ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika – 2020’de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Premium VPN hizmetleri söz konusu olduğunda, ExpressVPN ve NordVPN kendi kategorilerindedir.

Bu iki VPN, neredeyse tüm en popüler listelerimize öncülük ediyor ve genellikle aralarında birincilik için çok yakın bir mücadele. NordVPN öne çıkıyor genel VPN sıralamamız, ama sadece biraz. Hata yapma - ExpressVPN ayrıca güvenlik ve performansta sunabileceği çok şey var.

“En iyi VPN” unvanı için savaş çok şiddetli. Hem ExpressVPN hem de NordVPN'in çok güçlü iddiaları var, ancak hangisi ihtiyaçlarınız için daha iyi? Bu soruya cevap vermenin tek bir yolu var - elbette tüm önemli VPN yönlerini kapsayan derinlemesine bir karşılaştırma ile!

Bu makalede, birkaç kategoride ExpressVPN ve NordVPN'i birbirimize karşı test ettik. Her iki sağlayıcı da çok yönlü skorlar kazanıyor, ancak küçük detaylar fark yaratan. Size, bir hizmetin diğerini tam olarak nerede geride bıraktığını göstermek için buradayız - tokalaşın, bu yakın bir hizmet olacak!

Bu iki etkileyici VPN hizmetinin tam kapsamı için ayrıntılı bilgilerimize göz attığınızdan emin olun. ExpressVPN gözden geçirmek ve NordVPN incelemesi.

İçindekiler

 1. Yayın Akışı
 2. torrenting
 3. Maliyet
 4. Kullanım kolaylığı
 5. uygunluk
 6. hız
 7. Sunucular ve Ağ
 8. Gizlilik ve güvenlik
 9. Nihai Karar

ExpressVPN vs NordVPN - Kategoriler

ExpressVPN ve NordVPN arasındaki karşılaştırmamızı sekiz önemli husus VPN hizmeti veren veya bozan.

Hangisinin olduğunu bulmakla başlıyoruz. akış için en iyi VPN, ardından torrent için en iyi VPN hizmeti - her iki kategori de bugünün coğrafi kısıtlamaları ve yaygın BitTorrent kullanımı dünyasında büyük önem taşıyor.

Sonra karşılaştırmaya devam ediyoruz fiyat noktaları ve kullanım kolaylığı, hangi sağlayıcının daha ucuz ve daha kullanıcı dostu olduğunu bulmak için.

Ayrıca, platform uyumluluğu ve bağlantı kalitesi ayrıntılı olarak - işletim sistemleri arasındaki tüm ince farklar ve dünya genelindeki sunucular için hız testi sonuçları ile tamamlayın.

Son olarak, ExpressVPN ve NordVPN'in nasıl çalıştığına daha yakından bakacağız sunucu ağları ve genel güvenlik.

Şartlar belirlenmiş ve başlamaya hazırız! Hangi VPN'in avantajlı olduğunu görelim.

1. Akış

ExpressVPN ve NordVPN çevrimiçi zahmetsiz akış için iki favori. Çevresindeki en popüler platformlarla çalışırlar, Netflix ve Hulu'dan BBC iPlayer ve Amazon Prime Video'ya.

Sırasında kapsamlı Netflix testleri, her iki VPN de ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Japonya'daki Netflix kataloglarına erişebildi. Ancak ExpressVPN'den farklı olarak, NordVPN, Netflix Brezilya'yı hıçkırık olmadan da aktarabildi.

NordVPN’in biraz daha iyi Netflix performansının nedeni tescilli SmartPlay DNS özelliği, favori içeriğinizi izlemeye çalışırken sizi otomatik olarak uygun bir akış sunucusuna bağlar. Ve birlikte 5.100+ sunucu seçim yapabilirsiniz (ExpressVPN'in “yalnızca” 3.000+ sürümü vardır), her zaman can sıkıcı blokları ve kısıtlamaları aşmanın bir yolu vardır.

