Porovnanie IPVanish vs NordVPN – Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?


IPVanish a NordVPN sú dve známe VPN služby, ktoré si získali svoje miesto v naše najlepšie celkové poradie VPN. Každá z nich tvrdí, že je rýchla, flexibilná a bezpečná - ale ktorý z nich bude víťazný pri porovnávaní medzi sebou?

Ak ste tu, pravdepodobne sa pýtate len na to. Radi odpovieme na túto otázku - držať, keď sme proti sebe IPVanish a NordVPN v boji o niekoľko dôležitých kategórií.

Ak chcete nájsť všetko, čo potrebujete vedieť o týchto populárnych sieťach VPN, prečítajte si naše podrobné informácie Kontrola IPVanish a Recenzia NordVPN.

Obsah

 1. Streaming
 2. torrenting
 3. náklady
 4. Jednoduchosť použitia
 5. kompatibilita
 6. rýchlosť
 7. Servery a siete
 8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť
 9. Konečné rozhodnutie

IPVanish vs NordVPN - kategórie

Na toto porovnanie sme vybrali osem aspektov VPN typu „break-or-break“.

Začneme s streaming a torrenting kategórie, aby ste zistili, ktorá VPN je lepšia pri obchádzaní regionálnych obmedzení a sťahovaní torrentov.

Ďalej sa na to pozrieme náklady, jednoduchosť použitia, a kompatibilita. Tu porovnávame cenové body IPVanish a NordVPN, užívateľskú prívetivosť a celkovú podporu platformy.

Uskutočnili sme tiež dôkladné testy rýchlosti, aby sme našli rýchlejšiu VPN medzi nimi. Konečné výsledky nájdete v rýchlosť kategórie.

Nakoniec sa pozrieme na serverové siete, súkromia, a zabezpečenia. S oboma sieťami VPN, ktoré sa pýšia tisíckami serverov a nepriestrelným šifrovaním, budú tieto kategórie určite napadnuté.

Blízke volanie alebo presvedčivé víťazstvo? Chystáme sa zistiť - uvidíme, ktorá sieť VPN vychádza na špičku!

1. Streamovanie

V dnešnej dobe geografických obmedzení je pre mnohých používateľov VPN nevyhnutný spoľahlivý prístup k vášmu obľúbenému obsahu.

NordVPN je jedným z najlepších tipov na streamovanie, ak nie najlepší. Zaručuje dokonalé skóre naše podrobné testy Netflix, zvládnutie obísť bloky pre US Netflix, Veľká Británia, Kanada, Francúzsko, Japonsko, a dokonca Brazília.

Zahŕňajú aj ďalšie obľúbené streamy, ktoré môžete zadarmo sledovať pomocou služby NordVPN BBC, Hulu, HBO GO, Amazon Prime Video a zoznam pokračuje. Môže IPVanish súťažiť s týmto dlhým zoznamom?

Bohužiaľ nie. zatiaľ čo katalóg USA Netflix by mal fungovať na niekoľkých serveroch IPVanish, celkový potenciál odblokovania je pri tejto VPN dosť nízky. Počas našich testov sme sa nemohli dostať k príliš veľkému množstvu tokov - BBC bola mimo limitov, rovnako tak Hulu, Amazon Prime Video a HBO GO..

Streamovanie pomocou VPN je neustále sa meniace prostredie a nehovoríme ani o VPN nikdy funguje - ale na základe výsledkov nie je spoločnosť IPVanish schopná poskytnúť konzistentný prístup k najlepším webom. Na druhej strane má NordVPN v tejto kategórii hviezdny výkon. Čo je za tým dôvodom?

Jednoducho povedané, NordVPN vynakladá extra úsilie na bezproblémové streamovanie. Medzi 5 100+ serverov a automatická funkcia DNS služby SmartPlay, Tento poskytovateľ má technológiu a univerzálnosť, ktorú potrebujete na pozeranie takmer odkiaľkoľvek.

