Linux için GERÇEKTEN ÜCRETSİZ 8 VPN


Linux'un hızını ve gizliliğini seviyor musunuz? Bu VPN'ler, size bir servet ödemeden tüm internet etkinliğinize aynı yüksek hızlı performansı ve güvenliği ekler.

Linux için 45 ücretsiz VPN test ettim ve çoğunun iddia ettikleri kadar iyi çalışmadığını gördüm. Can sıkıcı yakalamaları, düşük hızları ve sıkışık sunucuları vardı. Hatta bazıları güvenliğimi tehlikeye attı.

ancak, Linux ile kullanmak için yeterince güvenli ve hızlı sekiz VPN bulabildim. Ücretsiz oldukları için bazı sınırlamaları var, ancak mevcut en iyi ücretsiz VPN'ler. Kısıtlamasız bir VPN istiyorsanız, aşağıdaki gibi düşük maliyetli bir premium sağlayıcıyla gitmenizi öneririz NordVPN.

Linux için En İyi Ücretsiz VPN'ler - Hızlı Kılavuz

 1. NordVPN: Mükemmel Linux uyumluluğunun keyfini çıkarın ve yıldırım hızında hızlar. En iyisi, onunla test edebilirsiniz 30-gün para iade garantisi.
 2. Windscribe: Mükemmel sunucu hızlarından en iyi şekilde yararlanın aylık 10 GB ücretsiz veri indirimi.
 3. ProtonVPN: Veri limiti yok, reklam yok ve günlüksiz garanti 7 günlük ücretsiz premium yükseltme seçeneği ile.
 4. beni sakla: İyi bir yerde üç yerde sunucular ayda 2 GB ücretsiz veri limiti.
 5. TunnelBear: Mükemmel şifreleme, ancak Ayda 500MB.
 • Ayrıca, Linux için üç ücretsiz VPN daha
 • Bu VPN'leri Nasıl Sıraladık ve Test Ettik
 • Ücretsiz VPN'lerle Yakalama Nedir?? 

Linux için En İyi Ücretsiz VPN'ler (Güncel 2020)

Hangi Linux dağıtımını kullanırsanız kullanın, sunabilecek bir VPN'e ihtiyacınız var kolay kurulum, güçlü güvenlik ve en önemlisi hızlı hız. İnternet'i her yerden güvenle kullanabilmeniz için size piyasadaki en iyisini sunmak için 43 seçeneği dikkatle test ettim.

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

 • 256 bit AES şifreleme, kill switch ve Çift VPN koruması
 • 59 ülkede 5.200'den fazla yüksek hızlı sunucu
 • Linux dağıtımları için adım adım kılavuzlar
 • Özel P2P sunucuları
 • Para iade garantisini kullandığınızda 30 gün boyunca ücretsiz yararlanın
 • Şununla çalışır: Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve Sling TV
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Chrome, Firefox ve çoğu yönlendirici

NordVPN bir Özel servis, Kullanışlı olması nedeniyle en iyi Linux seçimlerime dahil ettim 30-gün para iade garantisi.

Birçok ücretsiz seçeneğin aksine, NordVPN web'de sörf yapmayı, dosyaları indirmeyi ve en sevdiğiniz içeriği yayınlamayı çok daha güzel hale getiren endüstri lideri özelliklerle doludur.

NordVPN'in Linux ve Windows / macOS sürümleri arasında hiçbir fark yoktur, böylece 59 ülkede 5.200 yüksek hızlı sunucu. Bu kadar çok sunucunun en önemli faydaları arasında coğrafi kısıtlamalı sitelerin engellemesinin kaldırılması ve daha hızlı performans yer alıyor.

Ayrıca, Linux'a özgü avantajlardan da yararlanabilirsiniz. NordLynx. Bu Linux dostu protokol, Wireguard VPN'i NordVPN’in Ağ Adresi Çevirisi ile birleştirir. Kısacası, sistemlerin kombinasyonu kimliğinizi riske atmadan mükemmel hızlar. 

