Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN – Co je nejlepší v roce 2020?


CyberGhost a ExpressVPN není třeba uvádět. Jejich pověst hovoří samy za sebe a mnoho odborníků a uživatelů oceňuje oba poskytovatele. Naše nejlepší celkové žebříčky VPN nejsou výjimkou. Obě služby vydělávají místo v prvních třech a z dobrého důvodu.

Ale který z nich byste si měli vybrat? Dobrá otázka - ExpressVPN je známá svou rychlosti a kvalitní serverové sítě, vzhledem k tomu, že CyberGhost je lídrem v oboru uživatelská přívětivost s úžasným designem aplikace.

Obě sítě VPN na ně mají hodně, takže budeme muset hledat hlouběji, abychom našli vítěze. V tomto srovnání zjistíte, jak se hromadí proti sobě v několika důležitých kategoriích.

Podrobnější informace naleznete v podrobných recenzích CyberGhost a ExpressVPN.

Obsah

 1. Streamování
 2. Torrenting
 3. Náklady
 4. Snadnost použití
 5. Kompatibilita
 6. Rychlost
 7. Servery a sítě
 8. Soukromí a bezpečnost
 9. Konečný verdikt

CyberGhost vs. ExpressVPN - kategorie

Pro toto srovnání jsme se zaměřili na osm klíčových atributů VPN.

Nejprve se podíváme na schopnosti geo-spoofingu a funkce P2P, abychom mohli porovnat nabídky streamování a torrenting.

Další jsou náklady, snadnost použití, a kompatibilita testy. Zde najdete VPN s lepšími cenami, snadnějšími aplikacemi nebo širší podporou platforem. Možná všechny tři najednou?

Máme také důkladný seznam Rychlost výsledky testů pro různé servery po celém světě.

Než to zabalíme, půjdeme serverové sítě, Soukromí opatření, a bezpečnostní funkce. CyberGhost i ExpressVPN nabízejí tisíce serverů a vysokou úroveň ochrany, takže to bude těsný.

1. Streamování

Mnozí z nás spoléhají na VPN, aby získali přístup k našim oblíbeným pořadům, filmům a událostem odkudkoli. Bylo řečeno, není žádným tajemstvím, že pro konzistentní streamování potřebujete speciální službu bez jakýchkoli geografických omezení, která ničí zábavu.

Dobrá zpráva je nebudete zklamáni ani s VPN díváme se sem.

CyberGhostoptimalizované servery pro různé populární proudy, počítaje v to Netflix (USA, Francie, Německo), Hulu, BBC iPlayer, Sky Go, Amazon Prime Video, ESPN, a mnoho dalších. Nejlepší část je, že přijdou v vyhrazený profil pro streamování, Díky tomu je hledání správného serveru jedním úkolem.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

ExpressVPN má v našich rozsáhlých testech Netflix ještě lepší výkon než CyberGhost, se spolehlivým přístupem do amerických, britských, kanadských, francouzských a japonských katalogů. Funguje také s celou řadou dalších streamovacích služeb a webových stránek - od Hulu a HBO, na BBC a DAZN, a cokoli mezi tím.

Tato VPN má žádný samostatný profil pro streamování, takže před přistáním na dokonalém serveru může být zapotřebí trochu zamíchání serveru. Pravděpodobně si toho nevšimnete, Přestože ExpressVPN nabízí velmi spolehlivý přístup k datovým proudům na většině své obrovské serverové sítě.

ExpressVPN získává s CyberGhost velkou výhodu vynikající funkce pro zařízení bez podpory nativní VPN. MediaStreamer vám dává speciální nastavení DNS k obcházení regionálních omezení, když přistupujete k obsahu na platformách jako Apple TV, Amazon Fire TV, Play Station, nebo Xbox. 

V neposlední řadě, obě VPN nabízejí rozdělený tunel. Tato funkce umožňuje vyloučit vybrané aplikace a weby z tunelu VPN - velmi užitečné pro sledování místních i zahraničních toků současně.

Vítěz pro streamování: ExpressVPN

Zatímco CyberGhost poskytuje bezproblémové streamování s vyhrazeným profilem a rychlými a spolehlivými servery, ExpressVPN vám poskytuje přístup k většímu množství streamů - dokonce i na zařízeních, která nejsou kompatibilní s VPN softwarem. To dává ExpressVPN mírnou výhodu v kategorii streamování.

Vyzkoušejte streamování s ExpressVPN!

