Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

P2P lub peer-to-peer stały się obecnie popularnym terminem.

Jeśli pobrałeś swój ulubiony film lub najnowsze odcinki Game of Thrones na torrent, korzystałeś już z P2P. Podczas P2P ma kilka zastosowań, to jest najczęściej używane do udostępniania plików oraz zasoby obliczeniowe, takie jak pamięć dyskowa, przepustowość sieci i moc obliczeniowa.

Jeśli chodzi o P2P, współcześni użytkownicy są w większości świadomi BitTorrent i stron internetowych, takich jak RapidShare. Jeśli jesteś już od kilku lat, pamiętasz inne wielkie nazwiska przy udostępnianiu plików, takie jak LimeWire i Kazaa.

Chociaż wiele starych aplikacji obecnie nie istnieje, wciąż istnieje popularna przed laty aplikacja, która nadal jest preferowanym wyborem wśród milionów użytkowników - eMule.

Poniżej pokażemy Ci, jak bezpiecznie pobierać pliki na eMule z VPN.

Co to jest eMule?

eMule to aplikacja P2P, która pozwala szybko znaleźć tekst, audio, wideo lub inne pliki. Dzięki eMule możesz nawet znaleźć pliki z rzadką zawartością.

Najlepszą rzeczą w eMule jest wysoka prędkość transferu. Dzięki dużej prędkości możesz szybko dystrybuować popularne pliki.

W miarę jak coraz więcej osób łączy się i zaczyna przesyłać i pobierać określony plik, zyskuje on na szybkości i każdy węzeł z niego korzysta. W przeciwieństwie do wielu innych systemów P2P, eMule przesyła dane w skompresowanej formie i oszczędza przepustowość.

A jeśli wysokie prędkości nie wystarczą, aby wywrzeć na tobie wrażenie, z przyjemnością dowiesz się o systemie kredytowym w eMule, który nagradza często przesyłających. Jeśli prześlesz popularne pliki do ich systemu, zdobędziesz punkty kredytowe i będziesz mieć krótszy czas oczekiwania na pobranie niż inne.

Jak eMule pobiera pliki

Dwie najpopularniejsze obecnie metody udostępniania plików to witryny hostujące pliki i klienci BitTorrent. Aby z nich skorzystać, potrzebujesz linków lub plików .torrent. eMule jest trochę inny. To bardziej przypomina oldskulowe aplikacje P2P.

Po nawiązaniu połączenia z serwerem w eMule, możesz wprowadzić szczegóły pliku na karcie wyszukiwania i rozpocząć pobieranie. Ta metoda pomaga użytkownikom znaleźć pliki, które nie mają torrentów.

Jednak problem z eMule jest taki, jak we wszystkich źródłach P2P, System potrzebuje wielu użytkowników, aby odnieść sukces. Ponieważ więcej osób korzysta z BitTorrenta, pliki eMule będą miały mniej źródeł. I tylko z kilkoma źródłami, pliku nie można uznać za wiarygodny.

Dlaczego eMule jest nadal popularny??

Chociaż istnieją nowsze metody udostępniania plików, eMule jest nadal popularny. Dzięki temu duże prędkości, prostota użytkowania i system kredytowy wgrywania, ma wielu lojalnych użytkowników, którzy nie chcą opuszczać tej aplikacji.

eMule jest oprogramowaniem typu open source i bezpiecznym w użyciu. Nie zawiera żadnych ukrytych wirusów ani adware. Dzięki katalogowi plików udostępnionych i funkcjom wyszukiwania eMule jest lubiany przez tych, którzy lubią udostępniać pliki z łatwością.

Problem z eMule

Chociaż pobieranie i udostępnianie plików w eMule jest łatwe, za każdym razem, gdy łączysz się z siecią, Twój adres IP jest widoczny dla Twojego dostawcy Internetu lub każdego, kto Cię śledzi. Oznacza to, że twoja tożsamość jest szeroko otwarta.

W krajach, w których torrentowanie i udostępnianie plików P2P jest nielegalne, możesz zostać ukarany grzywną, a nawet wysłany do więzienia, jeśli Twój dostawca usług internetowych odkryje, że torrent.

Jeśli nie chcesz, aby Twój dostawca usług internetowych pozwał pliki, najlepiej pozostać w ukryciu. Po połączeniu z eMule komputer wysyła informacje o aktualnie pobieranym pliku, ilości otrzymanych danych i lokalizacji.

Chroń się dzięki VPN

Łatwo to zrobić ukryj swoje ślady podczas korzystania z eMule. Możesz to zrobić łącząc się z VPN. VPN lub wirtualna sieć prywatna działa poprzez szyfrowanie danych i przypisywanie innego adresu IP. W ten sposób Twój dostawca usług internetowych nie może śledzić Twojej aktywności ani nie widzi, że pobierasz udostępniane treści.

Być świadomym, nie wszystkie sieci VPN umożliwiają torrentowanie i udostępnianie plików na swoich serwerach. Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo - i nie anulować subskrypcji VPN - wybierz VPN, który umożliwia torrentowanie na ich serwerach.

Ta lista pokazuje, które sieci VPN mają serwery dedykowane do P2P i udostępniania plików.

Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę

Jak korzystać z eMule z samouczkiem VPN

Pobieranie i używanie eMule z VPN nie różni się niczym od robienia tego bez VPN. Jedyna różnica polega na tym dzięki VPN twoje dane będą ukryte przed twoim dostawcą usług internetowych i rządem podczas pobierania lub przesyłania treści w sieci P2P.

Pobieranie eMule przez VPN jest naprawdę łatwe. Na początek musisz połączyć się z VPN. Istnieje kilka dobrych firm VPN, więc powinieneś przeczytać recenzje przed zakupem. Te VPN są naszymi najbardziej zalecanymi.

Większość firm VPN zapewnia aplikacje do łączenia się ze swoimi serwerami, co bardzo ułatwia. Po zainstalowaniu i połączeniu z VPN, możesz przejść do pobrania eMule.

1. Odwiedź stronę http://www.emule-project.net/home/perl/general.cgi?rm=download i pobierz najnowszy instalator.

Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

Zabierze Cię do Sourceforge, a pobieranie rozpocznie się automatycznie.

2). Otwórz pobrany plik. Rozpocznie się proces instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w instalatorze (Setup Wizard).
Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

3. Po zakończeniu instalacji, uruchom program.
Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

4. Kliknij Połącz w lewym górnym rogu.

Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

Połączysz się z serwerami za kilka sekund.Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

5. Przejdź do zakładki Wyszukaj z paska narzędzi i wprowadź termin, który chcesz wyszukać. W tym przykładzie szukałem Batmana.
Jak bezpiecznie pobierać na eMule za pomocą VPN

Zobaczysz wiele plików spełniających podane kryteria wyszukiwania. Okno wyników wyszukiwania wyświetli ich nazwy, typ (audio / wideo), rozmiar i inne parametry.

Z tych plików, możesz wybrać ten, który chcesz, i kliknij przycisk Pobierz podane w lewym dolnym rogu.

Po kliknięciu Pobierz, rozpocznie się pobieranie pliku na urządzenie. Jak widać, podstawowe funkcje eMule są dość łatwe w użyciu.

Jeśli jesteś użytkownikiem torrenta i nie możesz znaleźć określonego pliku na torrentach, możesz wypróbuj eMule, ponieważ może on również uzyskać dostęp do niektórych rzadkich treści. Pamiętaj, że bez względu na to, którą aplikację P2P wybierzesz, ważne jest, aby pokryć swoje ślady za pomocą dobrej sieci VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me