IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma – 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

IPVanish ve NordVPN , yerini alan iki tanınmış VPN hizmetidir. en iyi genel VPN sıralamalarımız. Her biri hızlı, esnek ve güvenli olduğunu iddia ediyor - ama hangisi başa baş karşılaştırmada zafer kazanacak?

Eğer buradaysanız, muhtemelen kendinize şunu soruyorsunuzdur:. Bu soruyu sizin için cevaplamaktan mutluluk duyuyoruz - IPVanish ve NordVPN'i birbirimize karşı koyarken çeşitli önemli kategorilerdeki bir savaşta.

Bu popüler VPN'ler hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak için ayrıntılı bilgilerimize göz atın. IPVanish incelemesi ve NordVPN incelemesi.

İçindekiler

 1. Yayın Akışı
 2. torrenting
 3. Maliyet
 4. Kullanım kolaylığı
 5. uygunluk
 6. hız
 7. Sunucular ve Ağ
 8. Gizlilik ve güvenlik
 9. Nihai Karar

IPVanish vs NordVPN - Kategoriler

Bu karşılaştırma için sekiz yap veya ara VPN yönünü seçtik.

İle başlayacağız yayın Akışı ve torrenting Hangi kısıtlamaları aşmak ve torrentleri indirmekte hangi VPN'nin daha iyi olduğunu bulmak için.

Sonra, bakacağız maliyet, kullanım kolaylığı, ve uygunluk. IPVanish ve NordVPN’in fiyat noktalarını, kullanım kolaylığını ve genel platform desteğini burada karşılaştıracağız.

İkisi arasında daha hızlı VPN'i bulmak için kapsamlı hız testleri yaptık. Nihai sonuçları hız kategori.

Son olarak, sunucu ağları, gizlilik, ve güvenlik. Her iki VPN de binlerce sunucuya sahip ve kurşun geçirmez şifrelemeyle, bu kategorilere kesinlikle itiraz edilecek.

Yakın görüşme mi yoksa ikna edici zafer mi? Bulmak üzereyiz - bakalım hangi VPN en üstte çıkıyor!

1. Akış

Bugünün coğrafi kısıtlama çağında, birçok VPN kullanıcısı için favori içeriğinize güvenilir erişim şart.

NordVPN, en iyi olmasa bile akış için en iyi seçimlerden biridir. Mükemmel bir puan kazanır. detaylı Netflix testlerimiz, için blokları atlamayı başarmak BİZE Netflix, İngiltere, Kanada, Fransa, Japonya, ve hatta Brezilya.

NordVPN ile özgürce izleyebileceğiniz diğer popüler akışlar BBC, Hulu, HBO GO, Amazon Prime Video ve liste uzayıp gidiyor. IPVanish bu uzun listeyle rekabet edebilir mi?

ne yazık ki değil. Süre ABD Netflix kataloğu birkaç IPVanish sunucusunda çalışmalıdır, bu VPN ile genel engelleme kaldırma potansiyeli oldukça düşük. Testlerimiz sırasında çok fazla akışa erişemedik - BBC sınırlar dışındaydı ve Hulu, Amazon Prime Video ve HBO GO da öyleydi.

Bir VPN ile akış sürekli değişen bir manzaradır ve her iki VPN de asla çalışır - ancak sonuçlara dayanarak, IPVanish orada en iyi sitelere tutarlı erişim sağlayamaz. Öte yandan, NordVPN bu kategoride mükemmel bir performansa sahiptir. Bunun arkasındaki sebep nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, NordVPN sorunsuz akış için ekstra çaba harcar. Arasında 5.100+ sunucu ve otomatik SmartPlay DNS özelliği, bu sağlayıcı neredeyse her şeyi her yerden izlemek için ihtiyaç duyduğunuz teknolojiye ve çok yönlülüğe sahiptir.

Buna kıyasla, IPVanish, gerçek zamanlı olarak akış odaklı sunucular veya özellikler sunmuyor ve oynamak için daha küçük bir ağa sahip. 1.300+ sunucu kötü bir sayı değil, ancak çoğu zaten popüler akışlar tarafından engellendiğinde, IPVanish'in neden bu kategoride mücadele ettiğini görebilirsiniz.

