Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN – Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

NordVPN a ProtonVPN sú dvaja poskytovatelia s rozsiahlym zameraním na bezpečnosť, ale tiež s veľkou pridanou hodnotou. Ktorý z nich je lepší výber?

Odpoveď na túto otázku nie je taká jednoduchá, ako si myslia fanúšikovia NordVPN. Aj keď NordVPN často nájde svoje miesto v najlepších zoznamoch a dosahuje mimoriadne dobré výsledky v naše najlepšie celkové poradie VPN, ProtonVPN je silný prípad s vlastnou leštenou službou.

Aby sme našli víťaza, musíme ísť hlbšie. V tomto porovnaní sme testovali NordVPN a ProtonVPN v niekoľkých kľúčových kategóriách. Čítajte ďalej a zistite, kde je každá z týchto prémiových sietí VPN najsilnejšia a ktorá z nich ponúka lepšiu všestrannú hodnotu.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o týchto dvoch špičkových poskytovateľoch, pozývame vás na prezretie našej podrobnej informácie Recenzia NordVPN a ProtonVPN preskúmanie.

POZNÁMKA: ProtonVPN má tri platené programy s rôznymi funkciami. Na toto porovnanie sme použili ProtonVPN Plus, čo je najviac podobné NordVPN, pokiaľ ide o vlastnosti a cenu.

Obsah

 1. Streaming
 2. torrenting
 3. náklady
 4. Jednoduchosť použitia
 5. kompatibilita
 6. rýchlosť
 7. Servery a siete
 8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť
 9. Konečné rozhodnutie

NordVPN vs. ProtonVPN - kategórie

Toto porovnanie sme založili na osem základných atribútov VPN.

Prvé hore sú streaming a torrenting kategórie, kde sa pozrieme na schopnosť každej VPN obísť geografické obmedzenia a porovnať funkcie P2P.

Ďalej porovnáme cenovky NordVPN a ProtonVPN, užívateľskú prívetivosť a podporu platformy v náklady, ľahké použitie, a kompatibilita oddiely.

Vykonali sme aj podrobné testy s cieľom nájsť rýchlejšiu sieť VPN na rôznych serveroch po celom svete. Nenechajte preskočiť rýchlosť kategóriu, ak vás zaujímajú konečné výsledky!

V neposlednom rade sa pozrieme na to, ako sa tieto dve prémiové siete VPN cestovajú po internete serverové siete, súkromie, a zabezpečenia nákupný.

Podmienky sú stanovené a preteky sú už v poriadku! Pozrime sa, ktorá sieť VPN ide ďalej.

1. Streamovanie

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoľahlivé geo-spoofing je nevyhnutnosťou, ak chcete mať prístup k svojmu obľúbenému obsahu odkiaľkoľvek.

Nie každá služba VPN však môže zabezpečiť konzistentné vysielanie údajov bez toho, aby im prekážali regionálne obmedzenia. Dokážu uspieť NordVPN a ProtonVPN a ktorý z nich robí lepšie?

Na prvý pohľad sľubne, obe siete VPN pracujú s celým radom populárnych streamovacích služieb. NordVPN má pôsobivejšie výsledky pre Netflix, poskytovanie prístupu k katalógom v USA, Veľkej Británii, Kanade, Francúzsku, Japonsku a Brazílii bez námahy. ProtonVPN neponúka rovnakú flexibilitu tu, ale prístup k US Netflix by nemal byť problém.

Medzi ďalšie toky, ktoré môžete sledovať pomocou oboch sietí VPN, patrí Hulu a Video Amazon Prime. NordVPN sa ťahá ešte ďalej, pretože má tiež prístup BBC iPlayer - niečo, čo ProtonVPN pri našich testoch nedosiahol.

V skutočnosti pravdepodobne nájdete funkčný server NordVPN pre prakticky akýkoľvek prúd. Dôvody sú dva: NordVPN má skutočne rozsiahlu sieť s 5 100+ serverov, a prichádza s veľmi užitočnou funkciou s názvom SmartPlay.

SmartPlay je šifrovaný inteligentný server proxy DNS, ktorý je nasadený automaticky keď sa pokúsite získať prístup k streamingovej službe s regionálnymi blokmi. To nielen zaručuje spoľahlivé streamovanie na najpopulárnejších stránkach, ale tiež prispieva k a bezproblémová používateľská skúsenosť - všetko, čo musíte urobiť, je vybrať tú správnu krajinu (napríklad, ak chcete US Netflix, jednoducho sa pripojte k americkému serveru).

