Dark Web için GERÇEKTEN Ücretsiz VPN’ler


Karanlık web tarayıcılarının bir VPN ile aynı görevlerin çoğunu yaptığını düşünebilirsiniz. Tor gibi etkin tarayıcıların verilerinizi şifreleyerek kimliğinizi gizli tutun ve internet trafiğinizi dünyanın dört bir yanındaki uzak sunucular üzerinden yeniden yönlendirmek.

Yani bir VPN'e ihtiyacınız yok değil mi? Yanlış.

Karanlık web etkinliği halka açıldığında, hükümet ve İSS gözetimi hızla arttı. Yani, bir ekstra anonimlik katmanı karanlık web tarama, ücretsiz bir VPN düşünüyor olabilirsiniz.

Ancak karanlık web için 40'tan fazla ücretsiz VPN'i test ettikten sonra, veri sınırları ve gizlilik sızıntıları büyük bir sorundu. Bu ücretsiz hizmetler genellikle sizi reklamlara maruz bırakma ve hassas verilerinizi satma.

Ücretsiz bir VPN asla gerçekten özgür değildir. Ve her gün Tor düğümlerine sızan bilgisayar korsanları ve dolandırıcılarla, karanlık ağ risk alma yeri değil. 

Bu yüzden en sevdiğim karanlık web VPN'im NordVPN. Kullanışlı VPN Üzerinden Soğan özelliği, Tor'unuza göz atmanın ek güvenliğini sağlar askeri sınıf şifreleme etkinliğinizi güvenli, güvenli ve anonim tutmak için.

Ve iyi haber şu ki Tam para iade garantisi ile 30 gün boyunca NordVPN riskini ücretsiz deneyin.

Karanlık bir web kullanıcısı olarak, her zaman ücretsiz bir VPN üzerinden premium bir VPN kullanıyorum. Ancak biraz para kazanmak istiyorsanız, piyasadaki en iyi ücretsiz karanlık web VPN'lerini tamamladım. Baktım hız, veri sınırları ve en önemlisi güvenlik.

Dark Web için En İyi Ücretsiz VPN'ler - Hızlı Kılavuz

 1. NordVPN - En iyi performansa sahip VPN'imiz, veri sınırı ve endüstri lideri güvenlik özellikleri olmadan yıldırım hızında hızlar sunar. Risksiz denemek için NordVPN’in 30 günlük para iade garantisini kullanın.
 2. Sıcak Nokta Kalkanı - Ek gizlilik ve günlük 500 MB veri sınırı için endüstri standardı şifrelemenin tadını çıkarın. Hafif tarama için bu yeterli, ancak oyunculara veya flamalara uymayacaks.
 3. Windscribe - Premium sürümün tüm güvenlik özelliklerine sahip günlüksiz bir VPN. Torrent'i destekler, ancak dosya paylaşımını sınırlandıracak sıkı bir 10GB aylık veri sınırı ile birlikte gelir.
 4. ProtonVPN - Tor ağına entegre erişimi olan ancak Tor koruması eklenmiş güçlü bir VPN yalnızca premium planda kullanılabilir.
 5. Beni sakla - Dünya çapında 5 sunucu konumuna reklamsız erişimin keyfini çıkarın. Torrent için iyi, ancak ayda 2 GB veri yalnızca 2 saatlik HD akış için yeterlidir.

Karanlık web için diğer 3 ücretsiz VPN'imize göz atın!

Ücretsiz VPN'lerle Yakalama Nedir??

Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, genellikle doğrudur. Ücretsiz VPN'lerde de durum böyle. Azaltılmış hizmetler çalıştırmanın yanı sıra, ücretsiz VPN'ler cihazınızı ve kişisel verilerinizi riske atabilir.

uygunluk

Ücretsiz VPN'lerde daha az sayıda sunucu böylece İnternet trafiğinizi Tor ağı üzerinden yeniden yönlendirebilecek düğümler içereceğini garanti edemezsiniz. Çoğu premium sağlayıcı, karanlık ağa geniş bir erişim yelpazesi sunar.

Güvenlik

Uzak sunucuları çalıştırmanın maliyeti ve bu maliyetleri karşılaması, ücretsiz hizmetler kişisel verilerinize para yatırabilir. Karanlık ağı kullanırken, hassas bilgilerinizin yanlış ellere geçmesini istemezsiniz. Premium VPN'ler gizliliğinizin bozulmadan kalmasını sağlar. 

