Najlepšie (a najhoršie) blokátory reklamy aktualizované na rok 2020

Existuje niekoľko vecí, ktoré sú viac frustrujúce ako kliknutie na video YouTube a potom sú nútení sedieť prostredníctvom reklamy, ktorá je ešte dlhšia ako video, ktoré sa snažíte pozerať.. Dosť je dosť.

Ale strácať čas je iba jedným z veľa negatívnych vecí, ktoré dokáže adware urobiť na vaše prehliadanie webu.

Najlepšie Adblockery

 1. Adblock
 2. CyberSec od spoločnosti NordVPN
 3. CleanWeb od spoločnosti Surfshark
 4. R.O.B.E.R.T. od Windscribe
 5. CyberGhost
 6. AdLock

Najhoršie blokátory reklamy

 1. Adblock Plus
 2. Inteligentné blokovanie automaticky otváraných okien

Čo je to Adware?

Adware je ľubovoľný Softvér určený na zobrazovanie reklám. Zmyslom adware je generovať príjmy pre svojho vývojára. Zažívate adware kedykoľvek navštívite webovú stránku s reklamným pruhom alebo ste nútení pozerať video, aby ste mohli používať bezplatnú telefónnu aplikáciu.

Všetky tie nepríjemné reklamy, ktoré ste museli sedieť, aby ste sa dostali na ďalšiu úroveň Candy Crush? Musíte za to adware poďakovať.

Inzerenti chcú zarobiť čo najviac peňazí a zhromažďovanie údajov o vás im to pomáha. Majú veľkú motiváciu v najväčšom možnom rozsahu napadnúť vaše súkromie, aby vás mohli zacieľovať konkrétnymi reklamami.

Adware nie vždy zostane tam, kde má. Môže sledujú vás z webových stránok na webové stránky, zhromažďujú údaje o vašich návykoch prehliadania, záujmoch a polohe.

Môže sa tiež použiť na šírenie škodlivého softvéru. Škodlivý adware môže infikovať váš prehliadač alebo zariadenie po kliknutí na reklamu, ale najdesivejšie je, že niektoré druhy adwaru vás môžu infikovať aj bez kliknutia.

Prehľad blokovačov reklám

Blokátory reklám môžu ochráňte svoje súkromie a zabrániť infikovaniu vášho prehliadača alebo zariadenia malvérom. Môžete tiež zažiť rýchlejšie načítanie, lepšia výdrž batérie, a hladší zážitok z prehliadania po inštalácii blokovania reklám.

Pretože tam je toľko druhov pokročilého adwaru, je dôležité vyberte blokovanie reklám, ktoré vás úplne ochráni. Existuje celý rad rôznych typov blokátorov reklamy. Tu sú niektoré z vašich možností:

 1. VPN s vyhradenými blokovačmi reklám: Niektoré služby VPN sú dodávané vstavané aplikácie ktoré vás chránia pred adwarom. Keďže siete VPN vás môžu chrániť pred rôznymi spôsobmi sledovania, adware bude mať o vás skutočne ťažké zhromažďovať údaje. Ďalšou výhodou, ktorú ponúka VPN, je to, že veľa služieb ju uľahčuje chrániť viac zariadení jedným odberom.
 2. prehliadača: Mnoho webových prehliadačov prichádza s vstavaný softvér na blokovanie reklám, takže sa môžete vyhnúť adware bez námahy. Niektoré sú síce dosť efektívne, ale ich vlastnosti sú zvyčajne obmedzené v porovnaní s blokátormi tretích strán.
 3. rozšírenie: Prehliadač môžete chrániť pred adwarom výberom jedného z mnohých rozšírení prehľadávača tretích strán. Existujú bezplatné aj platené aplikácie tam, ktoré fungujú s väčšinou webových prehliadačov. Zvyčajne vám umožňujú prispôsobiť si zážitok viac ako vstavané blokovače reklám prehliadača.
 4. Zariadenie alebo smerovač: Špeciálny smerovač blokovania reklamy alebo virtuálny smerovač je možné nastaviť pomocou DNS filter ktoré automaticky zablokuje požiadavky serverov, o ktorých je známe, že poskytujú adware alebo sledovacie služby.

Vždy môžete kombinovať viacero typov blokátorov reklamy, aby ste dosiahli najlepšiu možnú ochranu.

