Čo je to Port Forwarding a ako Port Forward v roku 2020


Prístup k akýmkoľvek informáciám, ktoré chcete online pri zachovaní anonymity a rýchlosti pripojenia sa môže zdať ako relatívne jednoduchá požiadavka. Mali by ste byť schopní ľahko hrať video hry s tvojimi kamarátmi, prístup na plochu z diaľky a skontrolujte svoje bankové účty v súkromí. 

V praxi však tieto úlohy nie sú vždy také ľahké. Hackeri, vládne agentúry a počítačoví zločinci môžu čítať a sledovať každý váš pohyb s určitými online ukazovateľmi.

Zároveň vás niektoré systémy môžu blokovať spustenie požadovaných serverov, zrýchlite svoje rýchlosti pripojenia, alebo vám zabrániť prístup k určitým informáciám mimo vašej lokálnej siete. 

Preposielanie portov môže pomôcť vyriešiť tieto a ďalšie problémy. Môže vám to dať väčšiu kontrolu nad vašimi zariadeniami a servermi takže ich môžete nastaviť podľa svojich preferencií.

však, presmerovanie prístavov predstavuje určité riziká a je najúčinnejšie v spojení s inými špičkovými systémami. 

Ďalej uvádzame základy posielania portov. Prejdeme prečo, kedy a ako ju používať, a ako portovať vpred pomocou VPN.

Ako fungujú internetové porty?

Ak chcete úplne porozumieť tomu, ako funguje presmerovanie portov, musíte najprv porozumieť čo je online port. V podstate, internet používa rôzne štítky na usmernenie online prenosu na správne miesto určenia. Port je jedným z týchto markerov.

Konkrétne a číslo portu popisuje presnú internetovú službu, ktorú chcete použiť.

Port 80 napríklad pristupuje k informáciám HTML, napríklad k webovým stránkam, ktoré začínajú reťazcom „http“. Port 17 pristupuje k ponuke dňa a port 25 pristupuje k e-mailu. V skutočnosti sú 65 000 portov na výber na internete.

Keď je portu priradená funkcia, zvyčajne sa nezmení. Týmto spôsobom sú prístavy také isté ako sú televízne alebo rozhlasové kanály. Bez ohľadu na to, z ktorého televízneho prijímača alebo rádia máte prístup k kanálu, nalaďte ho na rovnaké číslo.

Ako teda tieto porty používate? Keď idete online, máte dve rôzne adresy IP (internetový protokol): verejná adresa IP a súkromná adresa IP.

Takmer každý, kto je dostatočne dôvtipný na to, aby vyzeral, môže nájsť svoju verejnú IP adresu. Túto adresu IP vám poskytne váš poskytovateľ internetových služieb (ISP). Vaša verejná adresa IP priamo posiela a prijíma informácie z iných verejných IP adries na internete.

Ostatní používatelia sa môžu pokúsiť spojiť s vami na tejto adrese a v závislosti od toho, ako prehľadávate internet, Niektorí ľudia môžu vidieť vašu online aktivitu tým, že zistíte, na ktorých webových stránkach vaša verejná adresa IP interagovala.

Ako už názov napovedá, váš súkromná adresa IP zvyčajne nie je prístupná verejnosti. Váš smerovač ho používa na smerovanie prenosu do a z vášho konkrétneho počítača v miestnej sieti.

Na rozdiel od vašej verejnej adresy IP samotná súkromná adresa IP sa zvyčajne nemôže úspešne úspešne spojiť s inými webovými stránkami alebo zariadeniami online. tvoj súkromná adresa IP odosiela svoje žiadosti prostredníctvom vašej verejnej adresy IP získať informácie.

Zatiaľ čo váš tablet, stolný počítač aj počítač PC majú rovnakú verejnú IP adresu, každé zariadenie by malo mať svoju súkromnú IP adresu. Vaša súkromná adresa IP sa zvyčajne skladá z vaša verejná adresa IP s jedným alebo viacerými číslicami pridanými na konci. 