Sınırlamalar

Torrent yoluyla karanlık web içeriği akışı yapmak veya büyük dosyaları paylaşmak istiyorsanız, ücretsiz VPN'lerin veri sınırları sizi parkurlarınızda durduracak. Premium VPN'lerin aksine, birçok ücretsiz hizmet yavaş performansa ve bant genişliğine büyük önem verir..

Karanlık Web için En İyi Ücretsiz VPN'ler

Karanlık web'e göz atmak için en iyisini bulmak üzere düzinelerce ücretsiz VPN'yi test ettim. İşte en iyi seçimlerim, dikkate alarak hız, güvenlik ve karanlık web performansı. 

1. NordVPN

NordVPN

 • VPN Üzerinden Özel Soğan özelliği
 • 256 bit AES şifreleme, kill switch ve Çift VPN koruması
 • 59 ülkede 5.200'den fazla yüksek hızlı sunucu
 • Özel P2P sunucuları
 • Kayıt tutmama politikası
 • 30 günlük para iade garantisi ile risksiz deneyin
 • Şununla çalışır: Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, Android, iOS ve çoğu yönlendirici

NordVPN en 30-gün para iade garantisi ücretsiz karanlık web VPN'leri için benim en iyi seçimimdir. Evet, premium bir hizmettir, ancak yalnızca birkaç hafta boyunca bir VPN'e ihtiyacınız varsa, piyasadaki en iyi seçenektir.

Hizmeti ücretsiz kullanmak için, 30 gün içinde geri ödeme isteğinde bulunmanız yeterlidir; para hesabınıza geri döner. Veya yıl boyunca koruma arıyorsanız, NordVPN kesinlikle paraya değer bir dizi düşük maliyetli plan sunuyor.

NordVPN karanlık ağlar için idealdir. Benzersiz VPN Üzerinden Soğan özelliği NordVPN’in güvenli sunucuları ile Tor ağı arasında kesintisiz bir bağlantı oluşturur. Hükümet ve İSS'niz gibi gözetmenler karanlık ağı kullandığınızı bilmeyecekler. Bu yüzden istenmeyen gözetim ile mücadele.

Torrentle de ilgileniyorsun. Büyük dosyaları derin veya karanlık web üzerinden paylaşmak istiyorsanız, özel P2P sunucuları güzel ve kolay olun. Ayrıca NordVPN’in katı kuralları sayesinde etkinliğiniz gizli kalıyor kayıt tutmama politikası.

Hızlar için de endişelenmeyin. NordVPN bizim en hızlı 5 VPN ve karanlık web'de bile 30Mbps'nin üzerinde indirme hızları sunar. İle veri sınırı veya bant genişliği sınırı yok, arabelleksiz akışın tadını çıkarırsınız.

NordVPN aynı zamanda endüstri lideri güvenlik de sunmaktadır. Kullanışlı CyberSec özelliği kötü niyetli pop-up'lara damga. Bu yüzden karanlık ağı kullanırken ekstra faydalıdır. Ayrıca, verileriniz 256 bit AES şifreleme ve bir otomatik öldürme düğmesi.

NordVPN'in kapsamlı testler altında nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için, tam incelememize göz atın. Veya bugün bir 30-gün para iade garantisi. 

Ücretsiz NordVPN'i Edinin!

2. Sıcak Nokta Kalkanı

windows hotspotshield

 • Bir adet yüksek hızlı ABD sunucusu
 • AES 256 bit şifreleme
 • 500 MB günlük veri sınırı
 • P2P dostu
 • Şununla çalışır: Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Android

Hotspot Shield çok hızlı. Ücretsiz bir VPN için, premium hizmetlere benzer hızlar. Testlerimde, 85mbps'nin üzerindeki indirme hızlarını ve 42mbps'lik yükleme hızlarını kaydettim. Karanlık web'den içerik akışı yapıyorsanız veya indiriyorsanız, daha hızlı ücretsiz bir VPN bulamazsınız.

Yalnızca erişiminiz var bir sunucu rağmen. NordVPN’in sunucularının aksine, Tor erişimi için optimize edilmedi. Yine de karanlık web'e erişebileceksiniz. Sadece hızlarda hafif bir düşüş görmeyi bekle.

Daha kapsamlı kapsama alanı için, Hotspot Shield’in premium planı size 70'te 3.200 güvenli sunucu+ bant genişliği sınırı olmayan ülkeler.