ExpressVPN'in de kendine göre birkaç püf noktası var. Dahil değil ciddi yüksek hızlar (daha sonra daha fazla), 90'dan fazla ülkede 160 VPN konumu. NordVPN için 60 ülkeyle karşılaştırıldığında, daha geniş kapsama alanı ve daha fazla akış fırsatı elde edersiniz.

ExpressVPN ayrıca DAZN'a erişen birkaç VPN'den biri - NordVPN üzerinden, şu anda bu akış platformuyla çalışamayan bir bonus. Eğer bir DAZN hayranı iseniz bunu aklınızda bulundurun!

ExpressVPN için üstteki kiraz MediaStreamer özellik, yerel VPN desteği olmayan cihazlarda kullanmanız için size özel DNS sunucuları sağlar. NordVPN, cilalanmış bir özelliğe sahip olmasa da, Akıllı DNS proxy'si (aboneliğinize dahildir) benzer.

Akış Kazananı: ExpressVPN

ExpressVPN, akış için küçük ama fark edilir bir ipucuna sahiptir. Daha fazla ülkenin erişmesini istiyorsanız veya düzenli olarak Apple TV / akıllı TV'lerde / oyun konsollarında akış gerçekleştiriyorsanız bunu seçin. Özellikle Netflix ile ilgilenenler için NordVPN daha iyi (ve daha ucuz) seçimdir.

ExpressVPN ile Akış Yapmayı Deneyin!

2. Torrenting

İlk bakışta, torrentler söz konusu olduğunda ExpressVPN ve NordVPN arasında büyük bir fark bulamazsınız. Ayrıntılar kazananı burada belirleyecek.

Her iki VPN de P2P trafiğine izin verir ve her ikisi de bu konuda açıktır - Uzun vadeli torrent VPN'i arıyorsanız önemlidir.

Bazıları öznel olarak düşünebilir, ancak ExpressVPN, testlerimizde torrent istemcileriyle kullanımının daha kolay olduğunu kanıtladı. Asıl sebep - tüm sunucuları P2P destekli, böylece güvenli torrent, kelimenin tam anlamıyla tek tıklamayla yapılan bir görevdir.

ExpressVPN'i ayrıca P2P trafiğinizi yalnızca bölünmüş tünelleme özelliği (Windows, Mac ve Android'de kullanılabilir).

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

NordVPN ağ avantajına sahiptir, 4.300+ P2P için hazır sunucu - ExpressVPN’in tüm sunucu parkından daha fazlası. Ancak, ek bir adım var, çünkü Özel sunucular sekmesinden uygun bir P2P sunucusu seçmeniz gerekir.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Bununla birlikte, NordVPN'in ExpressVPN'de bulamayacağınız bir özelliği var - SOCKS5 vekil sunucuları. Bunlar VPN uygulamasından ayrıdır ve torrent istemcinizde yapılandırmanız gerekir. SOCKS5 proxy'leri genellikle daha iyi hızlar sağlar kabul edilebilir bir güvenlik seviyesi ile (şifreleme değil). Ama tekrar - onları kurmak için ekstra çaba.

Torrenting Kazanan: ExpressVPN

Her iki VPN de popüler torrent istemcileriyle sorunsuz bir şekilde çalışırken, ExpressVPN sorunsuz torrentleri kazanır. Bununla birlikte, gelişmiş BitTorrent kullanıcıları NordVPN’in ek P2P değerini takdir edecektir. Başka bir yakın çağrı, ancak ExpressVPN sonunda öne çıkıyor.

ExpressVPN ile Torrent uygulamasını deneyin!

3. Maliyet

Şimdiye kadar, ExpressVPN ve NordVPN hemen hemen boyun ve boyun olmuştur. Ancak fiyatlandırma, açık kazanan.

Bütçedeki kullanıcılar, oldukça pahalı oldukları için talihsiz, ancak VPN hizmetlerinde yaygın olan her iki sağlayıcıdan da aylık planlardan kaçınmalıdır.. Uzun süreli abonelikler, pazarlık avcılarının bakması gereken yerlerdir..