2. Torrenting

Nebudete mít potíže s provozem P2P na žádné VPN. CyberGhost i ExpressVPN to umožňují - ale existují určité rozdíly v přístupu.

Podobně jako u streamingového profilu získáte i jeden pro torrenting s CyberGhost. Uvnitř najdete 25+ serverových zemí kde je podporováno P2P sítě. Servery jsou však slušně rozmístěny pro uživatele v jihovýchodní Asii neexistuje vhodná možnost. Normálně byste měli servery P2P v Singapuru nebo Hongkongu, ale nejbližší servery, které CyberGhost poskytuje, jsou v Japonsku.

ExpressVPN je celkově všestrannější služba. Opět zde nenajdete speciální záložku torrentu a znovu ji nebudete potřebovat. Tato VPN umožňuje P2P na všech jejích 3000+ serverech - takže bezpečné torrentování je stejně snadné jako spuštění VPN a připojení k serveru s nejlepší výkonností. S 90+ zemí vybrat si z, je pravděpodobné, že vždy najdete perfektní místo.

Vítěz pro Torrenting: ExpressVPN

Obě VPN v tomto srovnání vám poskytnou bezpečné a bezproblémové torrentovací relace. CyberGhost usnadňuje práci s praktickou nabídkou P2P. ExpressVPN je však ještě snazší a mnohem širší paleta umístění serverů stačí k tomu, aby se dostal do čela.

Zkuste Torrenting s ExpressVPN!

3. Náklady

CyberGhost se velmi přiblížil výhře z ExpressVPN v prvních dvou kategoriích. Může to konečně otočit tabulky atraktivnější cenovkou?

Na první pohled to tak nevypadá. Pro měsíční tarif, ExpressVPN je o 4% levnější. Ale pokud platíte měsíčně, bude vaše peněženka zasažena z obou sítí VPN.

Nejlepší nabídky nasměrujte na delší možnosti.

Roční plán společnosti CyberGhost přichází s úžasnou 56% slevou, dělat to zhruba 28% levnější než ekvivalent ExpressVPN. Můžete se také přihlásit k odběru dva nebo tři roky, a hádejte co - to je ještě lepší obchod. Oholíte si 73% a 80% , což řadí CyberGhost pevně do rozpočtové kategorie.

Pokud váháte s platbou za dva nebo tři roky CyberGhost dopředu, zvažte nabídku 15měsíční nabídky ExpressVPN. Je dodáván s sladká 49% sleva a tři měsíce navíc zdarma - můžete si to hned teď s jedním z našich exkluzivních kupónů. Nebo se možná budete chtít podívat na šestiměsíční expresVPN plán. Na O 23% více než měsíční plán, je to slušná a flexibilní alternativa.

Vítěz ceny: CyberGhost

Obě VPN začínají drahá, ale CyberGhost to rychle mění s některými vážnými smlouvami o delších plánech. 15měsíční nabídka ExpressVPN nabízí lepší hodnotu, pokud máte zájem o roční předplatné, ale CyberGhost má větší dlouhodobé úspory.

Vyzkoušejte CyberGhost!

4. Snadné použití

CyberGhost a ExpressVPN jsou dvě z nejpopulárnějších služeb VPN na trhu, a jedním z důvodů je jejich čistý a intuitivní design aplikace.

Už jsme se zmínili Speciální profily pro streamování a torrentování CyberGhostu, které jsou skvělé pro začátečníky. Ale to je jen jedna část působivého rozhraní této VPN.

CyberGhost může být kompaktní nebo podrobný, v závislosti na vašich potřebách. Pokud chcete nechat VPN udělat vše pro vás, hlavní nabídka je vše, co kdy potřebujete. 

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Po rozbalení aplikace získáte přístup k úplný seznam serverů, dokončit s další informace o vzdálenosti a zatížení. Zde najdete také vyhrazené profily.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Obdobné zkušenosti s ExpressVPN získáte - okno inspirované mobilními zařízeními Funkce inteligentní polohy a všechno ostatní úhledně zastrčené. Jak již bylo zmíněno, nedostanete žádné fantastické karty s profilem - ale znovu je opravdu nepotřebujete.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Věci se začnou posouvat ve prospěch CyberGhost jakmile se hlouběji podíváte na Nastavení. Tato VPN jde nad rámec vysvětlit všechny jednotlivé funkce a nástroje poskytuje to. Je to jako mini crash-kurz v VPN přímo z aplikace - něco, co noví uživatelé jistě ocení.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

ExpressVPN nedělá špatnou práci, ale je to prostě zde není na stejné úrovni jako CyberGhost. Je pravda, že to nebude problém, pokud již znáte služby VPN a co dělají.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Nakonec obě VPN usnadňují vytvoření vlastního nastavení na rozhraní třetí strany za použití Konfigurační soubory OpenVPN na jejich webových stránkách.