Akış Kazananı: NordVPN

IPVanish, akış için ilk tercihiniz olmamalı - bu, US Netflix'in hala bu VPN'ye erişebileceğini söyledi. Favori içeriğinize zahmetsiz erişim için NordVPN daha iyi (ve daha ucuz) seçimdir.

NordVPN ile Akış Yapmayı Deneyin!

2. Torrenting

Hem IPVanish hem de NordVPN P2P trafiğini desteklerken, ikisinin buna nasıl yaklaştığı konusunda büyük bir fark var..

IPVanish'in özel bir torrent profili yoktur, bunun yerine tüm sunucularda P2P bağlantılarına izin verir. Güvenli torrent oturumları, normalde yaptığınız gibi VPN'yi bağlamanızı gerektirdiğinden, bu işleri biraz daha kolaylaştırır.

NordVPN, ayrı bir P2P sekmesi ile karşıt rotaya gider torrentler için optimize edilmiş sunucuları seçebilirsiniz. En iyi bölüm - 4.400'den fazla, IPVanish’in tüm sunucu listesinden çok daha fazlası.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Ek özellikler için, her iki VPN de SOCKS5 proxy'si sağlar bu da torrent istemcinizle kurulabilir. Bu proxy'ler genellikle şifreleme ile yavaşlamadığından daha hızlıdır - ancak gelişmiş kimlik doğrulaması sayesinde ekstra bir güvenlik katmanı vardır. Bağlantı noktası yönlendirme her iki VPN tarafından desteklenmez.

IPVanish'in bir dezavantajı DMCA (Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası) politikasıdır. ABD merkezli bir VPN olarak, telif hakkı ihlallerini ciddiye almalı ve DMCA bildirimlerine göre hareket etmelidir.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Yasal ve yasadışı torrentler arasındaki çizgiler genellikle bulanıktır ve ABD'de ne yazık ki yaygın olan telif hakkı trolleri tarafından kötüye kullanımı kolaydır. Bu nedenle, torrent için IPVanish kullanmak, dikkatli değilseniz baş ağrısına ve hatta hesap askıya alınmasına neden olabilir.

Panama merkezli NordVPN'in büyük bir avantajı var bu bağlamda, DMCA taleplerine uymak zorunda olmadığı için.

Torrenting Kazanan: NordVPN

Her iki VPN de torrentleri yeni başlayanlar ve uzmanlar için hızlı ve kolay hale getirir. Bununla birlikte, NordVPN, özel torrent profili ve P2P dostu yargı yetkisine sahip. IPVanish çok iyi performans gösteriyor, ancak yasal sorunlar (teoride) yanlış olmasalar bile BitTorrent kullanıcılarını kapatabilir.

NordVPN ile Torrent uygulamasını deneyin!

3. Maliyet

Bir sonraki VPN'nizi seçerken paranızın karşılığı önemli bir özelliktir. Hem IPVanish hem de NordVPN'in sunabileceği çok şey var, ancak hangisinin daha iyi bir fiyat etiketi var?

VPN fiyatlandırmasında her zamanki gibi, aylık bir abonelik arıyorsanız bir pazarlık bulamazsınız. Her iki yarışmacı da eşit derecede pahalı, ancak IPVanish cüzdanınızda biraz daha hafif eklenen indirim sayesinde (genellikle yaklaşık% 15).

Daha uzun planlarla işler değişir. NordVPN’in bir yıllık planı, aylık olarak ödeyeceğinizden% 41 daha ucuzdur, ve iki yıllık bir abonelik nihai fiyattan% 58 oranında tasarruf sağlar. IPVanish'in yıllık planında benzer bir anlaşma var (şu anda% 46 indirim), ancak alacağınız en iyisi bu.

o esnada, % 70 indirim ile NordVPN’in mükemmel üç yıllık teklifinden yararlanabilirsiniz - sadece özel kupon kodumuzu kullanın! Böyle büyük bir miktarla, temelde cep değişimi için pazardaki önde gelen VPN'lerden birini alıyorsunuz.