NordVPN iki ve üç yıllık planlarında büyük fırsatlar sunuyor (sırasıyla aylık seçenekten% 58 ve% 70 daha ucuz). Daha iyi, özel kupon kodlarımızla NordVPN aboneliğinizde% 70 tıraş edebilirsiniz!

Hemen taahhüt etmek istemiyorsanız, NordVPN size 30-gün para iade garantisi.

ExpressVPN'in burada eşit derecede çekici bir teklif sunmasını beklersiniz, ancak durum böyle değildir. NordVPN ile karşılaştırıldığında, ayrıca 30 günlük para iade garantisi vardır, ama teklifler daha az ve daha pahalı planlar. Şu anda ExpressVPN’in yıllık aboneliği% 19 daha pahalı NordVPN eşdeğerinden daha.

neyse ki, özel kuponumuzla ExpressVPN'de (artı üç ay ücretsiz!)% 49 indirim alabilirsiniz. Ancak bu bile, NordVPN’in üç yıllık satış fırsatını yenmek için yeterli değil, uzun vadede maliyetin yarısından fazlası.

NordVPN’in Fiyatlandırması:

3 yıllık plan: 3,49 $ / ay (3 yılda bir 125,64 $ ödeyin -% 70 indirim)
2 yıllık plan: 4,99 $ / ay (2 yılda bir 119,76 $ ödeyin -% 58 indirim)
1 yıllık plan: 6,99 $ / ay (her yıl 83.88 $ ödeyin -% 41 indirim)
1 aylık plan: 11,95 $ / ay (aylık ödenen taban fiyat - indirim yok)

ExpressVPN’in Fiyatlandırması:

12 aylık plan: 6,67 $ / ay (üç ücretsiz ay içerir; ilk 15 ay sonra her yıl 99,95 $ ödeyin -% 49 indirim)
6 aylık plan: 9,99 ABD doları / ay (6 ayda bir 59,95 $ ödeyin -% 23 indirim)
1 aylık plan: 12,95 $ / ay (aylık ödenen taban fiyat - indirim yok)

Maliyet Kazanan: NordVPN

NordVPN, esnek planları ve uygun fiyatlandırması sayesinde bu kategoriyi kaldırıyor. ExpressVPN’in fiyat etiketi haklı olabilir, ancak NordVPN’in paranın değerini geçemez.

NordVPN ile Tasarruf Edin!

4. Kullanım Kolaylığı

Önde gelen ticari VPN'lerden ikisi olan ExpressVPN ve NordVPN, her beceri seviyesindeki kullanıcılar için işleri kolaylaştırıyor. Hangisi daha iyi bir iş çıkarsa da?

Her iki VPN de basit arayüzlere sahip kompakt ve sezgisel uygulamalar sunar. Yol gösterici ilke açıktır - tek tıklamayla bağlantılar ve ayarlara hızlı erişim.

ExpressVPN mobil cihazlardan ilham alan bir tasarım sunar, masaüstünde bile. Ana panel, Akıllı Konum özelliğinin ek yardımı ile hızlı bir şekilde bir sunucu seçmenize olanak tanır.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Ayarlar menüsü kolayca bulunur. Müdahale etmek için birçok şeyiniz var veya gelişmiş bir şeyle ilgilenmiyorsanız işleri basit tutabilirsiniz.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

NordVPN daha şık ama aynı derecede işlevsel bir arayüz seçiyor. ExpressVPN'e göre bir avantaj tam sunucu listesine daha kolay erişim - sunucu listesini ayrı bir pencerede açmak yerine hepsini ana panelden bulabilirsiniz..

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

NordVPN'in yapılandırılması da kolaydır - ayarlar menüsünü açtıktan sonra her şeyi tek bir pencerede bulacaksınız.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

OpenVPN arayüzünü kullanarak manuel bir kurulum yapmak istiyorsanız, her iki VPN de ham yapılandırma dosyaları sağlar. ExpressVPN onları web sitesinden almayı biraz daha kolaylaştırıyor, ama ikisinde de sorun yaşamayacaksın.

