitř vozidla platformu pro zabezpečené zpracování dat na palubě a bezpečný hosting aplikací, se schopností přizpůsobit vozidlo podle skutečných potřeb a preferencí zákazníků..

Před 15 lety vypadaly všechny naše mobilní telefony stejně, ale dnes můžete svůj telefon používat pro mnoho různých nástrojů, takže každé jednotlivé zařízení vypadá a chová se jinak. Totéž se může stát s našimi auty. Řekněme, že žijete na místě, kde je zima obzvláště chladná. V takovém případě budete moci nainstalovat speciální hardware, který umožní péči o jízdu na zasněžených silnicích. Můžete si stáhnout aplikaci, která usnadní orientaci v tomto terénu. Momentálně to není vůbec možné, ale přesčasy to dokážeme poskytnout jako základ pro vyšší úroveň bezpečnosti.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me