Vítěz pro snadné použití: CyberGhost

Tato kategorie bude mít vždy prvek osobní preference. Pravda, obě VPN mají jednoduché a leštěné aplikace. Nicméně, CyberGhost svítí přes ExpressVPN s jeho brilantní design. Trvá také čas, který vás provede dlouhým seznamem funkcí a nastavení.

Vyzkoušejte CyberGhost!

5. Kompatibilita

CyberGhost a ExpressVPN mají mnoho společného, ​​pokud jde o podporu platformy. Oba pracují s různými operačními systémy (OS) a zařízeními.

CyberGhost můžete použít na až sedm zařízení současně. Toto je obecně velké číslo, ale vypadá to ještě lépe proti spíše skromnému ExpressVPN pět současných připojení.

Nyní se podívejme, která VPN má výhodu na hlavních platformách:

Okna

Windows je pro mnoho uživatelů volbou operačního systému. Ani zde nezklame VPN, s podporou aplikací i pro starší verze jako XP a Vista.

Mac

Pokud používáte starší verzi systému MacOS, může být pro vás tou nejlepší volbou ExpressVPN. Díky rozšířené podpoře začínající na systému MacOS Snow Leopard (10.6) je flexibilnější než CyberGhost, což vyžaduje alespoň MacOS Sierra (10.12).

Android

CyberGhost podporuje Android Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo a Pie. Pokud jste alergický na cukrovinky, znamená to něco od verze 4.4 a vyšší. V porovnání s ExpressVPN je to malá výhoda, která vyžaduje alespoň verzi 5.0.

Obě VPN mají optimalizované aplikace pro Android TV a Soubory APK ke stažení přímo z webu.

iOS

ExpressVPN běží na iOS od verze 8,0, zatímco CyberGhost běží dál 9.3 a později - není to špatné, ale ne tak dobré jako ExpressVPN.

Linux

V současné době CyberGhost pracuje na Ubuntu (16.04, 18.04) a Fedora 29. Toto není příliš působivý počet distros. ExpressVPN zde dělá mnohem lepší práci, s podporou Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, Raspbian a Arch.

Směrovače

CyberGhost i ExpressVPN lze konfigurovat pomocí řady firmwaru routeru. Díky podrobným průvodcům budete mít také snadnější nastavení routeru VPN ručně.

Směrovače s předběžným bleskem se softwarem VPN jsou k dispozici také u dodavatelů třetích stran.

To stojí za zmínku ExpressVPN také nabízí nativní routerovou aplikaci - ale musíte mít správný hardware. Podporovány jsou pouze některé modely Asus, Linksys a NETGEAR.

Jiné platformy

CyberGhost pracuje na následujících dalších platformách:

 • Rozšíření prohlížeče (Chrome, Firefox)
 • Chromebook
 • Windows Phone (verze 8.1)
 • Média a herní konzole (Amazon Fire TV, Roku, Chromecast, PlayStation, Xbox a další)
 • Kodi

ExpressVPN podporuje následující další platformy:

 • Rozšíření prohlížeče (Chrome, Firefox)
 • Chromebook
 • Čtečky elektronických knih (Amazon Kindle Fire, Nook HD)
 • Windows Phone (verze 8.1 a 10)
 • Média a herní konzole (Amazon Fire TV, Apple TV, Roku, Boxee Box, Chromecast, Nintendo Switch, Nvidia Shield TV, PlayStation, Xbox a další)
 • Ostružina
 • Kodi
 • Chytré televizory

Vítěz pro kompatibilitu: ExpressVPN

Aplikace ExpressVPN jsou kompatibilní s více verzemi, s výjimkou systému Android. CyberGhost je skvělá alternativa, pokud potřebujete více než tři současná připojení.

Vyzkoušejte ExpressVPN!

6. Rychlost

Pokud plánujete používat VPN pro streamování, torrentování nebo jakýkoli jiný úkol s velkou šířkou pásma, rychlé VPN servery jsou nutností. Jak možná víte, přidané šifrování si vybírá poplatky za připojení. Směrování přes zabezpečený server VPN a zabezpečení vašich dat znamená, že vaše rychlosti zasáhnou.

