Jak akceptować płatności Bitcoin za pomocą BitcoinPay


Zanim zaczniemy od technicznej strony rzeczy, oto krótkie wprowadzenie, abyś mógł szybko poznać, o co chodzi w bitcoinach.

Dzięki bitcoinom każda transakcja wzmacnia walutę. Podobnie jak internet, bitcoin może być również używany ponad granicami, omijając ograniczenia krajowe i lokalne przepisy.

Jednak jako elektroniczny system płatności bitcoin jest używany głównie online i wymaga wstępnej konfiguracji od tych, którzy chcą z niego korzystać.

Kiedy skończysz to czytać, będziesz mógł zacząć akceptować bitcoiny jako bramę płatności w swoim sklepie e-commerce lub włączyć je w zwykłym sklepie lub firmie.

Aby zacząć akceptować bitcoiny:

Wybierz dostawcę przetwarzania płatności bitcoin (PSP) i otwórz konto bitcoin.

Istnieje kilka stron internetowych, które oferują usługi zarządzania bitcoinami, takie jak bitpay, coinify i bitcoinpay. Każda z tych firm pobiera różne opłaty i ma nieco inne funkcje, więc przeszukaj swoje badania i znajdź tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Wracając do bitcoinpay.com, założenie konta jest naprawdę łatwe. Po prostu kliknij przycisk „Zaakceptuj bitcoiny”, wprowadź swój adres e-mail i możesz zacząć.

(Kiedy zaczęliśmy szukać tego artykułu, próbowaliśmy otworzyć konto w serwisie Bitpay, ale po wypełnieniu niektórych szczegółów dowiedzieliśmy się, że Bitpay nie obsługuje kont izraelskich. W celach demonstracyjnych będziemy używać butcoinpay.com .)

Usuń ograniczenia, dodając dane konta bankowego

Chociaż transakcje bitcoinami są anonimowe, nowe konta są domyślnie ograniczone do transakcji o wartości 1000 USD miesięcznie. Aby usunąć to ograniczenie, handlowcy muszą podać swoje dane osobowe w celu weryfikacji. Może to obejmować kopię dowodu osobistego lub paszportu, nazwiska i adresy dyrektorów firmy oraz adres rejestracji.

Wybierz swoją walutę

Po otwarciu konta zostaniesz zapytany, na którą walutę chcesz przeliczyć swoje bitcoiny, kiedy będą wypłacane na twoje konto bankowe. Podczas gdy opłaty i kursy wymiany walut nieco się różnią w przypadku każdego PSP, bitcoinpay zaleca współpracę z EUR, ponieważ to radykalnie obniży wysokość opłat uiszczanych za każdą transakcję.

Jeśli chodzi o wycenę, możesz obciążać klientów końcowych w walucie USD i nadal otrzymywać płatności w EUR. Wymiana z USD na EUR odbywa się po kursie SPOT i nie wiąże się z żadną prowizją.

Sprawdź cenę Bitcoin przeliczoną na USD, EUR lub GBP za pomocą tego narzędzia.

Akceptuj płatności bitcoinami w swoim punkcie sprzedaży

Po skonfigurowaniu konta możesz zacząć akceptować płatności bitcoin.

W przypadku tradycyjnego biznesu najprostszym sposobem jest wysłanie do klientów wiadomości e-mail zawierającej link do płatności. Alternatywnie możesz podać swoim klientom unikalny kod QR, który można wygenerować na stronie internetowej bitcoinpay.

Oczywiście klienci, którzy chcą płacić bitcoinami, powinni mieć skonfigurowany portfel bitcoin.

Akceptuj płatności Bitcoin na swojej stronie

BitcoinPay oferuje interfejs API, który można zintegrować z większością obecnie dostępnych platform eCommerce, w tym stron internetowych i aplikacji mobilnych. Próbki kodu z próbnym testowaniem serwera są dostępne w php, java, python, Ruby, Perl i innych. Mają nawet wyznaczony generator przycisków dla manekinów.

Ale najlepsza część: jeśli nie wiesz, jak kodować, nadal możesz stosunkowo łatwo zintegrować bitcoinpay, pobierając jedną z dedykowanych wtyczek do OpenCart, Magento, PrestaShop i Woocommerce. Wystarczy przejść do sekcji dla programistów i pobrać wymaganą wtyczkę. Następnie prześlij go do zaplecza swojej witryny i skonfiguruj ustawienia zgodnie z własnymi potrzebami.

W jaki sposób płatności są wysyłane i odbierane?

Aby lepiej zrozumieć, jak działa bitcoin, oto sekwencja działań, które mają miejsce, gdy klient naciśnie przycisk „Zapłać bitcoinem”.

Jak akceptować płatności Bitcoin za pomocą BitcoinPay

Co zrobic nastepnie?

Po otrzymaniu płatności bitcoinami masz kilka opcji:

  • Trzymaj bitcoiny w portfelu bitcoin, aby móc je wykorzystywać do własnych zakupów.
  • Automatycznie konwertuj i deponuj bitcoiny na swoje konto bankowe. Możesz skonfigurować określony próg dla depozytów lub zdefiniować powtarzające się daty depozytów.
  • Opcja podziału pozwala określić, ile zarobków z bitcoinów powinno zostać zdeponowane w banku, a ile z nich powinno pozostać w portfelu bitcoinów.

Powyższe opcje to niektóre bardzo podstawowe przykłady tego, jak pieniądze można zautomatyzować za pomocą bitcoinów. Istnieje wiele innych działań, które można skonfigurować i zautomatyzować w zależności od potrzeb biznesowych, takich jak płacenie wynagrodzeń pracownikom, tworzenie nowych zamówień od dostawców, gdy zapasy są niskie, lub płacenie rachunków w krajach, które na to zezwalają. Obejrzyj inspirujący film Andreasa Antonolpoulosa, aby zapoznać się z niektórymi możliwościami bitcoinów.

Podsumowując, chociaż bitcoiny wciąż trwają w konkurowaniu z tradycyjnymi systemami finansowymi, jasne jest, że ta niezwykle elastyczna waluta pozostanie i może zmienić nasze życie na zawsze. Wskocz na modę, rejestrując się dzisiaj na konto bitcoin.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me