ÖZEL: DuckDuckGo arama motorunun şifreleme mekanizmasındaki bir ihlal, kullanıcıların sorgularının tanımlanmasını sağlar.


Bar Ilan Üniversitesi'nde web üzerinde anonimlik konusunda üç günlük bir hackathon, arama motorunun şifreleme mekanizmasında “Sizi takip etmeyen arama motoru” sloganıyla övünen ihlallere maruz kaldı.. VpnMentor ekibi sadece hackathon'u kapsar ve ekiplere ilk günden başlayarak şaşırtıcı pozlamaya kadar eşlik eder.

 

Gelişmiş bir siber endüstriye sahip olan İsrail'deki Web'de anonimlik konusundaki ilk hackathon.

Start Up Nation olarak bilinen İsrail, çok sayıda siber firmayı filizlendirdi. Askerlik hizmeti sırasında biriken İsrail İstihbarat Kolordu gazilerinin özel sektöre getirecekleri zengin bir deneyim için birçok kredi verilmelidir. İsrail'de konuyla ilgili ilk hackathon sırasında, birkaç düzine kişi güvenli olduğu düşünülen siteleri çatlatmak için toplandı. Öğrencilerin ekiplerine akademisyen ve endüstri uzmanları eşlik etti: Dr.Moti Geva, Prof Benny Pinkas, Prof Yehuda Lindell, Dr Tal Steinherz, Inbar Raz, Bay Amit Ashkenazi, Bay Asi Barak, Bay Sudhanshu Chauhan ve Bay Kumar Panda.

Hiç kimse, kullanıcılarını takip etmeyen övgü motorunun, giden trafiğini kontrol eden herkese açık olarak gösterilmesini beklemiyordu.

BIU ekibi yardımı

Hackathon'da öğrencilere yardımcı olan endüstri ve akademi mentorları.

Arama motorunun Otomatik Önerme mekanizması, kullanıcının girdiği her şeyin tanımlanmasını sağlar.

DuckDuckGo otomatik öner

Bugün kaydedildiği gibi DuckDuckGo Otomatik Öner.

Kazanan ekibin karşılaştığı sorun, arama motorlarının şifreli kanallarından bilgi sızıntısı olup olmadığını belirlemekti. Ekip, şifreli DuckDuckGo'nun Otomatik Öner mekanizması aracılığıyla sızdırılmış olan aramaları belirlemeyi başardı. Bunu da göstermeyi başardılar. Önemli olan, arama trafiğini kimin dinlediğinin, kullanıcının ne aradığını görebilmesidir. Örneğin, A harfini tıkladığımda, arama motorunun sunucusu bana bir Otomatik Tamamlama döndürerek bana kelimeyi nasıl tamamlayacağımı gösteriyor. Devam edip B'yi tıklarsam, arama motoru AB ile başlayan kelimeleri önerir. Bu şekilde, sözde, girmeye başladığım (ve görünüşte bitirdiğim) kelimelerin ne olduğunu anlayan bir mekanizma oluşturmak mümkündür..

Paket boyutları kullanarak arama sorgularının algılanması - Video kredisi: Ohad Cohen

Kazanan ekip İbranice ve Bar Ilan Üniversitelerinden katılımcıların bir kombinasyonuydu. Grubun, kadın katılımcıların sadece% 15'ine kıyasla 3 kadın içerdiğine dikkat edilmelidir. Kadınların düşük yüzdeleri teknolojik konular için karakteristiktir ve bu nedenle kadın beyninin burada çeşitliliğe ve kazanan pozisyonun gerçek başarısına nasıl katkıda bulunduğunu görmekten çok memnunuz..

 

Güncelleme: bu hikayeyi yayınladıktan birkaç saat sonra, DDG'den resmi bir yanıt almayı başardık (vpnMentor, geçen hafta bir yanıt için DDG ile iletişime geçmeye çalıştı). DDG ile yaptığımız iletişime bakın.

DGG

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me