Hotspot Shield’in ücretsiz sunucu destekleri P2P dosya paylaşımı. Ama işte kötü haber. Hotspot Shield, ücretsiz kullanıcılarını Günde 500 MB veri aktarımı. Birkaç resim ve metin dosyasını aktarmak için bu yeterli olsa da, yalnızca 30 dakikalık HD video akışı yapabilirsiniz.

Hotspot Shield, ücretsiz planı premium paketleri aracılığıyla finanse ettiği için, kayıt tutmama politikası. Verilerinizi tehlikeli üçüncü taraflara satmaz. Ancak, düzenli görmeyi bekliyoruz uygulama içi reklamlar ücretsiz sürümü ile. Hotspot Shield’in 7/24 müşteri desteğinden de hoşlanmıyorsunuz.

Verileriniz tarafından korunmaktadır AES 256 bit şifreleme karanlık ağda ek anonimlik için. Hotspot Shield bile ödüllü yıllık şeffaflık raporu böylece bilgilerinizin ve etkinliğinizin nasıl izlendiğini görebilirsiniz.

Hotspot Shield’in ücretsiz planı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?? İncelememizin tamamını okuyun. Veya bugün premium servisi bir 45 günlük para iade garantisi. 

Ücretsiz Hotspot Shield edinin!

3.Windscribe

windscribe cihazları

 • 10 GB aylık veri limiti
 • Sınırsız cihaz bağlantısı
 • 11 sunucu konumuna erişim
 • Oturum günlüğü veya IP zaman damgası yok
 • Çoğu sunucuda P2P kullanımına izin verilir
 • Şununla çalışır: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer ve Kodi
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Linux ve Android

Windscribe, premium planlarıyla aynı özelliklerin çoğunu sunan kapsamlı bir ücretsiz pakettir. Ancak karanlık ağda kullanım için, ciddi dezavantajlar. 

Çoğu ücretsiz VPN'den daha büyük bir sunucu seçeneğine sahip olursunuz. Erişiminiz var ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Hong Kong dahil 11 sunucu konumu. Bu seçimi özellikle karanlık ağı kullanırken hızlarımı korumak için yararlı buldum.

İle iyi koruma sağlar AES 256 bit şifreleme ve güçlü IP sızıntı koruması. Tor, göz atmanızı gizli tutsa da, Windscribe’ otomatik güvenlik duvarı ISS'nizin bile torrent kullanırken bile etkinliğinizi görememesini sağlar. Ancak, Windscribe’ın kötü amaçlı yazılım engelleyicisi gibi profesyonel planlı güvenlik özelliklerine erişemezsiniz.

İyi haber şu ki P2P paylaşımı çoğu Windscribe sunucusunda desteklenir, özgür plana bile. Ancak, testlerimde, ücretsiz sunucu hızlarının oldukça tutarsız olduğunu gördüm. Bir yardımcı olmadı aylık veri sınırı 10GB.

Bu, günde yaklaşık 330 MB'lık bir şekilde çalışır, bu da video içeriğini yayınlamak için yeterli değildir. Sansürlü gazeteciliğe erişmek istiyorsanız bu yeterli olacaktır. Öyle ya da böyle, birçok ücretsiz karanlık web VPN'den çok daha küçük bir veri sınırı.

Windscribe aşağıdakiler için idealdir seni anonim tutmak. Ücretsiz planda bile, kaydolduğunuzda herhangi bir tanımlayıcı bilgi vermek zorunda değilsiniz. Ayrıca, Bitcoins ile ödeme kimliğini gizli tutmak.

Windscribe’ın günlük tutma politikası hakkında daha fazla bilgi edinmek için, derinlemesine inceleme. Ya da şimdi 10 GB'lık verinin keyfini ücretsiz çıkarın.

Ücretsiz Windscribe Alın!

4. ProtonVPN

protonvpn cihazları

 • Veri kullanımında sınır yok
 • Reklamsız
 • Üç ülkedeki sunucu konumları
 • Kayıt tutmama politikası
 • Torrent ücretsiz planda mevcut değil
 • Premium plana 7 günlük ücretsiz yükseltme
 • Şununla çalışır: Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, ancak akış ücretsiz planda engellendi
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Android, Linux ve bazı yönlendiriciler

ProtonVPN, birkaç ücretsiz VPN'den biridir verilerinize sınır koymaz. Ancak ücretsiz plan başka kısıtlamalarla birlikte geliyor.

