Jak usunąć zapisane hasła w Chrome i we wszystkich przeglądarkach


Jeśli chcesz trzymać złodziei z dala od prywatnych informacji, musisz to zrobić używaj silnych i unikalnych haseł dla każdego konta online.

Słabe hasła są łatwe do zapamiętania, ale równie łatwe do złamania. Parzysty silne hasła są zagrożeniem, jeśli użyjesz tego samego do wielu kont (użycie hasła szeregowego) - jeśli haker złamie to jedno hasło, wszystkie konta zostaną natychmiast ujawnione.

Jednak pamiętanie dziesiątek różnych silnych haseł jest w najlepszym wypadku kłopotliwe, aw najgorszym prawie niemożliwe. Więc kiedy twój oferty przeglądarki, aby je zapisać dla Ciebie może wydawać się niesamowitą oszczędnością czasu - ale czy to jest bezpieczne?

Krótko mówiąc, nie. Po prostu umieściłeś wszystkie swoje hasła w zasięgu ręki każdego, kto uzyska dostęp do Twojego urządzenia.

Więc jak usunąć hasła, które Twoja przeglądarka już zapisała? I jak zachować bezpieczeństwo w Internecie bez spędzania całego czasu na zapamiętywaniu skomplikowanych nowych haseł?

Nasz przewodnik krok po kroku pokaże Ci, jak:

  • usuń wszystkie zapisane hasła z dowolnej przeglądarki
  • sprawdź swoje hasła aby upewnić się, że są silne
  • generuj nowe bezpieczne hasła

Damy ci nawet wskazówki, jak zapamiętać swoje silne hasła bez ich przechowywania!

Dlaczego warto usunąć zapisane hasła?

Podczas zapisywania haseł w przeglądarce, wykonujesz dla nich pracę hakera. Jeśli ktoś uzyska dostęp do przeglądarki przez hakowanie lub kradzież urządzenia, będzie to możliwe natychmiastowy dostęp do wszystkich kont online, z mediów społecznościowych na konta bankowe.

Dlatego bez względu na to, jak kuszące jest uniknięcie trudnego zapamiętania silnych haseł, jeśli masz zapisane hasła w przeglądarce, natychmiast je usuń.

Jesteś na jeszcze większe ryzyko, jeśli Twoja przeglądarka zsynchronizuje się z urządzeniami mobilnymi. Jeśli ktoś ukradnie Twój telefon, będzie miał dostęp do zapisanych danych logowania dla każdej witryny, z której korzystasz na dowolnym urządzeniu.

Nawet jeśli nie zapiszesz wszystkich swoich haseł, haker może uzyskać wiele informacji z przechowywanych haseł - szczególnie jeśli używasz tego samego lub podobnego hasła do wielu kont.

Co się stanie, jeśli Twoja przeglądarka zapisuje hasła od miesięcy, a nawet lat? To może się wydawać, że usunięcie ich wszystkich potrwa wieczność, ale w rzeczywistości jest to proste i zajmuje tylko kilka minut. Postępuj zgodnie z poniższym krótkim przewodnikiem dla używanych przeglądarek.

Jak usunąć zapisane hasła: przewodnik krok po kroku

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą internetowym, możesz usuń wszystkie zapisane hasła z przeglądarki i uzyskaj nowy, bezpieczny start do przeglądania w zaledwie kilku prostych krokach.

Wskazówka profesjonalna: W większości przeglądarek lista zapisanych haseł będzie zawierać opcja, aby wyświetlić hasła (ikona oka lub rzeczywiste słowa „pokaż hasła”). To duży powód, dla którego zapisywanie haseł jest tak niebezpieczne! Jednak kliknięcie opcji przed usunięciem haseł pozwoli ci zanotować hasła, które musisz zapamiętać.

Chrom

1. Kliknij pionowe trzy kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Ustawienia. Alternatywnie kliknij Chrom na pasku menu i wybierz Opcje lub Preferencje mieć dostęp Ustawienia.

usuń zapisane hasła chrome (1)

2. Na stronie Ustawienia w obszarze Ludzie, Kliknij Hasła. (Patrz uwaga poniżej dla starszych wersji Chrome).

usuń zapisane hasła chrome (2)

Uwaga: jeśli używasz starsza wersja Chrome, zamiast tego przewiń w dół i kliknij Zaawansowane ustawienia. Następnie przewiń do Hasła i formularze i kliknij Zarządzaj hasłami.

usuń zapisane hasła chrome (3)

3. Kliknij pionowe trzy kropki obok każdego hasła, które chcesz usunąć, i wybierz Usunąć. Powtórz ten krok dla wszystkich haseł i gotowe!

usuń zapisane hasła chrome (4)

