Je Wikipedia blokována? Zde je návod, jak toho dosáhnout v roce 2020 [Easy Hack]


Wikipedia je skvělý zdroj informací. Prakticky má materiál pro všechny možné věci pod sluncem. Web používá téměř každý, od studentů po návštěvníky v kanceláři a od rodičů doma po cestující.

S více než 5,5 milionu anglických článků a rychlostí úprav 10 úprav za sekundu je Wikipedia pravděpodobně největším úložištěm informací na světě. nicméně, není tak volně přístupný, jak by měl být.

Wikipedia je blokována v mnoha zemích. Například, Turecko zablokoval Wikipedii, protože webové stránky odmítly odstranit některé články, které uváděly odkazy na tureckou vládu a teroristické organizace.

Rusko a Čína také blokovaly Wikipedia v různých časech.

Kvůli tomuto bloku uživatelé nemohou získat požadované informace o několika důležitých tématech. Níže, ukážeme vám, jak odblokovat Wikipedia.

Jak odblokovat Wikipedia s VPN

Pokud žijete v Turecku nebo v jakékoli jiné zemi, kde je Wikipedia částečně nebo úplně zablokována, existuje jednoduchý způsob, jak jej odblokovat pomocí VPN.

Síť VPN změní vaši geolokaci tak, aby vypadala, jako by se nacházíte v jiné zemi. S sítí VPN je přidáno mnoho dalších funkcí. Více se o tom můžete dozvědět zde.

Existuje mnoho lidí, kteří k odblokování Wikipedie používají anonymní proxy. Problém s proxy je v tom, že nejsou stabilní. Ty, které dříve fungovaly, nyní nefungují, jediným možným řešením je tedy použití spolehlivé sítě VPN.

Na trhu existuje několik sítí VPN, ale pokud chcete obejít vládní omezení, potřebujete důvěryhodnou síť VPN, která nedá vaše údaje pryč. Z tohoto důvodu se doporučuje používat placenou službu VPN, která neuchovává protokoly a zcela maskuje vaši identitu.

Jak vám VPN umožňuje přístup na Wiki

VPN šifruje váš provoz a mění vaši IP adresu, aby váš poskytovatel internetových služeb nemohl vidět otevřené stránky.

Uživatelé, kteří se pokusí o přístup k Wikipedii v kterékoli ze zemí, kde je blokována, uvidí zprávu „Vypršel časový limit připojení“. K tomu dochází, protože váš poskytovatel internetových služeb ví, že jste se pokusili otevřít blokovanou stránku.

S VPN vás váš ISP nemůže sledovat, takže můžete snadno otevřít libovolnou stránku Wikipedie.

Navíc, VPN vytvoří bezpečný tunel pro veškerý provoz, takže vláda nemůže udržovat karty o vaší online aktivitě. To je zvláště důležité, pokud jste novinář, který podává zprávy o citlivých materiálech.

Nejlepší VPN pro odblokování Wikipedie

  1. ExpressVPN
  2. NordVPN
  3. CyberGhost
  4. VyprVPN
  5. SoukroméVPN

Zůstaňte ve spojení odkudkoli na světě

Obsah není cenzurován pouze v Turecku. Několik zemí včetně Severní Koreje, Číny, Saúdské Arábie a Íránu cenzuruje svůj obsah.

Pokud žijete v zemi, která vám neumožňuje přístup na globální internet, budete muset najít způsob, jak obejít omezení. A to lze bezpečně provést pomocí VPN.

Podívejte se na seznam doporučených VPN bez protokolování, které vám mohou pomoci obejít blok Wikipedia v Turecku nebo v jakékoli jiné zemi..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me