V porovnaní so streamovacími schopnosťami spoločnosti NordVPN, ProtonVPN zaostáva. Nemá žiadne štandardné funkcie pre lepší prístup a ponúka oveľa menšiu rozmanitosť serverov a umiestnení.

Výherca streamingu: NordVPN

ProtonVPN je dôkazom slušného výberu pre niektoré toky zo Spojených štátov, ako sú Netflix a Hulu, ale to nestačí na výhru tu. NordVPN je v tejto kategórii jednoznačným favoritom - jeho výhoda v serveroch a funkciách streamovania vedie k spoľahlivejšiemu prístupu k širšiemu spektru obsahu po celom svete..

Vyskúšajte službu Streaming with NordVPN!

2. Torrenting

NordVPN aj ProtonVPN umožňujú pripojenie P2P a zdieľanie súborov, s podobným prístupom. V aplikáciách VPN nájdete špeciálne servery na torrentovanie.

NordVPN je ľahšia služba od začiatku vyhradená karta P2P.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

ProtonVPN nemá predpripravený profil P2P, ale môžete si nastaviť svoj vlastný za pár sekúnd. Celkovo to robí rovnakú prácu ako NordVPN, ale budete musieť vyvinúť ďalšie úsilie na pridanie požadovaných profilov..

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Za zmienku tiež stojí ProtonVPN vám nedáva veľa serverov P2P. V súčasnosti si môžete vybrať z 69 palcov Austrália (4), Holandsko (16), Singapur (20), a Švédsko (16). Tieto čísla sú trochu sklamaním a chýbajúce polohy P2P v Amerike / východnej Európe môže byť problémom pre používateľov v týchto regiónoch.

NordVPN je oveľa pôsobivejšie s takmer 4 400 P2P serverov v 45 krajín. Bez ohľadu na to, kde žijete, pravdepodobne nájdete vhodný server, ktorý je veľmi blízko vašej fyzickej polohe - veľmi dôležité, ak chcete dosiahnuť najlepší výkon zo svojej VPN.

Tiež dostanete Podpora proxy servera SOCKS5 s predplatným NordVPN. Tieto servery proxy sú nakonfigurované vo vašom klientovi torrent a zvyčajne poskytujú lepšiu rýchlosť, preto veľa nadšených fanúšikov fanúšikov rád ich baví.

ProtonVPN neprichádza s proxy servermi SOCKS5, ale ponúka rozdelené tunelovanie. Vďaka tejto funkcii môžete VPN prispôsobovať špecificky pre P2P tak, že pridáte svojho torrentového klienta na bielu listinu. To hovorí, nemôžete mať súčasne povolené tunelovanie a prepínač zabíjania povolený súčasne, takže pri sťahovaní torrentov to nie je ideálna vec.

Výherca Torrentingu: NordVPN

V tomto porovnaní nebudete mať problémy s torrentovaním ani s VPN, aj keď rozdiel je jasný. NordVPN má omnoho lepšiu P2P sieť a navyše bonus SOCKS5 proxy. ProtonVPN nie je hrozná sieť VPN pre torrenty, ale obmedzený zoznam serverov P2P môže byť problémom, ak nemáte sídlo v Európe, Austrálii alebo juhovýchodnej Ázii..

Vyskúšajte Torrenting s NordVPN!

3. Náklady

Ak hľadáte sieť VPN, cena je zvyčajne hnacím faktorom. Môže ProtonVPN konečne získať víťazstvo od NordVPN v tejto kategórii?

Ak máte záujem o krátkodobú službu, môže to len tak urobiť. Mesiac ProtonVPN Plus je zhruba o 16% lacnejší ako NordVPN, ale nemýlte sa - mesačné plány sú plošne drahšie. Ak hľadáte veľa, určite by ste sa mali pozrieť na dlhšie plány.

Tu sa veci menia. V porovnaní s paušálnou 20% zľavou ProtonVPN na ročné predplatné vyniká NordVPN s 41% zľavou. Týmto sa vytvára ročný plán NordVPN takmer o 13% lacnejšie ako alternatíva ProtonVPN.

Dobrá správa pre používateľov NordVPN tu nekončí. Môžete sa tiež prihlásiť na odber na dva roky, čo vás privádza k sladkým 58% zľava. Ale ešte pôsobivejší je trojročný plán - môžete ho získať pomocou jedného z našich špeciálnych kupónov a znížiť konečnú cenu o neuveriteľných 70%! S trochou rýchlej matematiky to zistíte tri roky NordVPN končí o niečo drahšie ako jeden rok ProtonVPN Plus.

