Cyren – Przenoszenie zabezpieczeń internetowych do chmury


Lior Samuelson od wielu lat związany jest z technologiami i biznesem, ale szczególnie pasjonuje go sprawianie, by Internet był bezpieczniejszym miejscem dla użytkowników - zwłaszcza tych, którzy szukają większego bezpieczeństwa i osób w ruchu za pomocą urządzeń mobilnych. Lior jest dyrektorem generalnym i prezesem firmy Cyren, wiodącego dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa opartych na chmurze.

W naszej ostatniej rozmowie Lior opowiedział mi, dlaczego podejście oparte na chmurze ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym środowisku komputerowym, jak postrzega ewolucję rynku bezpieczeństwa w ciągu najbliższych kilku lat oraz 3 najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dla dzisiejszych firm.

Opowiedz mi trochę o sobie i swoim pochodzeniu. 

Studiowałem zarówno w Izraelu, jak i Stanach Zjednoczonych i rozpocząłem karierę zawodową w Booz Allen Hamilton. Następnie rozpocząłem karierę startupową w firmie, która została sprzedana w 1986 roku. Od tego czasu jestem prezesem i / lub dyrektorem generalnym wielu różnych firm - w sumie osiem. Zarządzałem również funduszami venture capital i private equity, więc rozumiem start-upy zarówno pod względem technologicznym, jak i finansowym.

Jaka jest misja Cyrena?

Cyren, tak jak jest dzisiaj, powstał naprawdę 3-4 lata temu, kiedy widzieliśmy potrzebę fundamentalnej ochrony Internetu poprzez budowę obwodu bezpieczeństwa wokół Internetu. Skoncentrowaliśmy się na zbudowaniu rozwiązania całkowicie opartego na chmurze, aby zapewnić przedsiębiorstwom kompleksową, ale łatwą w użyciu ochronę przed zagrożeniami internetowymi.

Sposób, w jaki myślimy o tym, niezależnie od rodzaju i wielkości klienta oraz twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, wszystkie zapewniane przez nas zabezpieczenia pochodzą z tej samej platformy chmurowej i są oparte na tych samych podstawowych technologiach i danych. Jesteśmy wyjątkowi pod tym względem, że wykorzystujemy wyłącznie własne silniki wykrywania i dane. Nie kupujemy technologii od innych dostawców.

Podaj mi przegląd swojej platformy i narzędzi.

Zapewniamy zestaw prawdziwych zabezpieczeń korporacyjnych opartych na chmurze jako rozwiązań usługowych, a także dodatkowe zintegrowane usługi analizy zagrożeń. Nasze rozwiązania obejmują:

Platforma SaaS Enterprise Security

 • Web Security Gateway
 • Email Security Gateway
 • Bezpieczeństwo DNS
 • Cloud Sandboxing (macierz Sandbox)

Usługi analizy zagrożeń

 • Przychodzące Anti-Spam
 • Anti-Spam Outbound
 • Filtrowanie adresów URL
 • Wywiad phishingowy
 • Reputacja IP
 • Anti-Malware
 • Wykrywanie ataków złośliwego oprogramowania
 • Mobilne zabezpieczenia

Jakie są zalety 100-procentowej platformy bezpieczeństwa opartej na chmurze?

Najważniejsze jest to, że nie możesz zapewnić skutecznego bezpieczeństwa, chyba że zastosujesz prawdziwe rozwiązanie oparte na chmurze.

Tradycyjne podejście do bezpieczeństwa polega na instalowaniu w przedsiębiorstwie takich urządzeń, jak poczta lub bramy internetowe. Na przykład, jeśli przedsiębiorstwo jest bankiem, potrzebujesz wielu urządzeń - po jednym dla każdego oddziału lub biura. Takie podejście jest nadal najpopularniejsze, ale tak naprawdę nie spełnia potrzeb współczesnego korporacyjnego środowiska komputerowego. Ochrona mobilnej siły roboczej laptopów i urządzeń mobilnych za pomocą urządzeń jest praktycznie niemożliwa - zwłaszcza, gdy większość dzisiejszych aplikacji jest w chmurze.

Dzisiejsze ataki są szybkie, mają krótszy czas trwania i wiele wariantów. Dlatego szybkość wykrywania i zapobiegania atakom ma ogromne znaczenie. Jeśli nie możesz zaktualizować środowiska bezpieczeństwa praktycznie natychmiast, oznacza to, że ochrona jest słaba. Możesz to zrobić tylko z chmurą. Możemy zaktualizować naszą sieć w chmurze w ciągu 3-4 sekund od wykrycia nieznanego ataku.

Jedną z interesujących mnie usług była Twoja wychodzące Ochrona Anty-Spamowa. Czy to coś stosunkowo nowego, na co zwracają uwagę firmy?

Właściwie mieliśmy tę funkcję od dłuższego czasu, chociaż technologia i zaawansowanie algorytmów są aktualizowane z czasem. Powodem, dla którego wychodząca ochrona przed spamem jest ważna, jest sposób, w jaki dziś atakują. Nie atakują własnymi maszynami - używają maszyn innych ludzi. Wielu naszych klientów korzysta z tej technologii jako usługi „anti Bot”. Ta ochrona zapobiega blokowaniu lub umieszczaniu komputerów naszych klientów na czarnej liście.

cyren wychodzący spam

Jak definiujesz swój rynek? Kto jest Twoją konkretną grupą docelową na tym rynku?

