Porównywanie polityk prywatności dostawców VPN


Użytkownicy sieci VPN bardziej dbają o prywatność niż zwykli użytkownicy Internetu. Jednak dzięki postrzeganiu polityk prywatności jako mylących, skomplikowanych dokumentów wiele polityk sieci pozostaje nieprzeczytanych. W vpnMentor chcemy, aby wszyscy użytkownicy Internetu wiedzieli o swoich opcjach i prawach do prywatności. Wykorzystamy więc poniższe miejsce do analizy i porównania polityk prywatności głównych dostawców VPN.

Dlaczego polityka prywatności dla dostawców VPN wymaga bliższego spojrzenia?

Po pierwsze: sieci VPN mają bardziej wymagających użytkowników, jeśli chodzi o kwestie prywatności. W końcu, według ostatnich badań, prywatne przeglądanie jest motywacją numer 1 do korzystania z VPN. Porównując zasady sieci obok siebie, użytkownicy mogą ocenić, która polityka według nich zapewni im największą prywatność.

Kolejny powód: „debata anonimowości” obecnie obejmuje przemysł VPN. Niektóre usługi obiecują „całkowity brak logowania”, podczas gdy inne twierdzą, że działanie bez dzienników jest niemożliwe. Zgodnie z prawem polityka prywatności serwisu musi informować użytkowników o gromadzeniu i wykorzystywaniu informacji, dzięki czemu staje się najlepszym źródłem do poznania prawdy na ten temat.

Polityka prywatności dostawców VPN - porównania

Szczegóły polityki prywatności różnią się znacznie w zależności od usług VPN. Poniższa analiza pokazuje zasady obowiązujące w niektórych z najlepszych sieci w naszych rankingach.

Hide My Ass (HMA)

Polityka Hide My Ass to długi, szczegółowy dokument, który poświęca możliwość skanowania w celu uzyskania całości informacji. Co ciekawe, HMA odniosła pewien negatywny rozgłos ze względu na swoją rolę w zdobyciu hakera witryny Sony Pictures. Ta reklama pomaga wyjaśnić, dlaczego firma wkłada tak wiele szczegółów w swoje zasady dotyczące prywatności i logowania.

Polityka prywatności dostawców VPN: HMA

VyprVPN

VyprVPN przedstawia skanowalną, prostą angielską politykę, która wyjaśnia rejestrowane informacje:

Polityka prywatności dostawców VPN: VyprVPN

Overplay

Z drugiej strony Overplay Inc oferuje bardzo niewiele pod względem szczegółów polityki:

Polityka prywatności dostawców VPN: Overplay

NordVPN

NordVPN wybiera krótką i bezpośrednią trasę:

Polityka prywatności dostawców VPN: NordVPN

Prywatny dostęp do Internetu (PIA)

Ta sieć przedstawia łatwą do odczytu, łatwą do odczytu stronę, która podkreśla twardą zasadę „bez logowania”.

Polityka prywatności dostawców VPN: PIA

FBI niedawno przetestowało tę politykę prywatności VPN. W sprawie przeciwko Prestonowi McWaters organy ścigania poprosiły właściciela korporacji PIA, London Trust Media, o działania McWaters podczas korzystania z PIA. Zasadniczo FBI chciało udowodnić, że seria e-maili o zagrożeniach bombowych pochodzi z adresu IP McWaters. Jednak dzięki brakowi dzienników firma mogła jedynie pokazać, że klaster adresów IP, z których korzystano, pochodzi ze wschodniego wybrzeża USA, w którym mieszkał McWaters. Aby udowodnić swoją tezę, FBI zwróciło się do alternatywnych potencjalnych klientów, takich jak śledzenie telefonu, dane z mediów społecznościowych i dane bankowe.

Prawo międzynarodowe i polityka prywatności VPN

Ponad 100 krajów oraz niezależne jurysdykcje i terytoria na całym świecie przyjęły kompleksowe przepisy dotyczące ochrony danych / prywatności. Większość informacji w tym artykule dotyczy amerykańskich zasad i przepisów. Jeśli strona internetowa i / lub firma mają siedzibę gdzie indziej, zasady dotyczące umów dotyczących polityki prywatności mogą być inne.

Mapa krajów, w których obowiązują przepisy dotyczące prywatności

Źródło: Banisar, David, kompleksowe krajowe przepisy dotyczące ochrony danych / prywatności i rachunków za 2016 r. (30 kwietnia 2016 r.).

NordVPN jest dobrym przykładem tego, jak lokalizacja dostawcy wpływa na jego prywatność i operacje rejestrowania informacji. Jest zarejestrowany poza Panamą, gdzie nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych. W rezultacie NordVPN nie przechowuje, nie monitoruje ani nie przechowuje znaczników czasu, wykorzystania przepustowości, dzienników ruchu, adresów IP ani żadnych innych zapisów dziennika. I odwrotnie, HMA ma siedzibę w Londynie w Wielkiej Brytanii. Ich polityka prywatności, w tym szczegółowa polityka rejestrowania, jest częściowo wynikiem wymagań dotyczących lokalizacji.

Metody płatności jako czynnik prywatności

Metody płatności dostawców VPN również ujawniają cenne szczegóły użytkowania. Jeśli płacisz za usługę za pomocą Paypal, karty kredytowej lub bezpośredniej wypłaty z konta bankowego, zostawiasz ważną ścieżkę informacyjną. Chociaż polityka prywatności VPN może obiecać bezpieczeństwo danych, pozwala również na zrzeczenie się dokumentacji finansowej pod presją wezwań sądowych.

To sprawia, że ​​usługi akceptujące bitcoiny i inne kryptowaluty są bardziej atrakcyjne dla wielu zainteresowanych użytkowników. Eliminują wymagania dotyczące informacji rozliczeniowych i sprawiają, że użytkownik jest jeszcze bardziej odizolowany od swojej aktywności online.

Szczegóły polityki prywatności będą kluczowe dla dostawców VPN

Zbieranie wrażliwych informacji dla konsumentów jest coraz ważniejszą częścią codziennej działalności. W miarę wzrostu liczby transakcji e-commerce sieci są narażone na więcej danych konsumentów niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety rządy i firmy zewnętrzne, takie jak branża reklamowa online, mogą łatwo uzyskać dostęp bez wiedzy użytkowników. Jednym z największych powodów, dla których uszło im to na sucho: nikt nie czyta polityki prywatności online. Podczas gdy nacisk na „politykę prywatności w języku angielskim” zyskuje na popularności, jak dotąd nie ma danych, które wskazywałyby, że więcej osób czyta umowy.

Ponieważ problemy związane z prywatnością w Internecie nabierają tempa, oczekujemy, że te zasady prywatności VPN dostarczą więcej szczegółów, jednocześnie uwzględniając możliwość skanowania i czytelność. Mamy nadzieję, że staną się szczegółowymi dokumentami, napisanymi dla zwykłych czytelników (tj. Bez legalizacji), z silną ochroną prywatności użytkowników.

W międzyczasie vpnMentor będzie nadal monitorować politykę prywatności usług internetowych i VPN, więc nie musisz.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me