Akış temel endişenizse, bunu duymaktan memnuniyet duyarsınız. testlerim düzenli olarak engellenmedi Netflix, Hulu ve Amazon Prime. Bu, NordVPN’in yerleşik SmartPlay DNS özelliği sayesinde. Bu akıllı DNS proxy hizmeti size dünyanın dört bir yanından coğrafi kısıtlamalı içeriğe hızlı ve kolay erişim. 

Torrent'ler de NordVPN’in adanmış P2P sunucularından yararlanır. Ayrıca, kayıt tutmayan bir politika ve otomatik bir öldürme anahtarı ile, dünyanın neresinde olursanız olun tamamen anonim kalabilirsiniz.

Bu güvenlik NordVPN’in askeri sınıfıyla destekleniyor 256 bit AES şifreleme ve verileri iki kez şifreleyen benzersiz bir Çift VPN özelliği. NordVPN'ler olarak reklamlar ve kötü amaçlı yazılımlar için endişelenmenize gerek kalmayacak CyberSec özelliği pop-up'ları uzak tutar.

Kurulum kolaydır çünkü NordVPN’in yerel Linux VPN istemcisi. Standart olarak OpenVPN protokollerini kullanır, ancak size uygun bir yapılandırma için kendi komut satırlarınızı girebilirsiniz. Her iki şekilde de kullanışlı Linux kurulum kılavuzları ve 7/24 müşteri desteği, kapsam dışındasın.

NordVPN’in coğrafi engelleme özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?? İncelememizin tamamını inceleyin. Ya da bugün bu hizmeti deneyin 30-gün para iade garantisi.

NordVPN ile Başlayın! 

2. Windscribe 

Linux için GERÇEKTEN ÜCRETSİZ 8 VPN

 • 10 GB aylık veri limiti
 • Sınırsız cihaz bağlantısı
 • 10 sunucu konumuna erişim
 • Oturum günlüğü veya IP zaman damgası yok
 • Şununla çalışır: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer ve Kodi
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS, Android, web tarayıcıları ve yönlendiriciler

Windscribe bir ücretsiz komut satırı aşağıdaki Linux dağıtımlarına özel olarak göz atmanıza olanak tanır:

 • Ubuntu
 • fötr şapka
 • Debian
 • CentOS

Linux için Windscribe, Windows ve Mac için uygulamaları kadar sorunsuz çalışmayabilir, ancak yine de bir Ubuntu için özel kurulum kılavuzu kendi web sitesinde. Ayrıca destekler IKEv2 ve OpenVPN, bu yüzden herhangi bir kullanılabilirlik sorunuyla karşılaşmamalısınız.

Windscribe, piyasadaki en büyük ücretsiz veri ödeneklerinden birine sahiptir. Ayda 10GB. Ancak HD akışının saatte 3 GB'a kadar kullanabileceğini düşündüğünüzde, en sevdiğiniz şovun birkaç bölümünden sonra verilerinizin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Windscribe’ın ücretsiz sürümü ile ilgili en büyük sorun akış kısıtlamaları. Testlerimde, her ikisi de premium plandan erişebilsem bile Netflix veya BBC iPlayer'ın engellemesini kaldıramıyordum.

Torrent için daha iyidir. Ücretsiz plan size 10 konumdaki sunuculara erişim ve P2P paylaşımını tamamen destekler. Ancak, büyük dosyaları paylaşıyorsanız, 10 GB'lık veri sınırı size engel olabilir.

Güvenlik açısından, Windscribe sizi koruyor. AES 256 bit şifreleme, verilerinizi gözetleme gözlerinden uzak tutar. Artı, katı kayıt tutmama politikası ve yerleşik bir kötü amaçlı yazılım engelleyici sizi izleyicilerden ve bilgisayar korsanlarından koruyun.

Windscribe'in bütçenize uygun bir dizi fiyat planı vardır, ancak bugün kaydolabilir ve 10 GB'lık ücretsiz keyfini çıkarabilirsiniz. İncelemenin tamamını okuyarak testlerimizde nasıl performans gösterdiğine bakın.

Ücretsiz Windscribe Alın! 