Kullanım Kolaylığı Birincisi: NordVPN

Kişisel tercih burada büyük bir rol oynamaktadır, ancak NordVPN yeni görünür ve kendi sunucularınızı seçmeyi tercih ederseniz daha kolay gezinir. ExpressVPN, temiz, fırfırsız uygulamalarıyla çok geride değil.

NordVPN'i deneyin!

5. Uyumluluk

ExpressVPN ve NordVPN, ana işletim sistemleri ve yönlendiriciler de dahil olmak üzere çok çeşitli platformları kapsar. Yine, küçük detaylar fark yaratıyor.

pencereler

VPN kurmak için en popüler platform olarak, Windows, bu karşılaştırmada her iki sağlayıcı tarafından ustaca kapsanmaktadır. Bunlardan birini Windows XP'den Windows 10'a kadar herhangi bir şeyde çalıştırabilirsiniz.

Bahsedilen, ExpressVPN uygulaması Windows XP ve Vista'yı da kapsar, NordVPN uygulama desteği Windows 7'den başlar eski sürümler için manuel yapılandırma gerekir. Hala XP veya Vista kullanıyorsanız bilgisayarınızı güncellemenizi önemle tavsiye ederiz - bu bir seçenek değilse, ExpressVPN sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Mac

ExpressVPN uygulamaları macOS Snow Leopard (10.6) ve daha yeni sürümlerine yüklenebilir. Yine, bu sağlayıcı NordVPN'den daha esnek olduğunu kanıtlıyor, en az macOS Yosemite (10.10) gerektiren.

Android

Her iki VPN'in de Android cihazlar için güçlü bir gösterisi var, eski sürümler için bile kapsamlı destek. Her iki sağlayıcıdan da Android TV'niz için çalışan uygulamalar elde edersiniz.

iOS

Hem ExpressVPN hem de NordVPN'de iPhone veya iPad'iniz için yerel uygulamalar var. Her zamanki gibi, ExpressVPN eski cihazlar için hafif bir liderlik ediyor, iOS 8.0'dan itibaren destekle. NordVPN için iOS 9.0 ve üstü gerekir.

Linux

NordVPN’in Linux teklifi Debian dağıtımları etrafında toplanıyor, ancak Ubuntu üzerinde de çalıştırabilirsiniz. ExpressVPN çok daha yönlü, Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, Raspbian ve Arch için destek (ve ayrıntılı talimatlar).

Yönlendiriciler

Yönlendiriciler söz konusu olduğunda, her iki VPN de çeşitli yazılımlar için mükemmel öğreticilerle parlıyor. Ek olarak, kendinize doğrudan VPN'den yapılandırılmış, önceden kutusundan çıkmış bir yönlendirici alabilirsiniz.

Eğer olacaksan kendiniz bir VPN yönlendirici kurma, ExpressVPN aşağıdakileri sağlar: özel uygulama Asus, Linksys ve Netgear yönlendiricileri seçin. Doğru modele sahipseniz, bu sağlayıcı şu anda kendi yerel bir yönlendirici uygulaması olmayan NordVPN'den daha iyi bir seçim olabilir..

Diğer Platformlar

ExpressVPN aşağıdaki ek platformlarda çalışır:

 • Tarayıcı uzantıları (Chrome, Firefox)
 • Chromebook
 • E-kitap okuyucuları (Amazon Kindle Fire, Nook HD)
 • Windows Phone (sürüm 8.1 ve 10)
 • Medya ve oyun konsolları (Amazon Fire TV, Apple TV, Roku, Boxee Box, Chromecast, Nintendo Switch, Nvidia Shield, Playstation, Xbox ve daha fazlası)
 • Böğürtlen
 • Kodi
 • Akıllı TV'ler

NordVPN aşağıdaki ek platformları destekler:

 • Tarayıcı uzantıları (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • Böğürtlen
 • Kodi
 • Medya ve oyun konsolları (yönlendirici üzerinden)
 • Akıllı TV'ler (yönlendirici üzerinden)

Uyumluluk Birincisi: ExpressVPN

En son işletim sistemini çalıştırıyorsanız, her iki VPN ile de sıfır sorun yaşarsınız. Her ikisi de çok çeşitli platformları kapsar, ancak ExpressVPN, eski işletim sistemi sürümleri için yerel bir VPN uygulamasına ihtiyacınız olup olmadığını seçecek olanıdır.

