Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie


Ok, więc jeśli nadal poszukujesz idealnej sieci VPN lub korzystasz z niej już od jakiegoś czasu, będziesz wiedział, że jest jedna istotna cecha „zrób lub zepsuj”, której wszyscy szukamy: stabilne połączenie.

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z VPN, z pewnością nie jesteś obcy niestabilnemu połączeniu WiFi - rezygnując z pracy i przerywając jej pracę. Zdarza się. Jednak utrata połączenia VPN to zupełnie inna sprawa. W końcu, po co korzystać z VPN, jeśli połączenie z serwerem zostanie zerwane - przekierowując swoje cenne, prywatne dane z powrotem przez twojego dostawcę usług internetowych? To prawie tak, jakbyś nigdy nie miał VPN na początek.

Poczujesz ulgę, wiedząc, że istnieje kilka metod ochrony i zabezpieczenia się w tym prawie nieuniknionym scenariuszu. Tak więc, zanim ustawisz w kolejce kolejne torrenty lub usiądziesz do oglądania Netflix, musisz upewnić się, że jeśli lub kiedy twoja sieć VPN zawiedzie, przepływ danych zostanie zatrzymany - zamiast wracać do twoich rąk ISP.

Bez względu na to, czy korzystasz z systemu Windows, Mac czy Linux, oto kilka rozwiązań:

 1. Wybierz VPN, który zawiera „Kill Switch”

  Jest to boskie posłanie dla początkującego lub niezorientowanego technicznie użytkownika, który woli unikać potencjalnie czasochłonnego zadania dostosowania ustawień na swoim komputerze. „Kill Switch” VPN, kiedyś praktycznie nieistniejąca funkcja, jest dziś jednym z gorących punktów sprzedaży od dostawców VPN.

  Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

Wbudowany w wiele programów VPN „Kill Switch” jest tak prosty, jak zaznaczenie pola - czasem nadawane są imiona i nazwiska (tak jak Mullvad powyżej). Daje ci absolutny spokój ducha, bez względu na to, co się stanie, że żaden ruch nie ucieknie z twojego komputera, jeśli twoja sieć VPN zawiedzie. Niektóre programy nawet automatycznie podejmą próbę ponownego połączenia - przydatna dodatkowa funkcja, jeśli planujesz być z dala od komputera przez dłuższy czas.

Jeśli więc Twoja obecna sieć VPN nie obejmuje tej niesamowitej funkcji, być może nadszedł czas, aby rozstać się i przesłać statek do innej firmy, która wie, jak dbać o swoich klientów.

Oto lista najlepszych firm, które wdrożyły „kill switch” w swoim oprogramowaniu:

Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę

Użytkownicy torrentów powinni używać VUZE (Windows, OSX)

To przyjazny dla klienta VPN Torrent, który ma możliwość ustalenia, czy korzystasz z VPN. Vuze dba o to tak bardzo, że nawet wyświetli komunikat ostrzegawczy, oferujący możliwość korzystania z klienta przez VPN. Dzięki Vuze.

Kliknięcie przycisku Tak powinno następnie skonfigurować to automatycznie. Jeśli nie, to nie ma problemu - łatwo ustawić go ręcznie.

 • Iść do Przybory >> Opcje. Kliknij 'Zaawansowane' pod nagłówkiem: „Biegłość użytkownika”Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie
 • Teraz kliknij Połączenie >> Zaawansowane ustawienia sieci

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

 • Przejrzyj listę po prawej stronie i wybierz adres IP, który odpowiada twojej sieci VPN.
 • Skopiuj i wklej nazwa interfejsu w „Powiązanie z lokalnym adresem IP lub interfejsem
 • Teraz kliknij „Wymuszaj powiązania IP…

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

Dowiesz się, czy Twój ruch Torrent jest kierowany przez VPN, gdy ikona routingu w prawym dolnym rogu zmieni kolor na ZIELONY. Gdy połączenie VPN zostanie przerwane, wszystkie procesy również się zatrzymają. Uff Ikona może zająć kilka sekund, aby nadążyć, aby zmienić kolor na zielony, ale możesz mieć pewność, że żadne dane nie wyciekną, gdy VPN się zatrzyma.