Firefox

1. W przeglądarce kliknij Firefox menu i wybierz Opcje lub Preferencje. Możesz również uzyskać dostęp Opcje / Preferencje klikając zestaw trzech pasków w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

usuń zapisane hasła chrome (5)

2. Wybierz Prywatność & Bezpieczeństwo.

usuń zapisane hasła chrome (6)

3. Kliknij Zapisane loginy.

usuń zapisane hasła chrome (7)

4. Zaznacz swoje hasła indywidualnie i kliknij Usunąć, lub po prostu kliknij Usuń wszystko usunąć je wszystkie naraz. Otóż ​​to!

usuń zapisane hasła chrome (8)

Safari

1. Kliknij na Safari na pasku menu i wybierz Preferencje… z menu rozwijanego.

usuń zapisane hasła chrome (9)

2. Kliknij Hasła patka.

usuń zapisane hasła chrome (10)

3. Odznacz Autouzupełnianie nazw użytkowników i haseł, następnie kliknij Usuń wszystko. Alternatywnie możesz wyróżnić poszczególne hasła i usuwać je jeden po drugim. Gdy zobaczysz puste okno, gotowe!

usuń zapisane hasła chrome (11)

Internet Explorer

1. Wybierz Ustawienia (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu okna przeglądarki), a następnie kliknij Opcje internetowe.

usuń zapisane hasła chrome (12)

2. Zgodnie z Generał kartę, znajdź Przeglądanie historię i kliknij Usunąć… przycisk.

usuń zapisane hasła chrome (13)

3. W oknie dialogowym zaznacz pole obok Hasła. UWAGA: Następny krok spowoduje usunięcie wszystkich sprawdzonych danych, takich jak historia przeglądania lub pliki cookie, więc koniecznie odznacz pola obok elementów, których nie chcesz usuwać.

usuń zapisane hasła chrome (14)

4. Kliknij Usunąć, i wtedy Zastosować. Wszystko gotowe!

Microsoft Edge

Dzięki Microsoft Edge możesz korzystać z wielu tych samych operacji, których używasz w Eksploratorze, ale są też nowe przydatne skróty. Oto metoda usunięcia zapisanych haseł w MS Edge, wykonując kroki podobne do podanych powyżej dla Chrome.

  1. Kliknij trzy poziome kropki (…) w prawym górnym rogu okna przeglądarki, a następnie Ustawienia. Alternatywnie wybierz Więcej akcji i wtedy Ustawienia.
  2. Kliknij Zaawansowane ustawienia, i wtedy Zarządzaj moimi zapisanymi hasłami.
  3. Wybierz ikonę obok każdego hasła, aby je usunąć. Gdy to zrobisz dla każdego hasła, kliknij Gotowy. Twoje hasła są bezpieczne!

Opera

1. Na stronie szybkiego wybierania wybierz Łatwe ustawienie.

usuń zapisane hasła chrome (15)

2. Przewiń w dół i kliknij Przejdź do ustawień przeglądarki.

usuń zapisane hasła chrome (16)

3. Na dole strony ustawień kliknij zaawansowane, a następnie przewiń w dół do Hasła i formularze. Następnie kliknij Hasła.

usuń zapisane hasła chrome (16)

4. Kliknij pionowe trzy kropki obok każdego hasła i wybierz Usunąć. Otóż ​​to! Po prostu powtarzaj ten krok, aż wszystkie hasła zostaną usunięte.

usuń zapisane hasła chrome (18)

Jak tworzyć silne hasła i chronić je

Teraz, gdy wyczyściłeś wszystkie zapisane hasła z przeglądarki, musisz to zrobić utwórz silne, unikalne hasło dla każdego konta. Będziesz także potrzebował systemu, aby zapamiętać je wszystkie! Oto kilka wskazówek od naszych ekspertów.

Użyj generatora haseł

Utworzenie silnego hasła nie jest łatwe. Nasze mózgi lubią wzory, a hakerzy szukają tych wzorów, gdy próbują złamać hasło. Dla pełnego bezpieczeństwa, skorzystaj z naszego darmowego generatora haseł, aby utworzyć bezpieczne hasła, których zhakowanie lub odgadnięcie jest prawie niemożliwe.

Możesz dostosować każde hasło w oparciu o wymagania tej witryny (np. Niektóre witryny nie zezwalają na znaki specjalne) lub szybko wygeneruj losowe, bezpieczne hasło, aby chronić swoje dane.

Oczywiście, im bardziej losowe jest Twoje hasło, tym trudniej je zapamiętać. Usługi szyfrowania i przechowywania haseł online są zdecydowanie bezpieczniejszą opcją niż przechowywanie haseł w przeglądarce, ale są nadal wiąże się z ryzykiem: każdy haker, który uzyska dostęp do tego jednego konta, może zalogować się do wszystkich innych kont w jednej chwili.