Asıl sorun torrentdir. Yalnızca erişiminiz var üç ülkedeki sunucular (ABD, Hollanda, Japonya) ve hiçbiri P2P paylaşımını desteklemiyor. Bu nedenle, karanlık web'de torrent almak istiyorsanız, Proton VPN’nin premium hizmetine yükseltmelisiniz.

İkinci konu hız. Verileriniz zaten küresel Tor ağı üzerinden gönderildiği için VPN'nizin sizi daha da yavaşlatmasını istemiyorsunuz. ProtonVPN’in serbest plandaki hızları kesinlikle sınırlıdır.

İyi haber şu ki, ProtonVPN Tor ağı ile entegredir. Ancak, tüm Tor ağına kolay erişim sağlayan karanlık web için optimize edilmiş Tor Over VPN özelliğinin tadını çıkarmayacaksınız. Bu özellik ProtonVPN’in ödeme yapan aboneleriyle sınırlıdır.

En iyi karanlık web performansı için ProtonVPN’leri kullanın 7 günlük ücretsiz yükseltme. Bir hesaba kaydolun ve ProtonVPN’in tüm premium özelliklerinin keyfini çıkarın VPN üzerinden Tor, güvenli akış ve P2P desteği.

ProtonVPN bir güvenilir ücretsiz VPN. Hem de AES-256 şifreleme ve DNS sızıntısını önleme, ProtonVPN sıkı kayıt tutmama politikası taramanızı anonim tutmak için.

Kaydolduğunuzda herhangi bir ödeme bilgisi vermek zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresidir. Proton’un kendi ProtonMail hizmetini ücretsiz şifreli e-posta hesabı. 

ProtonVPN’in fiyatlandırma planları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizim göz atın Tam inceleme tüm bilgi için. Ya da kendiniz denemek için bugün kaydolun.

ProtonVPN'i Ücretsiz Alın!

5. hide.me

windows hide.me

 • 256 bit AES şifreleme
 • 2GB aylık veri hakkı
 • IP sızıntı koruması
 • Şununla çalışır: BBC iPlayer, Amazon Prime Video, Sling TV, Showtime, Crackle, HBO GO, Kodi ve Sky Go
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS ve Android, Linux ve bazı yönlendiriciler

hide.me, karanlık için en güvenli ücretsiz VPN'ler . Göz atmanıza ek bir anonimlik katmanı verir. 256 bit AES şifreleme ve ek IP sızıntı koruması sunucu kesimlerini karşılamak için.

hide.me% 99,9 kesintisiz çalışma vaadinde bulunduğundan, tehlikeli bağlantı kesmeleri nadirdir. IP'nizi de azaltmaz, böylece eğlenirsiniz güçlü yükleme hızları karanlık ağ.

Ama hide.me size yalnızca beş ülkedeki sunucular. Bu, bazı ücretsiz VPN'lerden daha fazlası olsa da, hide.me P2P desteğini garanti edemez bu sunucularda. Torrenting, tüm hide.me’nin premium planlarında desteklenmektedir. Yeni sürüme geçtiğinizde erişim elde edersiniz 57 konumda 1.400+ sunucu veri kullanımında sınır yok.

hide.me’nin veri sınırı gerçek bir sorundur. Sadece alırsın Ayda 2 GB veri. Bu, iki saatlik HD akış veya kabaca sekiz saatlik oyun için yeterlidir. Karanlık ağı düzenli olarak kullanıyorsanız, hide.me bir dizi büyük veri planı sunar bütçenize uygun.

Gizliliğiniz korunuyor. hide.me kullanışlı gizlilik kontrolü özelliği karanlık web gözetiminden istenmeyen ilgi görmediğinizden emin olmak için. Ayrıca, bir otomatik öldürme anahtarı ve kayıt tutmama politikası.

Sağlam ve güvenli reklamsız service, hide.me karanlık web için iyi bir ücretsiz VPN'dir. Ancak premium hizmetini bir 30-gün para iade garantisi. Hide.me’nin günlüksiz politikası hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Tam inceleme.

Ücretsiz!

6. TunnelBear

tünel ayı cihazları

 • Ayda 500 MB veri
 • 22 ülkede sunucu
 • AES-256 bit şifreleme
 • Şununla çalışır: HBO Go
 • İle uyumlu: Windows, macOS, iOS, Android

TunnelBear size ücretsiz VPN'lerin en büyük sunucu seçeneklerinden birini verir. Erişiminiz var 20'den fazla ülkede yüksek hızlı sunucular. Bu sunucu seçimi karanlık ağdayken performansı korumak için kullanışlıdır.

