Je bitcoin mrtvý? Kdy zemřou bitcoiny?


Bitcoin je mrtvý ... téměř.

Od roku 2018 vzrostl bitcoin až na 20 000 $ a klesl na 7 500 USD. Nedávný propad má odborníky, kteří tvrdí, že je to konec bitcoinu a bublina se konečně objevila.

Může však bitcoin opravdu zemřít?

Podíváme se na historii bitcoinů, jak se kryptoměna v průběhu let změnila, co o tom říkají odborníci a pokud možno existuje lepší alternativa než dosud populární bitcoiny.

Bitcoinové funkce samy o sobě

Bitcoin byl vynalezen v roce 2009 jako online platební systém typu peer-to-peer, který nevyžaduje k ověření a kontrole transakce důvěryhodného centrálního prostředníka - jako je banka nebo platební brána..

Protože není prostředník, systém kontroluje dvojí výdaje, aby zajistil, že nikdo nebude utrácet stejné peníze více než jednou (pamatujte, že cokoli digitální lze kopírovat a znovu použít znovu a znovu). Systém je sítí typu peer to peer.

Uživatelé po celém světě mají přístup k připojení svých počítačů k síti a jsou odměněni bitcoiny za množství výpočetního výkonu, který do sítě věnují. (Toto je známé jako těžba bitcoinů.)

Tento síťový systém, známý také jako blockchain, funguje jako veřejná účetní kniha, která zaznamenává všechny bitcoinové transakce, převzetí kontroly od prostředníka (banky, karty, PayPal) a vrácení zpět osobě provádějící transakci. To má za následek méně transakčních poplatků a plnou kontrolu nad prostředky, což znamená, že centrální agentury nemohou diktovat žádné transakční limity, zmrazit žádné účty ani obrácené platby..

Jak Blockchain funguje

Aniž bychom se dostali příliš do detailů, Blockchain je způsob, jakým bitcoiny objednávají transakce. Pomocí uzlů, metody ověřování, která zajišťuje provedení transakce, seskupuje bitcoinová síť několik transakcí dohromady, tzv. Bloky. Přibližně každých 10 minut (což je to, co je potřeba k ověření a potvrzení transakcí v jednom bloku), síť schválí blok.

Kvůli této blockchainu nelze bitcoiny zastavit.

Miguel Cuneta píše:

"The Blockchain je to jedno." Neexistuje žádná zástrčka, kterou by bylo možné vytáhnout. Nemá žádné pocity. Ale každých deset minut to dělá krok vpřed. Každých deset minut zvyšuje jeho hodnotu a sílu své sítě. Žádná osoba nebo instituce to nemůže zastavit. “

Podle něj, pokud mají lidé transakce, bitcoiny budou i nadále růst. Hodnota se však opět zvýší?

Pád a vzestup bitcoinů

Od svého založení Satoshi Nakamota v roce 2009 má bitcoin své vzestupy i pády. V roce 2011 se bitcoin snížil na 2,00 USD poté, co dosáhl 31 měsíců před několika měsíci. V roce 2013, kdy bitcoin dosáhl 1 000 USD, klesl na 300 USD.

Má tedy smysl pouze to, že když bitcoin dosáhl téměř 20 000 $, klesl zpět na 7 500 $ (v době psaní tohoto textu).

Znamená to, že bitcoiny znovu povstanou?

Pravděpodobně.

Ran Neuner, odborník na bitcoiny, řekl CNBC, že očekává, že se trh chvilku vznáší a poté se vrátí nahoru.

bohužel, neexistuje žádný způsob, jak zjistit, zda je správný.

Správný čas na investice

Zatímco mnozí věří, že bitcoiny půjdou zpět, jiní, kteří se dívají na kryptoměnu jako celek, říkají, že jdou jinou cestou.

Na trh zaplavily alternativy bitcoinů, známé jako altcoiny. Mnoho z nich nabízí různé varianty bitcoinů, například různé ekonomické modely, algoritmy těžby a některé nabízejí více či méně soukromí než samotné bitcoiny..

V některých případech mohou být tyto altcoiny cennější než bitcoiny a stojí za investici.

Kde se bitcoin v měsících zdvojnásobil, než ztratil své zisky, Alternativní mince, jako například Cardano, byly až 30 až 40krát vyšší.

Z hlediska toho by 10 000 USD investovaných od 1. prosince 2017 do 31. prosince 2017 v bitcoinech přineslo zisk o něco více než 4 000 USD. Stejná částka investovaná do Cardano mince by měla zisk přes 54 000 $.

BITCOIN
Cena 01/12/2017 = 10 000 USD
Nakoupené mince (10 K) = 1 mince
Cena 31/12/2017 = 14 235 USD
ZISK = 4 234 USD

CARDANO COIN
Cena 01/12/2017 = 0,11 USD
Nakoupené mince (10 kB) = 90 909 mincí
Cena 31/12/2017 = 0,71 USD
ZISK = 54 545 USD

Takže zatímco bitcoiny budou i nadále žít a mohlo by to dokonce zvýšit hodnotu, existuje více možností, jak investovat do.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me