NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması – 2020’de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

NordVPN ve TunnelBear iki çok popüler ve saygın VPN hizmetidir, ancak farklı nedenlerle.

Piyasadaki liderler hakkında konuşurken, NordVPNher zaman tepede bir yer bulur - en iyi genel VPN sıralamalarımız istisna değil.

Diğer yandan, TunnelBearücretsiz sürümü ile bilinir - en iyilerden biri, gizliliğinizden ödün vermeyen cömert bir VPN paketi sayesinde.

Bahsedilen, TunnelBear ayrıca ücretli bir sürüm sunuyor, ile rekabete daha yakın hale getirmek sınırsız bant genişliği ve diğer ekstralar. NordVPN’in etkileyici sunucu karışımını, güvenlik özelliklerini ve sezgisel uygulamaları yenmek için gerekenlere sahip mi??

Öğrenmek üzereyiz! Bu ayrıntılı karşılaştırmada, TunnelBear birkaç önemli kategoride NordVPN'ye karşı yükseliyor, son kazananı belirleyecek.

Her VPN hakkında daha ayrıntılı bilgi için sizi NordVPN incelemesi ve TunnelBear incelemesi.

İçindekiler

 1. Yayın Akışı
 2. torrenting
 3. Maliyet
 4. Kullanım kolaylığı
 5. uygunluk
 6. hız
 7. Sunucular ve Ağ
 8. Gizlilik ve güvenlik

NordVPN vs TunnelBear - Kategoriler

NordVPN ve TunnelBear arasındaki karşılaştırmamızı temel aldık sekiz önemli VPN yönü.

Öncelikle, her bir VPN’in aşağıdakiler için potansiyeline daha yakından bakacağız: yayın Akışı ve torrenting.

Sıradaki maliyet ve kullanım kolaylığı. Bu iki kategoride, hangi VPN'nin daha iyi fırsatlar ve / veya uygulama arayüzü sunduğunu göreceğiz.

uygunluk bölümü, NordVPN ve TunnelBear’ın platform desteğinin daha ince ayrıntılarını bulacağınız yerdir.

Çoğunlukla her bir VPN'nin kaç sunucusuna ve ne kadar hızlı olduklarına ilgi duyuyorsanız, hız ve sunucu ağı kategoriler.

Son fakat en az değil, hakkında konuşacağız Gizlilik ve güvenlik. Burada, TunnelBear'ın günlük politikaları, şifreleme standartları ve kullanışlı güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda NordVPN'e karşı nasıl biriktiğini göreceksiniz..

Artık karşılaştırmamızdan ne bekleyeceğinizi bildiğinize göre, başlama zamanı. Bakalım onlar için hazırladığımız çeşitli testlerde NordVPN ve TunnelBear ücretleri nasıl!

1. Akış

Ne yazık ki, en iyi akış siteleri ve hizmetler VPN'leri tespit etmede gittikçe daha iyi hale geliyor.

Bu şu anlama gelir bir adım önde olmak için kaynaklara (ve arzunuza) sahip güvenilir bir sağlayıcıya ihtiyacınız var gittikçe zorlaşan coğrafi kısıtlamaların ve blokların.

NordVPN bu sağlayıcılardan biri. Sayesinde tescilli SmartPlay özelliği ve gerçekten büyük bir ağ 60 ülkede 5.100'den fazla sunucu (daha sonra daha fazla), bu VPN sorunsuz akış için en güvenilir seçimlerden biridir.

Normal olarak kısıtlanmış içeriğe erişmeye çalıştığınızda SmartPlay otomatik olarak devreye girer - bölgeye özel Netflix katalogları gibi. Sırasında kapsamlı Netflix testlerimiz, izleyebildik ABD, İngiltere, Kanada, Fransızca, Japonca, ve Brezilya versiyonları kolaylıkla.

Netflix, NordVPN'in size yardımcı olduğu tek platform değil. Çok sayıda uygun sunucunuz var. Hulu, BBC iPlayer, HBO, Gösteri Zamanı, Amazon Prime Video, Ve bircok digerleri.

Kısacası NordVPN, bir akış hayranı olup olmadığınızı seçmek için kolayca en iyi hizmetler arasındadır. Çoğu VPN, bu karşılaştırmada olduğu gibi bu çok yönlülüğü yenemez.

