Jak přijímat platby bitcoinů pomocí BitcoinPay


Než začneme s technickou stránkou věcí, zde je krátký úvod, který vás seznámí s tím, co je bitcoinem.

U bitcoinů každá transakce posiluje měnu. Stejně jako internet lze i bitcoiny používat přes hranice, čímž se obchází omezení zemí a místní předpisy.

Jako elektronický platební systém se však bitcoin používá převážně online a vyžaduje počáteční nastavení od těch, kteří ho chtějí používat..

Než to přečtete, budete moci začít přijímat bitcoiny jako platební bránu ve svém obchodě s elektronickým obchodem nebo je začlenit do svého obchodu s cihel a malty.

Chcete-li začít přijímat bitcoiny:

Vyberte poskytovatele zpracování bitcoinových plateb (PSP) a otevřete bitcoinový účet.

Existuje několik webových stránek, které nabízejí služby správy bitcoinů, například bitpay, coinify a bitcoinpay. Každá z těchto společností účtuje různé poplatky a má mírně odlišné funkce, takže si svůj výzkum a najít ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Vrátíme-li se zpět na bitcoinpay.com, je nastavení účtu opravdu snadné. Jednoduše klikněte na tlačítko Přijmout bitcoiny, zadejte svůj e-mail a je dobré jít.

(Když jsme poprvé začali zkoumat tento článek, pokusili jsme se otevřít účet na bitpay, ale po vyplnění některých podrobností jsme se dozvěděli, že bitpay nepodporuje izraelské účty. Pro ukázkové účely budeme používat butcoinpay.com .)

Odstraňte omezení přidáním údajů o bankovním účtu

Ačkoli jsou bitcoinové transakce anonymní, nové účty jsou ve výchozím nastavení omezeny na transakce v hodnotě 1 000 USD měsíčně. Aby bylo možné toto omezení odstranit, musí obchodníci poskytnout své osobní údaje pro účely ověření. To může zahrnovat kopii vašeho průkazu totožnosti nebo cestovního pasu, jména a adresy ředitelů společností a adresu zápisu do obchodního rejstříku.

Vyberte svou měnu

Po otevření účtu budete dotázáni, na jakou měnu chcete převést bitcoiny, když jsou vyplaceny na váš bankovní účet. Zatímco poplatky a směnné kurzy se u každého PSP mírně liší, bitcoinpay doporučuje pracovat s EUR, protože to dramaticky sníží částky poplatků zaplacených za každou transakci.

Pokud jde o ceny, můžete účtovat svým koncovým zákazníkům v měně USD a stále dostávat platby v EUR. Směna z USD na EUR je poskytována za směnný kurz SPOT a nezahrnuje žádnou provizi.

Pomocí tohoto nástroje zkontrolujte cenu bitcoinů převedenou na USD, EUR nebo GBP.

Přijímejte platby bitcoinů v místě prodeje

Nyní, když je váš účet nastaven, můžete začít přijímat platby bitcoinů.

V případě cihel a malty je nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout odesláním e-mailu svým zákazníkům, který obsahuje platební odkaz. Alternativně můžete svým zákazníkům poskytnout jedinečný QR kód, který lze vygenerovat na webových stránkách bitcoinpay.

Zákazníci, kteří chtějí platit bitcoiny, by samozřejmě měli mít nastavení bitcoinové peněženky.

Přijímejte platby bitcoinů na svůj web

BitcoinPay nabízí rozhraní API, které lze dnes integrovat do většiny platforem eCommerce včetně webů a mobilních aplikací. Ukázky kódu s testováním simulovaného serveru jsou k dispozici v php, java, python, Ruby, Perl a dalších. Mají dokonce určený knoflíkový generátor pro figuríny.

Ale tady je to nejlepší: Pokud nevíte, jak kódovat, stále můžete relativně snadno integrovat bitcoinpay stažením jednoho z jejich vyhrazených pluginů pro opencart, magento, prestashop a woocommerce. Jednoduše přejděte do sekce vývojářů a stáhněte si požadovaný plugin. Poté jej nahrajte na pozadí vašeho webu a nakonfigurujte nastavení podle svých potřeb.

Jak jsou platby odesílány a přijímány?

Pro lepší představu o tom, jak bitcoin skutečně funguje, uvádíme sled akcí, ke kterým dojde, když klient stiskne tlačítko „Pay with bitcoin“.

Jak přijímat platby bitcoinů pomocí BitcoinPay

Co dělat dál?

Po obdržení platby bitcoiny máte několik možností:

  • Uchovávejte bitcoiny v bitcoinové peněžence, které můžete použít pro vlastní nákupy.
  • Automaticky převádějte a ukládejte bitcoiny na svůj bankovní účet. Můžete nastavit určitou prahovou hodnotu pro vklady nebo definovat opakující se data vkladu.
  • Možnost Rozdělit umožňuje definovat, kolik vašich bitcoinových výdělků by mělo být uloženo ve vaší bance a kolik z nich by mělo zůstat ve vaší bitcoinové peněžence.

Výše uvedené možnosti jsou některé velmi základní příklady toho, jak lze peníze automatizovat pomocí bitcoinů. Existuje mnoho dalších akcí, které lze konfigurovat a automatizovat podle vašich obchodních potřeb, jako je placení mezd zaměstnancům, vytváření nových objednávek od dodavatelů, když jsou zásoby nízké, nebo placení účtů v zemích, které to umožňují. Podívejte se na toto inspirativní video Andrease Antonolpoulose, kde najdete přehled některých věcí, které můžete s bitcoiny dělat.

Abych to shrnul, ačkoli bitcoin stále probíhá v konkurenci s tradičními finančními systémy, je zřejmé, že tato úžasně flexibilní měna je tu, aby zůstala, a může změnit naše životy navždy. Přeskočte na rozjetý vůz tím, že se dnes zaregistrujete na bitcoinový účet.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me