Takže vaše verejná adresa IP je všeobecne dostupný identifikátor vašej siete, tvoj súkromná adresa IP je jedinečné číslo priradené konkrétnemu zariadeniu vo vašej sieti a port je číslo, ktoré povie vášmu smerovaču, ktorá konkrétna internetová služba s ktorým sa chcete spojiť.

Ako funguje vaša sieť

V podstate vaše router slúži ako ochranná stredná vrstva medzi zariadením a internetom.

tvoj súkromná IP adresa posiela požiadavky smerovaču, ktoré potom prenáša ich do správneho portu. Váš smerovač tiež dostáva odpovede na vaše internetové požiadavky, potom odošle prijaté informácie späť na vašu súkromnú adresu IP.

Navyše, Mnoho smerovačov automaticky ukladá brány firewall filtrovať, čo považujú za nebezpečnú premávku a blokovať určité porty, aby sa ochránili zariadenia, ku ktorým sa pripájajú. 

To znamená, že Niektoré požiadavky sa môžu zaseknúť na úrovni smerovača, nikdy neprenášajte informácie medzi vašim konkrétnym zariadením a internetovou službou, ktorú ste požadovali.

To, čo sa zvyčajne stáva, je konkrétne to váš router jednoducho nedovolí prístup k vášmu zariadeniu mimo internet. To znamená, že nemusí byť schopný používať niektoré internetové funkcie a služby, ako sú online hry, ovládanie vzdialenej pracovnej plochy a ďalšie.

V niektorých prípadoch môže tento proces smerovania navyše viesť spomalte rýchlosť pripojenia, zabráňte tak jednoduchému zálohovaniu súborov a zverejnite históriu prehľadávania. 

port forwarding, môžete prevziať kontrolu nad tým, ako vaša sieť usmerňuje informácie do az vašich zariadení.

Preposielanie portov 101

Ako sme vysvetlili vyššie, predvolený spôsob nastavenia väčšiny počítačových sietí môže byť do istej miery obmedzujúci.

Ak chceš prístup k ploche doma keď cestujete do zahraničia, hrať video hry so svojimi priateľmi alebo prehliadajte web anonymnejšie, možno sa vám nepáči spôsob, akým je vaša sieť nakonfigurovaná.

Našťastie môžete zmeniť to pomocou portu forwarding. Táto technika v podstate povie smerovaču, aby vždy prijímal žiadosti o konkrétne porty a posielal ich ďalej na súkromnú adresu IP konkrétneho zariadenia. 

podľa určíte smerovaču, že prevádzka na určité porty je v poriadku, aby prešiel, v podstate dáte nejaké internetový prenos na vašu verejnú adresu IP v týchto portoch je priamou cestou na konkrétne zariadenie vo vašej sieti.

číslo portu, ktoré ste identifikovali ako bezpečné prenášať prevádzku z sa stáva akýmsi zadajte svoju súkromnú adresu IP. Ak služby, používatelia alebo iné adresy IP vedia a používajú správny kód portu, môžu sa dostať priamo do vášho zariadenia.

Bolo by podobné, keby ste povedali svojmu vrátnikovi, že chcete, aby vždy dodal predné dvere balíčky s červenou mašľou, a nie aby ich nechal vo vašej poštovej schránke alebo ich dokonca vyhodil ako podozrivé. Vaši priatelia, ktorí vedia, že máte tento systém nastavený, vám môžu posielať listy a darčeky s červenou mašľou, ak sa chcú uistiť, že ich dostanete..

Samozrejme, logistika zasielateľstva (ktoré vás prevedieme nižšie) sú trochu komplikovanejšie. Základný koncept je však celkom jednoduchý: vy povedzte svojmu smerovaču, aby nechal určitý internetový prenos ísť priamo do vášho zariadenia, ak má správne číslo portu pripojený k nemu.

