Porovnanie NordVPN vs TunnelBear – Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

NordVPN a TunnelBear sú dve veľmi obľúbené a renomované služby VPN, ale z rôznych dôvodov.

Keď hovoríme o lídroch na trhu, NordVPNvždy nájde miesto na vrchu - naše najlepšie celkové poradie VPN nie sú výnimkou.

Na druhej strane, TunnelBearje známy svojou bezplatnou verziou - jeden z najlepších tam, vďaka veľkorysému balíku VPN, ktorý neohrozuje vaše súkromie.

To hovorí, TunnelBear tiež ponúka platenú verziu, priblížiť sa konkurencii s neobmedzená šírka pásma a ďalšie doplnky. Má na to, aby porazil pôsobivú kombináciu serverov, bezpečnostných funkcií a intuitívnych aplikácií spoločnosti NordVPN?

Chystáme sa to zistiť! V tomto podrobnom porovnaní TunnelBear ide proti NordVPN v niekoľkých kľúčových kategóriách, ktoré určia konečného víťaza.

Ak chcete získať podrobnejšie informácie o každej sieti VPN, pozývame vás na vyskúšanie našich Recenzia NordVPN a Recenzie aplikácie TunnelBear.

Obsah

 1. Streaming
 2. torrenting
 3. náklady
 4. Jednoduchosť použitia
 5. kompatibilita
 6. rýchlosť
 7. Servery a siete
 8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

NordVPN vs TunnelBear - kategórie

Naše porovnanie medzi spoločnosťami NordVPN a TunnelBear sme založili na osem kľúčových aspektov VPN.

Najprv sa bližšie pozrieme na potenciál každej VPN streaming a torrenting.

Ďalej sú náklady a jednoduchosť použitia. V týchto dvoch kategóriách uvidíme, ktorá sieť VPN ponúka lepšie ponuky a / alebo rozhranie aplikácie.

kompatibilita V tejto časti nájdete podrobnejšie informácie o podpore platformy NordVPN a platformy TunnelBear.

Ak vás zaujíma najmä to, koľko serverov má VPN a ako rýchlo sú, nevynechajte server rýchlosť a sieť servera Kategórie.

V neposlednom rade sa budeme baviť súkromie a bezpečnosť. Tu sa dozviete, ako sa TunnelBear spája s NordVPN, pokiaľ ide o politiky protokolovania, štandardy šifrovania a užitočné bezpečnostné funkcie..

Teraz, keď viete, čo od nášho porovnania očakávať, je čas začať. Pozrime sa, ako sa NordVPN a TunnelBear zúčastňujú rôznych testov, ktoré sme pre nich pripravili!

1. Streamovanie

Bohužiaľ, najlepšie streamingové weby a služby tam sú stále lepšie a lepšie v detekcii VPN.

To znamená Potrebujete spoľahlivého poskytovateľa so zdrojmi (a túžbou), aby ste boli o krok vpredu čoraz náročnejších geografických obmedzení a blokov.

NordVPN je jedným z týchto poskytovateľov. Vďaka patentovaná funkcia SmartPlay a skutočne masívna sieť 5 100+ serverov v 60 krajinách (viac informácií neskôr) je táto sieť VPN jedným z najspoľahlivejších tipov na bezproblémové streamovanie.

SmartPlay sa spustí automaticky, keď sa pokúsite získať prístup k obsahu s obmedzeným prístupom - ako sú katalógy Netflix, ktoré neobsahujú regióny. počas naše rozsiahle testy Netflix, boli sme schopní sledovať USA, Spojené kráľovstvo, Kanadčina, francúzština, japončina, a Brazílska verzia S ľahkosťou.

Netflix však nie je jedinou platformou, na ktorej vám NordVPN pomáha. Máte veľa vhodných serverov Hulu, BBC iPlayer, HBO, Showtime, Amazon Prime Video, a veľa ďalších.

Stručne povedané, NordVPN je ľahko medzi najlepšími službami na výber, či ste fanúšikom streamovania. Väčšina sietí VPN nedokáže prekonať túto všestrannosť, ako je to v tomto porovnaní.