V porovnaní s tým, IPVanish v skutočnosti neponúka žiadne servery alebo funkcie zamerané na streamovanie a má menšiu sieť na hranie. 1 300+ serverov nie je zlé číslo, ale u väčšiny z nich už blokované populárnymi streammi vidíte, prečo IPVanish bojuje v tejto kategórii..

Výherca streamingu: NordVPN

IPVanish by nemal byť vašou prvou voľbou pre streamovanie - to znamená, že US Netflix je stále v dosahu tejto VPN. Pre ľahší prístup k vášmu obľúbenému obsahu je NordVPN lepšou (a lacnejšou) voľbou.

Vyskúšajte službu Streaming with NordVPN!

2. Torrenting

Aj keď IPVanish aj NordVPN podporujú prenos P2P, existuje výrazný rozdiel v tom, ako sa k nemu pristupujú dva.

IPVanish nemá vyhradený profil torrentingu, namiesto toho umožňuje pripojenie P2P na všetkých serveroch. Vďaka tomu sú veci o niečo ľahšie, pretože zabezpečené torrentovacie relácie si vyžadujú jednoduché pripojenie VPN, ako by ste normálne robili.

NordVPN ide opačnou cestou so samostatnou kartou P2P kde si môžete vybrať servery optimalizované pre torrent. Najlepšie na tom je, že ich získate viac ako 4 400, čo je oveľa viac ako celý zoznam serverov IPVanish.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Pre ďalšie funkcie, obe VPN poskytujú proxy servery SOCKS5 ktoré môžete nastaviť pomocou vášho torrenting klienta. Tieto servery proxy sú zvyčajne rýchlejšie, pretože sa nespomaľujú šifrovaním - ale vďaka pokročilej autentifikácii existuje ďalšia vrstva zabezpečenia. Presmerovanie portov nie je podporované ani sieťou VPN.

Jednou z nevýhod IPVanish je politika DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Ako VPN so sídlom v USA musí porušovanie autorských práv brať vážne a konať podľa oznámení DMCA.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Hranice medzi legálnym a nezákonným torrentom sú často rozmazané a ich zneužívanie je možné dosiahnuť pomocou autorských práv, ktoré v USA bohužiaľ prechádzajú. Preto použitie protokolu IPVanish na torrentovanie môže viesť k bolestiam hlavy a dokonca aj k pozastaveniu účtu, ak nebudete opatrní.

NordVPN so sídlom v Paname má veľkú výhodu v tejto súvislosti nemusí spĺňať požiadavky DMCA.

Výherca Torrentingu: NordVPN

Obe siete VPN zabezpečujú rýchle a ľahké spúšťanie pre začiatočníkov aj odborníkov. NordVPN však má výhodu vďaka svojmu vyhradenému profilu torrentingu a jurisdikcii priateľskej k P2P. IPVanish funguje veľmi dobre, ale právne problémy môžu (teoreticky) zastaviť používateľov BitTorrentu, aj keď nie sú v nesprávnom poradí..

Vyskúšajte Torrenting s NordVPN!

3. Náklady

Hodnota za peniaze je dôležitým aspektom pri výbere ďalšej VPN. IPVanish aj NordVPN majú čo ponúknuť, ale ktorá z nich má lepšiu cenu?

Ako obvykle pri určovaní cien VPN, nenájdete výhodnú cenu, ak hľadáte mesačné predplatné. Obaja uchádzači sú tu rovnako drahí, ale na vašej peňaženke je IPVanish trochu ľahší vďaka pridanej zľave (zvyčajne okolo 15%).

Veci sa menia s dlhšími plánmi. Ročný plán spoločnosti NordVPN je o 41% lacnejší ako to, čo by ste platili mesačne, a dvojročné predplatné ušetrí 58% z konečnej ceny. IPVanish má podobný obchod vo svojom ročnom pláne (v súčasnosti 46% zľava), ale to je to najlepšie, čo získate.

medzitým, môžete využiť vynikajúcu trojročnú ponuku spoločnosti NordVPN so 70% zľavou - stačí použiť náš špeciálny kupónový kód! Vďaka tak veľkému množstvu získate v zásade jednu z popredných sietí VPN na trhu pre výmenu vreciek.