Výherca ceny: NordVPN

Obe siete VPN začínajú drahšie a pri dlhších predplatných sa stávajú primeranými cenami. Napriek tomu NordVPN úplne prevyšuje ProtonVPN, pokiaľ ide o zľavy, najmä ak sa rozhodnete pre vraha na tri roky. Žiadna súťaž tu - NordVPN má presvedčivé víťazstvo.

Vyskúšajte NordVPN!

4. Jednoduché použitie

Radosť z používania aplikácií NordVPN a ProtonVPN. Nebudete mať žiadne problémy s ktoroukoľvek službou, ale sme tu, aby sme našli tú lepšiu. Pozrime sa bližšie.

NordVPN vyzerá na všetkých platformách ostrý a čistý. Mobilné aplikácie sú kompaktnejšie, ale aj stolná verzia sa ľahko používa. Tlačidlo rýchleho pripojenia existuje, ak by ste radšej nechali sieť VPN nájsť optimálny server. Ak chceš vyberte si ručne, to je tiež ľahké, jednoducho si vyberte z pohodlného zoznamu serverov vľavo.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

ProtonVPN je z hľadiska funkčnosti takmer totožný, ako vidíte na obrázku nižšie.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

pozoruhodný rozdiel je v profiloch kartu, ktorú sme už spomenuli. Pomocou tejto ďalšej karty môžete ProtonVPN prispôsobiť vašim potrebám vytvorením samostatné profily so špecifickými nastaveniami protokolu, krajiny a servera.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Obe siete VPN poskytujú informácie o zaťažení servera, takže je ľahké vyhnúť sa preplneným serverom - je pravda, že to platí viac pre NordVPN, kvôli jeho výhode v strmých číslach oproti ProtonVPN.

Prístup k nastaveniam je jednoduchý - presne to, čo by ste očakávali od oboch sietí VPN. NordVPN vkladá všetky nastavenia (aj pokročilé funkcie) do systému všeobecný pútko.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

ProtonVPN používa trochu odlišný prístup a rozdelí nastavenia do Všeobecné, pripojenie, a Pokročilé karty.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Ak vás nezaujímajú ďalšie funkcie ponúkané aplikáciami, obe VPN poskytujú konfiguračné súbory OpenVPN na manuálne nastavenie. Nájdete ich, keď sa prihlásite do svojho účtu.

Víťaz za ľahké použitie: NordVPN

NordVPN vám ponúka skutočne bezproblémové prostredie so špeciálnymi kartami serverov, ako aj ľahký prístup k serverom a nastaveniam. ProtonVPN nezostáva pozadu, ale prispôsobiteľné profily môžu byť dvojsečný meč - skvelá správa pre pokročilých používateľov, ale pre začiatočníkov môže byť mätúca..

Vyskúšajte NordVPN!

5. Zlučiteľnosť

NordVPN aj ProtonVPN podporujú širokú škálu platforiem a operačných systémov. Je v tejto kategórii jasný víťaz?

Uhádli ste - musíme sa hlbšie pozrieť.

windows

Obe siete VPN vyžadujú pre svoje aplikácie systém Windows 7 a novší. Ak stále používate systém Windows XP alebo Vista z nejakého dôvodu, môžete spustiť ktorúkoľvek službu s manuálnou konfiguráciou - vrátane užitočných návodov!

gumák

NordVPN je podpora aplikácií pre MacOS začína od verzia 10.10 (Yosemite). ProtonVPN nie je tak flexibilný - budete potrebovať aspoň MacOS 10,12 (Sierra).

Android

NordVPN by mal fungovať s čímkoľvek z Androidu 4.0 a nad. Za účelom použitia ProtonVPN na zariadení s Androidom skontrolujte, či je spustený aspoň verzia 4.4.2.