Na čo sa používa port forwarding

od tej doby presmerovanie portov zásadne mení spôsob interakcie vašej siete s online požiadavkami, ponúka veľa výhod a použití. Môžeš využívať presmerovanie portov na adresu:

 • Pripojte sa k serverom videohier.
  Jeden z najčastejšie dôvody používatelia chcú povoliť presmerovanie portov, aby mohli hrať svoje obľúbené online videohry. niekedy, smerovače blokujú internetový prenos z herných serverov, pretože tieto pripojenia považujú za potenciálne nebezpečné. Podobne, ak hráči si vytvorili svoje vlastné súkromné ​​servery aby sa mohli hrať so svojimi priateľmi smerovače nemusia rozpoznať čísla portov, ku ktorým sú pripojené tieto servery. Preposielanie portov môže pomôcť vám a vašim priateľom pripojte sa k svojim obľúbeným serverom a užívajte si spolu. 
 • Hostujte servery a aplikácie, ktoré si svet môže prezerať a používať.
  Možno bude chcieť viac technicky zdatných používateľov nastaviť servery a aplikácie pre svojich priateľov, rodinných príslušníkov alebo dokonca používateľov internetu, aby si ich mohli užiť. Ak sú však spojené s neznámymi portami, vaša tvrdá práca by sa nikdy nedostali za ich ochranné smerovače. Preposielanie portov môže učia smerovače, ktoré umožňujú ostatným navštíviť tieto stránky a služby, sú bezpečné a mali by byť povolené. 
 • Zvýšte rýchlosť pripojenia.
  Ako sme opísali vyššie, váš router zvyčajne triedi internetový prenos, aby určil, ktoré požiadavky sú „bezpečné“ na odoslanie na súkromnú adresu IP vášho zariadenia. Okrem toho, že je potenciálne náchylný na chyby a zbytočne obmedzujúci, metódy smerovača môžu nejaký čas trvať. Nastavením presmerovania portov môžete: okamžite nasmerujte online prenos do svojho zariadenia, čím urýchlite pripojenie. To môže byť obzvlášť užitočné pre online aktivity s veľkou šírkou pásma, napríklad hranie hier, streamovanie, torrentovanie alebo spúšťanie zložitých aplikácií.
 • Chráňte svoje súkromie online.
  aspekt presmerovania port forwarding môže byť užitočné, ak chcete Chráňte svoje citlivé informácie online. podľa požadovať online prenos, aby mal správny kľúč predtým, ako bude odoslaná na vašu súkromnú adresu IP, môžete sa ubezpečiť Prístup k vášmu zariadeniu majú iba tí, ktorí majú verejnú IP adresu a číslo vášho portu. Okrem toho, ak je spárovaný s inými technikami, presmerovanie portov môže byť schopné prenášať internetové požiadavky zaslané na IP adresu a port na inú IP adresu. Nastavenie tohto druhu systému by mohlo pomôcť maskujte svoju skutočnú IP adresu online, Takže môžeš prehľadávať anonymnejšie. 
 • Praktický prístup na plochu.
  Ak chcete použiť virtuálny stroj a hosťujte svoju pracovnú plochu v cloude, možno budete musieť nastaviť presmerovanie portov, aby ste mohli Vytiahnite svoje informácie na ľubovoľnom zariadení z ktorého si vyberiete. S port forwarding, môžete načítať svoju virtuálnu plochu z akejkoľvek súkromnej adresy IP, ktorá ju ukladá bez toho, aby smerovač rušil. 
 • Zálohujte svoje súbory.
  Je to dobrý nápad uložte kópie najdôležitejších súborov na niekoľkých rôznych miestach online. Akonáhle budete mať tieto zálohy na svojom mieste, budete samozrejme musieť byť schopní bezpečne k nim pristupujte, ideálne z ľubovoľného zariadenia a kdekoľvek. Nastavením presmerovania portov a uložením zálohy na svoju súkromnú adresu IP sa môžete ubezpečiť načítať najdôležitejšie údaje odkiaľkoľvek, tak dlho, ako poznáš svoje verejná IP adresa a správne číslo portu.
 • Spojte sa s vašou VPN (Virtual Private Network) z diaľky.
  Ak máte VPN nainštalovaná na vašom smerovači doma, môžete mať problémy s diaľkovým prístupom k svojim funkciám. Preposielanie portov vám môže pomôcť všetky rýchlosti, súkromie a bezpečnostné funkcie vašej siete VPN, keď ste mimo domu poskytnutím a rýchle a bezpečné pripojenie k vašej súkromnej adrese IP. 