TunnelBear bojuje s väčšinou streamingových serverov a služieb. Prístup Netflix je v najlepšom prípade hazard - americká verzia je väčšinou blokovaná a to isté platí pre ostatné regionálne katalógy.

Jediná platforma, ktorú sme mohli hladko sledovať, bola HBO. Ostatné, ako Hulu, Amazon Prime Video, a BBC iPlayer, s TunnelBear zostal mimo limitu.

Vďaka výrazne menšej sieti a oveľa menšiemu počtu krajín, z ktorých si môžete vybrať, TunnelBear neponúka rovnakú rozmanitosť serverov ako NordVPN. Neexistujú ani špeciálne funkcie na streamovanie, o ktorých by bolo možné hovoriť.

Najlepšie VPN pre streamovanie: NordVPN

Vďaka trochu obmedzenej funkcii serverovej siete a barebone je TunnelBear vzdialený od ideálnej VPN na streamovanie. Výhra spoločnosti NordVPN je tu viac ako presvedčivá - funguje to s dlhým zoznamom prúdov, a má servery a funkcie, ktoré ho udržia.

Vyskúšajte službu Streaming with NordVPN!

2. Torrenting

Predtým, ako sa pozriete hlbšie na torrenting VPN, musíte sa najprv uistiť plne umožňujú vytváranie sietí P2P.

NordVPN vás nenechá príliš dlho premýšľať. Na webe môžete rýchlo nájsť ubezpečenie, ktoré hľadáte:

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

S uvedenými informáciami máme iba jeden problém. Spoločnosť NordVPN neponúka stovky serverov P2P - ponúka ich tisíce. Viac ako 4 400 v 40+ krajinách, byť presný.

Ešte lepšie sú prehľadne usporiadané v jednom špeciálna karta P2P, takže nemusíte prechádzať dlhým zoznamom, aby ste našli vhodné možnosti.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

NordVPN tiež obsahuje proxy servery SOCKS5 s vašim odberom. Sú oddelené od aplikácií VPN a vyžadujú, aby ste ich manuálne nakonfigurovali v rámci torrent servera. Sama SOCKS5 sprostredkuje obchodné šifrovanie pre (zvyčajne) vyššie rýchlosti, ale môžete ich použiť spolu s vašou aplikáciou NordVPN na ďalšiu vrstvu ochrany..

Zatiaľ čo spoločnosti NordVPN nevadí, že je otvorená v súvislosti s podporou P2P, Spoločnosť TunnelBear to oveľa váhavejšie oznámila. Nemusíte sa obávať - ​​táto VPN v súčasnosti umožňuje aj pripojenie P2P a zdieľanie súborov, ale nenájdete ho nikde na webe ani v aplikáciách. Nie je to ideálne, najmä od tej doby TunnelBear v minulosti blokoval prenos P2P.

Netreba dodávať, že je trochu nepohodlné, keď musíte požiadať zákaznícku podporu o potvrdenie:

tunelový medveď 5

Pohybujúce sa na, TunnelBear jednoducho neposkytuje rovnakú úroveň hĺbky ako NordVPN v tejto kategórii. Bez vyhradeného profilu alebo funkcií na torrentovanie sa táto sieť VPN dá ľahko používať počas relácií P2P - možno príliš jednoduché pre niektoré.

Ak ste vášnivým fanúšikom BitTorrentu, slovo „by malo“ nie je to, čo by ste chceli vidieť. Koniec koncov, na trhu nie ste pre VPN, ktorá by „mala“ fungovať, ale ktorá zaručuje neustále bezpečné a anonymné torrentovanie.

Výherca Torrentingu: NordVPN

Ďalšie presvedčivé víťazstvo pre NordVPN - medzi natívnym profilom P2P, tisíckami serverov s torrentom a užitočnými servermi SOCKS 5 sa v tomto porovnaní posunie o krok vpred. TunnelBear sa dá použiť aj na zdieľanie súborov P2P, ale zameranie tejto VPN je zrejme inde.

Vyskúšajte Torrenting s NordVPN!

3. Náklady

Spoločnosť NordVPN zatiaľ nedala priestor, aby mohla TunnelBear žiariť. Uvidíme, či sa veci týkajúce sa cenoviek líšia.