TunnelBear, çoğu akış sitesi ve hizmetiyle mücadele ediyor. En iyi ihtimalle, Netflix erişimi bir kumardır - ABD sürümü çoğu zaman engellenir ve aynı durum diğer bölgesel kataloglar için de geçerlidir.

Sorunsuz izleyebileceğimiz tek platform HBO. Diğerleri, gibi Hulu, Amazon Prime Videosu, ve BBC iPlayer, TunnelBear ile sınır dışı kaldı.

Dikkat çekici derecede daha küçük bir ağa ve aralarından daha az sayıda ülkeye sahip olan TunnelBear, NordVPN ile aynı sunucu çeşitliliğini sunmaz. Bahsetmek için herhangi bir özel akış özelliği de yok.

Akış için En İyi VPN: NordVPN

Biraz sınırlı sunucu ağı ve barebone işlevselliği ile TunnelBear, akış için ideal VPN'den çok uzak. NordVPN’in kazanışı burada ikna etmekten daha fazlasıdır - uzun bir akış listesi ile çalışır, ve bu şekilde tutacak sunuculara ve özelliklere sahip.

NordVPN ile Akış Yapmayı Deneyin!

2. Torrenting

Torrent VPN'lere daha derinlemesine bakmadan önce, P2P ağına tamamen izin ver.

NordVPN sizi çok uzun süre merak etmiyor. Aradığınız güvenceyi web sitesinde hızlı bir şekilde bulabilirsiniz:

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Yukarıdaki bilgilerle ilgili tek bir sorun var. NordVPN yüzlerce P2P sunucusu sunmuyor - binlerce sunucu sunuyor. 40+ ülkede 4.400'den fazla, kesin olmak.

Daha da iyisi, özel P2P sekmesi, uygun seçenekleri bulmak için uzun listede gezinmenize gerek kalmaz.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

NordVPN ayrıca SOCKS5 proxy'lerini de içerir aboneliğiniz ile. Bunlar VPN uygulamalarından ayrıdır ve torrent istemcinizde manuel olarak yapılandırmanızı gerektirir. Kendi başlarına, SOCKS5 proxy'leri (genellikle) daha yüksek hızlarda şifreleme ticareti yapar, ancak ekstra bir koruma katmanı için bunları NordVPN uygulamanızla birlikte kullanabilirsiniz.

NordVPN, P2P desteği hakkında açık olmayı umursamazken, TunnelBear bunu duyurmaktan çok daha tereddüt ediyor. Endişelenmeyin - günümüzde bu VPN, P2P bağlantılarına ve dosya paylaşımına da izin veriyor, ancak web sitesinde veya uygulamalarda hiçbir yerde belirtilmediğini görmezsiniz. İdeal değil, özellikle TunnelBear geçmişte P2P trafiğini engellerdi.

Söylemeye gerek yok, müşteri desteğinden onay istemeniz biraz zahmetli:

tünel ayı 5

Hareketli, TunnelBear aynı derinliği sunmuyor Bu kategoride NordVPN olarak Torrent için özel bir profil veya özellikler olmadan, bu VPN'nin P2P oturumları sırasında kullanımı kolaydır - belki çok basit bazı.

Hevesli bir BitTorrent hayranıysanız, “gerekir” kelimesi görmek istediğiniz şey değildir. Sonuçta, “çalışması gereken” bir VPN için değil, her zaman güvenli ve anonim torrent almayı garanti eden bir VPN için pazardasınız..

Torrenting Kazanan: NordVPN

NordVPN için ikna edici bir galibiyet daha - yerel P2P profili, binlerce torrent sunucusu ve kullanışlı SOCKS 5 proxy'leri arasında bu karşılaştırmada bir adım önde. TunnelBear, P2P dosya paylaşımı için de kullanılabilir, ancak bu VPN'nin odağı açıkça başka bir yerde.

NordVPN ile Torrent uygulamasını deneyin!

3. Maliyet

NordVPN şu ana kadar TunnelBear'ın parlaması için yer vermedi. Fiyat etiketleri söz konusu olduğunda işlerin farklı olup olmadığını görelim.