To sú iba niektoré z najpopulárnejších aplikácií preposielania portov. Vzhľadom na hodnotu a univerzálnosť tejto sieťovej procedúry existuje pravdepodobne oveľa viac spôsobov, ako ju použiť.

Preposielanie portov a kybernetická bezpečnosť

Preposielanie portov môže mať pozitívne aj negatívne účinky na vašu kybernetickú bezpečnosť. Na druhej strane, ako sme už diskutovali vyššie, môže to pomôcť udržujte svoju bezpečnosť online poskytnutím iba informácie o súkromnej IP adrese pre používateľov internetu so správnym portom „kľúč“.

V kombinácii s inými systémami to je môže tiež pomôcť skryť vašu verejnú adresu IP z vládne agentúry, počítačoví zločinci a ďalší, ktorí možno budete chcieť špehovať vašu aktivitu. 

Okrem toho port forwarding môže vás ochrániť pred útokmi DDoS (Distributed Denial of Service). Počas útoku DDoS hackeri zaplaviť servery prevádzkou online, aby sa dostali k havárii.

Tento druh počítačovej kriminality je ťažšie vykonať porty, pre ktoré ste nastavili presmerovanie portov, od tej doby útočníci by to museli vedieť nielen tvoje verejná IP adresa, ale správne číslo portu, tiež.

Preposielanie portov však prichádza so sebou niektoré potenciálne riziká kybernetickej bezpečnosti. Nastavenie presmerovania portov poskytuje vstupný bod do vašej súkromnej adresy IP a informácie o zariadení zo širšieho internetu.

Aj keď je to nepravdepodobné, je to technicky možné niekto nedôveryhodný by mohol zistiť váš protokol preposielania portov. Od tohto momentu by mohol byť schopný informovaný hacker použite svoju verejnú adresu IP a správne číslo portu, aby ste sa dostali do svojho počítača, prezreli si vás a ukradli vaše informácie. 

okrem toho, Niektoré nastavenia preposielania portov zahŕňajú šifrovanie dátových paketov zasielaných prostredníctvom preposielania portov pomocou Secure Shell (SSH) alebo iných protokolov, ale je to tak nie vždy požiadavka.

Ak sú vaše informácie nie je šifrovaná, môže byť ľahšie sledovať, zvlášť akonáhle ste odhalil port nastavením posielania portov. 

Protokol preposielania portov Univerzálne Plug and Play (UPnP) sa ľahko nastavuje a umožňuje zariadeniam automaticky nakonfigurovať presmerovanie portov, ale pomocou tejto techniky mohli by vaše zariadenia vystaviť ešte väčšiemu nebezpečenstvu ako pravidelné zasielanie portov. Používanie UPnP môže vystaviť váš počítač malware alebo iné počítačové útoky.

Okrem toho, ako automatizovaný systém, UPnP nemusí vždy nastavovať presmerovanie portov s náležitými bezpečnostnými opatreniami na mieste, čo vytvára ešte viac problémov s kybernetickou bezpečnosťou.

Celkom, pokiaľ ide o kybernetickú bezpečnosť, presmerovanie portov má klady a zápory. Keďže ide o prístup k sieťovej konfigurácii, na tom, do akej miery to skutočne závisí ako ju používate a aké ďalšie stratégie s ňou kombinujete.

Napríklad s využitím Len UPnP môže byť neistý, ale kombinácia manuálneho preposielania portov s bezpečnou možnosťou, ako je VPN, by bola zvyčajne celkom bezpečná. 

Port Forwarding vs VPN

VPN a presmerovanie portov od tej doby sa o nich často diskutuje obe ovplyvňujú spôsob fungovania vašej siete.

Sú tiež podobné tým, že môžu priamy internetový prenos podľa vašich preferencií, a môžu oboje pomôžu vám vzdialený prístup k informáciám online. Porovnanie sa však v podstate zastaví.