Po prvé, poďme jednu vec z cesty - Áno, TunnelBear má zjavnú výhodu v poskytovaní bezplatnej verzie. Dodáva sa s 500 MB / mesiac dátový limit, ktorý môžete zvýšiť o ďalších 1 GB ak tweetujete v tíme TunnelBear. Tiež dostanete celú škálu serverov a aplikácií bez reklám - Vôbec nie zlé.

Na tomto mieste tu porovnávame platenú verziu aplikácie TunnelBear. Aj keď je bezplatná možnosť vynikajúca, nezíska v tejto kategórii žiadne ďalšie body, pretože nejde o plnohodnotnú službu VPN..

Ponuka NordVPN aj TunnelBear mesačník a ročné predplatné. Rovnaký balík získate plošne pomocou siete VPN, ale dlhšie plány prichádzajú so sladkými zľavami.

Jeden mesiac programu TunnelBear je približne 17% lacnejšie ako NordVPN. Toto nie je taký veľký rozdiel, najmä ak vezmete do úvahy mimoriadnu hodnotu spoločnosti NordVPN za peniaze.

Platba za jednu z sietí VPN do mesiaca je pomerne drahá. Výhodní lovci by si mali pozrieť ročné plány, kde sa oholia NordVPN a TunnelBear 41% a 50% (respektíve) z konečnej ceny. Ale aj tu je TunnelBear lacnejšou voľbou.

NordVPN ešte nie je dokončený. Na internete sa stáva oveľa dostupnejšou dva- a trojročné plány - najlepšie na tom je, že pomocou nášho kupónu môžete ušetriť 70% z vášho predplatného NordVPN!

V porovnaní s najlepšou ponukou spoločnosti TunnelBear budú dva roky programu NordVPN zhruba 20% lacnejšie z dlhodobého hľadiska. S trojročnou dohodou to bude ešte lepšie - zaplatíte o 30% menej.

Nakoniec, NordVPN prichádza s úplná spokojnosť, 30-dňová záruka vrátenia peňazí o všetkých dostupných plánoch. TunnelBear má pravidlá bez vrátenia platby, ale jeho bezplatná verzia je dosť dobrá na vykonanie niektorých testov a rozhodnutie pred prihlásením na odber.

Výherca ceny: NordVPN

TunnelBear je lacnejšou možnosťou, ak platíte mesačne alebo ročne. NordVPN má však ďalšie dva plány, ktoré vám ušetria nejaké vážne peniaze, ak hľadáte dlhodobú službu VPN. Vďaka tomu vyniká v porovnaní nákladov.

Vyskúšajte NordVPN!

4. Jednoduché použitie

Ako dvaja z najpopulárnejších poskytovateľov VPN, Spoločnosti NordVPN a TunnelBear vynaložili mimoriadne úsilie na navrhovanie skvelých, užívateľsky prívetivých aplikácií. A ukazuje sa to.

Spoločnou témou oboch VPN je internet čisté a intuitívne rozhranie. Na počítači poskytuje NordVPN trochu viac informácií - môžete vidieť vašu novo pridelenú adresu IP, ako aj úplný zoznam serverov na ľavej strane aplikácie. Informácie o načítaní servera je tiež zahrnutá, takže sa môžete ľahko vyhnúť preplneným serverom.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Ak chcete veci udržiavať kompaktné, môžete tiež pravým tlačidlom myši kliknúť na aplikáciu NordVPN v systémovej lište a rýchlo sa pripojiť k najnovším alebo preferovaným serverom..

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Prístup k internetu rôzne nastavenia a funkcie nemôže byť jednoduchšie - jednoducho otvorte nastavenie a uvidíte všetko, čo NordVPN môže ponúknuť.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Aplikácia aplikácie TunnelBear pre počítače je skromnejšia, ale rovnako jednoduché. Rovnako ako v prípade NordVPN dostanete aj tlačidlo rýchleho pripojenia a pekná mapa servera. Je pravda, že je to trochu prázdnejšie, ale dostanete malého medveďa kopajúceho tunela! Nie je to zobrazené nižšie, ale je to tam, sľubujeme.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Bohužiaľ, roztomilosť nevyrovnáva obmedzenia TunnelBear v porovnaní s NordVPN. Veľký rozdiel spočíva v tom, ako funguje výber servera.