3. ProtonVPN

Windows protonvpn

 • Veri sınırı yok, ancak daha düşük hızlar
 • Yalnızca üç ülkedeki sunucu konumları
 • Her seferinde bir bağlantıya izin verir
 • Kayıt tutmama politikası da dahil olmak üzere güçlü güvenlik özellikleri
 • Premium plana 7 günlük ücretsiz yükseltme
 • Şununla çalışır: Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video, ancak akış ücretsiz planda bir seçenek değil
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS, Android ve bazı yönlendiriciler

Proton, Linux uyumluluğunun sonradan düşünülmediği nadir VPN'lerden biridir.

Kullanmak zorundasın OpenVPN paketi bağlantınızı kurmak için uygun yapılandırma dosyalarıyla. Ancak ProtonVPN’in web sitesinde kullanışlı kılavuzlar özellikle Ubuntu dağıtımları için.

Her iki durumda da, ProtonVPN, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için Linux paketinde yaygın olan DNS sızıntılarını ele aldı. Ancak, hızlarınız aşağıdaki gibi düştüğünde şaşırmayın serbest plan bağlantı hızlarını sınırlar.

Erişiminiz olacak üç ülkedeki sunucular böylece coğrafi engelleme ile savaşabilirsiniz, ancak sunucuların hiçbirinin torrentleri desteklemediğini unutmayın. Bununla birlikte, P2P paylaşımı tüm ProtonVPN’in premium planlarında mevcuttur.

Serbest planda yayın yapmak da zor. ProtonVPN'in sunduğu sınırsız veri kullanımı, adanmış Netflix sunucuları yalnızca Proton Plus müşterileri tarafından kullanılabilir. Bununla birlikte, makaleler, müzik ve videolar gibi coğrafi olarak kısıtlanmış veya sansürlenmiş diğer malzemelere erişmek için mükemmel bir seçenektir.

Benim tavsiyem 7 günlük ücretsiz yükseltme ProtonVPN’in premium özelliklerini test etmek için Tek yapmanız gereken ücretsiz bir hesap açmak ve talimatları takip etmektir. ProtonVPN sunucusuna ilk kez bağlandığınızda, güvenli akış, P2P desteği ve mükemmel hızların keyfini çıkarabilmeniz için premium plana yedi günlük erişim elde edersiniz.

Yükseltme yapsanız da yapmasanız da, yine de AES-256 şifreleme ve DNS sızıntısını önleme, böylece verileriniz ve tarama alışkanlıklarınız güvende olur. Ancak, erişmek için ücretli bir plana kaydolmanız gerekir ProtonVPN’in benzersiz Güvenli Çekirdek koruması. Size daha fazla gizlilik sağlamak için trafiğinizi otomatik olarak kısıtlanmamış bir ülkeye yönlendirir.

Daha fazlasını öğrenmek istiyorum? Ayrıntılı ProtonVPN incelememize göz atın; veya ücretsiz paketiniz için bugün kaydolun.

ProtonVPN'i Ücretsiz Alın!

4. hide.me

windows hide.me

 • Ayda 2 GB ücretsiz veri
 • IKEv2 ve Ubuntu desteği
 • Sınırsız bant genişliği
 • IP sızıntı koruması
 • Reklam veya pop-up yok
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şununla çalışır: BBC iPlayer, Amazon Prime Video, Sling TV, Showtime, Crackle, HBO GO, Kodi ve Sky Go
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, FireFox, Windows Telefonlar ve bazı yönlendiriciler

Güvenliğinizden ödün vermeyen ücretsiz bir VPN arıyorsanız, hide.me en iyi seçenektir. Sayesinde verileriniz güvende kalır 256 bit AES şifreleme, IP sızıntı koruması, otomatik bir öldürme anahtarı ve kayıt tutmama ilkesi. 

Birçok ücretsiz VPN, ücretsiz premium planlarını reklamlarla finanse ederken, hide.me böyle bir şey yapmaz. Onun kullanımı kolay tasarım herhangi bir cihazdaki Linux kullanıcıları için harika.

Şimdiye kadar, çok iyi, değil mi? Kötü haber saklanıyor. Ücretsiz planım bazı ciddi kısıtlamalarla geliyor.

