Plusy i minusy VPN – wszystko, co musisz wiedzieć w 2020 roku


Myślisz o użyciu VPN? Zastanawiasz się, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Ciebie? Jesteś we właściwym miejscu.

Dobra sieć VPN - skrót od Virtual Private Network - ma wiele zalet. Pozwoli ci to uzyskać dostęp do stron z blokadą geograficzną oraz treści z całego świata, w tym Twoje ulubione usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu i BBC. Możesz go użyć, aby zmienić adres IP i wyglądać, jakbyś był w innym kraju, i uzyskaj lepsze ceny na loty, pokoje hotelowe i nie tylko.

Ale to nie wszystkie zabawy i gry. Dobra sieć VPN zabezpieczy również twoje połączenie internetowe, chroń swoją prywatność i ukryj swoją tożsamość, chroniąc Cię przed hakerami i innymi osobami, które mogą próbować monitorować Twoją aktywność online.

Ważne jest, aby o tym pamiętać nie wszystkie sieci VPN są sobie równe, a każdy ma własny zestaw zalet i wad. Zrobimy to dla ciebie, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Zalety i wady VPN

Zalety VPN: zalety VPN mogą uczynić twoje życie lepszym

Świat na wyciągnięcie ręki: dostęp do zablokowanych treści z dowolnego miejsca

Niezależnie od tego, czy podróżujesz za granicę i chcesz uzyskać dostęp do treści z własnego kraju, czy próbujesz przesyłać strumieniowo wideo na żywo z innego kraju i otrzymujesz tylko irytujące komunikaty o błędach, VPN może być Twoim nowym najlepszym przyjacielem, pomagając ominąć dowolnego geobloku.

Jeśli jesteś w kraju, w którym panuje cenzura, i potrzebujesz dostępu do zablokowanych witryn, VPN może przywrócić ci wolność online.

VPN pozwala na to zmień swój adres IP i wyglądać, jakbyś był w innym kraju, co może otworzyć przed Tobą zupełnie nowy świat możliwości.

Aby to zrobić, musisz wybrać VPN, która ma serwery w potrzebnych lokalizacjach. Jeśli szukasz transmisji strumieniowej, ważne jest, aby wybrać VPN o wysokiej prędkości, który może ominąć oprogramowanie anty-VPN niektóre usługi przesyłania strumieniowego korzystają. NordVPN jest jedną z najszybszych sieci VPN i wielokrotnie udowodnił, że może uzyskać dostęp do Netflix, bez względu na to, jak bardzo starają się go trzymać.

VPN zapewnia bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach stale wysyłamy dane osobowe przez Internet, nie zastanawiając się nad tym. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - bez względu na to, czy logujesz się na swoje konto bankowe, czy po prostu prywatnie rozmawiasz z najlepszym przyjacielem, nie chcesz, żeby ktokolwiek cię podglądał.

VPN szyfruje twoje dane i sprawia, że ​​twoja prywatna działalność jest naprawdę prywatna, bez względu na to, czy przeglądasz internet w domu, w biurze czy za pośrednictwem publicznego Wi-Fi. Zawsze pozostajesz anonimowy i nikt - od hakerów po urzędników państwowych - nie widzi, co robisz online.

ExpressVPN nie tylko zapewnia bezpieczeństwo szyfrowanie wojskowe, oferuje także błyskawiczne prędkości.

VPN może zaoszczędzić pieniądze

Kiedyś ty użyj VPN, aby zmienić adres IP, wkrótce przekonasz się, że bezpłatny dostęp do treści z całego świata nie jest jedynym atutem.

Wiele Witryny e-commerce wyświetlają różne ceny dla kupujących z różnych krajów - na przykład produkt, który może wydawać się bardzo drogi, jeśli odwiedzasz stronę ze Szwecji, może nagle spaść, jeśli uzyskasz dostęp do tej samej strony przez serwer w Indiach.

Warto o tym pamiętać, gdy jesteś rezerwacja lotu i pokoju hotelowego na następne wakacje.

W celu przeprowadzenia najdokładniejszych badań rynku wybierz VPN z serwerami w wielu różnych krajach. HMA oferuje oszałamiające ponad 190 lokalizacji.

Sieci VPN są dostępne

Nie więcej niż kilka dolców miesięcznie, usługa premium VPN może odblokować dowolną stronę internetową i zachować anonimowość i bezpieczeństwo połączenia. Sieci VPN są znacznie tańsze niż inne rodzaje planów bezpieczeństwa. Nie trzeba instalować sprzętu ani techników, z którymi trzeba by się uporać, i Twoja sieć VPN może być uruchomiona w ciągu kilku minut.