NordVPN vám umožňuje presný výber serverov a oblastí, okrem automatických pripojení. S TunnelBear nemáte rovnaký luxus - môžete si vybrať krajinu alebo nechať sieť VPN urobiť za vás, ale servery sú vždy obsluhované softvérom.

Na druhej strane, nastavenia sú vzdialené len jedno kliknutie - rovnako ako pri NordVPN. TunnelBear ich rozdeľuje na tri karty - Všeobecné, sieť, a zabezpečenia. účet „Nastavenia“ majú iba informácie o vašom odbere, preto by sme ich nezaradili do rovnakej skupiny.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Posledná vec. Niektorí používatelia dávajú prednosť ich vlastným nastaveniam, či už z nevyhnutnosti alebo z osobných preferencií. NordVPN vám to umožní poskytnutím požadované konfiguračné súbory na svojej webovej stránke. TunnelBear však tak neurobí - sú to aplikácie alebo nič s touto VPN.

Víťaz za ľahké použitie: NordVPN

Bezpochyby je použitie oboch sietí VPN radosťou. To hovorí, Spoločnosť NordVPN dokáže používateľom poskytnúť omnoho väčšiu slobodu pri zachovaní jednoduchosti. TunnelBear vám tiež ponúka bezproblémový čas so svojimi aplikáciami, ale niekoľko nevýhod ich zanecháva v tejto kategórii za NordVPN..

Vyskúšajte NordVPN!

5. Zlučiteľnosť

Na hlavných platformách nenájdete žiadny rozdiel v kompatibilite oboch sietí VPN. NordVPN a TunnelBear majú natívne aplikácie pre Windows, Mac, Android a iOS. Obe vám dajú veľa súčasné spojenies - päť pre TunnelBear a šesť pre NordVPN.

Pozrime sa bližšie na celkovú podporu platformy.

windows

Na používanie aplikácií systému Windows od spoločnosti NordVPN a TunnelBear budete potrebovať aspoň systém Windows 7. NordVPN má tiež pokyny na manuálne nastavenie starších operačných systémov XP a Vista. Ako sme už uviedli, program TunnelBear nepodporuje manuálne konfigurácie.

gumák

Nie sú tu žiadne rozdiely - NordVPN a TunnelBear vyžadujú pre svoje aplikácie minimálne mac 10.10 (Yosemite).

Android

Podpora aplikácií pre Android pre obe VPN začína z platformy Jelly Bean. TunnelBear vyžaduje verziu 4.1 a vyššiu.

Aplikácia NordVPN je tiež plne funkčná na Android TV; to nie je prípad TunnelBear.

Ak chceš stiahnite súbory APK priamo pre aplikáciu pre Android, NordVPN vám to umožňuje z webovej stránky. Vaša jediná možnosť s programom TunnelBear je výlet do služby Google Play.

iOS

znovu, obe VPN sú identické - iOS 9.0 je najstaršou podporovanou verziou svojich aplikácií.

linux

NordVPN má užitočné návody na nastavenie pre Ubuntu a Debian. TunnelBear je trochu iný, s podporou distribúcie Ubuntu a Fedora.

Zdá sa, že Linux nie je zameraný ani na VPN. Technicky by NordVPN a TunnelBear mali pracovať s rôznymi distribúciami, ale celková podpora je v tomto OS dosť obmedzená.

smerovače

NordVPN sa vracia do formy s flexibilným nastavením smerovača. Podporovaný firmvér zahŕňa populárne DD-WRT a Tomato, ako aj niekoľko ďalších typov.

Podrobné pokyny sú tiež zahrnuté v prípade, že ste nastavenie smerovača VPN sám.

Predblikané smerovače sú jednou z možností aj pre túto sieť VPN - jednu si môžete kúpiť od dodávateľov tretích strán.

Program TunnelBear nie je možné nakonfigurovať pomocou smerovačov, čo je zrejmá nevýhoda v porovnaní s NordVPN.