Öncelikle, bir şeyi yoldan çıkaralım - evet, TunnelBear'ın ücretsiz bir sürümü sağlama avantajı var. Bir ile geliyor 500 MB / ay veri sınırı, ek olarak 1 GB artırabilirsiniz TunnelBear ekibine tweet attıysanız. Ayrıca tüm sunucular ve reklamsız uygulamalar - hiç de fena değil.

Bununla birlikte, TunnelBear’ın ücretli sürümünü burada karşılaştırıyoruz. Ücretsiz bir seçeneğe sahip olmak harika olsa da, tam teşekküllü VPN hizmeti olmadığı için bu kategoride fazladan puan kazanmaz..

Hem NordVPN hem de TunnelBear teklifi aylık ve yıllık abonelikler. Aynı paketi her iki VPN ile de alırsınız, ancak daha uzun planlar bazı tatlı indirimlerle geliyor.

Bir aylık TunnelBear yaklaşık olarak % 17 daha ucuz NordVPN'den Bu, özellikle NordVPN’in para için ekstra değerini hesaba kattığınızda çok büyük bir fark değil.

Her iki VPN için de aylık ödeme nispeten pahalı. Pazarlık avcıları bir yıllık planları kontrol etmelidir, NordVPN ve TunnelBear'ın tıraş olduğu yer % 41 ve % 50 (sırasıyla) nihai fiyattan. Ama burada bile, TunnelBear daha ucuz seçim.

NordVPN henüz bitmedi. Çok daha uygun fiyatlı iki- ve üç yıllık planlar - en iyi yanı, kuponumuzla NordVPN aboneliğinizde% 70 tasarruf edebilmenizdir.!

TunnelBear’ın en iyi teklifi ile karşılaştırıldığında, iki yıllık NordVPN yaklaşık olarak % 20 daha ucuz uzun vadede. Üç yıllık anlaşma ile daha da iyi oluyor -% 30 daha az ödeyeceksiniz.

Son olarak, NordVPN bir tam memnuniyet, 30 günlük para iade garantisi mevcut tüm planlarda. TunnelBear'ın geri ödeme politikası yok, ancak ücretsiz sürümü, bazı testler yapmak ve abone olmadan önce bir karar vermek için yeterince iyi.

Maliyet Kazanan: NordVPN

Aylık veya yıllık ödeme yapıyorsanız, TunnelBear daha ucuzdur. Ancak, uzun vadeli bir VPN hizmeti arıyorsanız NordVPN'in size ciddi para kazandıracak iki planı daha var. Bu, maliyet karşılaştırmasında öne çıkmasını sağlar.

NordVPN'i deneyin!

4. Kullanım Kolaylığı

En popüler VPN sağlayıcılarından ikisi olarak, NordVPN ve TunnelBear mükemmel, kullanıcı dostu uygulamalar tasarlamak için ekstra çaba harcadı. Ve gösteriyor.

Her iki VPN ile ortak bir tema temiz, sezgisel arayüz. Masaüstünde NordVPN biraz daha fazla bilgi sağlar - görebilirsiniz yeni atanan IP adresiniz, yanı sıra tam sunucu listesi uygulamanın sol tarafında. Sunucu yükleme bilgileri dahil edilmiştir, böylece kalabalık sunuculardan kolayca kaçınabilirsiniz.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

İşleri kompakt tutmak istiyorsanız, sistem tepsinizdeki NordVPN uygulamasını sağ tıklayıp en son veya tercih edilen sunuculara hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Erişim çeşitli ayarlar ve özellikler daha kolay olamazdı; Ayarlar sekmesinde, NordVPN'in sunduğu her şeye bakacaksınız.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

TunnelBear’ın masaüstü uygulaması daha mütevazı, ama aynı basit. NordVPN'de olduğu gibi, hızlı bağlantı düğmesi ve güzel bir sunucu haritası. Verilmiş, biraz boşalıyor, ama küçük bir tünel kazma ayısı alıyorsunuz! Aşağıda resmedilmiyor, ama orada, söz veriyoruz.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Ne yazık ki, tatlılık TunnelBear'ın NordVPN ile karşılaştırıldığında sınırlamalarını dengelemiyor. Büyük fark, sunucu seçiminin nasıl çalıştığıdır.