V této souvislosti je rychlá VPN taková, která má minimální dopad na vaše připojení. Existuje pouze jeden způsob, jak zjistit, zda je VPN rychlá nebo pomalá - pomocí důkladných testů.

Níže naleznete informace o tom, jak CyberGhost a ExpressVPN hráli na 10 různých serverech po celém světě. Testy byly provedeny z místa ve východní Evropě s následujícími měřítky (výsledky rychlosti bez VPN):

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Zde jsou výsledky:

Server Rychlost stahování (Mb / s) Rychlost nahrávání (Mb / s)
CyberGhost ExpressVPN CyberGhost ExpressVPN
Auto (nejbližší) 68,56 71,81 32,66 31,36
Rumunsko 61,82 67,79 31.41 36,71
Německo 67,05 67,72 31.61 34,79
Spojené království 30.28 63,41 34,33 28,96
Portugalsko 47,18 61.15 6,31 25,53
Izrael 52,98 39,99 25,02 24.15
Spojené státy americké (New York) 32,86 59,14 8.75 22,48
Spojené státy americké (Los Angeles) 23,48 23,59 15.23 12,95
Japonsko 18,78 51,95 1,97 1,66
Austrálie 20,34 31,38 1,55 0,76

Jak můžete vidět, CyberGhost i ExpressVPN zveřejnily skvělé výsledky napříč všemi servery. Oba zůstávají velmi blízko referenčních hodnot pro blízká místa a ani jeden z nich nebyl v žádném z našich testů zvlášť pomalý.

S výjimkou Los Angeles (kravata) a Izrael (vítězství pro CyberGhost), ExpressVPN je trvale rychlejší služba. To má obrovský náskok na internetu Velká Británie, USA (New York), a japonský servery.

Ještě pořád, CyberGhost nezklame, a drželi se dobře proti VPN, která je široce považována za jednoho z nejrychlejších poskytovatelů na trhu.

Vítěz pro rychlost: ExpressVPN

Obě sítě VPN fungovaly výjimečně dobře, ale ExpressVPN je nakonec rychlejší celkovou službou. CyberGhost je příjemné překvapení - i když tuto kategorii nevyhraje, je celkově stabilní a trvale rychlý.

Vyzkoušejte ExpressVPN!

7. Servery a sítě

Pokud hledáte tisíce serverů a globální pokrytí, nemůžete pokazit ani VPN.

CyberGhost má výhodu v číslech prvotních serverů - v současné době máte více než 5 700 v 90 země.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

ExpressVPN, mezitím má „pouze“ 3 000+ serverů. Ale nabízí to širší paleta umístění než CyberGhost - s 160 místa v 94 země. Má silnější přítomnost na serverech v Africe, Asii, Tichomoří a na Středním východě, což z něj dělá přitažlivější službu pro mnoho uživatelů v těchto regionech..

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Vítěz pro servery a sítě: ExpressVPN

Oslnivá distribuce serverů ExpressVPN je zde zaslouženou výhrou, a to i přes menší serverový park ve srovnání s CyberGhost. Obě sítě VPN mají rozsáhlé sítě, ale v určitém okamžiku se počet dostupných zemí stává cennějším. Pokud však nepotřebujete dalších 30 zemí, CyberGhost je více než slušná alternativa.

Vyzkoušejte ExpressVPN!

8. Ochrana soukromí a bezpečnost

CyberGhost i ExpressVPN berou soukromí uživatelů a bezpečnost velmi vážně.

Obě nabízejí nejmodernější šifrování a rozsáhlá podpora protokolu, doprovázeno spousta základních a pokročilých funkcí.

Každá VPN má stále své silné a slabé stránky. Uvidíme, co to je.

Zásady protokolování

CyberGhost je registrován v Rumunsku, zatímco ExpressVPN sídlí na Britských Panenských ostrovech (BVI). Toto je skvělá zpráva, pokud máte zájem o některého z poskytovatelů, a zde je důvod:

Rumunsko a BVI nemají povinné zákony o uchovávání údajů, což znamená VPN není vyžadováno zákonné shromažďování uživatelských dat. To jim umožňuje operovat pod přísné zásady bez protokolování - a oni ano.

navíc, ani jedna země není členem aliance 5/9/14 Eyes. Tyto dohody byly synonymem pro široce rozšířenou vládní špionáž na průměrného občana, takže je pochopitelné, proč si soukromí-upřednostňují raději vyhýbat se VPN v jejich dosahu..