Ďalšie platformy

NordVPN pracuje na nasledujúcich doplnkových platformách:

 • Rozšírenia prehliadača (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer)
 • BlackBerry
 • kodi
 • Mediálne a herné konzoly (prostredníctvom smerovača)
 • Smart TV (cez router)

TunnelBear podporuje nasledujúce ďalšie platformy:

 • Rozšírenia prehliadača (Chrome, Firefox, Opera)

Výherca za kompatibilitu: NordVPN

NordVPN je v tomto porovnaní flexibilnejšou službou, s extra funkciami pre špeciálne platformy a lepšou celkovou podporou platformy. Priemerný používateľ si pravdepodobne nevšimne obmedzenia TunnelBear, ale určite spadnú do tejto kategórie.

Vyskúšajte NordVPN!

6. Rýchlosť

Podľa definície, VPN spomaľujú vaše pripojenie. Všetko šifrovanie a preskakovanie servera musí prísť na úkor niečoho, správne?

To znamená, že nechcete, aby vás VPN spomaľovala príliš veľa, ako to môže mať negatívny vplyv pri prehliadaní. V ideálnom prípade chcete, aby čísla zostali čo najvyššie - ale tiež potrebujete stály výkon na vašich bežných serveroch.

Aby sme v tomto porovnaní našli rýchlejšiu VPN, testovali sme NordVPN a TunnelBear na niekoľkých ich serveroch po celom svete. Naše testovacie miesto bolo vo východnej Európe; tabuľka uvedená nižšie je usporiadaná od najbližšieho k najvzdialenejšiemu serveru.

Tu sú naše výsledky porovnávania (bez VPN):

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

A ako je možné, že NordVPN a TunnelBear dosiahli v našich testoch:

server Rýchlosť sťahovania (Mb / s) Rýchlosť nahrávania (Mb / s)
NordVPN TunnelBear NordVPN TunnelBear
Auto (najbližšie) 70.05 17.38 32.61 29.84
Rumunsko 55.90 60,38 34,15 30.55
Nemecko 63,95 63.20 34,53 31.29
Spojene kralovstvo 53.72 9.12 24.44 34.49
Portugalsko 33.93 N / A 30.00 N / A
Izrael 34.52 N / A 11.62 N / A
USA (New York) 54,35 8,34 27,61 18.12
Spojené štáty americké (Los Angeles) 51.12 N / A 7,77 N / A
Japonsko 28.09 11.81 2.02 5,97
Austrália 24.56 3,60 1,97 0.36

* TunnelBear nemá servery v Portugalsku a Izraeli. Vo všetkých našich amerických testoch sme sa tiež pripojili k serverom East Coast - keďže sme si nemohli vybrať konkrétne servery, predpokladáme, že spoločnosť TunnelBear nemá na západnom pobreží USA žiadne servery..

Ako môžete vidieť z tabuľky, TunnelBear je neistý štart. Automatický výber servera by vás mal spojiť s najbližším dostupným serverom, ale to nevyhnutne neznamená, že dosiahnete najlepšie rýchlosti - najmä ak sú servery v niektorých krajinách menej výkonné.

Nehovoríme, že to tak je v prípade systému TunnelBear (o svojej serverovej sieti sú skôr utajení)., ale výsledky to jednoznačne naznačujú.

TunnelBear skáče späť do Rumunsko a Nemecko testy, ale dobrá správa pre túto sieť VPN tu končí.

Rýchlosti sťahovania sú rozhodujúce pre streamovanie, torrentovanie a dokonca aj pre bežné prehliadanie. TunnelBear poskytuje prijateľné rýchlosti nahrávania všade okolo (s jednou vážnou výnimkou), vo Veľkej Británii, USA, Japonsku a Austrálii je pozoruhodne pomalý.

Medzitým NordVPN prechádza každou skúškou. Iste, servery v Portugalsko a Izrael nie sú príliš rýchle vo vzťahu k ostatným výsledkom, ale spoločnosť TunnelBear tieto krajiny neponúka.

Výherca pre rýchlosť: NordVPN

Iba jedna VPN v tomto porovnaní dokázala dosahovať trvalo rýchle výsledky, dokonca aj na vzdialených serveroch. NordVPN si zaslúži zaslúženú výhru - TunnelBear nie je príliš pôsobivý, s oveľa nižšími rýchlosťami a obmedzenou sieťou serverov.

Vyskúšajte NordVPN!