Ücretsiz plandaki hızlar çok iyi değil. Tor ağına bağlıyken gördüm indirme hızlarımda önemli düşüşler. TunnelBear’ın uygulama içi hız testi, cihazınızın ne kadar etkilendiğini görmek için yararlıdır.

TunnelBear’ın en büyük dezavantajı Aylık 500 MB veri sınırı. Bu, listemdeki en küçük sınırdır ve sizi iki saatlik oyunun 30 dakikalık akışıyla sınırlayacaktır. Ve bu bir aydan fazla.

Güvenlik açısından daha iyi performans gösterir. Ücretsiz planda, AES 256 bit şifreleme meraklı gözlere karşı ek koruma için. bir kayıt tutmama politikası elinizin altındayken etkinliğinizin gizli kalmasını sağlar Uyanık Mod karanlık web kötü amaçlı yazılımlarını engellemek için harika.

TunnelBear’ın gizlilik denetimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bilmeniz gereken her şey bizim derinlemesine inceleme.

TunnelBear'ı Ücretsiz Alın!

7. Opera

opera cihazı resmi

 • Yerleşik VPN'li web tarayıcı
 • Soğan tarayıcı eklenti mevcut
 • Veri limiti yok
 • Torrent'i desteklemiyor
 • Şununla çalışır: Netflix ABD, YouTube
 • Yalnızca Opera masaüstü tarayıcısında çalışır

Opera, yerleşik bir VPN içeren ücretsiz bir tarayıcıdır. Ancak Tor ağına bağlanmak için, yönlendirici bilgilerini değiştirmeniz gerekiyor tarayıcı ayarlarında. Veya Soğan Tarayıcı Düğmesi ve Tor Kontrolü gibi özel eklentileri kullanabilirsiniz.

Bu uzantılarla bile, Opera, karanlık ağı keşfetmek için optimize edilmedi. Koyu bir web tarayıcısı arıyorsanız, piyasada daha iyi seçenekler var.

Listemi oluşturmasının nedeni dahili VPN. Opera sizi otomatik olarak kullanılabilir en hızlı sunucuya bağlar. Sunduğu Beş ülkede 10 sunucu ve çoğu ücretsiz VPN'den daha fazlası. Ama testlerimde bir karanlık web taramasıyla hızlarda düşüş.

Hem de Sınırsız veri, Opera'nın açık bir gizlilik politikası var. Günlükleri tutmaz veya etkinliğinizi izlemez. Ancak, kullandığınız ürün özelliklerini ve uygulamayı ne sıklıkta kullandığınızı izler.

Yine de güvenlik konusunda endişelerim var. Opera’nın VPN'si Kanada’da yönetiliyor. 5 Göz Gözetim İttifakı. Opera verilerinizi şifreliyor ama karanlık web taramanız hükümet müdahalesinden dolayı tehdit altında olabilir. 

Opera'nın size uygun olduğundan emin değil misiniz? Premium VPN'lerle nasıl karşılaştırıldığını görün. kapsamlı inceleme.

Opera'yı Ücretsiz Alın!

8. PrivateVPN

privatevpn aygıtları

 • 7 günlük ücretsiz premium hizmet denemesi
 • Sınırsız veri
 • Özel Tor desteği
 • 2048 bit şifreleme
 • 60 ülkede sunucu
 • Şununla çalışır: Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Android, Linux

PrivateVPN, devam etmekte olan bir ücretsiz plan sunmamaktadır. Ama bu benim listemi yapıyor çünkü ücretsiz deneme sürümüyle premium özelliklerine bir hafta boyunca erişin. Kısa bir süre için bir VPN'e ihtiyacınız varsa, bu premium hizmeti ücretsiz olarak öneririm.

Sen al 2048 bit şifreleme ve IPv6 sızıntı koruması etkinliğinizi karanlık web saldırganlarından gizlemek için. Artı ile çok çeşitli sunucular, P2P desteği ve sınırsız veri, dosya paylaşmak hızlı ve kolaydır.

En iyi bölüm, PrivateVPN Tor over VPN bağlantılarını destekler. Trafiğin önce Tor ve PrivateVPN'den geçmesini sağlamak için OpenVPN istemcisini nasıl değiştireceğiniz konusunda kullanışlı bir kılavuz bile var. Bu şekilde, İSS'niz karanlık web'e eriştiğinizi bilmeyecek ve etkinliğiniz görünmez.