Yalnızca erişiminiz var dünya çapında beş lokasyonda sunucular. Bu torrent göndermeyi inanılmaz derecede zorlaştırır. Ayrıca, Ayda 2 GB veri aktarımı. Dört saatlik müzik akışı için bu yeterli, ancak günlük kullanım için uygun değil.

Premium plan çok daha fazla olanak sunuyor. Sahip olacaksın dünya çapında 57 lokasyonda 1.400+ sunucuya erişim veri kullanımında sınır yok. Ücretsiz plan yalnızca bir bağlantıya izin verirken, hide.me’nin premium planı aynı anda on cihaza kadar izin verir.

hide.me ayrıca bir Linux için kullanışlı kurulum kılavuzu (Ubuntu) kullanıcıları. Ne yazık ki, Ubuntu’nun entegre VPN istemcisi yalnızca bazı ciddi güvenlik sorunları olan şu anda kullanılmayan PPTP'yi (Noktadan Noktaya Tünel Protokolü) desteklemektedir..

Göz atmanızı güvenli ve güvenli tutmak için hide.me, OpenVPN veya IPsec IKEv2 kullanmanızı önerir. Gibi, biraz manuel yapılandırma gerekli olabilir.

Hide.me’nin coğrafi engelleme özellikleri hakkında daha fazla bilgi için tam incelememiz, veya ücretsiz hizmeti bugün indirin. Premium plandan etkileniyorsanız, şimdi risksiz bir şekilde deneyin 30-gün para iade garantisi.

Ücretsiz!

5. TunnelBear

Windows tüneli

 • 500 MB aylık veri sınırı
 • 22 ülkede sunucu
 • AES-256 bit şifreleme
 • Linux ile uyumlu ancak sınırlı kurulum desteği
 • Şununla çalışır: HBO Go; testlerimde Netflix US, Hulu veya BBC iPlayer'ın engellemesini kaldıramıyordum
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, Firefox ve Opera

Sevimli ayının seni kandırmasına izin verme. TunnelBear bir yumruk atıyor. Ancak ücretsiz hesabı bazı büyük dezavantajlarla geliyor. En büyük sorun küçük Aylık 500 MB veri sınırı. En sevdiğiniz şovun yarım saatlik bir bölümü için bu yeterli değil.

Testlerim sırasında Netflix US, Hulu veya BBC iPlayer'a bağlanamadım, ancak diğer kullanıcılar zaman zaman bu sitelerin engellemesini kaldırabildi. Ne yazık ki, TunnelBear’ın özel coğrafi kısıtlama özelliği GhostBear yalnızca Windows, Mac ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

TunnelBear Linux için optimize edilmemiştir. Temel protokolleri Ubuntu’nun standart masaüstünde ve Fedora’nın İş İstasyonunda desteklenir. Ancak Gentoo, Slackware ve Mint'teki Linux kullanıcıları burada hayal kırıklığına uğrayacak.

Ancak, TunnelBear bir Linux paketleri için adım adım kurulum kılavuzu, gerekli tüm komutları içerir. Yine de yüklemeyi denemeden önce etkin bir hesabınızın olması gerekir.

Ama güzel şeylere geri dönelim.

TunnelBear'ın bazı harika güvenlik özellikleri vardır. AES 256 bit şifreleme, kötü amaçlı yazılımları engelleyen Uyaran Modu ve kayıt tutmama ilkesi. Bazı ücretsiz VPN'lerin aksine, verileriniz burada güvende. Ayrıca, 20'den fazla ülkede yüksek hızlı sunucular coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için.

Hızları da iyi. TunnelBear’ın ödüllü performansı sayesinde arabelleğe almadan yüksek çözünürlükte video akışı yapın. Ancak, 500 MB'lık veri sınırı gerçek bir tökezleme bloğudur.

TunnelBear’ın indirme hızları hakkında daha fazla bilgi için kapsamlı incelememiz, veya bugün ücretsiz bir plana kaydolun.

TunnelBear'ı Ücretsiz Alın!