Napriek tomu nie každý chce VPN na veľmi dlhé časové obdobie. Ak chcete medzi mesiacom a rokom nejaké stredné podmienky, spoločnosť IPVanish má trojmesačný plán so zľavou 25% - nie najlepšiu ponuku, ktorú môžete získať, ale trochu flexibilnejšiu ako ročná alternatíva.

Výherca ceny: NordVPN

Vďaka pravidelným veľkým zľavám na svoje dlhšie plány je služba NordVPN služba, ktorú si chcete kúpiť, ak plánujete na chvíľu používať VPN. Celkovo je IPVanish drahší a ponúka menšiu hodnotu pre streamovanie, ale trojmesačné predplatné môže byť pre niektorých rozhodujúcich.

Vyskúšajte NordVPN!

4. Jednoduché použitie

Ako dve z najlepších prémiových sietí VPN sa IPVanish a NordVPN zameriavajú na to, aby používateľom poskytovali jednoduchý a bezproblémový čas. Ale ktorý tu robí lepšiu prácu?

Obe siete VPN idú po štýlovom, ale funkčnom dizajne. Výber serverov je jednoduchý ponuka rýchleho pripojenia - IPVanish vám tiež dáva niekoľko rozbaľovacích zoznamov ak chcete konkrétnu krajinu alebo mesto.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

NordVPN ponúka podobný nástroj, ale dostanete kompaktný zoznam serverov na ľavej strane aplikácie.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Zo zoznamu, môžete rýchlo vybrať najrýchlejší server (určené aplikáciou) alebo si ich vyberte manuálne. Preplneným serverom sa môžete vyhnúť aj vďaka ďalším informáciám o zaťažení servera.

Zoznam serverov IPVanish je na samostatnej karte, obsahuje však veľmi užitočné filtre. To vám umožní radenie serverov podľa krajiny, času odozvy, zaťaženia servera, a obľúbené.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Obidve siete VPN vás jediným kliknutím otvoria do ponuky nastavení. Zoznam NordVPN je o niečo dlhší, pretože existuje viac funkcií povoliť alebo zakázať.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

IPVanish má dve samostatné ponuky pre všeobecné nastavenia a nastavenia pripojenia. Celkový počet možností však nie je taký dobrý, aby bola táto sieť VPN v tomto oddelení o niečo zásadnejšia.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

konečne, obe VPN poskytujú na svojich webových stránkach konfiguračné súbory OpenVPN, ak by ste radšej spustili vlastné nastavenie pomocou rozhrania tretej strany.

Víťaz za ľahké použitie: NordVPN

Nebudete sklamaní ani VPN, pokiaľ ide o jednoduché používanie. Obidva sú jednoduché, stabilné a pekne na pohľad, ale spoločnosť NordVPN ponúka prehľadnejšie rozhranie s množstvom skvelých nastavení..

Vyskúšajte NordVPN!

5. Zlučiteľnosť

IPVanish a NordVPN je možné nainštalovať na širokú škálu platforiem. Vďaka vynikajúcim aplikáciám pre všetky hlavné platformy a množstvu možností manuálneho nastavenia sa musíme bližšie pozrieť, aby sme našli víťaza tu.

windows

Ak vám aplikácia Windows VPN vašej siete VPN spôsobuje problémy, pravdepodobne to nestojí za to. Našťastie ani jeden z poskytovateľov v tomto porovnaní nevynecháva loptu.

Podpora Windows začína od Windows 7 pre IPVanish aj NordVPN. však, NordVPN má nepatrnú výhodu pre staršie verzie, umožňuje manuálnu konfiguráciu na XP a Vista. IPVanish nie.

gumák

Kompatibilita s Mac je rovnaká medzi IPVanish a NordVPN. Ak chcete používať ich aplikácie, potrebujete aspoň verziu Yosemite (10.10).