PrivateVPN ayrıca İsveç güvenlik yasalarına uyar. Onun kayıt tutmama politikası devletler veya İSS'ler talep etse bile verilerinizin gizli kaldığı anlamına gelir.

Ücretsiz deneme yalnızca 7 gün sürer. Ancak PrivateVPN, karanlık web'de ücretsiz VPN'lerden çok daha etkili olan bir dizi düşük maliyetli plan sunar. Bizim göz atın Tam inceleme Daha fazla bilgi edinmek için.

PrivateVPN'i Ücretsiz Alın!

SSS

Ücretsiz VPN sağlayıcıları günlük dosyalarını tutar mı??

Gizliliğiniz tehlikede olduğunda, özellikle karanlık web'e erişirken, VPN'nizin kullanıcı sözleşmesini kontrol edin. Bazı ücretsiz VPN'ler kötü niyetli üçüncü tarafların etkinliğinizi gözetlemesine izin vererek hizmetlerinden para kazanın.

Gerçi değişir. Bazı ücretsiz VPN'ler kendi kişisel bakımları için özel günlükler tutar. Bu listedeki en iyi ücretsiz VPN'ler, günlüksiz katı bir politikaya uyar verilerinizi gizli tutmak için. Gibi premium bir VPN ile NordVPN günlükler standart olarak gelir, bu nedenle karanlık web'deki gezinme etkinliğiniz asla herkese açık olmaz.

Bir VPN hızını etkiler mi??

Verilerinizi dünyaya göndermenin cihazınızın hızı üzerinde küçük bir etkisi vardır. Bir kabaca% 5-6 düşme.

Yine de ücretsiz VPN'lerle daha kötü. Hızlar ve bant genişliği üzerindeki zorlu kısıtlamalar sayesinde, hafif göz atma bile etkilenebilir. Karanlık web'e göz atmak için ihtiyacınız olan yıldırım hızları ve yüksek düzey güvenlik özellikleri için, premium bir hizmete yatırım yapmak daha iyidir.

Karanlık web'de ücretsiz bir VPN kullanmanın riskleri nelerdir??

Etkinliğinizi takip ederek ve verilerinizi göstererek, ücretsiz VPN'ler, VPN'lerin durdurmak için tasarlandıkları şeyi yapar. Ücretsiz bir VPN kullanacaksanız, riskleri bilmek önemlidir.

Karanlık ağ popüler olduğundan bilgisayar korsanları, dolandırıcılar ve internet dolandırıcıları, bilgilerinizi bazı tehlikeli kişilerin eline bırakıyor olabilirsiniz.

Karanlık web yasal mı?

Evet. Kötü bir ün kazanmış olsa da, karanlık web'e erişmek tamamen yasal Tor gibi anonim tarayıcılarla. Yardım hatlarına, sansürlenmiş gazeteciliğe ve çevrimiçi oyun topluluklarına erişmek için harika bir araçtır.

ancak, karanlık web'deki bazı siteler ziyaret etmek yasadışı. Bir VPN kullansanız da kullanmasanız da, göz atarken dikkatli olmanız önemlidir.

özet

Ücretsiz fiyat etiketi sizi aldatmasın. Ücretsiz VPN'ler gizliliğinizle daha yüksek bir fiyat ödemenizi sağlar. Karanlık ağı kullanırken, anonimliğinizi sağlam tutmak daha da önemlidir. 

Güvenliğiniz de risk altında. Karanlık web, binlerce trolün bulunduğu ve kötü amaçlı içerik yaydığı için. Cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için, ücretsiz bir VPN işe bağlı olmayabilir. 

HotspotShield ve TunnelBear gibi premium hizmetlerin sınırlı ücretsiz sürümlerini kullanabilirsiniz, ancak ağır veri sınırları karanlık ağda günlük kullanım için uygun hale getirmeyin.

Bu nedenle, belki de seyahat ederken kısa vadeli ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, tavsiyem para iade garantisi NordVPN gibi premium servisler tarafından sunulmaktadır. Bir dizi birinci sınıf güvenlik özelliğiyle, ücretsiz VPN'lerin sunamayacağı bir düzeyde güvenlik ve gizliliğin tadını çıkaracaksınız.

Karanlık web etkinliğinizi gizli tutacak bir VPN arıyorsanız, Karanlık web için en iyi 5 VPN. Veya en son teklifler ve tasarruflar için kupon sayfamıza gidin. 

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me