ExpressVPN'i deneyin!

6. Hız

Bir VPN’in şifrelemesi sizi çevrimiçi olarak güvende tutar, ancak aynı zamanda internet bağlantınızın yüküdür. ExpressVPN ve NordVPN bu olumsuz etkiyi minimumda tutan iki sağlayıcıdır, ve gösteriyor.

Aslında, ExpressVPN'in en büyük gücü. Bir sebepten ötürü piyasadaki en hızlı VPN olarak ün kazanıyor ve unvanını yakalamaya çalışan rakipleri sürekli yeniyor..

Diğer köşede, birkaç yıl önce halsiz kabul edilen bir VPN var. Ancak ağır iyileştirmelerden sonra bugün NordVPN en hızlı servislerle orada.

Yine de, eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur. Bu yüzden her iki sağlayıcıyı da test ettik.

Her bir VPN'nin küresel ölçekte ne kadar hızlı olduğunu bulmayı amaçladık. Aşağıda, dünyadaki 10 farklı yere bağlandığında ExpressVPN ve NordVPN'in nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz..

Hız testlerini Doğu Avrupa'daki bir yerden yaptık. Kıyaslama hızlarımız (VPN yok):

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Ve testlerimizden nihai sonuçlar:

Sunucu İndirme hızı (MB / s) Yükleme hızı (MB / s)
ExpressVPN NordVPN ExpressVPN NordVPN
Otomatik (en yakın) 71,81 69.82 31,36 31,28
Romanya 67.79 67.50 36.71 29.10
Almanya 67.72 62.16 34.79 29.09
Birleşik Krallık 63.41 66.41 28.96 31.08
Portekiz 61.15 33,93 25.53 30.00
İsrail 39,99 38.42 24.15 34.53
Amerika Birleşik Devletleri (New York) 59.14 35.25 22.48 16.70
Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles) 23,59 30.71 12.95 5.53
Japonya 51.95 17.58 1,66 1.70
Avustralya 31.38 15.90 0.76 2.04

Sürpriz değil - ExpressVPN indirme hızlarında öncülük ediyor ve bu mesafe ile daha da belirgin hale geliyor. Tek istisna, rakibinin biraz daha hızlı olduğu Los Angeles ve Londra sunucularıdır.

yine, NordVPN kendine ait. Portekiz, Japonya ve Avustralya'da belirgin şekilde daha yavaştı, ancak genel olarak ExpressVPN'e çok yakın kaldı. Daha ne, NordVPN yükleme hızlarında bile gitti - Çok hızlı bir VPN'e karşı olduğunuzda küçük bir zafer yok.

Hız Kazanan: ExpressVPN

NordVPN elinden gelenin en iyisini yapar, ancak sayılar kendileri için konuşur - özellikle uzak bir sunucuya bağlanıyorsanız ExpressVPN sürekli olarak daha hızlıdır. Yalnızca en yüksek hızlara razı olursanız, bu sizin için bir VPN'dir. Bununla birlikte, NordVPN çok makul ve daha ucuz bir alternatif olarak kabul edilecek kadar yakın.

ExpressVPN'i deneyin

7. Sunucular ve Ağ

ExpressVPN ve NordVPN devasa sunucu ağları işletiyor diğer birçok VPN hizmetine kıyasla. Ancak birbirleriyle karşılaştırıldığında, bu iki premium sağlayıcı arasındaki felsefede belirgin farklılıklar görebilirsiniz..