Do VPN môžete nainštalovať obe VPN Android TV. To hovorí, NordVPN ponúka viac leštenú aplikáciu - ProtonVPN sa v televízii cíti ako premyslený obraz.

konečne, môžete získať prvotné súbory APK priamo od jedného z poskytovateľov. Spoločnosť NordVPN ich sprístupňuje na webovej stránke, čo je výhoda oproti ProtonVPN, ktorá vyžaduje podporu lístka predtým, ako získate odkaz na najnovšiu verziu..

iOS

Bežať NordVPN na vašom iPhone alebo iPade budete potrebovať aspoň iOS 9.0. ProtonVPN je opäť len o niečo krajší, s podporou aplikácií pre iOS od verzie 10.0.

linux

ProtonVPN je univerzálnejší na Linuxe s podrobnými pokynmi pre Ubuntu a Fedora, ako aj Arch Linux a Manjaro. Ponuka NordVPN sa sústreďuje na Debian, čím je celková podpora Linuxu dosť obmedzená.

smerovače

Obe VPN môžu byť nainštalované na smerovačoch. Ak ste v polovici nastavovania smerovača VPN, nájdete skvelé návody pre programy DD-WRT a Tomato. NordVPN sa ujíma vedenia s podporou nejakého ďalšieho firmvéru.

Ak ste v poriadku utrácať peniaze navyše na predzábleskový router, NordVPN túto možnosť obsahuje. ProtonVPN neponúka žiadne predkonfigurované smerovače, či už priamo alebo prostredníctvom predajcov tretích strán.

Ďalšie platformy

NordVPN pracuje na nasledujúcich doplnkových platformách:

 • Rozšírenia prehliadača (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • ostružina
 • kodi
 • Mediálne a herné konzoly (prostredníctvom smerovača)
 • Smart TV (cez router)

ProtonVPN výslovne nepodporuje žiadne ďalšie platformy.

Výherca za kompatibilitu: NordVPN

S výnimkou systémov Windows a Linux je služba NordVPN všestrannejšou službou - aj keď mierne. ProtonVPN môže byť pre niektorých používateľov systému Linux lepšou voľbou. Ak používate najnovšiu verziu operačného systému, nebudete mať s touto sieťou VPN žiadne problémy..

Vyskúšajte NordVPN!

6. Rýchlosť

Pre všetky výhody šifrovania existuje jedna potenciálne frustrujúca nevýhoda - pomalšie rýchlosti.

S týmto vedomím, je veľmi dôležité mať rýchlu sieť VPN. Nielen kvôli vychvaľovacím právam, ale môžete skutočne pokračovať v prehliadaní, streamovaní a sťahovaní bez problémov. A nielen rýchly na niektorých serveroch; mali by ste hľadať konzistentné výsledky v každej krajine servera, ktorá je pre vás relevantná.

Radi vám s tým pomôžeme.

Testovali sme NordVPN a ProtonVPN na 10 serveroch po celom svete, z miesta vo východnej Európe. Tu sú naše výsledky porovnávania (bez VPN):

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

V nasledujúcej tabuľke je uvedená výkonnosť oboch sietí VPN v každom z našich testov.

server Rýchlosť sťahovania (Mb / s) Rýchlosť nahrávania (Mb / s)
NordVPN ProtonVPN NordVPN ProtonVPN
Auto (najbližšie) 70.05 68.09 32.61 28.18
Rumunsko 55.90 N / A * 34,15 N / A *
Nemecko 63,95 56,89 34,53 30.80
Spojene kralovstvo 53.72 45.49 24.44 23,22
Portugalsko 33.93 4,09 30.00 5,62
Izrael 34.52 14.78 11.62 15.86
USA (New York) 54,35 38.50 27,61 17.31
Spojené štáty americké (Los Angeles) 51.12 14,84 7,77 15.39
Japonsko 28.09 17.17 2.02 2.00
Austrália 24.56 17.51 1,97 1.53

*ProtonVPN v súčasnosti neponúka v Rumunsku žiadne servery.

Veľká cesta - Na všetkých serveroch je NordVPN neustále rýchly, aj keď Portugalsko a Izrael výsledky by mohli byť lepšie. Po dlhších vzdialenostiach sa ich počet samozrejme znižuje, ale stále sú pôsobivé aj na vzdialených serveroch, ako je Japonsko a Austrália. Nezabudnite, že vaše výsledky budú pravdepodobne lepšie, ak ste bližšie k týmto krajinám.

Skutočným vrcholom je výkonnosť NordVPN na amerických serveroch. Naše testovacie miesto je tisíce kilometrov a jeden oceán od New Yorku a Los Angeles, ale celkový pokles o 25% a 29% (v tomto poradí) je viac ako prijateľný.

ProtonVPN napriek silnému začiatku nevyzerá tak dobre. Je to naozaj spadne loptu dovnútra Portugalsko (94% zníženie) a Izrael (80% zníženie). Servery v USA, Japonsku a Austrálii dosahovali funkčné rýchlosti, ale nič zvláštne.