Yine de, herkes süper uzun süre VPN istemiyor. Bir ay ile bir yıl arasında orta bir zemin istiyorsanız, IPVanish'in üç aylık bir planı% 25 indirimli - alabileceğiniz en iyi fırsat değil, yıllık alternatiften biraz daha esnek.

Maliyet Kazanan: NordVPN

Uzun planlarında düzenli olarak büyük indirimler yapan NordVPN, bir süre bir VPN kullanmayı planlıyorsanız satın alma hizmetidir. Genel olarak, IPVanish daha pahalıdır ve akış için daha az değer sunar, ancak üç aylık abonelik, bazıları için bir karar olabilir.

NordVPN'i deneyin!

4. Kullanım Kolaylığı

En iyi premium VPN'lerden ikisi olan IPVanish ve NordVPN, kullanıcılara kolay ve sorunsuz bir zaman sunmaya odaklanmıştır. Ama hangisi burada daha iyi bir iş çıkarıyor?

Her iki VPN de şık, ancak işlevsel bir tasarıma sahip. Sunucuları seçmek kolaydır. hızlı bağlantı menüsü - IPVanish ayrıca size birkaç açılır liste belirli bir ülke veya şehir istiyorsanız.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

NordVPN benzer bir yardımcı program sunar, ancak kompakt sunucu listesi uygulamanın sol tarafında da.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Listeden, hızlı bir şekilde en hızlı sunucuyu seçebilirsiniz (uygulama tarafından belirlenir) veya manuel olarak birini seçin. Ek sunucu yükleme bilgileri sayesinde kalabalık sunuculardan da kaçınabilirsiniz.

IPVanish sunucu listesi ayrı bir sekmede bulunur, ancak bazı çok kullanışlı filtrelerle birlikte gelir. Bunlar sunucuları ülkeye göre sırala, yanıt süresi, sunucu yükü, ve Favoriler.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Her iki VPN de sizi tek bir tıklamayla ayarlar menüsüne götürür. Daha fazla özellik olduğundan NordVPN’in listesi biraz daha uzundur etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

IPVanish'in genel ve bağlantı ayarları için iki ayrı menüsü vardır. Ancak, toplam seçenek sayısı o kadar iyi değil, bu VPN'i bu departmanda biraz daha basit hale getiriyor.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

son olarak, her iki VPN de web sitelerinde OpenVPN yapılandırma dosyaları sağlar, üçüncü taraf arayüzüyle özel bir kurulum çalıştırmayı tercih ediyorsanız.

Kullanım Kolaylığı Birincisi: NordVPN

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda her iki VPN ile de hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Her ikisi de basit, istikrarlı ve bakması güzel, ancak NordVPN çok sayıda harika ayar içeren daha düzenli bir arayüz sunuyor.

NordVPN'i deneyin!

5. Uyumluluk

IPVanish ve NordVPN çok çeşitli platformlara kurulabilir. Tüm büyük platformlar için mükemmel uygulamalar ve manuel kurulumlar için birçok seçenekle, kazananı bulmak için daha yakından bakmamız gerekecek.

pencereler

VPN'nizin Windows uygulaması size sorun çıkarıyorsa, muhtemelen buna değmez. Neyse ki, bu karşılaştırmadaki hiçbir sağlayıcı topu buraya bırakmıyor.

Windows desteği hem IPVanish hem de NordVPN için Windows 7'den başlar. ancak, NordVPN'nin eski versiyonlar için küçük bir avantajı var, XP ve Vista'da manuel yapılandırmaya izin verir. IPVanish değil.

Mac

Mac uyumluluğu IPVanish ve NordVPN arasında eşittir. Uygulamalarını kullanmak için en azından Yosemite (10.10) sürümüne ihtiyacınız var.

Android

Her iki VPN de çeşitli Android sürümleri için özel bir uygulama sunuyor. IPVanish biraz daha iyidir, 4.0.3 sürümüne kadar uzanır, bu nedenle daha eski bir Android cihazınız varsa daha iyi bir seçim olabilir.

iOS

İOS cihazınızın en az 9.0 sürümü gerekiyor VPN uygulamalarından birini çalıştırmak için. Başka bir beraberlik!