NordVPN, sunucuları ve bölgeleri hassas bir şekilde seçmenizi sağlar, otomatik bağlantılara ek olarak. TunnelBear ile aynı lükse sahip değilsiniz - bir ülke seçebilir veya VPN'nin bunu sizin için yapmasına izin verebilirsiniz, fakat sunucular her zaman yazılım tarafından işlenir.

Yukarı tarafta, ayarlar sadece bir tık uzağınızda - NordVPN ile aynı. TunnelBear bunları üç sekmeye ayırır - Genel, Ağ, ve Güvenlik. hesap “Ayarlar” sadece aboneliğiniz hakkında bilgi sahibi olduğundan, onları aynı gruba koymayacağız.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Son bir şey. Bazı kullanıcılar kendi özel kurulumlarını tercih eder, gerek ya da kişisel tercih olsun. NordVPN bunu sağlayarak gerekli yapılandırma dosyaları web sitesinde. Ancak TunnelBear, - bu VPN ile uygulamalar ya da hiçbir şey.

Kullanım Kolaylığı Birincisi: NordVPN

Şüphesiz, her iki VPN kullanmak da bir zevk. Bahsedilen, NordVPN basit tutarken kullanıcılara çok daha fazla özgürlük sunmayı başarıyor. TunnelBear ayrıca uygulamaları ile size sorunsuz bir zaman verir, ancak birkaç dezavantajı onu bu kategoride NordVPN'in arkasında bırakıyor.

NordVPN'i deneyin!

5. Uyumluluk

Büyük platformlarda, her iki VPN’in uyumluluğunda da bir fark bulamazsınız. NordVPN ve TunnelBear'da Windows, Mac, Android ve iOS için yerel uygulamalar var. Her ikisi de size bol miktarda eşzamanlı bağlantıs - beş TunnelBear için ve altı NordVPN için.

Genel platform desteğine daha yakından bakalım.

pencereler

NordVPN ve TunnelBear’ın Windows uygulamalarını kullanmak için en az Windows 7'ye ihtiyacınız olacak. NordVPN ayrıca eski XP ve Vista işletim sistemlerinde manuel kurulumlar için talimatlara sahiptir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, TunnelBear manuel yapılandırmaları desteklemiyor.

Mac

Burada fark yok - NordVPN ve TunnelBear uygulamaları için en az macOS 10.10 (Yosemite) gerektirir.

Android

Her iki VPN için Android uygulaması desteği Jelly Bean platformundan başlar. TunnelBear sürüm 4.1 ve üstü gerektirir.

NordVPN’in uygulaması Android TV'lerde de tamamen işlevsel; TunnelBear'da durum böyle değil.

Eğer istersen APK dosyalarını indir Android uygulaması için doğrudan, NordVPN bunu web sitesinden yapmanızı sağlar. TunnelBear ile tek seçeneğiniz Google Play'e bir gezi.

iOS

Tekrar, her iki VPN de aynı - iOS 9.0, uygulamaları tarafından desteklenen en eski sürümdür.

Linux

NordVPN, Ubuntu ve Debian için yardımcı kurulum eğitimlerine sahiptir. TunnelBear, Ubuntu ve Fedora dağıtımları desteği ile biraz farklıdır.

Linux, her iki VPN'in de odak noktası gibi görünmüyor. Teknik olarak, NordVPN ve TunnelBear çeşitli dağıtımlarla çalışmalıdır, ancak bu işletim sisteminde genel destek oldukça sınırlıdır.

Yönlendiriciler

NordVPN esnek yönlendirici kurulumlarıyla forma dönüyor. Desteklenen ürün yazılımı, popüler DD-WRT ve Domates'in yanı sıra diğer birkaç türü de içerir.

Detaylı talimatlar ayrıca, dahil olmanız durumunda VPN yönlendirici kurma kendi kendine.

Önceden yanıp sönen yönlendiriciler bu VPN ile de bir seçenektir - üçüncü taraf satıcılardan bir tane satın alabilirsiniz.

TunnelBear yönlendiricilerle yapılandırılamaz, NordVPN ile karşılaştırıldığında bariz bir dezavantaj.