NordVPN 5.100+ sunucu arasından seçim yapmanızı sağlar, nasıl bakarsanız bakın etkileyici bir sayıdır. ExpressVPN’in 3.000'den fazla sunucusunu etkiliyor, ancak konuşacak daha çok şey var.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Çok yönlü kapsama gelince, ExpressVPN, NordVPN'den 30 ülkeyi daha destekliyor. Bu, Orta Doğu ve Afrika'daki bölgeleri bulmak için nispeten nadirdir. - karşılaştırıldığında, NordVPN'in bu kıtalarda güçlü bir varlığı yok.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

ExpressVPN sunucuları da genellikle daha büyük bir kapasiteye sahiptir, daha küçük (ama yine de büyük) ağının nedenlerinden biri olabilir. NordVPN size daha fazla seçenek sunar, ancak ABD, İngiltere ve Hollanda gibi daha popüler konumları için en az 10 sunucunun tam yükte çalıştığını görmek yaygındır.

Sunucular ve Ağ Kazanan: NordVPN

NordVPN burada sadece küçük bir farkla favori. Çoğu kullanıcı için, Batı dünyasındaki sunucu çeşitliliği akış ve yüksek hızlar için daha önemlidir ve bu VPN tabloya daha fazlasını getirir. ExpressVPN’in Afrika ve Asya’daki güçlü varlığı bu bölgelerdeki kullanıcılar için belirleyici bir faktör olabilir.

NordVPN'i deneyin!

8. Gizlilik ve Güvenlik

Güvenli tarama söz konusu olduğunda, ExpressVPN ve NordVPN şampiyon.

Her iki hizmet de temel bilgileri mükemmel bir şekilde kapsar. Kurşun geçirmez şifreleme, sıfır günlük kaydı, temel özellikler ve yukarıdakilerin tümünü doğrulayan bağımsız güvenlik denetimleriyle, her iki VPN'de de yanlış gidemezsiniz. Ama biz bunu böyle bırakmayacağız, değil mi?

Tahmin ettiniz - daha derine gitmemiz gerekiyor.

Günlük kaydı politikası

ExpressVPN İngiliz Virgin Adaları dışında faaliyet gösteriyor, süre NordVPN Panama'da kayıtlı. Bu açık deniz bölgelerinin her ikisi de, elverişli gizlilik yasaları nedeniyle güvenli bölgeler olarak kabul edilir. 5/9/14-Gözetleme ittifakları.

Bu, ExpressVPN ve NordVPN'in katı kayıt tutmama politikaları vaat etmesini sağlar, VPN hizmetinin bağlantı veya bant genişliği ile ilgili hassas verileri saklamadığı veya paylaşmadığı anlamına gelir. Başka bir deyişle, lekesiz gizlilik, bu karşılaştırmada her iki sağlayıcının kalitesidir. ExpressVPN, kullanıcılara en üst düzeyde gizlilik sunduğundan emin olmak için bağımsız bir denetim bile başlattı.

Şifreleme ve protokoller

Her iki VPN de Perfect Forward Gizlilik ile AES-256 şifrelemesi kullanır. Harika bir haber, 256 bit şifrelemenin kırılması neredeyse imkansız olarak kabul edildiğinden.

Hareketli, her iki sağlayıcının masaüstü ve Android uygulamalarında tam OpenVPN desteği bulacaksınız. Bu, güvenlik ve performansın en iyi kombinasyonunu sunan endüstri standardı protokoldür.

Bahsedilen, ExpressVPN, iOS için yerel OpenVPN sunan birkaç sağlayıcıdan biridir. NordVPN, iOS uygulamasında IKEv2 / IPSec protokolünü çalıştırır, OpenVPN için üçüncü taraf yazılım ve manuel yapılandırma gerektirir. Bu, ExpressVPN'e iPhone ve iPad için hafif bir kenar kazandırıyor.

ExpressVPN ayrıca size daha çeşitli protokoller sunar, dahil olmak üzere PPTP ve L2TP / IPSec.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Bunlar OpenVPN bloklarını akış ve atlamak için yararlı olabilir, ancak çok daha az güvenli OpenVPN veya IKEv2 / IPSec. NordVPN geçmişte PPTP, SSTP ve L2TP / IPSec sağlamaktaydı, ancak son zamanlarda bu protokoller için desteği bıraktı.