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

 

 

 1. Pobieranie VPNetMon - tylko dla użytkowników systemu Windows

Jeśli twój obecny dostawca VPN lub ten, w którym masz serce, nie ma wbudowanego „wyłącznika awaryjnego”, nie rozpaczaj. VPNetMon to bardzo fajny, praktyczny darmowy program przeznaczony tylko dla użytkowników systemu Windows, zaprojektowany do automatycznego zamykania programów uzyskujących dostęp do Internetu w przypadku utraty połączenia VPN. Chociaż musisz to samodzielnie skonfigurować ręcznie, jest to bardzo proste.

Pokażmy, jak to działa:

 • Pobierz VPNetMon tutaj: Wyodrębnij i uruchom. Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie
 • Teraz kliknij optować. Teraz możesz dokładnie wybrać, które programy powinny zostać zamknięte po utracie połączenia VPN (A).
 • Wejdz do pierwsze dwie liczby twojego adresu IP VPN (znalezione w „Pola adresu IPV4') w 'VPN IP Start ” pudełko (B).

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

 • Weź to na jazdę próbną, ręcznie odłączając się od VPN. Jeśli widzisz, że wszystkie programy się zamykają, to dobrze, że utworzyłeś swój własny „przełącznik zabijania”.
 • Upewnij się, że uruchamiasz każdy program, z którego chcesz korzystać za pośrednictwem programu VPNetMon.
 •  Teraz, gdy połączysz się z siecią VPN, zobaczysz adres IP w kolorze ZIELONYM w jednym z niższych „Adresy IPV4” pudełka (C).

 

 1. Wypróbuj VPN Check - Windows i Linux

Kolejny program monitorujący - tym razem użytkownicy Linuksa zostaną zaproszeni na przyjęcie. To proste, ale skuteczne oprogramowanie, podobnie jak VPNetMon, zapewnia automatyczne zamknięcie wszystkich programów (np. BitTorrent) po zerwaniu połączenia VPN.

Jest to samodzielne oprogramowanie, którego można używać razem z innymi programami VPN, ale działa najlepiej, gdy używasz OpenVPN z dostawcami, którzy nie oferują własnego „przełącznika zabijania”.

 • Pobierz bezpłatną lub profesjonalną wersję tutaj [http://www.guavi.com/vpncheck_free.html]. Po pobraniu i otwarciu kliknij „Config” Jeśli używasz systemu Windows, możesz wprowadzić nazwę użytkownika VPN i hasło, aby połączyć się z istniejącym dostawcą konta.Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

 

 • Wybierz programy, które chcesz zamknąć, jeśli VPN się rozłączy, klikając „Cycle IP Task.” Możesz wybrać, czy chcesz zamknąć te programy, czy nawet całe połączenie internetowe, jeśli VPN zawiedzie

„Czas pętli (s)” określa, jak często program ma sprawdzać, czy połączenie VPN jest aktywne. Zrzut ekranu pokazuje „2”, więc program będzie sprawdzał połączenie co 2 sekundy.

Jak zabezpieczyć dane, jeśli połączenie VPN spadnie

 

Podsumowując

Niezależnie od tego, na czym polegają Twoje działania online - torrentowanie, przesyłanie strumieniowe, pobieranie - jest to jeden obszar, którego nie możesz zignorować, a dzięki tym darmowym i różnorodnym metodom nie ma powodu, aby przesyłać dane z powrotem do twojego dostawcy usług internetowych.

Wdrożenie własnego „wyłącznika awaryjnego” może wymagać trochę pracy ręcznej, ale złożone rozwiązanie jest lepsze niż żadne. Z ulgą widzimy teraz dostawców VPN oferujących to jako wbudowany mechanizm - oszczędzający czas, pieniądze i stres. „Przełącznik zabójstw” jest naprawdę najlepszą tarczą dla dzisiejszych wojowników prywatności.

 

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me