Linux

Her iki VPN de Linux üzerinde çalışabilir, ancak farklı dağıtımlar etrafında merkezlenmiştir. Ubuntu kullanıyorsanız IPVanish'i seçin; NordVPN Debian kullanıcıları için uygundur. Genel olarak, Linux desteği bu iki hizmet arasında oldukça sınırlıdır.

Yönlendiriciler

Her iki VPN'in de DD-WRT ve Tomato yönlendiriciler için harika öğreticileri var, fakat NordVPN birkaç ekstra yazılım desteği sunar. Eğer ilgileniyorsanız bu kılavuzlar çok faydalı olabilir kendi başınıza bir VPN yönlendirici kurma.

Her iki VPN'li de önceden yapılandırılmış yönlendiriciler üçüncü taraf web sitelerinde de mevcuttur.

Diğer Platformlar

IPVanish aşağıdaki ek platformlarda çalışır:

 • Chromebook
 • Windows Phone

NordVPN aşağıdaki ek platformları destekler:

 • Tarayıcı uzantıları (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • Böğürtlen
 • Kodi
 • Medya ve oyun konsolları (yönlendirici üzerinden)
 • Akıllı TV'ler (yönlendirici üzerinden)

Uyumluluk Birincisi: NordVPN

Yazılımınız çok eski olmadığı sürece, her iki hizmette de sıfır sorun yaşarsınız. NordVPN daha fazla platformu destekler ve ayrıca tarayıcı uzantılarına sahiptir, bu da onu bu kategoride çok yönlü bir seçim haline getirir.

NordVPN'i deneyin!

6. Hız

Şifreleme sizi çevrimiçi ortamda güvende tutar, ama aynı zamanda hızınızdan da uzaklaşıyor. Bu yüzden sürekli olarak hızlı bir VPN'e sahip olmak önemlidir.

VPN hızları büyük ölçüde değişebilir seçtiğiniz sunucuya bağlı olarak. Daha ne, denkleme mesafe eklerseniz işler dayanılmaz derecede yavaşlayabilir.

IPVanish ve NordVPN hızlı mı yoksa halsiz mi? Ve hangisi daha iyi performans gösteriyor? Dünyanın 10 yerinde sunucuları test ettik bu önemli soruların cevaplarını bulmak için.

Testlerimiz Doğu Avrupa'dan yapıldı. Referans olarak, VPN olmadan indirme ve yükleme hızlarımız:

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Aşağıda, IPVanish ve NordVPN'in nasıl puan kazandığını görebilirsiniz.

Sunucu İndirme hızı (Mbps) Yükleme hızı (Mbps)
IPVanish NordVPN IPVanish NordVPN
Otomatik (en yakın) 69,54 70,05 32.63 32.61
Romanya 64,38 55.90 30,81 34.15
Almanya 69.33 63.95 30.90 34.53
Birleşik Krallık 68.25 53.72 35.67 24,44
Portekiz 50.54 33,93 24.13 30.00
İsrail 53.14 34.52 31.09 11.62
Amerika Birleşik Devletleri (New York) 43.44 54.35 22.91 27.61
Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles) 21.39 51,12 15.21 7.77
Japonya 0,53 28.09 1.16 2.02
Avustralya 10.67 24,56 0.35 1.97

Nihai sonuçlar kesinlikle etkileyici. Her iki VPN de Avrupa'da çok hızlıydı - IPVanish'in indirme hızları biraz daha iyi iken, NordVPN yüklemede başı çekiyor. Sonuçta, farklar ihmal edilebilir.

IPVanish ayrıca İsrail sunucusunda ikna edici bir galibiyet aldı, ama bundan sonra işler daha da kötüye gidiyor. NordVPN'in hem ABD sunucularında daha iyi sonuçları var, hem de Japonya ve Avustralya testlerinde hakim.

Büyük paket - NordVPN uzak sunucularda IPVanish'ten çok daha iyi performans gösteriyor. Test konumumuz binlerce mil uzakta olmasına rağmen bu VPN ile mükemmel hızlar elde edebildik.