7. Servery a sieť

V rámci tohto porovnania sme sem a tam priniesli servery NordVPN a TunnelBear. Teraz je čas pozrieť sa na podrobnejšie informácie.

Ako asi viete, TunnelBear je beznádejne prekonaný. normálne, 22+ krajín neznie to príliš zlé na dostupnú sieť VPN, ale konkurencia je príliš silná.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

NordVPN je s masívnym náskokom takmer trikrát viac krajín a celkom 5 100+ serverov. s silnejšia prítomnosť na každom kontinente, táto VPN je nielen rýchlejšia, ale aj flexibilnejšia.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Nejde však iba o čísla. NordVPN poskytuje oveľa väčšiu hĺbku, s päť typov špeciálnych serverov. Tu je úplné členenie:

 • 4 600+ štandard servery (z ktorých 4 400 umožňuje P2P)
 • 460+ Zmätený servery
 • 30 Dvojitá VPN servery
 • 3 Cibuľa cez VPN servery
 • 70+ Vyhradené IP servery (voliteľné)

Opakujeme sa, ale nemať prístup k skutočným serverom môže byť tiež veľmi frustrujúce. Príležitostní používatelia - dav TunnelBear jasne zacieľuje - pravdepodobne to neuvidia ako obrovský problém.

však, prepínanie serverov môže byť veľmi prospešné v mnohých rôznych situáciách. Medzi príklady patrí vyhýbanie sa preťaženým serverom, hľadanie vhodných možností na streamovanie alebo riešenie problémov s výkonom. Toto je ďalšia výhoda NordVPN v tejto kategórii.

Víťaz pre servery a sieť: NordVPN

Či už používate VPN príležitostne alebo denne, NordVPN je väčší a lepší, pokiaľ ide o serverové siete. Ponuka spoločnosti TunnelBear, hoci je sama osebe slušná, je v porovnaní s ňou bledá.

Vyskúšajte NordVPN!

8. Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Spoločnosti NordVPN a TunnelBear chránia súkromie svojich používateľov veľmi vážne.

Obidve siete VPN sa snažia zaistiť bezpečnosť online. Medzi prísne politiky bez protokolovania, nepriestrelné šifrovanie, a základné bezpečnostné prvky, hackeri a snoopers sú držaní ďaleko s veľkým úspechom.

Obe VPN tiež prešli nezávislé bezpečnostné audity, ktoré potvrdzujú všetky vyššie uvedené.

Na nájdenie víťaza potrebujeme ďalší hlboký ponor.

Zásady protokolovania

NordVPN a TunnelBear sídlia v roku 2007 Panama a Kanada, príslušne.

Pokiaľ ide o súdnu právomoc, NordVPN funguje vo veľmi priaznivom prostredí pre poskytovateľov VPN. Panama nemá povinné zákony o uchovávaní údajov - alebo akékoľvek iné potenciálne nebezpečné právne predpisy.

Kanada zaujíma skôr (pre priemerného občana) postoj k niektorým záležitostiam súvisiacim so slobodou online. Zákony o uchovávaní údajov však nie sú problémom ani pre poskytovateľov VPN v tejto krajine.

Ale na rozdiel od Panamy, Kanada je zakladajúcim členom aliancie Five Eyes. To znamená, že je súčasťou niekoľkých dohôd o výmene digitálnych údajov medzi zúčastnenými krajinami - ktoré často obsahujú citlivé informácie o používateľovi.

Je to obrovský problém? Ak ste si vedomí súkromia, môže to tak byť. Majte na pamäti, že spoločnosť TunnelBear bezchybne potvrdila svoje nároky na protokolovanie nulových údajov, čo nám nedáva dôvod pochybovať o tomto poskytovateľovi.

To znamená, že ak chcete mať taký pokoj, NordVPN môže byť lepšou voľbou.

Šifrovanie a protokoly

NordVPN a TunnelBear sú tu takmer identické.

Začnime štandardom šifrovania. Obidve VPN implementujú AES-256 plošne. Ako už názov napovedá, je to tak 256-bitové šifrovanie - široko používaný vo väčšine prémiových služieb VPN kvôli neporušiteľnej bezpečnosti a malému celkovému vplyvu na rýchlosť.