6. Özel Tünel

özel cihaz cihazları

 • 7 günlük ücretsiz deneme
 • 12 ülkede sunucu
 • 7/24 müşteri desteği
 • Veri sınırı yok
 • Adım adım Linux kurulum kılavuzu
 • Şununla çalışır: Bazı coğrafi kısıtlamalı hizmetler, ancak Netflix, Hulu veya BBC iPlayer değil
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS, Android

Özel Tünel, Linux için en sevdiğim ücretsiz VPN'lerden biridir. Onun 7 günlük ücretsiz deneme bir kuruş harcamadan tüm özelliklerine erişmenizi sağlar. Ancak uzun vadeli ücretsiz bir VPN arıyorsanız, Özel Tünel sürekli ücretsiz bir hizmet sunmadığından başka bir yere bakmanız veya premium bir plan düşünmeniz gerekir.

Linux kurulumu güzel ve kolaydır. PrivateTunnel yararlı bir adım adım rehber servisi terminaliniz üzerinden kurmak için. Ayrıca, PrivateTunnel 7/24 müşteri desteği kurulum problemleri için elinizin altında.

Kurulduktan sonra, 12 konumdaki güvenli sunuculara erişim. Testlerim, video içeriğinde minimum arabelleğe alma ile güçlü indirme hızları gösterdi. Sınırsız veri büyük bir artı. Ancak Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi akış sitelerinin engellemesini kaldıramadım.

Güvenlik burada sorun değil. 128 bit AES-GCM şifrelemesi ve DDoS saldırı koruması eklendi göz atmanızı gizli tutun. ancak, PrivateTunnel bazı günlükleri tutar performans ve bakımın izlenmesi için. Bir bilgisayar korsanlığı veya veri ihlali durumunda verilerin yanlış ellere geçebileceğinden bu durum zahmetli olabilir.

Özel Tünel’in güçlü şifrelemesi hakkında daha fazla bilgi edinin. tam incelememiz, veya 7 günlük ücretsiz denemenize şimdi başlayın.

Ücretsiz Özel Tünel Alın!

7. VPNBook

VPNBook

 • Beş ülkede altı sunucu
 • Sınırsız veri ödeneği ancak normal reklamlar
 • ABD Netflix'in engellemesini kaldırmak için harika
 • Özel Linux kurulum yapılandırmaları
 • Şununla çalışır: Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS ve Android

Ücretsiz bir OpenVPN istemcisi olan VPNBook, Linux ile mükemmel bir şekilde çalışır. Hatta bir Ubuntu'ya OpenVPN profilini kurmak için adım adım kılavuz. İle mükemmel müşteri desteği, Facebook ve Twitter kişileri de dahil olmak üzere, yükleme sorunlarıyla ilgili her zaman yardımcı olacak biri vardır.

VPNBook’un ücretsiz hizmetinin bir kuruş maliyeti yoktur, ancak düzenli uygulama içi reklamlar ve pop-up'lar. Etkileyici performansı için, ödenmesi gereken küçük bir fiyat gibi görünüyor.

Testlerimde, Netflix ABD, Hulu ve Amazon Prime Video'daki kısıtlı içeriğe erişme. Ancak, indirme hızları bir sorundu. VPNBook’un ücretsiz hizmeti yalnızca beş ülkede altı sunucu sunuyor, bu nedenle premium bir sağlayıcının hızını beklemeyin.

Güvenlik benim en büyük endişem. VPNBook kullanır 128 bit anahtar AES şifrelemesi daha güvenli 256-bit yerine. Ayrıca bağlantı günlüklerini tutar, IP adresleri ve zaman damgaları dahil olmak üzere bir hafta boyunca gizliliğinizin sağlandığını söyleyemem.

Yine de, VPNBook mükemmel bir ücretsiz hizmettir. İncelemenin tamamını inceleyin neden bu kadar etkilendik. Veya OpenVPN paketini indirin ve sınırsız olarak göz atmaya başlayın.

Ücretsiz VPNBook Alın!