Jesteśmy na rynku zabezpieczeń internetowych i zapewniamy dostęp do Internetu, który chroni użytkowników. Nasza platforma i usługi są przeznaczone i odpowiednie dla prawie każdego. Dotyczy to małych, średnich i dużych firm, a także dostawców usług internetowych, zarządzanych dostawców zabezpieczeń, operatorów telekomunikacyjnych i innych firm ochroniarskich.

Kogo uważasz za swoich głównych konkurentów??

Na rynku jest wielu różnych konkurentów, głównie sprzedawców urządzeń. Istnieje kilka innych dostawców zabezpieczeń w chmurze. Według mojej wiedzy nikt inny nie ma platformy chmurowej obejmującej wiele produktów. Każdy z konkurentów ma jeden produkt w chmurze. Zwracamy się w szczególności do firm, które nadal korzystają ze starszych technologii, wciąż zależnych od sprzętu i / lub potrzebują lepszej jakości ochrony.

Jak postrzegasz swoje narzędzia jako inne i / lub lepsze niż ich?

Bariera wejścia na rozwiązania bezpieczeństwa oparte na chmurze jest bardzo wysoka ze względu na wymagany koszt i wiedzę specjalistyczną. Opracowaliśmy także zaawansowane sposoby wykrywania nieznanych zagrożeń, które okazały się bardzo skuteczne. Jesteśmy firmą trzeciej generacji w świecie zdominowanym przez konkurentów pierwszej generacji. Uważamy, że mamy najlepszą platformę na rynku. Nasze algorytmy zapobiegania i wykrywania opierają się zarówno na zachowaniu, jak i dużych zbiorach danych i rejestrujemy 25 miliardów transakcji bezpieczeństwa dziennie.

Inne unikalne zalety naszych rozwiązań obejmują:

 • Natywna i całkowicie oparta na chmurze platforma.
 • Łatwe i szybkie wdrożenie klienta, czasem za pośrednictwem naszej strony internetowej.
 • Nie ma potrzeby korzystania ze sprzętu lub licznych specjalistów IT.
 • Monitoruj i zarządzaj wszystkim w czasie rzeczywistym z jednej konsoli.

Jak wspomniałem wcześniej, jesteśmy wyjątkowi, ponieważ stosujemy wyłącznie własne wykrywanie oraz silniki i dane. W rzeczywistości wielu znanych dostawców zabezpieczeń nawiązało z nami współpracę w zakresie korzystania z naszej technologii.

Co uważasz za największe zagrożenia bezpieczeństwa, z którymi obecnie się spotykamy?

Obecnie głównym problemem jest to, że zagrożenia i wektory ataków ciągle się zmieniają. Atakujący często zmieniają swoje metody. Jako przemysł musimy być w stanie nie tylko ulepszyć naszą technologię wykrywania, ale także uprościć korzystanie z bezpieczeństwa przez naszych klientów.

Jakie są Twoje 3 najważniejsze wskazówki bezpieczeństwa dla firm??

Może to zabrzmieć trochę samoobsługowo, ale…

 1. Przenieś do chmury (nie chroń za pomocą urządzeń).
 2. Podejście do bezpieczeństwa musi być profesjonalne i aktualne.
 3. Nie wdrażaj zabezpieczeń tylko ze względów prawnych / zgodności.

Jak oceniasz rozwój rynku bezpieczeństwa w nadchodzących latach?

Wielkość branży bezpieczeństwa rośnie z każdym rokiem. Analitycy branżowi oczekują, że do roku 2020 rynek osiągnie wielkość 100-150 miliardów dolarów.

Wierzę, że wydarzy się trzy znaczące rzeczy:

 1. Duży nacisk na przejście do chmury. Ci, którzy nie będą mieli kłopotów.
 2. Wysiłki zmierzające do opracowania bardziej wyrafinowanych i szybszych rozwiązań będą kontynuowane w dającej się przewidzieć przyszłości. Jest to konieczne, ponieważ zagrożenia zmieniają się i stają się coraz bardziej wyrafinowane.
 3. W branży bezpieczeństwa nastąpi konsolidacja, a firmy, które nie są już istotne, znikną całkowicie.

Ilu masz dzisiaj aktywnych klientów? Gdzie się głównie znajdują?

Obecnie mamy tysiące klientów. Podział byłby 44% w Ameryce Północnej, 44% w Europie, a reszta na pozostałej części świata (głównie w Azji).

Nasi klienci korporacyjni mają wielkość od 200 do setek tysięcy miejsc. Mamy również klientów, którzy są usługodawcami i używają naszego oprogramowania do obsługi swoich klientów.

W sumie, bezpośrednio lub pośrednio, chronimy 600 milionów użytkowników dziennie.

Kim są niektórzy z twoich największych klientów?

cyren klienci 

Jakie masz plany na przyszłość dla Cyrena??

Naszym planem jest stać się dominującym graczem w branży bezpieczeństwa w Internecie. Dużo inwestujemy w rozwój - ponad połowa naszych pracowników pracuje w R&re.

Ilu masz dzisiaj pracowników? Gdzie się znajdują??

Mamy około 220 pracowników. Mamy R&Centra D w Izraelu, Niemczech i Islandii, zatrudniające łącznie 155 pracowników, a także kilka mniejszych biur sprzedaży w USA i Londynie.

Ile godzin dziennie normalnie pracujesz? Co lubisz robić, gdy nie pracujesz?

Bałam się, że zapytasz… [uśmiech]. Zasadniczo pracuję, kiedy nie śpię. Jeżdżę na rowerze i biorę trochę wolnego. Zwykle też dojeżdżam rowerem do biura.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me