Porovnanie zásad ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN


Používatelia siete VPN sa starajú viac o súkromie ako bežní používatelia internetu. Napriek tomu, že zásady ochrany osobných údajov sú vnímané ako mätúce a zložité dokumenty, mnohé politiky sietí ostávajú neprečítané. V spoločnosti vpnMentor chceme, aby všetci používatelia internetu poznali svoje možnosti a práva na súkromie. Prostredie nižšie preto využijeme na analýzu a porovnanie zásad ochrany osobných údajov hlavných poskytovateľov VPN.

Prečo zásady ochrany osobných údajov pre poskytovateľov VPN potrebujú bližší pohľad?

Po prvé: siete VPN majú náročnejších používateľov, pokiaľ ide o otázky ochrany osobných údajov. Podľa posledného prieskumu je koniec koncov súkromné ​​privátne prehliadanie motiváciou číslo 1 pre použitie VPN. Porovnaním zásad sietí vedľa seba môžu používatelia posúdiť, ktoré pravidlá si myslia, že im poskytnú najväčšie súkromie.

Ďalší dôvod: „debata o anonymite“ v súčasnosti pohltí odvetvie VPN. Niektoré služby sľubujú „neprihlasovanie vôbec“, zatiaľ čo iné tvrdia, že prevádzkovanie bez protokolov nie je možné. Podľa zákona musia pravidlá ochrany osobných údajov služby informovať používateľov o zhromažďovaní a používaní informácií, takže sa stáva najlepším zdrojom informácií o pravde o tomto probléme..

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN - porovnania

Podrobnosti o ochrane osobných údajov sa medzi službami VPN veľmi líšia. Nasledujúca analýza ukazuje pravidlá pre niektoré z najlepších sietí v našich rebríčkoch.

Skryť môj zadok (HMA)

Pravidlo Hide My Ass is je dlhý a podrobný dokument, ktorý obetuje možnosť skenovania na získanie úplnosti informácií. Je zaujímavé, že spoločnosť HMA znášala určitú negatívnu publicitu pre svoju úlohu pri zachytávaní hackera webovej stránky Sony Pictures. Táto publicita pomáha vysvetliť, prečo spoločnosť vkladá toľko podrobností do svojich zásad ochrany osobných údajov a protokolovania.

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN: HMA

VyprVPN

VyprVPN predstavuje politiku prehľadnej a jednoduchej angličtiny, ktorá vysvetľuje informácie, ktoré zaznamenáva:

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN: VyprVPN

preháňať

Na druhej strane spoločnosť Overplay Inc ponúka veľmi málo z hľadiska podrobností o politike:

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN: Overplay

NordVPN

NordVPN vedie krátkou a priamou cestou:

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN: NordVPN

Súkromný prístup na internet (PIA)

Táto sieť predstavuje skenovateľnú, ľahko čitateľnú stránku, ktorá zdôrazňuje pevné zásady „neprihlásenia sa“.

Zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov VPN: PIA

FBI nedávno otestovala tieto zásady ochrany osobných údajov VPN. V prípade spoločnosti Preston McWaters si orgány činné v trestnom konaní vyžiadali informácie od majiteľa spoločnosti PIA, spoločnosti London Trust Media, o činnostiach spoločnosti McWaters pri používaní služby PIA. FBI v podstate chcela dokázať sériu e-mailov s hrozbami bomby pochádzajúcich z adresy IP spoločnosti McWaters. Spoločnosť však mohla vďaka chýbajúcim protokolom ukázať, že zoskupenie použitých adries IP pochádzalo iba z východného pobrežia USA, kde žili McWaters. FBI, aby dokázala svoj prípad, sa obrátila na alternatívnych potenciálnych zákazníkov, ako sú sledovanie telefónu, záznamy sociálnych médií a bankové záznamy.

Medzinárodné právo a zásady ochrany osobných údajov VPN

Viac ako 100 krajín a nezávislých jurisdikcií a teritórií po celom svete už prijalo komplexné zákony o ochrane údajov / súkromia. Väčšina informácií v tomto článku sa týka amerických pravidiel a predpisov. Ak je webová stránka a / alebo spoločnosť založená inde, pravidlá týkajúce sa dohôd o ochrane súkromia sa môžu líšiť.

Mapa krajín so zákonmi o ochrane súkromia

Kredit: Banisar, David, vnútroštátna mapa zákonov a zákonov na ochranu osobných údajov / zákony o ochrane súkromia 2016 (30. apríla 2016).

NordVPN je dobrým príkladom toho, ako umiestnenie poskytovateľa ovplyvňuje jeho operácie zaznamenávania súkromia a informácií. Je registrovaná mimo Panamy, kde neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov. V dôsledku toho spoločnosť NordVPN neuchováva, nesleduje ani neuchováva časové pečiatky, využitie šírky pásma, dopravné denníky, adresy IP ani žiadny iný druh protokolových záznamov. Naopak, spoločnosť HMA má sídlo v Londýne vo Veľkej Británii. Ich zásady ochrany osobných údajov vrátane podrobných zásad protokolovania sú čiastočne výsledkom požiadaviek na umiestnenie.

Spôsoby platby ako faktor ochrany osobných údajov

Platobné metódy poskytovateľov služieb VPN odhaľujú aj cenné podrobnosti o používaní. Ak platíte za službu prostredníctvom služby Paypal, kreditnej karty alebo priameho výberu z bankového účtu, opúšťate dôležitú informačnú stopu. Aj keď zásady ochrany osobných údajov VPN môžu sľubovať bezpečnosť údajov, umožňujú aj odovzdanie finančných záznamov pod tlakom predvolania.

Vďaka tomu sú služby, ktoré prijímajú bitcoíny a iné kryptomeny, pre väčšinu zainteresovaných používateľov atraktívnejšie. Eliminujú požiadavky na informácie o fakturácii a robia používateľa ešte viac izolovaným od jeho online aktivity.

Podrobnosti o ochrane osobných údajov budú pre poskytovateľov VPN kľúčom vpred

Zhromažďovanie citlivých spotrebiteľských informácií je čoraz dôležitejšou súčasťou každodenného podnikania. Keďže sa vyskytuje viac transakcií elektronického obchodu, sú siete vystavené väčšiemu množstvu údajov o zákazníkoch ako kedykoľvek predtým. Vlády a tretie strany, bohužiaľ, rovnako ako odvetvie online reklamy, môžu získať prístup bez vedomia používateľov. Jedným z najväčších dôvodov, prečo sa im to podarí: nikto nečíta zásady ochrany osobných údajov online. Aj keď snaha o ochranu súkromia v „obyčajnej angličtine“ získava trakciu, zatiaľ neexistujú žiadne údaje, ktoré by poukazovali na to, že dohody číta viac ľudí..

Keďže problémy s ochranou súkromia online získavajú na vyššej dynamike, očakávame, že tieto zásady ochrany osobných údajov VPN poskytnú podrobnejšie informácie, pričom stále zvažujú možnosti skenovania a čitateľnosť. Dúfame, že sa stanú podrobnými dokumentmi napísanými pre bežných čitateľov (t. J. Bez zákonných práv), so silnou ochranou súkromia používateľov.

Medzitým bude vpnMentor pokračovať v monitorovaní zásad ochrany osobných údajov pre webové služby a VPN, takže nemusíte.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me