Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

Biletinizi rezervasyonu yaptığınızdan beri yaklaşan seyahatiniz hakkında konuşmayı bırakmadınız, ancak ambalajlama düşüncesi mojo'nuzu öldürüyor. Anlıyoruz; ambalaj göz korkutucu olabilir. Pek çok insanın son dakikaya kadar itmesi şaşırtıcı değil. Bu sadece ne paketleneceği değil, aynı zamanda nasıl paketleneceği. Geçişin yanı sıra, ambalaj muhtemelen gezginler için en büyük endişe kaynağıdır. Ama endişelenme! Kaygınızı hafifletmek ve bu muhteşem yolculuğa hazırlanmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

1. Bagajınızı dikkatlice seçin

Bir otele seyahat ediyor ve havuz başında varabiliyor musunuz? Yoksa şehirlerde ve kasabalarda sırt çantasıyla mı seyahat ediyorsunuz? Paketleme söz konusu olduğunda uygun bagajı seçmek çok önemlidir. Tanımlayabileceğiniz bir şey (siyah valizinizi bagaj talebinde diğer tüm siyah valizler arasında bulmaya çalıştığınızı hayal edin) ve taşıması çok zor olmayacak bir şey istiyorsunuz. Asfalt yollarda ve kaldırımlarda olacaksanız yuvarlanan bir bavul mükemmeldir, ancak sırt desteği - iyi sırt desteğine sahip - bir yerden bir yere gidip atlayacaksanız daha iyidir. Hangi çantayı seçerseniz seçin, son bacağında değil dayanıklı olduğundan emin olun. Çantanız aniden açıldığında kendinizi tüm eşyalarınızı alırken bulmak istemezsiniz.

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)


2. İhtiyacınız olan şeylerin bir listesini yazın

Muhtemelen ambalajın en göz korkutucu kısmı, özellikle de en organize olmayanlar için. Ancak listeler günlük alışkanlığınız olmasa bile, seyahatiniz için kesinlikle bir tane yazmalısınız. Bir listeye sahip olmak, hiçbir şeyi geride bırakmamanızı sağlar ve seyahatiniz sırasında her şeyi takip etmek için de iyi bir referanstır. İhtiyacınız olabilecek her öğeyi düşünün. Soğuk hava için bir ceketi ister misin? Kaldığınız yer sayfa sağlıyor mu? Orada tuvalet malzemeleri satın alabilir misiniz yoksa kendiniz getirmeli misiniz? Yolculuğun her adımını kafanızdan geçirin ve o uçağa bindiğiniz andan eve dönene kadar ihtiyacınız olabilecek her şeyi yazın. İhtiyacınız olacak ilaçları veya merhemleri listelemeyi unutmayın. Alanınız bittiğinde, her bir öğeyi gözden geçirin ve olmadan yaşayabileceğiniz her şeyi çaprazlayın, bu da beni bir sonraki ipucuma götürür ...

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

3. Minimum düzeyde tutun

Bu ikinci sweatshirt veya üçüncü çift parmak arası terlik muhtemelen gereksizdir. Özellikle bir yerden bir yere gidiyorsanız, ihtiyacınız olandan daha fazla bagaj taşımaktan başka hiçbir şey can sıkıcı olamaz. Hepimiz çok fazla paketleme yapmaktan suçluyuz, ama gerçek şu ki, sadece minimum asgari ihtiyacımız var. Bavulunuza bir şey koymadan önce, kendinize “bunu gerçekten kullanacak mıyım?” Diye sorun. Cevabınız hayırsa, paketlemeyin.

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

4. tüm giysiler Rulo

Küçültme hakkında konuşurken, konsolide etme hakkında konuşalım. Giysileri yuvarlamak, onları katlamaktan daha fazla yer kazandırır ve iki kat daha fazla yer - ayakkabılarınıza çorap koymak gibi - çantanızda tonlarca oda tasarrufu sağlayabilir. Vakum torbaları da inanılmaz bir alan tasarrufu sağlar. Seyahatinizdeki bir boşluğa erişiminiz yoksa, bir tane gerektirmeyen sıkıştırma torbaları satın almayı düşünün.