Android

Obe siete VPN ponúkajú špeciálnu aplikáciu pre rôzne verzie systému Android. IPVanish je o niečo lepší, siaha až do verzie 4.0.3, takže môže byť lepšou voľbou, ak máte staršie zariadenie s Androidom.

iOS

Vaše zariadenie iOS potrebuje aspoň verziu 9.0 na spustenie aplikácií VPN. Ďalší remíza!

linux

Obe siete VPN môžu pracovať v systéme Linux, ale sústreďujú sa na rôzne distribúcie. Ak používate Ubuntu, vyberte IPVanish; NordVPN je vhodný pre používateľov Debianu. Celkovo je podpora Linuxu medzi týmito dvoma službami pomerne obmedzená.

smerovače

Obe siete VPN majú vynikajúce návody pre smerovače DD-WRT a Tomato, ale NordVPN ponúka podporu pre niekoľko ďalších firmwarov. Tieto príručky môžu byť veľmi užitočné, ak vás zaujímajú nastavenie smerovača VPN na vlastnú päsť.

Predkonfigurované smerovače s jednou z sietí VPN sú k dispozícii aj na webových stránkach tretích strán.

Ďalšie platformy

IPVanish pracuje na nasledujúcich doplnkových platformách:

 • Chromebook
 • Windows telefón

NordVPN podporuje nasledujúce doplnkové platformy:

 • Rozšírenia prehliadača (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • ostružina
 • kodi
 • Mediálne a herné konzoly (prostredníctvom smerovača)
 • Smart TV (cez router)

Výherca za kompatibilitu: NordVPN

Pokiaľ váš softvér nie je príliš zastaraný, budete mať s obidvomi službami nulové problémy. NordVPN podporuje viac platforiem a má tiež rozšírenia prehľadávača, čo z neho robí univerzálnejší výber v tejto kategórii.

Vyskúšajte NordVPN!

6. Rýchlosť

Šifrovanie vás udrží v bezpečí online, ale tiež to odvádza vašu rýchlosť. Preto je dôležité mať neustále rýchlu sieť VPN.

Rýchlosti VPN sa môžu veľmi líšiť v závislosti od servera, ktorý ste si vybrali. Čo je viac, veci sa môžu neznesiteľne spomaliť, ak do rovnice pridáte vzdialenosť.

Sú IPVanish a NordVPN rýchle alebo pomalé? A ktorý z nich má lepšiu výkonnosť? Testovali sme servery na 10 miestach po celom svete nájsť odpovede na tieto dôležité otázky.

Naše testy boli vykonané z východnej Európy. Ako príklad uvádzame rýchlosť sťahovania a nahrávania bez siete VPN:

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Nižšie vidíte, ako dosiahli skóre IPVanish a NordVPN.

server Rýchlosť sťahovania (Mb / s) Rýchlosť nahrávania (Mb / s)
IPVanish NordVPN IPVanish NordVPN
Auto (najbližšie) 69.54 70.05 32.63 32.61
Rumunsko 64,38 55.90 30,81 34,15
Nemecko 69,33 63,95 30.90 34,53
Spojene kralovstvo 68.25 53.72 35,67 24.44
Portugalsko 50.54 33.93 24.13 30.00
Izrael 53,14 34.52 31.09 11.62
USA (New York) 43.44 54,35 22,91 27,61
Spojené štáty americké (Los Angeles) 21,39 51.12 15.21 7,77
Japonsko 0,53 28.09 1.16 2.02
Austrália 10.67 24.56 0.35 1,97

Konečné výsledky sú určite pôsobivé. Obe VPN boli v Európe vážne rýchle - IPVanish má o niečo lepšiu rýchlosť sťahovania, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN má vedúce postavenie v oblasti nahrávania. Celkovo sú rozdiely zanedbateľné.

IPVanish tiež presvedčivo zvíťazil na izraelskom serveri, ale veci sa potom obrátia k horšiemu. NordVPN má lepšie výsledky na oboch amerických serveroch a dominuje v testoch v Japonsku a Austrálii.

Hlavný odber - NordVPN funguje na vzdialených serveroch oveľa lepšie ako IPVanish. S touto VPN sme boli schopní dosiahnuť vynikajúce rýchlosti, aj keď naša testovacia poloha bola vzdialená tisíce kilometrov.