Jeśli musisz przechowywać hasła, użyj ołówka i papieru, rób zakodowane notatki zamiast zapisywać pełne hasła, jeśli to możliwe, i przechowuj te notatki w bezpiecznym miejscu z dala od komputera. Przewiń w dół, aby znaleźć sposób na łatwiejsze zapamiętanie haseł!

Trzymać się zasad

Jeśli zdecydujesz się utworzyć własne hasło, pamiętaj, że bezpieczne hasło:

  • ma minimum 12 znaków
  • zawiera mieszankę liczb, symboli i liter
  • nie jest jednym słowem znalezionym w słowniku
  • nie polega na oczywistych zamianach liter - jak d0g zamiast psa

Oto dobra wiadomość: istnieje sposób, aby dodać jakąś metodę do szaleństwa i podaj swoją pamięć pomocną dłoń!

Użyj algorytmu tworzenia hasła

To jest naprawdę przydatne sposób na wygenerowanie hakerskich haseł ORAZ zatwierdzenie ich w pamięci. Zamiast opracowywać od podstaw każde hasło, opracowujesz system - ale taki, który będzie miał dla ciebie sens. Oto jeden przykład.

Zacznij od podstawa dwóch niepowiązanych słów. Na przykład, jeśli twój pies ma na imię Jax, możesz użyć dwóch słów Jax i steru (wybraliśmy losowo drugie słowo ze słownika).

Powiedzmy teraz, że Jack ma 5 lat. Stara formuła „psich lat” przekształciłaby ją w 7 x 5 = 35 ludzkich lat. Połącz ten numer z Twoimi dwoma słowami, aby uzyskać coś takiego jak jA3xRu5dDer. Teraz, sprawdź siłę swojego hasła za pomocą naszego bezpłatnego narzędzia.

Narzędzie mówi nam, że to hasło jest świetne, ale możesz je dodatkowo ulepszyć za pomocą symbolu lub dwóch, jeśli chcesz - jA3x% Ru5 + dDer. Teraz możesz nieznacznie zmienić to hasło dla każdej witryny, z której korzystasz dodanie identyfikatora związanego z tą witryną.

Właśnie unikaj używania oczywistych kombinacji liter, jak FA lub FB na Facebooku. Możesz użyć trzeciej i ostatniej litery litery strony internetowej (C i O dla Facebooka) i umieścić między nimi swoje hasło podstawowe. Na Facebooku będziesz mieć cjA3x% Ru5 + dDerO.

Teraz masz niesamowite hasła i możesz je zapamiętać! Należy jednak pamiętać, że nadal zalecamy używanie całkowicie unikalnego i losowego hasła do bardzo wrażliwych informacji, takich jak konta bankowe.

Przejdź do weryfikacji dwuetapowej

Przejdź do weryfikacji dwuetapowej na wszystkich kontach, które ją obsługują. Dzięki tej funkcji otrzymasz wiadomość kod jednorazowy za pośrednictwem e-maila, SMS-a lub połączenia głosowego przy każdym logowaniu.

Aby uzyskać dostęp do konta, musisz potwierdzić swoją tożsamość, wprowadzając kod. To zajmuje kilka chwil, ale warto, bo system natychmiast ostrzegać, gdy ktoś próbuje włamać się na twoje konta.

Użyj VPN

Bez względu na to, jak silne są, są wciąż istnieje ryzyko, że haker może przechwycić twoje hasła gdy urządzenie prześle je na strony internetowe. Niebezpieczeństwo jest szczególnie duże, jeśli korzystasz z publicznego Wi-Fi.

ZA VPN (wirtualna sieć prywatna) chroni cały ruch internetowy za pomocą wojskowych protokołów szyfrujących, które uniemożliwić odczyt danych (w tym haseł) każdemu, kto próbuje go ukraść.

Łącząc Cię przez bezpieczny tunel ze zdalnym serwerem, a VPN maskuje twoją lokalizację IP, dzięki czemu jesteś całkowicie anonimowy w Internecie. Możesz także zmienić swoją widoczną lokalizację ominąć cenzurę i blokowanie geograficzne aby uzyskać bezpieczny i nieograniczony dostęp do Internetu w dowolnym miejscu.

streszczenie

Nie trzeba używać skrótów, używając słabych haseł lub przechowując je cyfrowo. Wykonując powyższe kroki, możesz na dobre usunąć zapisane hasła z przeglądarki i zastąpić je silnymi hasłami, które faktycznie zapamiętasz.

Aby przenieść swoje bezpieczeństwo na wyższy poziom, użyj wysoko oceniana sieć VPN, która chroni Twoje hasła przed nawet najlepszymi złodziejami danych. Aby uzyskać jeszcze więcej świetnych wskazówek od naszych ekspertów, aby zachować bezpieczeństwo podczas surfowania, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem dotyczącym ochrony prywatności w Internecie.

Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me