Yine de, IPVanish, Japonya sunucusu hariç, çok hayal kırıklığına uğratmıyor. Sunucuları değiştirmeyi ve farklı zamanlarda test etmeyi denedik, ancak bu konumda bağlantı çok yavaş kaldı. Kötü şans mı yoksa kötü sunucular mı? Her iki durumda da, IPVanish NordVPN kadar tutarlı değildi.

Hız Kazanan: NordVPN

NordVPN, yakın ve uzak sunucularda inanılmaz hızlarla öne çıkıyor. IPVanish’in Avrupa sunucuları testlerimizi hızlandırdı, ancak bu VPN mesafeyle gittikçe daha az verimli hale geldi.

NordVPN'i deneyin!

7. Sunucular ve Ağ

VPN'inizin esnek olması için binlerce sunucu ve global kapsama alanı harika bir haberdir. Bu karşılaştırmada her iki VPN için de güçlü bir dava var, ama bunlardan biri buradaki açık kazanan.

NordVPN şunları sağlar 4.400'e yakın standart sunucu, 4.400'ü P2P destekli. Ayrıca, 460+ Gizlenmiş sunucu, 30 Çift VPN sunucusu, 3 Soğan üstü VPN sunucusu, ve Özel IP'lerle 70+, toplam sayıyı bir okkalı haline getirmek 60 ülkede 5.100'den fazla sunucu.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Pek çok sağlayıcı bu paketi yenmek için kaynaklara sahip değil. NordVPN’in ABD listesi özellikle etkileyici - ile 1.750+ kullanılabilir sunucu bu bölgede, bu VPN'nin ABD içeriğine erişmek için en iyi seçimlerden biri olması şaşırtıcı değil.

Normalde, IPVanish'e makul büyüklükteki ağı için övgü verirdik.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Ancak NordVPN ile karşılaştırıldığında, 50 ülkede 1.300 sunucu aniden büyük bir şey gibi görünmüyor. Dahası, IPVanish, NordVPN’in sunucu listesinde bulabileceğiniz özel kategorilerden yoksundur.

Yine de, genel kapsam için destek vermeliyiz. IPVanish, NordVPN ile eşit seviyede, en azından burada.

Sunucular ve Ağ Kazanan: NordVPN

NordVPN, piyasadaki en kapsamlı sunucu ağlarından birine sahiptir ve gösterir. IPVanish kendi başına iyi, ancak bu karşılaştırmada bir adım geri atıyor.

NordVPN'i deneyin!

8. Gizlilik ve Güvenlik

Yüzeyde, her iki VPN de güvenliği ve gizliliği çok ciddiye alıyor. Şifreleme noktasında ve gizlilik politikalarında sıfır veri kaydı vaat ediliyor.

Yine, hangi VPN'in kazanacağını bulmak için daha derine gitmemiz gerekecek.

Günlük İlkesi

NordVPN yargı alanında net bir avantaja sahiptir. Panama'da kayıtlı - acımasız veri saklama yasaları olmayan güvenli bir sığınak. Bu, NordVPN'in kayıt tutmama politikasını garanti etmesini sağlar.

Dahası da var - Panama dünyanın bir parçası değil 5/9/14-Gözetleme ittifakları, bu da kullanıcıları potansiyel hükümet casusluğundan koruyor. Ne yazık ki, ABD merkezli IPVanish için durum böyle değil.

Şimdi, bu çok büyük bir mesele olmamalı, değil mi?? Sonuçta, IPVanish ayrıca sıfır günlük kaydı politikası altında da çalışır - ancak kaydı temiz değildir.

IPVanish 2016 yılında hassas kullanıcı verilerini Ulusal Güvenlik Departmanına devretti. Bilginin, o sırada devam eden çocuk istismarı ve pornografisi ile ilgili bir soruşturmada çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Adalet gerçekten hizmet edildi, ama sonunda, IPVanish sıfır günlük iddiası hakkında yalan söyledi. Söylemeye gerek yok, insanlar mutlu değildi.

