Porovnání zásad ochrany soukromí poskytovatelů VPN

Uživatelé sítě VPN se více zajímají o soukromí než běžní uživatelé internetu. Přesto díky tomu, že zásady ochrany osobních údajů jsou vnímány jako matoucí a složité dokumenty, mnohé zásady sítí zůstávají nepřečtené. Ve společnosti vpnMentor chceme, aby si všichni uživatelé internetu byli vědomi svých možností a práv na soukromí. Níže uvedený prostor tedy využijeme k analýze a porovnání zásad ochrany osobních údajů hlavních poskytovatelů VPN.

Proč zásady ochrany soukromí poskytovatelů VPN potřebují bližší pohled?

Za prvé: sítě VPN mají náročnější uživatele, pokud jde o otázky ochrany osobních údajů. Podle nedávného průzkumu je koneckonců soukromé prohlížení motivací číslo 1 pro používání VPN. Porovnáním zásad sítí vedle sebe mohou uživatelé posoudit, které zásady si myslí, že jim poskytnou největší soukromí.

Další důvod: „debata o anonymitě“ v současné době pohlcuje odvětví VPN. Některé služby slibují „žádné protokolování vůbec“, zatímco jiné tvrdí, že provozování bez protokolů je nemožné. Podle zákona musí zásady ochrany osobních údajů služby informovat uživatele o shromažďování a používání informací, takže se stává nejlepším zdrojem, jak zjistit pravdu o tomto problému..

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN - srovnání

Podrobnosti o zásadách ochrany osobních údajů se mezi službami VPN velmi liší. Následující analýza ukazuje zásady pro některé z nejlepších sítí v našem žebříčku.

Skrýt můj zadek (HMA)

Zásada Skrýt můj zadek je dlouhý, podrobný dokument, který obětuje možnost skenování pro úplnost informací. Zajímavé je, že HMA snášel nějakou negativní publicitu pro svou roli při zachycení hackera webu Sony Pictures. Tato publicita pomáhá vysvětlit, proč společnost vkládá do svých zásad ochrany osobních údajů a protokolování tolik podrobností.

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN: HMA

VyprVPN

VyprVPN představuje prohledávanou jednoduchou anglickou politiku, která vysvětluje informace, které zaznamenává:

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN: VyprVPN

Přehrát

Na druhou stranu společnost Overplay Inc nabízí velmi málo z hlediska podrobností o zásadách:

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN: Overplay

NordVPN

NordVPN vede krátkou a přímou cestou:

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN: NordVPN

Soukromý přístup k internetu (PIA)

Tato síť představuje skenovatelnou, snadno čitelnou stránku, která zdůrazňuje pevné zásady „bez protokolování“.

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů VPN: PIA

FBI nedávno otestovala tuto zásadu soukromí VPN. V případě společnosti Preston McWaters si orgány činné v trestním řízení vyžádaly informace od majitele společnosti PIA, London Trust Media, o aktivitách společnosti McWaters při používání PIA. FBI v podstatě chtěla prokázat řadu e-mailů s hrozbami bomby pocházejících z IP adresy McWaters. Společnost však díky svému nedostatku protokolů mohla ukázat, že pouze používaná skupina IP adres pocházela z východního pobřeží USA, kde žili McWaters. Aby se prokázal svůj případ, FBI se obrátila na alternativní potenciální zákazníky, jako je sledování telefonu, záznamy sociálních médií a bankovní záznamy.

Mezinárodní právo a zásady ochrany soukromí VPN

Více než 100 zemí a nezávislých jurisdikcí a teritorií po celém světě nyní přijalo komplexní zákony o ochraně údajů / soukromí. Většina informací v tomto článku se týká amerických předpisů a předpisů. Pokud web a / nebo společnost sídlí jinde, pravidla týkající se dohod o ochraně osobních údajů se mohou lišit.

Mapa zemí se zákony na ochranu soukromí

Kredit: Banisar, David, Mapa národních zákonů a zákonů o ochraně osobních údajů / zákonů o ochraně soukromí 2016 (30. dubna 2016).

NordVPN je dobrým příkladem toho, jak poloha poskytovatele ovlivňuje jeho operace protokolování soukromí a informací. Je registrována mimo Panamu, kde neexistují žádné zákony o uchovávání údajů. V důsledku toho společnost NordVPN neuchovává, nesleduje ani neuchovává časová razítka, využití šířky pásma, dopravní protokoly, IP adresy ani žádný jiný druh záznamů protokolu. Naopak, HMA má sídlo v Londýně ve Velké Británii. Jejich zásady ochrany osobních údajů, včetně podrobných zásad protokolování, jsou částečně výsledkem požadavků na umístění.

Platební metody jako faktor ochrany osobních údajů

Platební metody poskytovatelů VPN odhalují cenné detaily využití. Pokud platíte za službu pomocí Paypal, kreditní karty nebo přímým výběrem z bankovního účtu, opouštíte důležitou informační stopu. I když zásady ochrany soukromí VPN mohou slibovat bezpečnost dat, umožňují také předávání finančních záznamů pod tlakem předvolání.

Díky tomu jsou služby, které přijímají bitcoiny a jiné kryptoměny, přitažlivější pro mnoho dotčených uživatelů. Eliminují požadavky na fakturační informace a ještě více izolují uživatele od jeho online aktivity.

Podrobnosti o zásadách ochrany osobních údajů budou pro poskytovatele VPN klíčem vpřed

Sběr citlivých informací pro spotřebitele je stále důležitější součástí každodenního podnikání. Protože dochází k více transakcím elektronického obchodování, jsou sítě vystaveny více spotřebitelským datům než kdykoli předtím. Bohužel, vlády a třetí strany, stejně jako odvětví online reklamy, mohou snadno získat přístup bez vědomí uživatelů. Jedním z největších důvodů, proč se jim to dostane: nikdo nečte zásady ochrany osobních údajů online. I když tlak na zásady ochrany soukromí v „prosté angličtině“ získává trakci, zatím neexistují žádná data, která by ukazovala, že více lidí čte dohody.

Vzhledem k tomu, že problémy s ochranou soukromí online nabývají na intenzitě, očekáváme, že tyto zásady ochrany soukromí VPN poskytnou více podrobností, přičemž budou stále zvažovány možnosti skenování a čitelnost. Doufáme, že se stanou podrobnými dokumenty, které budou psány pro obecné čtenáře (tj. Nejsou legální), se silnou ochranou soukromí uživatelů.

Mezitím bude vpnMentor pokračovat ve sledování zásad ochrany osobních údajů pro webové služby a VPN, takže nemusíte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me