IPVanish stále nie je príliš sklamaním, s výnimkou japonského servera. Skúšali sme prepínanie serverov a testovanie v rôznych časoch, ale pripojenie zostalo na tomto mieste strašne pomalé. Smola alebo zlé servery? V žiadnom prípade IPVanish nebol taký konzistentný ako NordVPN.

Výherca pre rýchlosť: NordVPN

NordVPN vyniká úžasnými rýchlosťami na serveroch blízko a ďaleko. Európske servery spoločnosti IPVanish prešli našimi testami, ale táto sieť VPN sa so vzdialenosťou stávala menej a menej efektívna.

Vyskúšajte NordVPN!

7. Servery a sieť

Tisíce serverov a globálne pokrytie sú skvelými správami, ak potrebujete, aby bola vaša VPN flexibilná. V tomto porovnaní je potrebné urobiť veľké kroky pre obidve siete VPN, ale jedným z nich je jasný víťaz.

NordVPN poskytuje takmer 4 600 štandardných serverov, z ktorých 4 400 podporuje P2P. Okrem toho dostanete 460+ zastarané servery, 30 dvojitých serverov VPN, 3 servery typu cibuľa-cez-VPN, a 70+ s vyhradenými IP, aby celkový počet bol neuveriteľný 5 100+ serverov v 60 krajinách.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Nie je veľa poskytovateľov, ktorí majú prostriedky na porazenie tohto balíka. Americký zoznam NordVPN je mimoriadne pôsobivý - s 1750+ dostupných serverov v tejto oblasti nie je divu, že táto sieť VPN je jedným z najlepších tipov na prístup k obsahu v USA.

Za normálnych okolností by sme ocenili spoločnosť IPVanish za slušne veľkú sieť.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Ale v porovnaní s NordVPN vidíte ako 1 300 serverov v 50 krajinách zrazu sa nejaví ako veľký problém. IPVanish navyše nemá kategórie špecialít, ktoré nájdete v zozname serverov NordVPN.

Napriek tomu musíme poskytnúť rekvizity pre celkové pokrytie. IPVanish je aspoň na rovnakej úrovni ako NordVPN.

Víťaz pre servery a sieť: NordVPN

NordVPN má jednu z najdôkladnejších serverových sietí na trhu a ukazuje to. IPVanish je slušný sám osebe, ale v tomto porovnaní urobil krok späť.

Vyskúšajte NordVPN!

8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Na obidve VPN berú bezpečnosť a súkromie veľmi vážne. Šifrovanie je na mieste a v zásadách ochrany osobných údajov sa sľubuje zaznamenávanie nulových údajov.

Ešte raz budeme musieť ísť hlbšie, aby sme zistili, ktorá sieť VPN vyhrá.

Zásady protokolovania

Pokiaľ ide o jurisdikciu, spoločnosť NordVPN má jasnú výhodu. Je zaregistrovaná v Paname - bezpečný prístav bez drastických zákonov o uchovávaní údajov. Toto umožňuje spoločnosti NordVPN zaručiť politiku neprihlásenia.

Je toho viac - Panama nie je súčasťou 5/9/14-Aliancie pre dohľad nad očami, ktorý chráni používateľov pred možným špehovaním zo strany vlády. Bohužiaľ to tak nie je v prípade IPVanish so sídlom v USA.

Teraz by to nemal byť veľký problém, však? Koniec koncov, IPVanish funguje aj v rámci prísnych zásad týkajúcich sa protokolovania nula - ale jeho záznam nie je čistý.

V roku 2016 spoločnosť IPVanish odovzdala citlivé údaje o používateľovi ministerstvu vnútornej bezpečnosti. Tieto informácie sa ukázali ako veľmi užitočné pri vyšetrovaní zneužívania detí a pornografie, ktoré v tom čase prebiehalo. Spravodlivosť bola skutočne doručená, ale nakoniec IPVanish klamala o svojom tvrdení o nule. Netreba dodávať, že ľudia neboli šťastní.

Dobrou správou je, že StackPath (nový vlastník IPVanish od roku 2017) priniesol niektoré veľmi potrebné zmeny v službe a dnes by táto sieť VPN mala ponúkať skutočne dokonalé súkromie. Táto záruka sa však musí ešte otestovať.