Najlepšie blokátory reklamy:

1. AdBlock

Adblock je jedným z najobľúbenejšie rozšírenia prehľadávača tam kvôli blokovaniu reklám a nie je ťažké pochopiť prečo. Na základe svojho názvu AdBlock nielen zastavuje tie otravné kontextové reklamy, ale blokuje aj iné reklamy, ktoré nájdete na webových stránkach..

AdBlock je tiež schopný zbavte sa reklám na YouTube a mnoho streamingových služieb, s ktorými majú mnohí blokátory reklám problémy.

Čo sa nám na AdBlocke naozaj páči, je to, ako môžete si ho prispôsobiť. Možnosti zahŕňajú prednastavené filtre, blokovanie jednotlivých reklám, umožnenie zobrazovania iných reklám a bielu listinu. Adblock je v predvolenom nastavení dodávaný s voliteľnou funkciou Prijateľné reklamy povoľuje určité bezpečné a nevtieravé reklamy. Toto nastavenie môžete vypnúť v nastaveniach, ak chcete zablokovať všetky reklamy.

to je k dispozícii ako rozšírenie vo väčšine prehliadačov a ľahko sa inštaluje. Široký počet funkcií v tomto bezplatná aplikácia umiestni ju na začiatok zoznamu.

Poznámka: AdBlock je iná služba ako AdBlock Plus, ktorá je ďalej na našom zozname.

odporúča? Áno

2. CyberSec od spoločnosti NordVPN

Jedným z mnohých dôvodov, prečo odporúčame NordVPN z dôvodu bezpečnostná sada CyberSec.

Táto voliteľná funkcia NordVPN zastaví adware a chráni vás blokovaním požiadaviek DNS z veľkého zoznamu serverov, ktoré sa zaoberajú škodlivým softvérom, spywarom, adwarom a sledovaním. To znamená, že vy nemôže interagovať s nebezpečnými webovými stránkami pokiaľ svoje nastavenia manuálne nezmeníte, aby ste k nim mali prístup.

Jednou z vecí, ktorá robí túto funkciu špeciálnou, je to, že vás môže ochrániť aj v prípade, že ste už infikovaní škodlivým softvérom. NordVPN blokuje komunikáciu z nebezpečných serverov, ktoré bránia škodlivému softvéru v sledovaní nebezpečných aktivít.

NordVPN nie je zadarmo, ale ponúka niektoré najlepšia ochrana na trhu za skvelú cenu.

odporúča? Áno

3. CleanWeb od spoločnosti Surfshark

VPN Surfshark prichádza s vynikajúcou funkciou s názvom CleanWeb. Funkciu CleanWeb je potrebné manuálne zapnúť v nastaveniach Surfshark, ale akonáhle je na nej, niektoré z nich ponúkajú silná ochrana proti reklamám, malvéru a sledovacím zariadeniam.

Zastaví nechcenú komunikáciu z webových stránok blokovanie požiadaviek DNS z nebezpečných serverov.

Surfshark nie je bezplatná služba, ale je veľmi lacné kvôli kvalite blokovania reklám ktoré ponúka.

odporúča? Áno

4. R.O.B.E.R.T. od Windscribe

Služba VPN spoločnosti Windscribe obsahuje vynikajúcu funkciu s názvom R.O.B.E.R.T. že chráni vaše zariadenia pred reklamami, škodlivým softvérom, pokusmi o phishing a sledovateľmi. Blokuje všetky požiadavky DNS zo zoznamu známych domén.

Táto funkcia je dodávaná so štyrmi rôzne konfigurácie ktoré poskytujú rôzne úrovne ochrany. Windscribe ponúka plnú ponuku R.O.B.E.R.T. ochrana na viacerých súčasných zariadeniach s bezplatnými aj platenými programami. Pre bezplatnú službu ponúka Windscribe skutočne vynikajúcu ochranu.

Nevýhodou je, že bezplatná verzia vám poskytuje každý mesiac 10 GB údajov, čo je ľahké prekonať, ak urobíte veľa streamovania alebo torrentingu.

odporúča? Áno

5. CyberGhost

CyberGhost je vynikajúca služba VPN, ktorá je vybavená funkciou blokovania reklám. Namiesto blokovania všetkých požiadaviek DNS z konkrétnych webových stránok tento blokovač reklám funguje odstránenie časti kódu zo žiadosti servera ktorý sa pokúša vytiahnuť reklamy.

Blokovanie reklám spoločnosti CyberGhost nezastaví zobrazovanie všetkých reklám, ale je to tak veľmi účinný pri blokovaní škodlivého adwaru a chráni vás pred sledovaním. Je tiež schopný chrániť vás bez toho, aby sa spomalila rýchlosť prehliadania, čo je veľké plus.