İyi haber şu ki StackPath (2017'den beri yeni IPVanish sahibi) serviste çok gerekli değişiklikler yaptı ve bugün bu VPN gerçekten lekesiz bir gizlilik sunmalı. Ancak bu garanti henüz test edilmemiştir.

Şifreleme ve Protokoller

Her iki VPN de AES-256 şifrelemesi uygular, güvenlikle ilgilenenler için harika bir haber. 256 bit şifreleme son derece güçlü ve neredeyse kırılmaz kabul edilir.

NordVPN ekleyerek fazladan bir adım atıyor Mükemmel İleri Gizlilik karıştırın. Kısacası, bu VPN oturumlarınızın statik yerine dinamik şifreleme anahtarlarıyla daha da güvenli olduğu anlamına gelir.

OpenVPN protokolü her iki servis tarafından da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Endüstri standardı olarak, Windows, Mac ve Android uygulamalarında yerel destek bulabilirsiniz.. IKEs2 / IPSec ayrıca kullanılabilir.

OpenVPN ve IKEv2 / IPSec'e ek olarak, IPVanish, PPTP ve L2TP / IPSec ile çalışır.

Güvenlik özellikleri

NordVPN bir dizi güvenlik özelliğine sahiptir. tescilli CyberSec paketi reklam engelleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma koruması sağlar. Ayrıca iki farklı öldürme anahtarı ve özel DNS ayarları, tercih ettiğiniz DNS'yi veya NordVPN tarafından sağlananları kullanma seçeneğiyle. Çift VPN sunucuları dahil edildi.

IPVanish çok geride değil, ancak aynı derinlik seviyesini sunmuyor. Kill switch orada, ancak tüm bağlantınız için yalnızca bir tane alırsınız - NordVPN'de belirli uygulamalar için ikinci bir tane var. DNS sızıntı koruması kendi DNS ayarlarınızı giremediğiniz için NordVPN’in teklifiyle karşılaştırıldığında da temel.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Yukarı tarafta, IPVanish, OpenVPN port numaralarını kolayca değiştirmenizi sağlar, ve bir tane var gizleme özelliği. Ağır internet sansürü olan ülkelerde genellikle ekstra gizlilik gerekir - dedi ki, IPVanish'in şu anda Çin'de engellendiğini unutmayın.

Çin'de de çalışan bir VPN istiyorsanız, NordVPN mükemmel bir seçimdir. IPVanish gibi, ekstra gizleme de sunar - ama burada yüzlerce özel sunucu alıyorsunuz.

IPVanish vs NordVPN Karşılaştırma - 2020 yılında sizin için en iyisi hangisidir?

Bu gelişmiş ayar yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullanılmalıdır, çünkü standart sunucular Gizli modda kullanılamaz.

Güvenlik ve Gizlilik Kazanan: NordVPN

IPVanish'in güçlü şifreleme ve birçok güvenlik özelliği vardır, ancak ABD yargı yetkisi gizlilik bilinci için bir sorun olabilir. NordVPN, bu kategorinin her alanında öne çıkıyor ve ikna edici bir kazanç elde ediyor.

NordVPN'i deneyin!

9. Nihai Karar

NordVPN için temiz bir tarama - IPVanish iyi bir mücadele veriyor, ancak sekiz karşılaştırmamızın her birinde geride kalıyor. Ne ararsanız arayın, NordVPN muhtemelen rakibinden daha iyi bir iş çıkarır.

NordVPN, büyük bir sunucu ağı ve sürekli yüksek hızlarla akış için önemli bir liderliğe sahiptir. Ayrıca gizlilik ve güvenlik konusunda sıfır şüpheye yer bırakıyor - IPVanish'in başaramadığı bir şey.

Herhangi bir sağlayıcı için NordVPN'ye karşı çıkmak zor. IPVanish her zaman kötü bir hizmet değildir - hızlı, parlak ve sunacak çok şeyi vardır. Sonuç olarak, akışla çok ilgilenmiyorsanız dikkate almak için harika bir alternatif.

Ama sonuçta net. NordVPN bu karşılaştırmada daha büyük ve daha iyi hizmeti kanıtlayarak paranız için çok daha fazla değer sunar.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me