Najszybsi klienci BitTorrenta w 2020 roku


Czasami płynne i wydajne korzystanie z torrentów może być tak proste, jak wybranie odpowiedniego klienta BitTorrent. Ale przy tak dużej liczbie klientów wybór jednego może być nieco przytłaczający.

Niezależnie od tego, czy podoba Ci się bogaty w funkcje klient BitTorrent, czy też lekki i czysty, jest kilka kluczowych funkcji, na które należy zwrócić uwagę.

Twój klient BitTorrent powinien być szybki, bezpłatny, niezawodny i łatwy w użyciu, z dobra kompatybilność urządzenia. W zależności od priorytetów możesz także chcieć wbudowana funkcja wyszukiwania i brak reklam.

Pamiętaj jednak, bez względu na to, jak dobry jest Twój klient BitTorrent, torrentowanie może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Od nieświadomie pobiera złośliwe oprogramowanie do przypadkowy dostęp do materiałów chronionych prawem autorskim, możesz wpaść w poważne kłopoty.

Dlatego zalecamy zawsze torrentowanie z VPN. Właściwa sieć VPN może chroń swoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem i również upewnij się, że jesteś chroniony przed wszelkimi działaniami prawnymi jeśli torrent nie zadziała.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, którzy klienci BitTorrent okazali się najszybsi. Sprawdzimy również, dlaczego zawsze powinieneś używać VPN podczas torrentowania i porozmawiać o najlepsza sieć VPN do torrentowania zgodnie z naszymi testami.

1. uTorrent

Najszybsi klienci BitTorrenta w 2020 roku

 • Bardzo lekka aplikacja
 • Szybkie pobieranie
 • Niskie zużycie procesora
 • Zaplanowane pobieranie

uTorrent, obecnie zarządzany przez projekt BitTorrent, to uważany za najbardziej przydatnego klienta poza Chinami. Wynika to głównie z niskiego zużycia procesora i ogólna wydajność. Cała aplikacja ma rozmiar mniejszy niż 2 MB nie zużyje prawie żadnych niepotrzebnych zasobów komputerowych.

Jedną z jego najbardziej przydatnych funkcji jest to, że pozwala użytkownikom zaplanuj dużą liczbę pobrań torrentów. Oprócz zgodności z komputerami Mac OS, Windows i Linux, jest również dostępny na Androida. Oznacza to, że możesz pobierz duże filmy, piosenki lub gry bezpośrednio na urządzenie mobilne.

Chociaż to nic nie kosztuje, jest pełen reklam. Użytkownicy w przeszłości narzekali również, że jest on zazwyczaj dołączany do innego oprogramowania, co oznacza, że ​​jeśli nie będziesz ostrożny, możesz nieświadomie zainstalować coś, czego nie spodziewałeś się podczas początkowej konfiguracji.

2. qBittorrent

Zrzut ekranu qBittorrent

 • Darmowy
 • Bez reklam
 • Prosty graficzny interfejs użytkownika (GUI)
 • Dostępne w 70 językach

Uważany przez wielu za najbardziej niezawodną alternatywę dla uTorrent, qBittorrent zapewnia użytkownikom prosty i schludny wygląd w połączeniu z efektywne wykorzystanie procesora. Oznacza to, że możesz używać go jednocześnie z innym oprogramowaniem na komputerze.

To też całkowicie darmowy, bez żadnych rozpraszających reklam. To jest obecnie opracowane przez wolontariuszy i przeżywa wyłącznie dzięki darowiznom. QBittorrent, obecnie dostępny na komputerach z systemem Linux, Mac OS i Windows, oferuje regularne usługi, których można oczekiwać od większości klientów, takie jak kolejkowanie torrentów, filtrowanie adresów IP i ustalanie priorytetów torrentów.

Główną wadą jest to obecnie nie jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS i Android.

3. BitTorrent

Najszybsi klienci BitTorrenta w 2020 roku

 • Lekka aplikacja
 • Szybkie i zaplanowane pobieranie
 • Dostępne dla urządzeń mobilnych z systemem Android
 • Za dużo reklam

Wielu użytkowników czasem się zastanawia dlaczego BitTorrent uruchamia własny program obok uTorrent. Początkowo występowały niewielkie różnice, ale w ostatnich wydaniach stały się bardziej podobne.

BitTorrent jest dostępne dla systemów Mac OS, Windows i Android. Użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem mogą go zainstalować i pobrać swoje ulubione filmy i listy odtwarzania.

Jak uTorrent, aplikacja BitTorrent jest wypełniona reklamami. Jest to jego główne źródło dochodów na utrzymanie projektu.

4. Tixati

Zrzut ekranu Tixati

 • 100% za darmo bez reklam
 • Brak programów szpiegujących
 • Łatwa i szybka instalacja
 • Szczegółowe zarządzanie pasmem i raportowanie

Tixati jest bardzo popularny ze względu na swoje potężne funkcje takie jak obsługa linków magnetycznych, filtrowanie adresów IP i planowanie zdarzeń (pobieranie) ukryte za jego niezwykle prostym i łatwym w użyciu interfejsem użytkownika (UI).

Dla użytkowników Windows i Linux Tixati jest szybki i łatwy w instalacji głównie dlatego, że jest mały. Użytkownicy zwykle uważają to za znacznie szybciej niż inni klienci BitTorrent. Jest całkowicie darmowy i nie wyświetla żadnych reklam użytkownikom, ponieważ opiera się wyłącznie na darowiznach.