Presmerovanie portov upravuje iba jeden aspekt fungovania vašej siete a smerovača. Dovoľuje internetové dáta z konkrétneho typu služby, ktoré sa prenášajú na a z vašej súkromnej adresy IP na jednom zariadení otvorením konkrétneho portu na vašom smerovači. Toto je potenciálne veľmi užitočné, ale relatívne úzke nastavenie.

Na rozdiel od toho, VPN prepracujú spôsob fungovania vašej siete na viacerých úrovniach. Po prvé, a VPN prenáša informácie prostredníctvom sofistikovaného procesu zvaného tunelovanie.

niekedy, ľudia hovoria o preposielaní portov a tunelovaní vzájomne zameniteľne, ale sú nie sú rovnaké.

Port forwarding upravuje nastavenia portu na vašom routeri tak, aby do vášho zariadenia odosielala prenosy priamo z internetu. tunelovanie, však je oveľa zložitejšie. Zahŕňa to dva kroky: zapuzdrenie a šifrovanie.

Pri prenose informácií VPN ju zalomí do vrstiev ďalších údajov, maskovanie to tak je pre potenciálnych hackerov je ťažšie ich identifikovať a prečítať. Toto je zapuzdrenie.

VPN tiež šifruje informácie, preklad do a špeciálny kód, ktorý je možné dešifrovať, len keď sa dostane na správne miesto určenia.

Ďalej, zatiaľ čo port forwarding vykonáva špecifický typ internetového prenosu (s pravým číslom portu) na konkrétne miesto (súkromná adresa IP vášho zariadenia), a VPN úplne presmeruje online informácie na ochranu vašej verejnej adresy IP.

Keď idete online s VPN, váš žiadosti idú najskôr na samostatný server VPN, ktorá sa často nachádza v inej krajine. toto Server VPN potom získa požadované informácie o internete a odošle ich späť vám.

To pomáha Udržujte svoju IP adresu v bezpečí a bráni vášmu ISP v snoopingu o vašej činnosti. Všetci vaši poskytovatelia internetových služieb môžu vidieť, že ste sa obrátili na sieť VPN a že všetky stránky, ktoré používate, vidia, že k nim pristupovala sieť VPN..

Okrem toho vám to umožní smerovanie vašej internetovej aktivity cez server VPN získať prístup k obsahu s obmedzeným geografickým obsahom, nájsť nižšie ceny leteniek a využívať mnoho ďalších výhod. 

Pre vyššiu bezpečnosť, mnoho poskytovateľov VPN má tiež politiky bez protokolov, čo znamená, že nevedú záznamy o vašej činnosti s ich službami.

Oni tiež často zahŕňajú vypínacie spínače, ktorý prerušte všetky pripojenia k internetu, ak dôjde k výpadku siete VPN. toto zabraňuje odhaleniu vašej adresy IP alebo iných citlivých informácií ak sa VPN odpojí.

Presmerovanie portov je iba jednou z aspektov možného nastavenia siete, zatiaľ čo a VPN poskytuje komplexnú konfiguráciu siete, optimalizované pre súkromie, bezpečnosť, prístup a anonymitu.

Preposielanie portov pomocou VPN

Aj keď sa navzájom výrazne líšia, presmerovanie portov a VPN sa čiastočne prekrývajú. v skutočnosti, môžu byť dokonca kombinované. 

Po prvé, možno budete schopní použiť preposielanie portov, okrem iných stratégií, vytvoriť a spravovať svoju vlastnú sieť VPN.

však, to by si vyžadovalo veľké technické zručnosti, čas a úsilie na úspešné vykonanie, tak nemusíme vás nutne nabádať, aby ste to vyskúšali, najmä ak existujú skvelí poskytovatelia VPN, ktorí už pre vás prácu vykonali.

Navyše, Ak máte VPN nainštalovanú priamo na vašom smerovači, môžete použiť forwarding portov na prístup k VPN, keď sa nenachádzate vo vašej miestnej sieti..

High-výkonuExpressVPNposkytuje návod, ako to urobiť.

Nakoniec a najpohodlnejšie, Mnoho sietí VPN obsahuje ako jednu zo svojich funkcií forwardovanie portov. Rovnako ako v prípade bežnej siete, presmerovanie portov môže VPN pomôcť ľahšiemu prístupu k určitým webom, ktoré môžu smerovať jeho brány alebo brány firewall. 