8. Hızlandırmak

cihazı hızlandır

 • Premium VPN'lere alternatif kanal bağlama
 • Kayıt olmadan ayda 2 GB ücretsiz verinin keyfini çıkarın
 • 200'den fazla sunucuya erişim
 • Gelişmiş gizlilik için kayıt tutmama politikası
 • Şununla çalışır: Yalnızca ABD'deki YouTube ve BBC iPlayer
 • İle uyumlu: Linux, Windows, macOS, iOS ve Android

Speedify biraz farklı bir şey. Bu bir kanal bağlama hizmeti Wi-fi, ethernet ve bağlı akıllı telefonlar gibi bağlantıları tek bir hızlı ve güvenli bağlantıda birleştirir. Ama yine de geleneksel VPN ile aynı görevler.

Ücretsiz plan teklifleri AES128-GCM şifrelemesi ve kayıt tutmama politikası, böylece verileriniz güvende. Testlerimde, özellikle ABD'de iyi indirme hızları yaşadım. Ücretsiz bir hizmet için Speedify, 50 konumda 200'den fazla sunucu Dünya çapında.

En iyi haber şu ki Linux ile son derece uyumlu. İçin destek sunuyor ARM ve Intel'de Debian tabanlı Linux dağıtımları, Raspberry Pi için Ubuntu ve Raspbian dahil.

Kötü haber Speedify’ın 2GB aylık veri sınırı sizi birkaç saatlik akışla kısıtlar. Dahası, ben ABD Netflix'e erişilemiyor, ancak kısıtlı YouTube içeriğini ve BBC iPlayer'ı yayınlayabilirim.

Speedify, bütçenize uygun bir dizi fiyat planına sahiptir, ancak ücretsiz sürüm premium paketlerin tüm özelliklerini sunar, sadece bir veri başlığı ile. Speedify’ın kanal bağlama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, derinlemesine incelememize göz atın.

Ücretsiz Speedify Alın!

Bu VPN'leri Nasıl Sıraladık ve Test Ettik

Bu VPN'lerin her birini iki cihazda test ettim: Mint çalıştıran bir dizüstü bilgisayar ve Ubuntu çalıştıran bir masaüstü.

Güvenlik özelliklerini, hızlarını ve akış ve torrent özelliklerini karşılaştırdım.

Güvenlik

Yalnızca 128 bit veya daha yüksek şifreleme kullanan VPN'leri öneririm. 256-bit idealdir, ancak tarama, akış ve torrent işlerini yaparken 128-bit sizi korumak için yeterlidir. Her VPN’in gizlilik politikasını okudum kullandığı şifrelemeyi ve herhangi bir günlük tutmadığını doğrulamak için.

Sonra, DNS / IPv6 sızıntı testi yaptım IP adresimi maskelediğinden ve DNS isteklerimi doğru yönlendirdiğinden emin olmak için her VPN'de. ben de sundukları diğer güvenlik özelliklerini inceledi, otomatik öldürme anahtarları gibi. Sızıntı koruması ve kötü amaçlı yazılım engelleyicileri sunan çok yönlü hizmetleri tercih ettim.

hız

Her VPN için hız testi yaptım yoğun olmayan ve yoğun olmayan zamanlarda farklı sunucularda. Yalnızca yüksek çözünürlükte torrent ve akış sağlayacak kadar hızlı VPN'ler önerdim.

Yayın Akışı

Hangi akış sitelerinin engellemesini kaldırabileceğini görmek için her bir hizmeti kontrol ettim. Netflix US, Hulu, BBC iPlayer ve HBO GO ile uyumluluklarını test ettim. Ayrıca, uluslararası YouTube videolarının ve Kodi eklentilerinin engellemelerini kaldırabileceklerini test ettim. Her incelemeye uyumlu akış hizmetlerinin bir listesini ekledim.

torrenting

Her VPN'nin torrent için yeterince güvenli olup olmadığını belirlemek için güvenlik testlerimin sonuçlarını kullandım. P2P ile bazı fotoğrafları ve ev videolarını paylaşmak için kullanmadan önce ücretsiz sürümlerde P2P desteğini onaylamak için müşteri desteğiyle konuştum.

Ücretsiz VPN'lerle Yakalama Nedir??

Önerdiğim hizmetler güvenlidir, ancak birçok ücretsiz VPN ciddi güvenlik riski taşır. Bu sağlayıcılar, premium benzerlerinden daha düşük bir şifreleme düzeyi kullanır. verilerinizin çalınması daha kolaydır. Ayrıca, öldürme anahtarları, sızıntı koruması ve WebRTC engelleme gibi temel güvenlik özelliklerini dışlama eğilimindedirler.