Chociaż istnieją różne bezpłatne usługi VPN, pamiętaj, że nigdy nie są one dokładnie „darmowe”. Zawsze płacisz w taki czy inny sposób, niezależnie od tego, czy są to wyskakujące reklamy, ograniczony transfer danych, wyjątkowo wolne prędkości lub gorsze - niektóre darmowe VPN faktycznie sprzedają twoje dane osobowe stronom trzecim lub w najlepszym razie zapewnią przeciętne bezpieczeństwo.

Dobra wiadomość jest taka wiele usług VPN premium oferuje bezpłatne wersje próbne i / lub gwarancje zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz je wypróbować przed zakupem. Jest to świetne, jeśli potrzebujesz sieci VPN tylko przez krótki czas - ale gdy już przyzwyczaisz się do zalet usługi premium VPN, możesz po prostu poczuć, że warto za nią zapłacić.

CyberGhost to doskonała sieć VPN który oferuje 24-godzinny bezpłatny okres próbny dla systemu Windows, 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla aplikacji mobilnych i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla wszystkich klientów.

Wady VPN: wady VPN, na które trzeba uważać

VPN może spowolnić prędkość połączenia

VPN zapewnia bezpieczne połączenie, szyfrując całą Twoją aktywność online, ale może to nastąpić za cenę bardzo wolnego połączenia - i spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie ma czasu i cierpliwości, aby usiąść i czekać, aż strony się załadują lub strumieniowe przesyłanie treści zakończy buforowanie.

Chcesz mieć pewność, że uzyskasz VPN, który poradzi sobie z zadaniem. Wybierz ten, który oferuje duże prędkości bez narażania bezpieczeństwa, Jak na przykład Hotspot Shield.

Oprogramowanie anty-VPN staje się silniejsze

Niektóre główne usługi przesyłania strumieniowego - takie jak Netflix, ulubione przez wszystkich - próbują zwalczać połączenia VPN Blokery VPN, więc możesz obudzić się pewnego ranka i nagle odkryć, że zaufana sieć VPN nie może już uzyskać dostępu do żądanych treści.

Podczas gdy niektóre sieci VPN nie mają szans, NordVPN i ExpressVPN udowadniali raz po raz że mogą przedostać się przez najtrudniejszy blok, który Netflix rzuca w ich kierunku.

Twoje połączenie VPN może nagle spaść

Dzięki niezawodnej usłudze VPN nie powinieneś zbyt często zrywać połączeń - ale zdarza się to od czasu do czasu. Głównym problemem jest nie tylko niedogodność związana z ponownym połączeniem. To jest w momencie, gdy Twoje szyfrowane połączenie znika, Twój prawdziwy adres IP jest ujawniony, i nie jesteś już anonimowy.

Funkcja przełącznika zabijania, który natychmiast rozłącza cię z Internetem w przypadku upuszczenia serwera, może temu zapobiec.

Jeśli Twoja anonimowość jest dla Ciebie szczególnie ważna, koniecznie ją zdobądź VPN z przełącznikiem zabicia, takim jak CyberGhost, PrivateVPN lub VyprVPN.

Konfiguracja może być trudna, jeśli nie wiesz, co robisz

Serwery, protokoły i szyfrowanie, o rany! Jeśli Twoja sieć VPN nie jest poprawnie skonfigurowana, możesz doświadczyć Wycieki IP i DNS które narażają twoje prywatne dane na ataki hakerów i innych zagrożeń online.

Jeśli czytałeś o funkcjach VPN i czujesz się przytłoczony, nie bój się. Możesz przeczytać ten przewodnik, aby lepiej zrozumieć, co twoja sieć VPN może dla Ciebie zrobić, lub przeczytać o wszystkich różnych protokołach bezpieczeństwa tutaj.

Jeśli jesteś początkującym VPN, a cała ta terminologia jest dla Ciebie jak język obcy, zawsze możesz zacznij od jednego z bardziej przyjaznych dla użytkownika dostawców, takich jak CyberGhost lub TunnelBear. Sprawią, że pierwsze korzystanie z VPN będzie płynne, bezbolesne, a nawet przyjemne.

Dolna linia

Chociaż niektóre sieci VPN mają swoje wady, można to bezpiecznie powiedzieć zalety zdecydowanie przewyższają wady. Nie tylko możesz uzyskać dostęp do treści, które chcesz, kiedy tylko chcesz, ale możesz także liczyć na to, że Twoje prywatne informacje pozostaną naprawdę prywatne.

Gdy dokładnie wiesz, czego szukasz w sieci VPN, łatwo będzie wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Sprawdź listę naszych najlepiej ocenianych VPN.

Nie przegap najgorętszych ofert VPN - sprawdź naszą ofertę i kupony za szansę na uzyskanie doskonałej sieci VPN w doskonałej cenie!

Zobacz najlepsze oferty teraz!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me