Je ProtonVPN pomalý? Ako celok, nie naozaj. Ale v porovnaní s NordVPN je rozdiel zrejmý.

Výherca pre rýchlosť: NordVPN

Môžete veriť, že spoločnosť NordVPN bude mať minimálny vplyv na vaše spojenie, bez ohľadu na to, ktorú krajinu ste si vybrali a ako ďaleko je od vašej fyzickej polohy. ProtonVPN odškrtáva „rýchly“ box na veľkom počte serverov, ale nie na všetkých serveroch, čím sa stáva menej konzistentnou VPN, pokiaľ ide o rýchlosť.

Vyskúšajte NordVPN!

7. Servery a sieť

Ak hľadáte tisíce serverov a a dlhý zoznam dostupných miest, iba jedna z dvoch sietí VPN v tomto porovnaní môže poskytnúť túto kombináciu.

Je to NordVPN. Tu je jeho rozpis 5 100+ serverov:

 • 4 600+ štandard servery (z ktorých 4 400 umožňuje P2P)
 • 460+ Zmätený servery
 • 30 Dvojitá VPN servery
 • 3 Cibuľa cez VPN servery
 • 70+ Vyhradené IP servery (voliteľné)

Toto je jedna z najväčších serverových sietí v priemysle. A čo viac, môžete si vybrať medzi 60 krajiny. Inými slovami, ponuku spoločnosti NordVPN je tu ťažké prekonať.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

pravdivo, ProtonVPN je tu úplne preradený. Normálne 400 serverov a 33 krajín neznie ako zlý obchod, ale v porovnaní s masívnym serverovým parkom a polohou umiestnenia serverov NordVPN sú bledé..

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Dať veci do perspektívy, Len v Spojených štátoch má spoločnosť NordVPN 1693 serverov v čase písania tohto textu. to je štyrikrát viac ako celý serverový park ProtonVPN.

ProtonVPN napriek tomu prichádza s vlastnými elegantnými špeciálnymi servermi. Medzi ne patrí 69 serverov optimalizovaných pre P2P spomenuli sme už skôr, ako aj 33 Bezpečné jadro (dvojité skokové) servery a 3 možnosti kompatibilné s Torom v Hongkongu, Švajčiarsku a USA.

Víťaz pre servery a sieť: NordVPN

Skoro to vyzerá ako nespravodlivé porovnanie - NordVPN a ProtonVPN sa môžu vo väčšine kategórií vyrovnať, ale nie keď hovoríme o serveroch. NordVPN tu nesporne zvíťazil.

Vyskúšajte NordVPN!

8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Táto kategória bude pravdepodobne pravdepodobne najviac napadnutá, a preto:

NordVPN má nepriestrelné šifrovanie,  bezchybný záznam o súkromí, a nezávislý audit Big Four potvrdzuje všetky vyššie uvedené.

ProtonVPN, na druhej strane, bol vytvorené rovnakými ľuďmi za ProtonMail - šifrovaná e - mailová služba s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá sa tiež stáva najväčší na svete - s jeden hlavný účel. zabezpečenia.

O víťazovi rozhodne opäť najmenšie podrobnosti.

Zásady protokolovania

Obe siete VPN fungujú pod a prísna politika zaznamenávania nulovej hodnoty, podporené favorable jurisdikcie: NordVPN má sídlo v Paname a ProtonVPN pôsobí mimo územia Švajčiarska. Dobrá vec na týchto dvoch krajinách je, že zákony o uchovávaní údajov buď neexistujú (Panama), alebo sa vôbec nevykonávajú (Švajčiarsko)..

Ďalším dôležitým aspektom ochrany súkromia sú aliancie dohľadu, ktoré sa často zaoberajú vážnymi špionážami a zdieľajú citlivé informácie medzi sebou. našťastie, ani Panama, ani Švajčiarsko nie sú členmi dohôd o očiach 5/9/14.

Stručne povedané, tu nie je jednoznačná obľúbená položka. Skvelé správy, ak sa nás opýtate.

Šifrovanie a protokoly

Trend pokračuje, keďže obe tieto siete VPN sú na vrchole svojej hry pokiaľ ide o šifrovanie a protokoly.

NordVPN aj ProtonVPN sa používajú Šifrovanie AES-256, ktorý sa považuje za nerozbitný. Obaja ponúkajú Perfect Forward Secrecy bezpečnostná funkcia, ktorá namiesto dynamických používa dynamické šifrovacie kľúče.