Poskytovatelia VPN, ktorí využívajú presmerovanie portov, uznávajú rýchlosť, dostupnosť a ďalšie výhody Táto technika poskytuje, takže ju integrujú s ostatnými ponukami. 

V mnohých ohľadoch, port forwarding je najlepší používa sa ako súčasť VPN. Poskytovateľ VPN zvyčajne starostlivo monitoruje, aby sa zabezpečilo, že používatelia budú mať všetko, čo môžu ponúknuť, bez bezpečnostných rizík niekedy to predstavuje.

Sprievodcovia krok za krokom k nastaveniu presmerovania portov

Preposielanie portov je vysoko prispôsobivé, a ako efektívne to do veľkej miery závisí od spôsobu jeho nastavenia.

Na základe špecifických aspektov vášho zariadenia, vášho lokálneho sieťového pripojenia, služieb, ku ktorým chcete pristupovať, a ďalších faktorov existujú prakticky neobmedzené spôsoby konfigurácie presmerovania portov.

Nižšie sa zaoberáme tri všeobecné spôsoby, ako môžete postupovať pri presmerovaní portov vo vašej sieti.

Preposielanie portov s UPnP

Nastavenie presmerovania portov pomocou automatický protokol UPnP je jednoduchý, ale potenciálne celkom nebezpečný.

Odporúčame vám používať UPnP iba ​​v takom prípade na zariadení, pre ktoré ho konfigurujete, nemáte citlivé informácie, alebo ty si neznepokojuje vás vaša kybernetická bezpečnosť z akéhokoľvek dôvodu.

Ako vysvetľuje príručka spoločnosti Google k tejto téme, nastaviť preposielanie portov pomocou UPnP, môžeš:

 1. Prihlásiť sa do služby Google Fiber.
 2. Klikni na "sieť“.
 3. Zvoľte “Pokročilé,“A kliknite na„porty."
 4. prepínač „Univerzálne Plug and Play“ Zapnuté (predvolene sa nastaví na Off).
 5. Kliknite na „platiť“Na uloženie vašich nových preferencií.
 6. Upravte svoje pravidlá manuálneho a automatického preposielania portov a nastavenia zo zoznamu, ktorý nasleduje.

Môžeš vrátiť sa k týmto nastaveniam a kedykoľvek zakázať UPnP.

Manuálne preposielanie portov

Manuálne nastavenie presmerovania portov je zvyčajne celkovo lepšia voľba ako použitie UPnP, ale to vyžaduje najkomplexnejšie nastavenie našich troch možností. 

Tieto kroky sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho zariadenia, smerovača a preferencií. Ak chcete manuálne nakonfigurovať presmerovanie portov, musíte spravidla vykonať nasledujúce kroky:

 1. Uistite sa, že vaše zariadenie má statická IP adresa. Ak je vaša adresa IP dynamická alebo sa z času na čas zmení, zhorší sa tým konfigurácia presmerovania portov.
 2. Prihláste sa do smerovača.
 3. Nájsť karta preposielania portov. Štítok týchto konkrétnych informácií sa môže líšiť v závislosti od značky, modelu a typu smerovača, s ktorým pracujete.
 4. Zadajte porty, s ktorými chcete komunikovať, spolu s protokolom, ktorý chcete použiť.
 5. Zadajte statickú adresu IP. 
 6. Ak je to možné, kliknite na „umožniť“, Alebo uložte svoje aktualizované nastavenia. 

Pretože manuálne presmerovanie portov je zložité a variabilné, vyššie uvedené je a veľmi zjednodušená verzia krokov potrebných na jej implementáciu. 

Predtým, ako začnete, odporúčame vám to vyhľadať sprievodcov špeciálne navrhnuté tak, aby vám pomohli implementovať presmerovanie portov na týchto konkrétnych zariadeniach. Príručka na presmerovanie portov z programu PC World ponúka užitočné informácie a tipy.