Nesporně, ExpressVPN má nepatrnou výhodu přes CyberGhost zde. Od té doby v BVI není žádné zahraniční zpravodajské oddělení, tato VPN je prakticky imunní vůči jakýmkoli vládním slínám. Ale to je jen teoreticky. V praxi, obě VPN dosud splnily své sliby o soukromí.

Šifrování a protokoly

CyberGhost a ExpressVPN používají silné Šifrování AES-256 ve všech jejich aplikacích. Skvělá zpráva znovu, protože 256bitové šifrování je v současné době považováno za nemožné.

Oba poskytovatelé také využívají Perfect Forward Secrecy. Zkrátka to znamená, že při každém přihlášení získáte jiný šifrovací klíč, který je nekonečně bezpečnější než použití statických klíčů.

Obě VPN podporují OpenVPN, protokol průmyslového standardu, výjimečně dobře. Zahrnují to do svých Windows, Mac, a Android aplikace. ExpressVPN jde ještě dále s nativní podpora OpenVPN pro iOS - vzácný, ale vítaný pohled.

CyberGhost podporuje další protokoly včetně IKEv2 a L2TP. Aplikace VPN umožňuje snadné přepínání mezi nimi.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

ExpressVPN je o něco více univerzální, nabízí PPTP kromě výše uvedených protokolů. I když je tento protokol datován a zdaleka nejvhodnější pro zabezpečení, má své využití - zejména pro streamování.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Bezpečnostní funkce

CyberGhost je vybaven působivými bezpečnostními funkcemi. Většinu z nich najdete na kartě Funkce připojení. Mezi hlavní výhody patří blokování reklam, ochrana před malwarem, a anti-fingerprinting (což blokuje pokusy o sledování návyků procházení).

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

Pokud vás zajímá zabít spínač, nebojte se - najdete to na kartě Obecné v části Nastavení.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

K ostatním funkcím se dostanete přes kartu Připojení v části Nastavení. Zde můžete povolit Funkce náhodného přenosu, stejně jako Ochrana proti úniku DNS a IPv6.

Bezpečnostní funkce ExpressVPN není to špatné. Kromě připojení zabít přepínač (nazývané Network Lock), také dostanete Ochrana proti úniku DNS a IPv6. To znamená, že postrádá několik pokročilých funkcí nalezených v CyberGhost.

Porovnání CyberGhost vs ExpressVPN - Co je nejlepší v roce 2020?

V neposlední řadě si povídáme zmatek. ExpressVPN porazil CyberGhost zde díky speciálnímu nastavení tajnosti, které zvyšuje spolehlivost v zemích s těžkou online cenzurou. Díky tomu je ExpressVPN jednou z mála spolehlivých sítí VPN pro Čínu.

Bohužel, CyberGhost se snaží dostat se kolem Velké čínské brány firewall.

Vítěz pro ochranu soukromí a zabezpečení: ExpressVPN

Jurisdikce britských Panenských ostrovů ExpressVPN, širší podpora protokolů a efektivní zmatek si zaslouží vítězství v oblasti ochrany soukromí a bezpečnosti. Ale nedělejte chybu - CyberGhost je v této kategorii velmi blízký. Pokud cenzura není problémem, možná oceníte další bezpečnostní funkce této VPN.

Vyzkoušejte ExpressVPN!

9. Závěrečný verdikt

ExpressVPN porazil CyberGhost v šesti z osmi kategorií, ale ani jedna služba v tomto srovnání nepřesvědčí přesvědčivé vítězství.

Co nám to říká? Které máme dvě rovnoměrně shodné služby VPN tady, každý s vlastním kouzlem.

Za poněkud vyšší cenu, ExpressVPN vám dá rychlosti hoření, silná přítomnost serveru, a bezkonkurenční možnosti streamování.

CyberGhost může být levnější varianta, ale to ji nezastaví v nabídce vynikající aplikace nabité funkcemi a tisíce rychlých serverů které často soupeří s ExpressVPN.

Takže, který z nich byste si měli vybrat? Budeme to udržovat jednoduché - pokud vám to nevadí platit trochu navíc za nejlepší výkon na trhu, ExpressVPN je pro vás ten pravý. CyberGhost je rozumná volba, pokud máte rozpočet nebo mohou žít bez výhod ExpressVPN.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me