Diğer Platformlar

NordVPN aşağıdaki ek platformlarda çalışır:

 • Tarayıcı uzantıları (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • Böğürtlen
 • Kodi
 • Medya ve oyun konsolları (yönlendirici üzerinden)
 • Akıllı TV'ler (yönlendirici üzerinden)

TunnelBear aşağıdaki ek platformları destekler:

 • Tarayıcı uzantıları (Chrome, Firefox, Opera)

Uyumluluk Birincisi: NordVPN

NordVPN bu karşılaştırmada daha esnek bir hizmettir, özel platformlar için ekstra işlevsellik ve daha iyi genel platform desteği ile. Ortalama bir kullanıcı muhtemelen TunnelBear’ın sınırlamalarını fark etmeyecektir, ancak kesinlikle bu kategoride yer almaktadır.

NordVPN'i deneyin!

6. Hız

Tanım olarak, VPN'ler bağlantınızı yavaşlatır. Tüm şifreleme ve sunucu atlaması bir şey pahasına olmalı, doğru?

Bununla birlikte, VPN'inizin sizi yavaşlatmasını istemiyorsunuz çok fazla, gibi bunun olumsuz bir etkisi olabilir göz attığında. İdeal olarak, sayıların mümkün olduğunca yüksek kalmasını istiyorsunuz - ama aynı zamanda ihtiyacın var tutarlı performans normal sunucularınızda.

Bu karşılaştırmada daha hızlı VPN'i bulmak için, dünyanın dört bir yanındaki sunucularında NordVPN ve TunnelBear'ı test ettik. Test konumumuz Doğu Avrupa'daydı; aşağıdaki tablo en uzak sunucudan en uzak sunucuya düzenlenmiştir.

Kıyaslama sonuçlarımız (VPN yok):

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

İşte NordVPN ve TunnelBear'ın testlerimizde puanları:

Sunucu İndirme hızı (Mbps) Yükleme hızı (Mbps)
NordVPN TunnelBear NordVPN TunnelBear
Otomatik (en yakın) 70,05 17.38 32.61 29.84
Romanya 55.90 60.38 34.15 30.55
Almanya 63.95 63.20 34.53 31,29
Birleşik Krallık 53.72 9.12 24,44 34,49
Portekiz 33,93 N / A 30.00 N / A
İsrail 34.52 N / A 11.62 N / A
Amerika Birleşik Devletleri (New York) 54.35 8.34 27.61 18.12
Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles) 51,12 N / A 7.77 N / A
Japonya 28.09 11.81 2.02 5,97
Avustralya 24,56 3.60 1.97 0,36

* TunnelBear'ın Portekiz ve İsrail'de sunucusu yok. Tüm ABD testlerimizde East Coast sunucularına da bağlandık - belirli sunucuları seçemediğimiz için TunnelBear'ın ABD West Coast'ta herhangi bir sunucusu olmadığını varsayıyoruz.

Masadan görebileceğiniz gibi, TunnelBear titrek bir başlangıç ​​yapıyor. Otomatik sunucu seçimi sizi mevcut en yakın sunucuya bağlamalıdır, ama bu mutlaka en iyi hızları alacağınız anlamına gelmez - özellikle sunucular bazı ülkelerde daha az güçlü ise.

TunnelBear'da durumun böyle olduğunu söylemiyoruz (sunucu ağları hakkında oldukça gizlidirler), ancak sonuçlar.

TunnelBear geri döndü Romanya ve Almanya testler, ancak bu VPN için iyi haberler burada sona eriyor.

İndirme hızları akış, torrent ve hatta geçici tarama için çok önemlidir. TunnelBear kabul edilebilir çok yönlü yükleme hızları sağlarken (tek bir istisna dışında), İngiltere, ABD, Japonya ve Avustralya'da son derece durgun.

Bu arada NordVPN her testten geçer. Tabii ki, sunucuları Portekiz ve İsrail sonuçlarının geri kalanına göre çok hızlı değil, ancak TunnelBear bu ülkelere bile teklif vermiyor.

Hız Kazanan: NordVPN

Bu karşılaştırmada yalnızca bir VPN, uzak sunucularda bile tutarlı şekilde hızlı sonuçlar vermeyi başardı. NordVPN burada hak kazanıyor - TunnelBear çok düşük hızlar ve sınırlı bir sunucu ağı ile çok etkileyici değil.

NordVPN'i deneyin!