Preposielanie portov pomocou VPN

Použitie a Sieť VPN slúžiaca vašim potrebám v oblasti presmerovania portov je ideálna. Váš poskytovateľ VPN zabezpečí, aby bol váš systém na presmerovanie portov bezpečný, plus ponúka množstvo ďalšie funkcie, ktoré pravdepodobne oceníte.

oba Surfsharkand PrivateVPNponúknuť zasielanie portov. 

Ak chcete využívať presmerovanie portov pomocou VPN, musíte urobiť iba tieto kroky:

 1. Uistite sa, že poskytovateľ VPN ponúka presmerovanie portov. Mnohí áno, ale niektorí nie, takže to budete chcieť skontrolovať.
 2. Zaplaťte a stiahnite zvolenú službu VPN. (Ak nechcete minúť peniaze na svoju sieť VPN, existuje niekoľko bezplatných poskytovateľov, ale budete sa chcieť uistiť, že sú dôveryhodní a vysoko kvalitné. Odporúčame vám vybrať si z nášho zoznamu najlepších siedmich bezplatných služieb VPN .)
 3. Otvor tvoj Nastavenia VPN. 
 4. Zapnite posielanie portov ďalej, ak to nie je predvolené nastavenie.
 5. Postupujte podľa pokynov VPN na vykonávanie zasielania portov. Samotná VPN môže poskytovať manuálne alebo automatické (UPnP) odovzdávanie portov. 

Väčšina sietí VPN (a určite tých, ktoré sú na zozname „najlepších z“, napríklad Surfshark a PrivateVPN) ponúka intuitívne rozhrania a podrobné príručky ktoré vám pomôžu upraviť ich funkcie. Majú tiež tendenciu ponúknuť užitočná podpora zákazníkov, fóra používateľov a často kladené otázky.

Z týchto dôvodov je pravdepodobne potrebné nastaviť VPN s presmerovaním portov rovnako jednoduché, ak nie jednoduchšie, ako konfigurácia UPnP pre vaše zariadenie - a navyše oveľa bezpečnejšie a ponúka oveľa viac výhod. 

Všeobecné návrhy na presmerovanie portov

Bez ohľadu na to, ktorú stratégiu sa rozhodnete použiť pri nastavovaní presmerovania portov vo vašej sieti, odporúčame vám:

 • Preskúmajte svoje možnosti dôkladne takže viete ako forwardovanie portov ovplyvní vašu online aktivitu, bezpečnosť a súkromie. 
 • Zvážte svoje účely používania port forwardingu. Týmto spôsobom sa môžete ubezpečiť, že ste skutočne vybrali nastavenie slúži vašim potrebám a preferenciám. 
 • Prečítajte si sprievodcov (ako tento!) a sledujte videonávody takže viete správny postup na konfiguráciu zasielania portov. 
 • Mať záložný plán na mieste, iba v prípade, že sa pri pokuse o nastavenie a spustenie presmerovania portov niečo pokazí.
 • Sledujte svoju aktivitu v oblasti presmerovania portov potom, čo ste ju nastavili na uistite sa, že funguje tak, ako chcete. obzvlášť ak vyberiete možnosť presmerovania portu mimo VPN, odporúčame vám veľmi pozorne sledujte svoju kybernetickú bezpečnosť. Sledovanie potenciálnych hrozieb vám môže pomôcť minimalizovať nebezpečenstvo počítačovej trestnej činnosti.

Podľa vyššie uvedených odporúčaní môžete užite si všetky výhody zasielateľstva bez toho, aby ste utrpeli akékoľvek jeho možné nevýhody. 

Ďalšie čítanie

Chcete sa dozvedieť viac o kybernetickej bezpečnosti, sieťach VPN a najnovších stratégiách, ktoré vám pomôžu zabezpečiť sieť? Odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

 • 5 najlepších VPN pre hranie hier - čo je najrýchlejšie?
 • 4 Super ľahké & Rýchly spôsob, ako (naozaj) skryť vašu IP
 • Ako si vybrať najlepší VPN - 8 tipov pre začiatočníkov VPN
 • Najlepšie skontrolované služby VPN & Porovnané Je váš bezpečný?
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me