Perfect Forward Secrecy je tiež využívaná spoločnosťami NordVPN a TunnelBear. V skratke to znamená, že dynamické šifrovacie kľúče sa používajú na zvýšenie bezpečnosti namiesto statických.

Pre protokoly získate priemyselný štandard OpenVPN na oboch sieťach VPN Windows, Mac, a Android apps. na iOS, obe VPN používajú Protokol IKEv2 / IPSec. NordVPN je opäť trochu flexibilnejší, ako to umožňuje manuálne nastavenia OpenVPN prostredníctvom rozhraní tretích strán.

Bezpečnostné funkcie

Arzenál NordVPN je jednou z jeho najväčších silných stránok.

Tu nájdete vstavané blokovanie reklám a ochrana pred škodlivým softvérom, vďaka patentovaná súprava CyberSec.

Zoznam pokračuje s dva samostatné vypínače zabíjania - jeden pre vaše celé pripojenie, a ďalšie pre konkrétne aplikácie.

Tiež dostanete pokročilá ochrana proti úniku DNS, s možnosťou použitia vlastných adries DNS.

V porovnaní s touto výkonnou kombináciou bezpečnostných funkcií, TunnelBear trochu chýba.

je tu žiadna ochrana proti úniku DNS, aj keď VPN bola v našich testoch nepriepustná. Blokovanie reklám neprichádza ani natívne - budete musieť nainštalovať Rozšírenie Blocker TunnelBear za to, a dokonca aj potom, je k dispozícii iba na počítači.

Inými slovami, bezpečnostné nastavenia TunnelBear vyzerajú dosť prázdne. To znamená, že musíte mať prepínač zabíjania spojenia a jeden veľmi dôležitý (pre niektorých) nástroj.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Funkcia GhostBear je odpoveďou spoločnosti TunnelBear na prísnu online cenzúru. Je navrhnutý tak, aby poskytoval ďalšie zmätenie pre používateľov v krajinách s vysokými internetovými obmedzeniami. Vďaka tomu je TunnelBear jednou z mála sietí VPN, ktoré v Číne stále fungujú spoľahlivo.

NordVPN je tiež súčasťou tohto exkluzívneho klubu. Povolenie zastaraných serverov vám umožní obísť Veľký firewall, ale nezabudnite, že nebudete mať prístup k štandardným serverom, kým tento režim nezakážete.

Porovnanie NordVPN vs TunnelBear - Čo je pre vás najlepšie v roku 2020?

Celkovo je tu silné predstavenie spoločností NordVPN a TunnelBear.

Výherca za ochranu súkromia a bezpečnosť: NordVPN

Obidve siete VPN sú majstri v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti, ale spoločnosť NordVPN má pred sebou niekoľko malých výhod. TunnelBear je v tejto kategórii najpôsobivejší, ale stále sa jej nedarí poraziť súpera.

Vyskúšajte NordVPN!

9. Konečné rozhodnutie

Je samozrejmé, že spoločnosti NordVPN a TunnelBear neboli v tomto porovnaní presne rovnocennými oponentmi.

NordVPN si zaslúžilo víťazstvo vo všetkých ôsmich z našich kategórií. Je to lepšia všestranná služba vo všetkých aspektoch. Aj keď v prípade niekoľkých častí môže byť pre TunnelBear silný dôvod, táto VPN nakoniec zaostáva.

V súčasnosti TunnelBear jednoducho nepridáva dostatok hodnoty vo svojej platenej verzii na odôvodnenie ceny, ktorá je v rovnakom rozsahu ako NordVPN. Pravdepodobne by ste mohli tolerovať nestabilné rýchlosti a menej rozvinutú serverovú sieť na bezplatnej sieti VPN, ale veci by sa mali zlepšiť, keď začnete platiť za prémiovú úroveň výkonu. Zdá sa, že tu nie je.

Musíme dať úver, kde je splatný - TunnelBear poskytuje dokonalé súkromie a bezpečnosť, ako aj ostré desktopové a mobilné aplikácie. Ale rovnako to platí aj pre NordVPN, Okrem tohoto tisíce rýchlych serverov, streaming bez námahy, a skvelá podpora P2P.

To všetko robí NordVPNnesporným víťazom v tomto porovnaní.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me