Google Olmadan Çevrimiçi Arama


Google o kadar popülerdir ki, "bir şeyi googlelamak" yaygın olarak kullanılan bir kelime öbeğidir. Birçok kişi Google'ı kullanıyor, ancak hepsi tuvalet kağıdı tercihinizden en sevdiğiniz renge kadar takip edildiğini bilmiyor - Google hakkınızdaki her şeyi bilir. Sosyal medyayı veya Google reklamlarına sahip herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde gördüğünüz reklamları özelleştirmek için bu verileri kullanır.

Aramalarınızı gizli tutmadıysanız Google, sizinle ilgili kendi yaşam partnerinizden daha fazla şey bilir. Bunu duymaktan memnun değil misiniz? Olabilir sizi gözetlemeyen bir şey kullanmalısınız - daha az Google.

Size sunuyoruz takip edilmeden çevrimiçi içerik aramanın en iyi yolları. Gizlilik birincil kaygınız olmasa bile, Google'ın bu alternatifleri meraklı aile üyelerinizden en kötü ve sıra dışı aramalarınızı gizlemek istediğinizde size yardımcı olabilir.

Aramalarınızı takip etmeyen en iyi arama motorları şunlardır:

 1. DuckDuckGo
  DuckDuckGo güvenli bir arama motorudur. Google'a benzer bir arama arayüzü sağlarken geçmişinizi takip etmez. Üstün bir arama deneyimi sunar ve hızlı sonuçlar sağlar.
  Birkaç ek özelliği vardır - örneğin, DuckDuckGo, Google gibi anlık yanıtlar sunar, böylece sorunuza kısa bir yanıt almak için herhangi bir bağlantıyı tıklamanız gerekmez.  Arama için web, resimler ve video gibi çeşitli kategorileri vardır. Ayrıca, arama teriminiz için tarif sonuçlarını bulabileceğiniz bir tarif kategorisi vardır..
  Bu motoru kullanarak arama yaptığınızda, sosyal medya ağlarınızda alakalı reklamlar bulamazsınız. Arama ayarlarınızı buluta kaydetmenize bile izin verir.
 1. Başlangıç ​​sayfası
  Startpage aradıklarınızı takip etmeden arama olanakları sağlar. Startpage'i kullandığınızda, açtığınız web sitelerinin konumunuzu veya IP adresinizi izleyememesi için bir proxy sunucusu kullanır. İnterneti kullanırken korunmak için tarayıcınıza Startpage ekleyebilirsiniz.
 1. Wolfram Alpha
  Wolfram Alpha bir arama motorundan daha az ve sorularınıza doğru yanıtlar bulmaya çalışan bir hesap makinesinden daha fazlası. “Ne”, “nerede” ve “kaç” doğasıyla ilgili sorular için en iyi sonucu verir, ancak “neden” değil. Aramalarınızı takip etmez ve nasıl ifade edeceğinizi bilmiyorsanız soru önerileri sunar. İster sağlık ve tıp, müzik, finans veya bir şey hesaplamak isteyin, Wolfram Alpha doğru sonuçlar almak ve kabartmak için en iyi yerdir.
 1. PrivateLee
  Çevrimiçi takip edilmeden bir şeyler aramak istiyorsanız PrivateLee başka bir seçenektir. Aramayı kolaylaştıran bazı Güçlü Arama komutları sunar.
  Örneğin, görüntüleri aramak istiyorsanız, aramanıza “/ i” ekleyebilirsiniz. Güçlü Arama Google kodlarına benzer, bu nedenle arama yaparken Google kodlarını kullanırsanız, PrivateLee sizin için Google dışındaki en iyi seçenektir. Başka bir adla da kullanılabilir - Qrobe.it. Qrobe, PrivateLee ile aynı işlevselliği sunar.
 1. Hulbee
  Hulbee ayrıca aramalarınızı takip etmeden hızlı arama sonuçları verir. Çekici bir arayüze sahiptir ve ana sayfada yaygın ve popüler aramaları listeler, böylece aramanızı yazmanıza bile gerek olmayabilir. Bu, hakkında okunacak konulara göz atıyorsanız da yararlıdır.
  Hulbee aramalarınızı şifreler, bu nedenle veri sızıntısı veya aracı saldırısı yoktur. Ayrıca konumunuzu izlemediğinden, bir konum belirtmezseniz dünyanın her yerinden sonuçlar alırsınız.

Bu kadar çok sayıda yetkili arama motoruyla neden güvenilmez Google'a bağlı kalıyorsunuz? Yeni bir arama motoruna alışmak biraz zaman alabilir, ancak bunu yaptığınızda minnettar olacaksınız.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me