Testlerim sırasında bulduğum en yaygın sorun, ücretsiz VPN'lerin çoğu verilerinizi, hızınızı ve bant genişliğinizi sınırlar. Onlar ücretsiz hizmet kullanmak için sinir bozucu olun, böylece premium bir katmana yükseltebilirsiniz. Emin oldum önerdiğim VPN'ler arabelleğe alınmadan kullanılacak kadar hızlı. 

bunlara ek olarak, çoğu ücretsiz VPN yalnızca Windows ve macOS ile uyumludur. Linux dağıtımlarını yapılandırmazlar. Kurulum yardımı Ubuntu için daha kolay kullanılabilir, ancak Mint, Fedora ve OpenSUSE gibi diğer dağıtımlara ücretsiz VPN'ler çok daha zordur.

Premium bir VPN seçtiğinizde Linux ve diğer tüm platformlar için daha iyi destek bulacaksınız.

SSS

Linux'a VPN Yüklemek Zor mu?

Linux cihazınıza VPN kurmanın birkaç basit yolu vardır. 

OpenVPN'i kullanmak en kolay yöntemdir, ancak çoğu sağlayıcı web sitelerindeki Linux kurulum kılavuzları aracılığıyla kendi havuzlarını sunar. Ardından, depoyu terminal aracılığıyla yüklemeniz yeterlidir.

Önerdiğim VPN'lerin her birinin kapsamlı, anlaşılması kolay bir Linux kurulum kılavuzu olduğundan emin oldum.

VPN Bağlantımı Yavaşlatır?

VPN'ler, cihazınız ve erişmeye çalıştığınız web sitesi arasında aracı görevi görür. Trafiğinizi bir VPN sunucusu üzerinden yönlendirmek ortalama olarak, bağlantı hızınızda% 5 azalma. 

Bağlantınız yaklaşık 90Mbps hızında çalışıyorsa, bir VPN bunu 85.5Mbps'ye düşürebilir, bu fark edilir bir kayıp değildir.

İSS'niz sıkışıksa veya hattınızı kısıtlıyorsa, trafiğiniz yerel ağınızı atladığından ve bunun yerine daha hızlı VPN ağını kullandığından hızınız artacaktır..

Linux için OpenVPN Nedir?

Önerdiğim bazı VPN'ler OpenVPN için kurulum talimatları sunuyor.

OpenVPN, Linux için açık kaynaklı bir VPN uygulamasıdır. Uyumluysa, sağlayıcınız VPN'nizi yüklemek için kullanabileceğiniz özel bir OpenVPN paketi sunacaktır. Linux'ta OpenVPN kullanma hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

özet

Cazip fiyat etiketi sizi aldatmasın. Ücretsiz Linux VPN'leri başka yollarla ödeme yapmanıza izin verebilir veri sızıntıları, düşük hızlar ve tehlikeli kötü amaçlı yazılımlarla.

Ücretsiz bir VPN kullanarak, Linux cihazınızı risk altında olabilirsiniz bilgisayar korsanları, dolandırıcılar ve ortadaki adam saldırıları. Birçok VPN, diğer işletim yazılımlarına öncelik verdiğinden, işler yanlış gittiğinde bir çözüm bulmak çok daha zor olabilir. Böylece cihazınızın mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlamak için, özel Linux profillerine ve yıldırım hızına sahip bir VPN seçin.

Seyahat ederken olduğu gibi yalnızca bir süre için bir VPN'e ihtiyacınız varsa, premium bir VPN'nin hala bir seçenek olduğunu unutmayın. NordVPN ve Özel Tünel dahil olmak üzere çeşitli seçenekler, tüm korumalarının ve özelliklerinin ücretsiz olarak keyfini çıkarmanızı sağlayan para iade garantileri veya ücretsiz denemeler sunar.

Premium bir hizmete yöneliyorsanız, Linux için en iyi VPN'ler. En son teklifler ve tasarruflar için, kupon sayfası.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me