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

5. Belgelerinizi alın

Paketlemenin bu kadar yıldırıcı olmasının nedeni, bir şeyi unutacağımızdan korkmamızdır. Birçok kez seyahatinizi unuttuğunuz bir öğe olmadan geçirebilirsiniz, ancak kimliğiniz (örneğin ehliyetiniz veya pasaportunuz) söz konusu olduğunda bunu unutamazsınız. Belgelerinizin kopyalarını kendinize e-postayla gönderin, böylece bir şey olması durumunda bunlara erişebilirsiniz. Pasaportunuzun süresinin dolmasından en az altı ay önce (veya başka bir uçuşla uçamayacağınızdan) emin olun. Siz oradayken, ziyaret ettiğiniz ülkenin gezgin vizesi gerektirmediğinden emin olun. Nereye uçtuğunuza bağlı olarak, ziyaretçinin vizesini sınırda alabilirsiniz, ancak diğer ülkeler inmeden önce önceden alınmış bir vize isteyebilir. Biletinizi alırken hangi belgelere ihtiyacınız olabileceğini kontrol etmek en iyisidir. Bu şekilde, herhangi bir bilgiyi güncellemek veya gerekirse belge almak için bolca zamanınız olur..

Gezi İçin Paketleme (ve Sinirlerinizi Uzak Tutun)

6. Vitesinizi güvende tutun

Seyahat ederken bagajlarını kaybetme olasılığını kim düşünmemişti? Ne yazık ki, bagaj çok kaybolur veya çalınır. Bunun olmasını önlemenin en iyi yolu, bagajınızı her zaman el altında tutmaktır. Eğer her şeyi bir taşıma çantasına koyabiliyorsanız, bunu yapın. Ancak çantanızı kontrol etmeniz gerekiyorsa, bagajınızı değiştirilip değiştirilmediğini anlayabilmeniz için bir bagaj fermuarını düşünün. Aynı prensip elektronik cihazlarınız için de geçerlidir - daima yanınızda bulundurun. Yolculuğunuzda (uçakta veya varış noktanızda) herkese açık WiFi kullanacaksanız, kendinizi bilgisayar korsanlarından ve virüslerden de korumak istersiniz. İstediğiniz son şey, rahatlamanız ve eğlenmeniz gerekiyorken kredi kartınızın veya kimliğinizin çalınmasını sağlamaktır. Bir VPN, genel WiFI kullanıyor olsanız bile sizi koruyabilir ve bilgilerinizi koruyabilir. (Bir VPN'in nasıl çalıştığını bilmiyorum? Oku bunu.) İnternet kısıtlamaları olan bir ülkeye (Çin, Vietnam ve Tayland gibi, birkaçını belirtmek için) gidiyorsanız, önceden bir VPN satın al Belirli web sitelerine erişmek için. bizim en çok önerilen VPN'ler seyahat ederken ve keşfederken kimliğinizin ve bilgilerinizin güvende kalmasını sağlamak için mükemmeldir.

Sıralama Sağlayıcı Puanımız Kullanıcı Puanı
Editörün Seçimi 5.0 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
2 4,9 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
3 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
4 4,8 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et
5 4,7 / 5
İncelemeyi Oku
Daha fazlasını bul Başlamak >> Siteyi ziyaret et

Ambalaj gibi bir yolculuktan önce hiçbir şey heyecanınızı azaltamaz, ancak önceden hazırlanarak ve öğelerinizin güvende kalmasını sağlayarak harika ve sorunsuz bir yolculuğa çıkacaksınız. Mutlu yolculuklar!

Seyahat eden bir arkadaşınızı tanıyor musunuz? Bunu Facebook veya Twitter'da onlarla paylaşın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me