Toto je ďalšia možnosť, ktorá nie je zadarmo, ale má priaznivá cena to stojí za to za kvalitu, ktorú dostanete.

odporúča? Áno

6. AdLock

AdLock je ad softvér na blokovanie vášho zariadenia namiesto rozšírenia prehliadača.

Skvelá vec, ktorá sa týka služby AdLock v porovnaní s mnohými inými službami, je to, že namiesto blokovania reklám vo webovom prehliadači to tiež umožňuje blokuje reklamy v akejkoľvek aplikácii, ktorá sa pripája na internet. To znamená, že aj keď používate BitTorrent alebo Skype, stále ste chránení službou AdLock.

AdLock nie je zadarmo a musíte zaplatiť za každé zariadenie chceš byť pokrytý. V súčasnosti je k dispozícii iba pre systémy Windows a Android. Ak máte záujem, môžete skúsiť 14-dňová bezplatná skúšobná verzia.

odporúča? Áno

Najhoršie blokátory reklamy - Komu sa treba vyhnúť

7. Adblock Plus

Nesmie sa zamieňať s AdBlock, Adblock Plus je jedným z najstarších blokátorov reklamy. Adblock aj Adblock Plus blokujú reklamy podobným spôsobom, ale systém filtrovania Adblocku a možnosti prispôsobenia sú celkovo celkovo pokročilejšie.

S Adblock Plus môžete vyberte, či chcete povoliť určité kontextové okná pre konkrétne webové stránky vytvorte bielu listinu a vytvorte si vlastný filter.

Adblock Plus však má dostal kritiku za príjem peňazí od vydavateľov online na konkrétne reklamy na bielej listine. Zdá sa, že je to konflikt záujmov ktoré by ste možno chceli zabrániť v blokovaní reklamy.

odporúča? Nie naozaj. Existujú lepšie možnosti.

8. Smart Blokovanie automaticky otváraných okien

Výkon tohto blokovania reklám na nás nemal dojem. Nielen to umožňujú prostredníctvom mnohých nevtieravých reklám blokovanie, ale pri teste sme zaznamenali aj niekoľko kontextových reklám.

Aj keď to ponúka niektoré užitočné funkcie ako napríklad správa bielej listiny a správa súborov cookie na odstránenie nežiaducich súborov cookie, zameriava sa tiež na niektoré funkcie, ktoré pravdepodobne nikdy nebudete potrebovať, napríklad blokovanie automaticky otváraných okien pre program Windows Messenger..

S tým datované funkcie a nekompetentné blokovanie, nemôžeme tento blokovač odporúčať.

odporúča? žiadny

Podvody s blokovaním reklám - komu sa treba vyhnúť

Buďte opatrní vyhnúť sa podvodom s blokovaním reklám keď budete pripravení na stiahnutie. Tieto falošné reklamy blokujú tajne zbierať údaje o zvykoch prehliadania a dokonca môže zmeniť správanie prehliadača.

Niekedy áno snažím sa vás oklamať pomocou mena, ktoré je rovnaké alebo podobné skutočnému dôveryhodnému blokovaniu reklám. Pred stiahnutím by ste mali skontrolovať, či máte správnu kópiu.

Tu je niekoľko mien, ktoré falošné rozšírenia používali v minulosti:

 • Adblock Plus
 • Adblock Pro
 • HD pre YouTube
 • uBlock Plus
 • AdRemover pre Google Chrome
 • Adblocker pre subbloky
 • Webutation
 • HD pre YouTube

zhrnutie

Blokátory reklám môžu urobiť veľa pre zlepšenie vášho prehliadania, ale čo je dôležitejšie, môžu tiež chráni vás pred sledovaním a škodlivým adware.

Existuje veľa blokovačov reklám, z ktorých si môžete vybrať, a všetky ponúkajú rôznu úroveň ochrany. Odporúčame vám kombinujte rôzne blokovače reklamy v tomto zozname získate najlepšiu možnú ochranu adwaru a súkromia vo všetkých svojich zariadeniach, napríklad kombináciu blokovania reklám založeného na prehliadači a Blokovanie reklám VPN.

Mohlo by sa vám páčiť:

 • 5 najlepších rozšírení VPN prehliadača Chrome (ktoré skutočne fungujú!)
 • Ako nastaviť anonymný prehliadač Chrome na súkromie
 • Top 5 (naozaj) VPN zadarmo pre Google Chrome

 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me