7. Sunucular ve Ağ

Bu karşılaştırma boyunca NordVPN ve TunnelBear’ın sunucularını buraya getirdik. Şimdi daha ince ayrıntılara bakma zamanı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, TunnelBear umutsuzca geride kaldı. Normalde, 22+ ülke uygun fiyatlı bir VPN için çok kötü görünmüyor, ancak rekabet çok güçlü.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

NordVPN, neredeyse üç kat daha fazla ülke ve toplam 5.100+ sunucu. İle her kıtada daha güçlü mevcudiyet, bu VPN sadece daha hızlı değil, aynı zamanda daha esnektir.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Yine de sadece rakamlar değil. NordVPN çok daha fazla derinlik sağlar, ile beş özel sunucu türü. İşte tam bir döküm:

 • 4.600+ Standart 4,400'ü P2P'e izin veriyor)
 • 460+ Gizlenmiş sunucular
 • 30 Çift VPN sunucular
 • 3 VPN Üzerinden Soğan sunucular
 • 70+ Adanmış IP sunucular (isteğe bağlı ekstra)

Kendimizi tekrarlıyoruz, ama gerçek sunuculara erişememek de son derece sinir bozucu olabilir. Sıradan kullanıcılar - TunnelBear kalabalığı açıkça hedefliyor - muhtemelen bunu büyük bir sorun olarak görmeyecek.

ancak, sunucu değiştirme çok faydalı olabilir birçok farklı durumda. Örnekler, aşırı yüklenmiş sunuculardan kaçınmayı, akış için uygun seçenekleri bulma veya performans sorunlarını çözmeyi içerir. Bu, bu kategorideki NordVPN'in bir başka avantajı.

Sunucular ve Ağ Kazanan: NordVPN

İster ara sıra ister günlük bir VPN kullanın, NordVPN sunucu ağları söz konusu olduğunda daha büyük ve daha iyidir. TunnelBear’ın teklifi, kendi başına iyi olsa da,.

NordVPN'i deneyin!

8. Gizlilik ve Güvenlik

NordVPN ve TunnelBear kullanıcılarının gizliliğine sahip çok ciddi anlamda.

Her iki VPN de sizi çevrimiçi güvende tutmak için büyük çaba harcıyor. Arasında sıkı kayıt tutmama politikaları, kurşun geçirmez şifreleme, ve temel güvenlik özellikleri, bilgisayar korsanları ve snoopers büyük bir başarı ile uzak tutulur.

Her iki VPN de geçti bağımsız güvenlik denetimleri, Yukarıdakilerin tümünü onaylayan.

Kazananı bulmak için başka bir derin dalışa ihtiyacımız olacak.

Günlük İlkesi

NordVPN ve TunnelBear, Panama ve Kanada, sırasıyla.

Yargı yetkisi, NordVPN VPN sağlayıcıları için çok elverişli bir iklimde çalışıyor. Panama zorunlu veri saklama yasalarına sahip değil - veya potansiyel olarak tehlikeli olabilecek diğer mevzuat.

Kanada, çevrimiçi özgürlükle ilgili bazı konularda oldukça (ortalama vatandaş için) bir tutum sergiliyor. Yine de, veri saklama yasaları bu ülkedeki VPN sağlayıcıları için de bir sorun değildir.

Ama Panama'nın aksine, Kanada, Five Eyes ittifakının kurucu üyesidir. Bu, katılımcı ülkeler arasında dijital veri alışverişi konusunda yapılan çeşitli anlaşmaların bir parçası olduğu anlamına gelir - bunlar genellikle hassas kullanıcı bilgilerini içerir.

Bu büyük bir problem mi? Eğer gizlilik konusunda bilinçliyseniz,. Unutmayın TunnelBear şimdiye kadar sıfır veri kaydı iddiasını kusursuz bir şekilde destekledi, bize bu sağlayıcıdan şüphe etmek için hiçbir neden vermiyor.

Bununla birlikte, daha fazla gönül rahatlığı istiyorsanız, NordVPN daha iyi bir seçim olabilir.

Şifreleme ve Protokoller

NordVPN ve TunnelBear burada neredeyse aynı.

Şifreleme standardıyla başlayalım. Her iki VPN de AES-256'yı kartta uygular. Adından da anlaşılacağı gibi, bu 256 bit şifreleme - kırılmaz güvenlik ve hızlar üzerindeki küçük genel etki nedeniyle çoğu premium VPN hizmetinde yaygın olarak kullanılır.