Šifrovanie a protokoly

Obe VPN implementujú šifrovanie AES-256, čo je skvelá správa pre tých, ktorí sa zaoberajú bezpečnosťou. 256-bitové šifrovanie sa považuje za mimoriadne silné a prakticky nerozbitné.

NordVPN robí ďalší krok pridaním Perfect Forward Secrecy do zmesi. V skratke to znamená, že vaše relácie VPN sú ešte bezpečnejšie pomocou dynamických šifrovacích kľúčov namiesto statických.

Protokol OpenVPN používajú obe služby. Ako priemyselný štandard môžete natívnu podporu nájsť v aplikáciách Windows, Mac a Android. IKEv2 / IPSec je tiež k dispozícii.

Okrem OpenVPN a IKEv2 / IPSec, IPVanish pracuje s PPTP a L2TP / IPSec.

Bezpečnostné funkcie

NordVPN má celý arzenál bezpečnostných prvkov. patentovaná súprava CyberSec poskytuje blokovanie reklám a ochranu pred škodlivým softvérom. Tiež dostanete dva rôzne vypínače zabíjania a vlastné nastavenia DNS, s možnosťou použitia preferovaného servera DNS alebo služieb poskytnutých spoločnosťou NordVPN. Dvojité servery VPN sú tiež zahrnuté.

IPVanish nie je príliš pozadu, ale neponúka rovnakú hĺbku. Prepínač kill je tam, ale získate iba jedno za celé pripojenie - NordVPN má druhý pre konkrétne aplikácie. Ochrana proti úniku DNS je tiež základná v porovnaní s ponukou spoločnosti NordVPN, pretože nemôžete zadávať svoje vlastné nastavenia DNS.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Na druhej strane, IPVanish vám umožňuje ľahko prepínať čísla portov OpenVPN, a je tu funkcia zmätenosti. V krajinách s ťažkou cenzúrou internetu je často potrebná mimoriadna utajenosť - to znamená, že nezabudnite, že spoločnosť IPVanish je v súčasnosti blokovaná v Číne.

Ak chcete VPN, ktorá funguje aj v Číne, je NordVPN tou najlepšou voľbou. Rovnako ako IPVanish ponúka aj ďalšie zmätenie - ale tu získate stovky špeciálnych serverov.

Porovnanie IPVanish vs NordVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Toto rozšírené nastavenie by sa malo používať iba vtedy, keď to potrebujete, pretože štandardné servery nebudú počas zastaraného režimu k dispozícii.

Výherca za bezpečnosť a ochranu osobných údajov: NordVPN

IPVanish má robustné šifrovanie a veľa bezpečnostných funkcií, ale americká jurisdikcia môže byť problémom pre ochranu súkromia. NordVPN vystupuje vpred vo všetkých aspektoch tejto kategórie a dosahuje presvedčivé víťazstvo.

Vyskúšajte NordVPN!

9. Konečné rozhodnutie

Čisté zametanie NordVPN - IPVanish bojuje slušne, ale v každom z našich ôsmich porovnaní to zaostáva. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, bude NordVPN pravdepodobne robiť lepšiu prácu ako jeho konkurent.

NordVPN má významné vedenie v oblasti streamovania, s rozsiahlou sieťou serverov a trvalo vysokou rýchlosťou. Ponecháva tiež nulové pochybnosti, pokiaľ ide o súkromie a bezpečnosť - niečo, čo IPVanish nedokáže dosiahnuť.

Pre každého poskytovateľa je ťažké ísť proti spoločnosti NordVPN. IPVanish nemusí byť nevyhnutne zlá služba - je rýchla, vyleštená a má čo ponúknuť. Celkovo vzaté, skvelá alternatíva k zváženiu, či nemáte príliš záujem o streamovanie.

Ale spodný riadok je jasný. NordVPN v tomto porovnaní dokazuje väčšie a lepšie služby, vďaka čomu získate oveľa väčšiu hodnotu za svoje peniaze.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me