Güvenlik özellikleri

NordVPN, güvenlik konusuna yoğun bir şekilde odaklanmasıyla bilinir. Arasında tescilli CyberSec paketi (reklam engelleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma), Çift VPN sunucuları, ve iki farklı öldürme anahtarı, ekstra koruma için değerli özelliklerin bir listesini alırsınız.

Ek olarak, “gizli” ayarlar NordVPN’in özel Gizlenmiş sunucular.

ExpressVPN vs NordVPN: İkisi de Harika - 2020'de Sizin İçin En İyisi Nedir?

Bu özel sunucular, aşağıdaki gibi özel amaçlar için dağıtılır: Çin Büyük Güvenlik Duvarı'nı atlayarak. Rusya, İran ve BAE gibi ağır sansürü olan diğer ülkelerde de çalışmalılar..

Onun sayesinde gizli ayarlar ve çok çeşitli protokoller, ExpressVPN, Çin'de sınırsız internet erişimi için mükemmel bir seçimdir ayrıca.

Bu VPN ayrıca sergilemek için birçok güvenlik özelliğine sahiptir. NordVPN gibi, bir öldürme anahtarı ve DNS sızıntı koruması, ama onlar biraz daha akıcı. Birkaç örnek - uygulamaya özel ikinci bir öldürme anahtarı almazsınız ve özel DNS ayarları sadece bir açma-kapama anahtarıdır (NordVPN kendi DNS ayarlarınızı girmenize izin verir).

Bununla birlikte, ExpressVPN'in rakibine göre bir bonusu vardır - ekstra güvenli sunucular. ExpressVPN’in son teknoloji sayesinde TrustedServer teknolojisi, sunucuları yalnızca RAM kullanarak çalışır. Bu, verilerinizin yanlışlıkla yanlışlıkla ExpressVPN sunucusunda depolanmasını imkansız hale getirir..

Güvenlik ve Gizlilik Kazanan: NordVPN

Her iki VPN de aradığınız güvenliği, erişilebilirliği ve gönül rahatlığını sağlar, ancak şüphe yoktur - NordVPN güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda daha donanımlıdır. ExpressVPN'de bir reklam engelleyici ve uygulama öldürme anahtarı yoktur, ancak ekstra sunucu korumaları ve protokol çeşitliliği bazı kullanıcılar için bir karar olabilir.

NordVPN'i deneyin!

9. Nihai Karar

Önde gelen iki VPN, sekiz şiddetle dövüştü ve eşit puan aldı. Her iki sağlayıcıdan bir stomp bekliyorsanız, burada bulamazsınız.

İşte her kategori için kazananın bir özeti:

 1. Yayın Akışı: ExpressVPN
 2. torrenting: ExpressVPN
 3. Maliyet: NordVPN
 4. Kullanım kolaylığı: NordVPN
 5. Uyumluluk: ExpressVPN
 6. hız: ExpressVPN
 7. Sunucular ve Ağ: NordVPN
 8. Gizlilik ve güvenlik: NordVPN

Yüzeyde, ExpressVPN ve NordVPN her amaç için etkileyici hizmetlerdir. Bu daha yakından bakıldığında bile geçerli.

Yani, hangisi daha iyi? Açık bir kazanan olmadan, bu ikisi ile gerçekten kişisel tercihinize bağlı. Her ikisine de aşık olacaksınız.

Asıl soru - ExpressVPN fiyat değerinde? Kesinlikle en iyi performansı gösteren, en hızlı VPN'e sahip olmanız gerekiyorsa, cevap Evet. Akış / torrentlerden temel ve gelişmiş güvenliğe kadar her şey istikrarlı, kullanıcı dostu ve mükemmel.

Ama NordVPN de öyle.

Ayrıca uygun fiyatlı, hızlı ve özellik dolu bir VPN'iniz varsa, NordVPN'i denemenizi öneririz. Devasa sunucu ağının, ucuz maliyetinin ve muhteşem fırsatlarının tadını çıkaracaksınız.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me