Mükemmel İleri Gizlilik NordVPN ve TunnelBear tarafından da kullanılır. Kısacası, bu dinamik şifreleme anahtarlarının statik anahtarlar yerine ekstra güvenlik için kullanıldığı anlamına gelir.

Protokoller için endüstri standardını elde edersiniz OpenVPN her iki VPN’de de Windows, Mac, ve Android Uygulamaların. üzerinde iOS, her iki VPN de IKEv2 / IPSec protokolü. Yine, NordVPN izin verdiği için biraz daha esnektir manuel OpenVPN kurulumları üçüncü taraf arayüzleri aracılığıyla.

Güvenlik özellikleri

NordVPN’in özellik cephaneliği en büyük güçlerinden biridir.

Burada bulacaksınız yerleşik reklam engelleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma, sayesinde tescilli CyberSec paketi.

Liste uzayıp gidiyor iki ayrı öldürme anahtarı - biri senin için tüm bağlantı, ve diğeri için belirli uygulamalar.

Ayrıca gelişmiş DNS sızıntı koruması, özel DNS adreslerini kullanma seçeneğiyle.

Bu güçlü güvenlik özellikleri kombinasyonuyla karşılaştırıldığında, TunnelBear biraz eksik.

Orada DNS sızıntı koruması yok, VPN, testlerimizde sızdırmaz olmasına rağmen. Reklam engelleme de yerel olarak gelmiyor - yüklemeniz gerekecek TunnelBear Engelleyici uzantısı bunun için ve o zaman bile, sadece masaüstünde kullanılabilir.

Başka bir deyişle, TunnelBear güvenlik ayarları oldukça boş görünüyor. Yani, olmazsa olmaz bağlantı öldürmek anahtarı ve bir tane çok önemli (bazıları için) araç.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

GhostBear özelliği TunnelBear’ın katı çevrimiçi sansüre cevabıdır. Sağlamak için tasarlanmıştır ek gizleme yoğun internet kısıtlamaları olan ülkelerdeki kullanıcılar için. Bu, TunnelBear'ı Çin'de hala güvenilir şekilde çalışan birkaç VPN'den biri yapıyor.

NordVPN ayrıca bu özel kulübün bir parçasıdır. Gizli sunucuları etkinleştirmek, Büyük Güvenlik Duvarını atlamanıza olanak tanır, ancak bu modu devre dışı bırakana kadar standart sunuculara erişemeyeceğinizi unutmayın.

NordVPN vs TunnelBear Karşılaştırması - 2020'de Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Genel olarak, NordVPN ve TunnelBear için güçlü bir gösteri burada.

Gizlilik ve Güvenlik Kazanan: NordVPN

Her iki VPN de gizlilik ve güvenlik için şampiyonlardır, ancak birkaç küçük avantaj NordVPN'i öne çıkarmıştır. TunnelBear bu kategoride en etkileyici, ancak yine de rakibi yenmeyi başaramıyor.

NordVPN'i deneyin!

9. Nihai Karar

NordVPN ve TunnelBear'ın bu karşılaştırmada tam olarak eşit rakip olmadıklarını söylemeye gerek yok.

NordVPN, sekiz kategorimizin hepsinde hak ettiği bir zafer kazanıyor. Her açıdan daha iyi çok yönlü hizmettir ve birkaç bölümde TunnelBear için güçlü bir durum oluşturulabilse de, bu VPN sonunda geride kalıyor.

Şu anda, TunnelBear yeterli değer katmıyor NordVPN ile aynı aralıktaki bir fiyat noktasını haklı çıkarmak için ücretli sürümünde. Ücretsiz bir VPN'de titrek hızlara ve daha az gelişmiş bir sunucu ağına muhtemelen tahammül edebilirsiniz., ancak üstün performans seviyeleri için ödeme yapmaya başladığınızda işler iyileşmelidir. Burada değil, öyle görünüyor.

Zamanı geldiğinde kredi vermeliyiz - TunnelBear, keskin masaüstü ve mobil uygulamaların yanı sıra lekesiz gizlilik ve güvenlik sağlar. Ama NordVPN de öyle, ek olarak binlerce hızlı sunucu, zahmetsiz akış, ve harika P2P desteği.

Bütün bunlar NordVPNbu karşılaştırmada tartışmasız kazanan.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me