Jedynym minusem jest to, że jest on dostępny tylko dla rodzimych użytkowników systemów Windows i Linux System operacyjny Mac, Użytkownicy iPhone'a lub Androida nie będą mieli szczęścia.

5. Transmisja

Transmisja Zrzut ekranu klienta BitTorrent

 • Bardzo niskie zużycie pamięci
 • Brak śledzenia użycia
 • Brak reklam innych firm
 • Szyfrowanie na wysokim poziomie

Klient transmisji BitTorrent to popularny wśród komputerów Mac i Windows użytkowników, ponieważ jest to głównie uważane za najlepszy dla systemu Mac OS. Największą korzyścią jest to, że zużywa bardzo mało pamięci systemowej - generalnie uważa się, że zużywa najmniej wszystkich głównych klientów BitTorrent.

Transmisja nie jest obecnie dostępna w systemie Android, iOS ani Windows Mobile, więc nie można go uruchomić na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego zawsze powinieneś używać VPN do torrentowania

Chociaż protokół BitTorrent jest fantastycznym rozwiązaniem do pobierania dużych plików, polegasz na innych użytkownikach, którzy dostarczają legalne i bezpieczne pliki.

Prawda jest taka, że ​​jest niesamowicie łatwo ukryć złośliwe oprogramowanie w torrentowanych danych. Złośliwe oprogramowanie może być przebrany za nieszkodliwe pobieranie lub ukryty w pakietach oprogramowania.

Najczęściej nie wiesz, że pobierałeś złośliwe oprogramowanie, dopóki nie będzie za późno. W wielu przypadkach oprogramowanie szpiegujące skutecznie ukrywa się możesz nigdy nie wiedzieć, że jesteś szpiegowany.

Innym potencjalnym problemem torrentowania jest ryzyko problemów prawnych jeśli przypadkowo pobierzesz materiał chroniony prawem autorskim.

Sam torrentowanie nie jest nielegalne. Staje się to nielegalne tylko wtedy, gdy jest wykorzystywane do rozpowszechniania treści objętych prawem autorskim. Ponieważ nie zawsze łatwo jest dokładnie powiedzieć, co torrentujesz, przypadkowe pobranie takich treści jest realną możliwością.

Kwestia legalności doprowadziła do niektórych krajów ogólny zakaz torrentów w celu zatrzymania obiegu chronionych treści.

Jeśli mieszkasz w jednym z tych krajów, może być konieczne użycie sieci VPN, aby w ogóle móc uzyskać dostęp do stron torrentowych.

Sieci VPN potrafią ominąć rządowe geobloki.

Mogą ukryć twoje Adres IP i przekieruj ruch przez prywatny serwer w innym kraju, w którym torrentowanie nie jest zabronione. Dzięki temu wygląda na to, że uzyskujesz dostęp do witryny z tego kraju, co pozwala ominąć ograniczenie geograficzne.

VPN może również chronić cię przed różnymi zagrożeniami związanymi z torrentami. Oprócz maskowania adresu IP, a VPN szyfruje cały Twój ruch. Oznacza to, że twoje działania związane z torrentowaniem będą całkowicie prywatny i ukryty.

Może to nie tylko zabezpieczyć Cię przed wszelkimi działaniami prawnymi, ale także zapewnia, że ​​poufne dane - takie jak adres IP i lokalizacja - są ukryte przed innymi użytkownikami w twoim roju. To może chronić cię przed potencjalnymi zagrożeniami cybernetycznymi jak atak DDoS.

Dostępne są również najlepsze sieci VPN programy blokujące złośliwe oprogramowanie i adware. Oprogramowanie antywirusowe może ostrzegać przed podejrzanymi witrynami i plikami lub całkowicie je blokować, aby uniemożliwić pobranie czegokolwiek niebezpiecznego.

Najlepsza sieć VPN do torrentowania

Wybierając VPN dla BitTorrent, upewnij się, że wybrana usługa ma następujące funkcje:

 • Serwery przyjazne P2P
 • Błyskawiczne prędkości
 • Brak zasad logów
 • Oprogramowanie blokujące złośliwe oprogramowanie
 • Nieograniczona przepustowość

NordVPN jest naszą najlepszą rekomendacją jeśli chodzi o torrentowanie. Wzdłuż serwery zoptymalizowane pod kątem torrentów, NordVPN ma doskonałe możliwości odblokowania i superszybkie prędkości potrzebujesz płynnych pobrań.

NordVPN również cię ochroni szyfrowanie wojskowe i innowacyjne oprogramowanie CyberSec. Możesz przeczytać więcej o NordVPN w naszych prawdziwych opiniach użytkowników.

Zacznij torrenting z NordVPN już teraz!

Podsumowanie i dalsze czytanie

Najlepsi klienci BitTorrenta są szybcy, niezawodni i wydajni. Jednak jedynym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa podczas inicjowania jest torrent z VPN.

Jeśli chcesz wybrać więcej opcji VPN, oto nasza lista najlepszych VPN dla BitTorrent.

Z budżetu? Istnieje również kilka darmowych sieci VPN do torrentowania.

Po uporządkowaniu VPN nie zapomnij zapoznać się z naszym przewodnikiem po torrentowaniu w sposób bezpieczny i anonimowy.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me