Podpora protokolov je ďalšou oblasťou, kde sú tieto dve rovnaké. Pre oba, OpenVPN je predvolený (a iba) protokol pre aplikácie Windows, Mac a Android, kdežto IKEv2 / IPSec sa používa pre iOS. Ak by ste radšej mali na svojom iPhone alebo iPad OpenVPN, obe VPN sa dajú nakonfigurovať ručne cez rozhranie OpenVPN (softvér tretích strán).

Bezpečnostné funkcie

Zatiaľ čo NordVPN a ProtonVPN by mohli byť veľmi dobre rovnaké služby, pokiaľ ide o súkromie a bezpečnosť. Určite musia existovať určité rozdiely?

Áno, sú. Zatiaľ čo obe siete VPN ľahko pokrývajú základné prvky, NordVPN je lepšie vybavená služba s výhodami, ktoré zahŕňajú blokovanie reklám a škodlivého softvéru (vďaka patentovaná súprava CyberSec), dva rôzne vypínače zabíjania, a Ochrana proti úniku DNS s možnosťou použitia vlastných nastavení DNS.

ProtonVPN poskytuje tiež prepínač nevyhnutného zabitia, ale na rozdiel od NordVPN, pre konkrétne aplikácie neexistuje žiadny ďalší prepínač zabíjania. Zahrnutá je aj ochrana proti úniku DNS, ale máte obmedzené na adresy DNS ProtonVPN, bez možnosti vlastného písania.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Na druhej strane, ProtonVPN ponúka Funkcia automatického pripojenia a umožňuje ďalšie prispôsobenie Tlačidlo rýchleho pripojenia.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Obidve VPN umožňujú jednoduché prepínanie medzi OpenVPN UDP a TCP. OpenVPN UDP vám zvyčajne poskytuje lepšie rýchlosti, ale niekedy to môže byť detekované a blokované bránou firewall. V takom prípade budete musieť zmeniť protokol OpenVPN TCP..

Keď už hovoríme o firewalloch, NordVPN je jednou z najlepších možností obchádzania Veľkého Firewallu v Číne. Vďaka jeho špeciálne zmätené servery, táto sieť VPN je dobre pripravená na riešenie prísnej internetovej cenzúry. Majte na pamäti, že aktivácia nastavení tajnosti úplne zmení aplikáciu NordVPN, a budete mať prístup iba k zastaralým serverom, kým ich nezakážete.

Porovnanie NordVPN vs ProtonVPN - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

ProtonVPN na druhej strane bojuje so spoľahlivým prístupom z Číny. Nemá žiadne pokročilé nastavenia zmätenosti alebo servery, ale niektorí používatelia zaznamenali úspech s manuálnymi konfiguráciami pomocou rozhrania OpenVPN..

Výherca za ochranu súkromia a bezpečnosť: NordVPN

Arzenál NordVPN a rozšírená hĺbka ho predradili ProtonVPN v tejto kategórii. ProtonVPN je veľmi blízko a dokonca sa môže rovnať NordVPN, ak používate blokovač reklám tretej strany a nepotrebujete pre Čínu spoľahlivú sieť VPN..

Vyskúšajte NordVPN!

9. Konečné rozhodnutie

Nakoniec je to pre NordVPN čisté zametanie. ProtonVPN je slušný súper, ale nemôže si uplatniť nárok na víťazstvo v žiadnej z našich ôsmich kategórií.

Jednoducho povedané, nech ProtonVPN dokáže čokoľvek, NordVPN môže robiť lepšie. Fanúšikovia streamingu a torrentu dostanú oveľa viac z NordVPN a za menej peňazí. s lacnejšie dlhodobé plány, celkové vyššie rýchlosti, a a vážna výhoda na serveroch, NordVPN nenecháva výzvu žiarovi nijaký priestor.

Nenechajte sa mýliť - ProtonVPN je viac ako slušný sám osebe. Súkromie a bezpečnosť sú na mieste, a štýlové a intuitívne aplikácie určite vyhrá nad veľkým množstvom používateľov.

Ale nakoniec by ste si vybrali poskytovateľa, ktorý ponúka nižšiu hodnotu za vyššiu cenu? ProtonVPN ju musí zintenzívniť a vylepšiť niektoré kľúčové aspekty svojej služby, ak chce poraziť NordVPN kedykoľvek.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me